Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξαναφλασαρισα το recovery και παλι τα ιδια..

σε καθε restart το android αναβαθμιζεται και εναρξη εφαρμογων.οχι οτι κανει τη διαδικασια με ολες τις εφαρμογες απο την αρχη αλλα βγαζει μονο αυτο και καπακι ξεκιναει..καλα δε με χαλαει απλα το αναφερω.ολα μια χαρα δουλευουν.

κατι αλλο που παρατηρησα ειναι οταν κανω wipe cache partition η στην dalvin δεν θυμαμαι ακριβως βγαζει Ε' unkwown sd ext καπως ετσι και συνεχιζει κανονικα δεν κανει abort η skip ωσπου λεει finished..

 

Εχεις το lucky patcher? Γιατι αν το εχεις ειναι φυσιολογικο αυτο που κανει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχεις το lucky patcher? Γιατι αν το εχεις ειναι φυσιολογικο αυτο που κανει.

 

τελικα ειχες δικιο φιλε μου.ξαναεβγαλα το lucky patcher και το ξαναπερασα και δε το ξανακανει,βασικα ο μονος λογος που το εχω ειναι το titanium ..

ευχαριστω φιλε..

Edited by tonygal3

ROM:invendor 7 alpha 1 beta..

 

KERNEL:castagna it 10.4 luzlactive 245-1400 row...

PHONE..SAMSUNG GALAXY PLUS

recovery..5.5.0.4

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δυο μέρες την Shadow περασμένη παρατηρώ ότι η μπαταρία εξαντλείται γρήγορα σχεδόν σε 48 ώρες χωρίς καμία ιδιαίτερη χρηση.... μήπως να περάσω καμία άλλη ??
Link to comment
Share on other sites

κάτι θα έχεις αφήσει ανοικτό και τραβάει.η shadow χωρις χρηση μου βγάζει χαλαρά 4 μέρες. :happy:

 

Λες να κατεβασω τπτ απο Play store ....????

Link to comment
Share on other sites

το 6.00 nexus kernel καλύτερο απο ολα τα Kernel μεχρι στιγμης που εχω δοκιμάσει.μπορει κάποιος να μου πει σε τι εξυπερετει το fast charge?

ROM:invendor 7 alpha 1 beta..

 

KERNEL:castagna it 10.4 luzlactive 245-1400 row...

PHONE..SAMSUNG GALAXY PLUS

recovery..5.5.0.4

Link to comment
Share on other sites

Φορτίζεται πιο γρήγορα το κινητό αλλά έχει επίπτωση στην μακροζωία της μπαταρίας.

 

Φορτιζει πιο γρηγορα οταν συνδεεται στον υπολογιστη με usb

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παλικάρια και από μένα. Είναι το 1ο μου post κ θα ήθελα να σας πω τα εξής: Έχοντας λίγο χρόνο την τελευταία βδομάδα και ψάχνοντας για το κινητό μου πως θα το βελτιώσω (φουλ στοκ) έπεσα επάνω στο forum. Μετά από πολύ μελέτη και πολλές ώρες ανάγνωσης σε διάφορα site (χωρίς να καταλαβαίνω όλες τις ορολογίες) το αποφάσισα και μετα φόβου κ τρόμου άλλαξα ROM μόνο και πήγα σε "[ROM][JB][JZO54K] CyanogenMod 10 by ivendor - Alpha 7 - Kernel 3.0.x" .............. Δεν ... έχω ... λόγια. Με γεια το κινητό μου. Ταχύτατο, η μπαταρία ξεχνάει να πέσει, όμορφο design πραγματικά δεν το αναγνωρίζω. Πολλά respect στα παλικάρια που βοηθούν και δίνουν απαντήσεις σε διάφορα προβλήματα και κυρίως στον kouro για τον οδηγό που έφτιαξε (you are the man). Αν και δεν τα πιάνω όλα θα συνεχίσω να παρακολουθώ τις εξελίξεις.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παλικάρια και από μένα. Είναι το 1ο μου post κ θα ήθελα να σας πω τα εξής: Έχοντας λίγο χρόνο την τελευταία βδομάδα και ψάχνοντας για το κινητό μου πως θα το βελτιώσω (φουλ στοκ) έπεσα επάνω στο forum. Μετά από πολύ μελέτη και πολλές ώρες ανάγνωσης σε διάφορα site (χωρίς να καταλαβαίνω όλες τις ορολογίες) το αποφάσισα και μετα φόβου κ τρόμου άλλαξα ROM μόνο και πήγα σε "[ROM][JB][JZO54K] CyanogenMod 10 by ivendor - Alpha 7 - Kernel 3.0.x" .............. Δεν ... έχω ... λόγια. Με γεια το κινητό μου. Ταχύτατο, η μπαταρία ξεχνάει να πέσει, όμορφο design πραγματικά δεν το αναγνωρίζω. Πολλά respect στα παλικάρια που βοηθούν και δίνουν απαντήσεις σε διάφορα προβλήματα και κυρίως στον kouro για τον οδηγό που έφτιαξε (you are the man). Αν και δεν τα πιάνω όλα θα συνεχίσω να παρακολουθώ τις εξελίξεις.

 

Βάλε και το nexus kernel από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2131844

 

(Kernel)(JB 4.1.2)(3.0.62) Nexus Kernel V6.0

Και θα μείνεις κατενθουσιαμενος!!

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

με το Gps ειστε ευχαριστημένοι?δε μου κλειδώνει κάνει πάρα πολλή ωρα .1,2 δορυφόρους συνεχεία και τίποτα...ολα τα υπόλοιπα είναι κορυφή!!

rom alpha 7 ,nexus kernel 6.00

απο governor εχω αφήσει το default sio και interactive 245-1400..να το αλλάξω?

Edited by tonygal3

ROM:invendor 7 alpha 1 beta..

 

KERNEL:castagna it 10.4 luzlactive 245-1400 row...

PHONE..SAMSUNG GALAXY PLUS

recovery..5.5.0.4

Link to comment
Share on other sites

Βάλε και το nexus kernel από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2131844

 

(Kernel)(JB 4.1.2)(3.0.62) Nexus Kernel V6.0

Και θα μείνεις κατενθουσιαμενος!!

 

Όπως καταλαβαίνεις είμαι ήδη ενθουσιασμένος και ναι αυτό είναι το επόμενο βήμα που θα κάνω μιας και όλοι λένε τα καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να εγκαταστησω την (Kernel)(JB 4.1.2)(3.0.62) Nexus Kernel V6.0 αλλα εμεινε στην αρχικη οθονη εκλεισε και δεν εκανε τπτ....και ξανα γυρισα στην Shadow...
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να εγκαταστησω την (Kernel)(JB 4.1.2)(3.0.62) Nexus Kernel V6.0 αλλα εμεινε στην αρχικη οθονη εκλεισε και δεν εκανε τπτ....και ξανα γυρισα στην Shadow...

 

Έκανες clear cache dalvik και τα σχετικά;

Ελπίζω να μιλάμε ότι εγκατέστησες την JB Rom και μετά το nexus....Δεν παίζει αυτό το kernel με GB roms!!!

Edited by jimsiv
Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

με το Gps ειστε ευχαριστημένοι?δε μου κλειδώνει κάνει πάρα πολλή ωρα .1,2 δορυφόρους συνεχεία και τίποτα...ολα τα υπόλοιπα είναι κορυφή!!

rom alpha 7 ,nexus kernel 6.00

απο governor εχω αφήσει το default sio και interactive 245-1400..να το αλλάξω?

 

Βάλε το root tweaker https://play.google.com/store/apps/details?id=com.broodplank.roottweaker Και τσέκαρε την επιλογή για το GPS...εμένα μετά από αυτό κλειδώνει σε δευτερόλεπτα

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

εμενα εγινε χειροτερο με αυτο φιλε μου.δε βρισκει καθολου τωρα..

εντωμεταξη το τικαρω παταω tweak now λεει finished και μετα οταν το ξανανοιγω δεν το εχει τικαρισμενω!!!

του εκανα επανεκινηση και κλειδωνει σφαιρα.εντωμεταξυ το απεγκατεστησα το προγραμμα που μου ειπες.ισως κρατησε τα settings..

ακρη δεν εβγαλα τι και πως..

Edited by tonygal3

ROM:invendor 7 alpha 1 beta..

 

KERNEL:castagna it 10.4 luzlactive 245-1400 row...

PHONE..SAMSUNG GALAXY PLUS

recovery..5.5.0.4

Link to comment
Share on other sites

Έκανες clear cache dalvik και τα σχετικά;

Ελπίζω να μιλάμε ότι εγκατέστησες την JB Rom και μετά το nexus....Δεν παίζει αυτό το kernel με GB roms!!!

Δεν μπορω να εγκαστησω μια Jb rom γιατι κατι κανω λαθος....

Link to comment
Share on other sites

εμενα εγινε χειροτερο με αυτο φιλε μου.δε βρισκει καθολου τωρα..

εντωμεταξη το τικαρω παταω tweak now λεει finished και μετα οταν το ξανανοιγω δεν το εχει τικαρισμενω!!!

του εκανα επανεκινηση και κλειδωνει σφαιρα.εντωμεταξυ το απεγκατεστησα το προγραμμα που μου ειπες.ισως κρατησε τα settings..

ακρη δεν εβγαλα τι και πως..

 

Ναι έτσι παίζει αυτό...Δεν σου δείχνει τικαρισμενο και πρέπει να το κάνεις επανεκκίνηση για να γίνουν οι αλλαγές!! Μετά μπορείς να το απεγκεταστησεις!!

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Ναι το 5.5.0.4

 

Ποια διαδικασία ακολουθείς?

Μπαίνεις σε recovery, κάνεις wipe data, wipe cache, advanced/wipe dalvik cache. Install zip from sd card, διαλέγεις το zip της rom. Μετά κάνεις install το zip με τα gapps και στη συνέχεια wipe cache, wipe dalvik cache, fix permitions, reboot και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Ποια διαδικασία ακολουθείς?

Μπαίνεις σε recovery, κάνεις wipe data, wipe cache, advanced/wipe dalvik cache. Install zip from sd card, διαλέγεις το zip της rom. Μετά κάνεις install το zip με τα gapps και στη συνέχεια wipe cache, wipe dalvik cache, fix permitions, reboot και είσαι έτοιμος.

 

Εβαλα την Shadow rom που ειναι για Gb σωστα?? Μεχρι εκει ολα καλα τρεχει μια χαρα το Gt. Πηγα να βαλω την SkyHigh V1.5. αλλα δεν εκανα την διαδικασια απλα την ετρεξα και περα απο ενα αρχικο Logo με μουσικη δεν ειδα κατι αλλο. Οταν πηγα να βαλω (Kernel)(JB 4.1.2)(3.0.62) Nexus Kernel V6.0 που μετα καταλαβα οτι θελει jb ρομ το κινητο εβγαλε ενα logo και τελος αυτο ηταν. Το λαθος απο οτι εχω καταλαβει ειναι οτι δεν ξερω πως να περασω μια jb η ics rom και το αντιστοιχο kernel της.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι παίζει αυτό...Δεν σου δείχνει τικαρισμενο και πρέπει να το κάνεις επανεκκίνηση για να γίνουν οι αλλαγές!! Μετά μπορείς να το απεγκεταστησεις!!

 

μηπως σου βγαζει Poor gps reception?

ναι μεν κλειδώνει γρήγορα αλλα μου βγαζει poor.τι να πω ισως ειναι τυχαιο λογο καιρου αλλα δειχνει 7 δορυφόρους..

ROM:invendor 7 alpha 1 beta..

 

KERNEL:castagna it 10.4 luzlactive 245-1400 row...

PHONE..SAMSUNG GALAXY PLUS

recovery..5.5.0.4

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την Shadow rom που ειναι για Gb σωστα?? Μεχρι εκει ολα καλα τρεχει μια χαρα το Gt. Πηγα να βαλω την SkyHigh V1.5. αλλα δεν εκανα την διαδικασια απλα την ετρεξα και περα απο ενα αρχικο Logo με μουσικη δεν ειδα κατι αλλο. Οταν πηγα να βαλω (Kernel)(JB 4.1.2)(3.0.62) Nexus Kernel V6.0 που μετα καταλαβα οτι θελει jb ρομ το κινητο εβγαλε ενα logo και τελος αυτο ηταν. Το λαθος απο οτι εχω καταλαβει ειναι οτι δεν ξερω πως να περασω μια jb η ics rom και το αντιστοιχο kernel της.

 

Το Skyhigh V1.5 δεν είναι rom. Είναι kernel για GB roms. Δεν είναι απαραίτητο να αλλάξεις Kernel στη rom αν δεν θέλεις. Δοκίμασε για αρχή να περάσεις την CM10 Alpha 7 του ivendor. Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να κατεβάσεις τη rom και τα gapps και να κάνεις τη διαδικασία που είπαμε πριν από recovery. Κάνε αυτό προς το παρόν να βάλεις τη rom και μετά αλλάζεις και kernel αν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...