Jump to content

[Επίσημο] Nokia 700


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απέσυραν την αναβάθμιση. Θα την ξανανεβάσουν μόλις διορθώσουν τα bugs που προέκυψαν:

 

http://discussions.nokia.com/t5/Software-Updates/New-software-update-for-Nokia-603-700-701-and-808-Pureview-Nokia/td-p/1566272/page/5

κάποτε σκότωσα ένα μυρμήγκι γιά πλάκα

κι αυτό πέθανε στ' αλήθεια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 166
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εγω που την κατεβασα μια χαρα παει, και το αλφαριθμητικο πληκτρολογιο βρεθηκε για τα μυνηματα (thanks snapp) και λιγο πιο γρηγορα το νοιωθω να πηγαινει.Δυο επαννεκινησεις εκανε ολες και ολες και αυτο ηταν. Τωρα τι να πω. Κατι παραπανω θα ξερει η Nokia.
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Την ξανανέβασαν. Οσοι αναβαθμίσατε, τι εντύπωση σας άφησε η αναβάθμιση;

 

Διαβάζω οτι λείπουν πράγματα βασικά (τα βελάκια από το πληκτρολόγιο, η πολλαπλή επιλογή στοιχείων και τα άλμπουμ στην έκθεση, ο music player και πάλι δεν ταξινομεί τη μουσική βάσει των άλμπουμ) ενώ προσφέρονται κυρίως διακοσμητικές αλλαγές.

 

Προσωπικά δεν σκοπεύω να περάσω την αναβάθμιση μιάς και το fp1 που έχω είναι ταχύτατο και απροβλημάτιστο.

κάποτε σκότωσα ένα μυρμήγκι γιά πλάκα

κι αυτό πέθανε στ' αλήθεια

Link to comment
Share on other sites

Την ξανανέβασαν. Οσοι αναβαθμίσατε, τι εντύπωση σας άφησε η αναβάθμιση;

 

Προσωπικά δεν σκοπεύω να περάσω την αναβάθμιση μιάς και το fp1 που έχω είναι ταχύτατο και απροβλημάτιστο.

Στο 603 που εκανα την αναβαθμιση σε γενικες γραμμες πιστευω οτι η συσκευη βελτιωθηκε.όντως η αφαίρεση για πολλαπλή επιλογή στην έκθεση είναι μειονέκτημα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Διαβάζω οτι λείπουν πράγματα βασικά (τα βελάκια από το πληκτρολόγιο, η πολλαπλή επιλογή στοιχείων και τα άλμπουμ στην έκθεση, ο music player και πάλι δεν ταξινομεί τη μουσική βάσει των άλμπουμ) ενώ προσφέρονται κυρίως διακοσμητικές αλλαγές.

 

Προσωπικά δεν σκοπεύω να περάσω την αναβάθμιση μιάς και το fp1 που έχω είναι ταχύτατο και απροβλημάτιστο.

 

Την ώρα που γράφεις sms και πατήσεις μέσα στην λέξη το πλήκτρο με την υδρόγειο(για γρήγορη αλλαγή σε αγγλικά) αλλάζει σε αριστερό βελάκι και το πλήκτρο με την φατσούλα(για τα εικονίδια) αλλάζει σε δεξί βελάκι.:!:

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με εκνεύρισε πολύ η "αναβάθμιση'. Και αυτό με την επιλογή στην έκθεση αλλά και η κατάργηση του αλφαριθμητικού πληκτρολογίου! Με βόλευε πολύ το αλφαριθμητικό κι επίσης όταν έβαζα την αγγλική γλώσσα, μου έβγαζε και γράμματα από άλλες γλώσσες. Τώρα, τίποτα! Έχω καταεκνευριστεί! Γίνεται να επιστρέψω το κινηστό στην προγενέστερη κατάσταση με FP1?
Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε παιδιά... Δε καταργήθηκε το αλφαριθμικο πληκτρολόγιο.. Ρυθμίσεις τηλέφωνο γλώσσα - γλώσσα γραφής και επέλεξε πληκτρολόγιο τηλεφώνου. Μη τα ισοπεδωνουμε όλα χωρίς να ξέρουμε.. Και οκ, μπορεί να έχουμε βολευτεί με κάποια πράγματα αλλά δε γίνεται να μηδενιζεται την καλύτερη προσθήκη που είναι το πληκτρολόγιο που περιμέναμε καιρό. Για την έκθεση και εγώ έχω ξενερωσει, αλλά θα τη φτιάξουν με update πιστεύω.
Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε παιδιά... Δε καταργήθηκε το αλφαριθμικο πληκτρολόγιο.. Ρυθμίσεις τηλέφωνο γλώσσα - γλώσσα γραφής και επέλεξε πληκτρολόγιο τηλεφώνου. Μη τα ισοπεδωνουμε όλα χωρίς να ξέρουμε.. Και οκ, μπορεί να έχουμε βολευτεί με κάποια πράγματα αλλά δε γίνεται να μηδενιζεται την καλύτερη προσθήκη που είναι το πληκτρολόγιο που περιμέναμε καιρό. Για την έκθεση και εγώ έχω ξενερωσει, αλλά θα τη φτιάξουν με update πιστεύω.

Σ' ευχαριστώ πολύ, δεν το φαντάστηκα ότι θα μπορούσε να βρίσκεται εκεί η ρύθμιση! Να είσαι καλά φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε παιδιά... Δε καταργήθηκε το αλφαριθμικο πληκτρολόγιο.. Ρυθμίσεις τηλέφωνο γλώσσα - γλώσσα γραφής και επέλεξε πληκτρολόγιο τηλεφώνου. Μη τα ισοπεδωνουμε όλα χωρίς να ξέρουμε.. Και οκ, μπορεί να έχουμε βολευτεί με κάποια πράγματα αλλά δε γίνεται να μηδενιζεται την καλύτερη προσθήκη που είναι το πληκτρολόγιο που περιμέναμε καιρό. Για την έκθεση και εγώ έχω ξενερωσει, αλλά θα τη φτιάξουν με update πιστεύω.

 

T9 δεν υπάρχει πια;; ;:(

Όντως μεγάλη βελτίωση, Τ9 με πρόβλεψη λέξεων και φράσεων (ή και χωρίς), ελληνικά, αγγλικά ή άλλη γλώσσα με ένα κλικ.... Άψογα θα έλεγα, bravo Nokia!!!:)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα που πηγα να γραψω πρωτη φορα sms (ειναι εταιρικο) παρατηρησα κατι αλλο.Στο αλφαριθμιτικο πληκτρολογιο και με ενεργοποιημενο το Τ9 απο τις ρυθμισεις τηλ. αν η λεξη δεν υποστηριζεται δεν συνεχιζει να γραφει. υπαρχει λυση το γυριζω σε querty, στο αλφαριθμιτικο δεν μπορουμε να βγαλουμε το Τ9 με το πανω βελακι οπως καναμε παλια,πρεπει να παμε παλι στις ρυθμισεις και να το βγαλουμε εντελως.Ειμαι σωστος ή τα εχω κανει παλι μπαχαλο?:confused::confused: Edited by Navar
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

εγω παρατήρησα ότι αν ανοίξεις την κάμερα δεν σου βγάζει επιλογή να γραφει ''έξοδος'' για να κλείσεις την εφαρμογή, κατα τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος ...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ρε παιδιά όλα καλά με την αναβάθμηση.

 

Αλλά :

1) Όταν τραβάς φωτογραφία δεν κανει πια προεπισκόπηση (ωραίο το εφέ της αποθηκευσης στην έκθεση). Εκτός άν έχει κάπου επιλογή και δεν την βρίσκω.

2) 'Ελεος πια με αυτήν την έκθεση! :mad: Κάθε νέο update γίνεται όλο και χειρότερη! Αμ δε διαβάζει τους φακέλους της κάρτας, κατάργησαν και την επιλογή για δημιουργία άλμπουμ! :mad: Δηλαδή αν έχω 500+ φωτογραφίες στην κάρτα μου πρέπει να μου βγαίνουν τα μάτια για να βρω μια όταν τη θελήσω!!! Και είναι όλες μπάχλο από ταξινόμηση μιας και δεν δίνεται επιλογή. Και το καρασάκι στην τουρτα είναι η κατάργηση της πολλαπλής επιλογής. Μόνο για διαγραφή σου δίνει αυτή τη δυνατότητα. Μεγάλη απογοήτευση η έκθεση!!! :(

 

Γενικά πάντως έχει βελτιώσεις και δέιχνει να αποκρίνεται ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σημερα ηθελα να βαλω την αναπαραγωγη μεσω ραδιοφωνου για να ακουσω ενα τραγουδι που μου εχει κολλησει αυτο τον καιρο.Αλλα 'Η δεν υπαρχει πλεον 'Η εγω ειμαι τοσο γκαου πια που δεν το βλεπω.Υποψην στο C7 υπαρχει.Καποια βοηθεια???
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Σημερα ηθελα να βαλω την αναπαραγωγη μεσω ραδιοφωνου για να ακουσω ενα τραγουδι που μου εχει κολλησει αυτο τον καιρο.Αλλα 'Η δεν υπαρχει πλεον 'Η εγω ειμαι τοσο γκαου πια που δεν το βλεπω.Υποψην στο C7 υπαρχει.Καποια βοηθεια???

 

Παιδιά καλή χρονιά να έχουμε θέλω να κάνω μια ερώτηση κάρτα σιμ παίρνει micro η κανονική ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κανονική, κυκλοφορει αρκετο καιρο

 

ευχαριστώ.παιδιά είναι πανέμορφο το κινητό αλλά δεν υπάρχει πια σε καταστήματα στη Θεσσαλονίκη από που μου προτείνετε να το αγοράσω? να ξεφύγω λίγο απ'το android .να θυμηθώ τις καλές μέρες με NOKIA

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,χθες εκανα μια αναβαθμηση λογισμικου και δεν μπορω με τιποτα να βγαλω το T9.μπορει καποιος να με βοηθησει γιατι μου εχει σπασει τα νευρα?? Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,χθες εκανα μια αναβαθμηση λογισμικου και δεν μπορω με τιποτα να βγαλω το T9.μπορει καποιος να με βοηθησει γιατι μου εχει σπασει τα νευρα??

 

Να υποθέσω έκανες αναβάθμιση στην fp2 που έχει το καινούριο πληκτρολόγιο. Ρίξε μια σελίδα πριν μια ματιά, γράφει ο Moralas ακριβώς που πας στις ρυθμίσεις για να ξαναενεργοποιήσεις το qwerty.

Edited by atlantian
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω έκανες αναβάθμιση στην fp2 που έχει το καινούριο πληκτρολόγιο. Ρίξε μια σελίδα πριν μια ματιά, γράφει ο Moralas ακριβώς που πας στις ρυθμίσεις για να ξαναενεργοποιήσεις το qwerty.

 

ευχαριστω για την απαντηση,βασικα το κινητο το εχει η κοπελα μου και επειδη της εκανα την αναβαθμηση και αλλαξανε πολλα πραγματα απ οτι ειχε πριν,δεν μπορεις να φανταστεις τι μουρμουρα εφαγα,του στυλ'γιατι να μου κανεις αναβαθμηση'κλπ κλπ...

τωρα επειδη εχθες την εκανα δεν ξερω και δεν προσεξα τι ειδους αναβαθμηση της εκανα,αλλα εχθες της γυρισα το πληκτρολογιο απο qwerty σε πληκτρολογιο παλιων nokia,αυτο ηθελε,τηε εβγαλα και το T9και σημερα ενω ειμουν στο καραβι και γυρναγα με πηρε τηλ και μου ειπε οτι ειχε ενεργοπιειθει το T9,και πως αυτο βγαινει....με τα πολλα καταφερα μεσω τηλεφωνο να της πω τι πρεπει να κανει,αλλα ...........

ελπιζω να το κρατησει ετσι και να μην ξαναμπλεξει με T9,oxi τιποτα αλλο.αλλα εγω θα τα ακουσω παλι.....:lol:

Edited by impreza_sti
Απαγορεύται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γνωρίζει κανείς πως μπορούμε να αλλάξουμε το digitaizer μαζι με την οθόνη;

 

http://s24.postimg.org/3q9ywz7hd/DSC01731.jpg http://s21.postimg.org/ogiunp0n7/DSC01734.jpg

 

P.S. Έχουμε μόνο το screen - digitaizer χωρίς το πλαίσιο που κουμπώνει.

 

Ευχαριστώ :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

μερικες ερωτησεις:

 

1.Αν το παρουμε καινουργιο,

μπορει να γινει η αναβάθμιση σε FP2

μέσω δικτυου στο κινητο ΟΤΑ ή με wifi;

Νομίζω με αυτόν τον τρόπο δεν θα χαθούν τα ελληνικά,

αν είναι παραεισαγωγής.

 

2. Υπάρχει τρόπος να ανάψει άμεσα ο φακός;

 

3. Τελικά έχει USB OTG;

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

1.Αν το παρουμε καινουργιο,

μπορει να γινει η αναβάθμιση σε FP2

μέσω δικτυου στο κινητο ΟΤΑ ή με wifi;

Νομίζω με αυτόν τον τρόπο δεν θα χαθούν τα ελληνικά,

αν είναι παραεισαγωγής.

Το πιο πιθανό είναι να το έχει από μόνο του.

2. Υπάρχει τρόπος να ανάψει άμεσα ο φακός;

Κρατάς το πλήκτρο lock για λίγα δεύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά που είναι η υποτιθέμενη 1GB ROM που έχει? Μόλις το άνοιξα καινούργιο και η C: μου λέει διαθέσιμα 180MB. Είναι δυνατόν η belle fp2 να πιάνει 700+ MB?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. επειδή το ζαχαρωνω για δεύτερο η κάμερα του είναι τόσο χάλια όπως λένε? την έχει δοκιμάσει κανείς? επίσης υποστηρίζει USB on the go?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...