Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την κατεβαζω τωρα και την φλασαρω...την χρησιμοποιεις αυτον τον καιρο ?? "Παει" καλα ?

 

Υπάρχει λινκ για αυτήν? (Μπας και τη δοκιμάσω λέω μιας που εχω όρεξη!!) :)

 

Πάντως την ginger revenge που δοκίμασα λίγο έχω να πώ πως απο ταχύτητα το κινητό τα σπάει...:)

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει λινκ για αυτήν? (Μπας και τη δοκιμάσω λέω μιας που εχω όρεξη!!) :)

 

Πάντως την ginger revenge που δοκίμασα λίγο έχω να πώ πως απο ταχύτητα το κινητό τα σπάει...:)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2002104

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λινκ για αυτήν? (Μπας και τη δοκιμάσω λέω μιας που εχω όρεξη!!) :)

 

Πάντως την ginger revenge που δοκίμασα λίγο έχω να πώ πως απο ταχύτητα το κινητό τα σπάει...:)

 

Εδώ είσαι. Μην ξεχάσεις και τα gapps

Link to comment
Share on other sites

ΜΙα τελευταια απορεια... στην aokp 4.1.2 που ρυθμιζω στα μηνυματα για 160 χαρακτηρες ?? σε αλλες ρομ ειχε καπου κατι για character suport...και στην aokp 4.0.4 .. σε αυτη ???

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω! Εχεις το λινκ απο xda να δώ κανένα preview και τίποτα σχόλια πρίν! (σε πρήζω το ξέρω!)

 

Απο ταχύτητα σε σχεση με ck10 iventor (αν δε σκότωσα το όνομα!) ?

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

ΜΙα τελευταια απορεια... στην aokp 4.1.2 που ρυθμιζω στα μηνυματα για 160 χαρακτηρες ?? σε αλλες ρομ ειχε καπου κατι για character suport...και στην aokp 4.0.4 .. σε αυτη ???

 

Δοκίμασε αυτό. Με ένα file explorer βάλτο στο system/app και δώσε τα σωστά δικαιώματα. Αν και για μένα ο καλύτερος τρόπος είναι να ανεβάσεις το app στο dropbox και να πατήσεις να το ανοίξεις από εκεί κατευθείαν στο κινητό σου. Κάνει την εγκατάσταση από εκεί άμεσα χωρίς να ασχοληθείς περαιτέρω.

Σ ευχαριστω! Εχεις το λινκ απο xda να δώ κανένα preview και τίποτα σχόλια πρίν! (σε πρήζω το ξέρω!)

 

Απο ταχύτητα σε σχεση με ck10 iventor (αν δε σκότωσα το όνομα!) ?

 

Εδώ είναι

Edited by yiannis_12
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό. Με ένα file explorer βάλτο στο system/app και δώσε τα σωστά δικαιώματα.

 

 

Εδώ είναι

 

τι δικαιωματα δινω ?? το περασα με root browser και πατησα permissions και δεν ξερω τι να διαλεξω

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

τι δικαιωματα δινω ?? το περασα με root browser και πατησα permissions και δεν ξερω τι να διαλεξω

 

rw-r-r είναι τα σωστά δικαιώματα. Ίσως χρειαστέι να κάνεις και reboot.

Link to comment
Share on other sites

rw-r-r είναι τα σωστά δικαιώματα. Ίσως χρειαστέι να κάνεις και reboot.

 

το εκανα και εκανα και reboot και παλλι 60 χαρακτηρες μου εχει...πρεπει να διαγραψω το mms.apk η' εχω κανει λαθος στα permissions ?

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και εκανα και reboot και παλλι 60 χαρακτηρες μου εχει...πρεπει να διαγραψω το mms.apk η' εχω κανει λαθος στα permissions ?

 

Αν δεν αντικατέστησε το προηγούμενο mms.apk διέγραψέ το εσύ.

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και εκανα και reboot και παλλι 60 χαρακτηρες μου εχει...πρεπει να διαγραψω το mms.apk η' εχω κανει λαθος στα permissions ?

 

Δοκίμασε να ανεβάσεις το app στο dropbox αν έχεις και άνοιξέ το εκεί από το κινητό. Θα σου ζητήσει να κάνεις εγκατάσταση. Πάτα ναι και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι

 

Μόλις την εγκατέστησα κι εγώ ! Αν και ακόμα δεν εχω βάλει εφαρμογές με το titanium σαν να φαινεται πιο γρήγορη απο του ivendor (ή είναι ιδέα μου!) . Τις εχει δοκιμασει κανείς για μέρες και τις 2 μπας και βγάλουμε αποτέλεσμα (είμαι και ανηπόμονος!!)

 

Πάντως ο diablokernel(!!) κάποιο update εβγαλε πάλι και στο 2.χχ και στο 3.χχ κερνελ!!!

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο diablokernel(!!) κάποιο update εβγαλε πάλι και στο 2.χχ και στο 3.χχ κερνελ!!!

 

Δοκιμάζω το 3.0 τώρα και είναι απίστευτα γρήγορο! :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ανεβάσεις το app στο dropbox αν έχεις και άνοιξέ το εκεί από το κινητό. Θα σου ζητήσει να κάνεις εγκατάσταση. Πάτα ναι και είσαι έτοιμος.

 

Διεγραψα το mms.apk και εκανα και ενα reboot και ολα οκ...Σας ευχαριστω πολυ !!! ( να ρωτησω και το κλασσικο μου κολλημα σε καθε 4.1.2 ..οι φοτο δεν παμε στην external sd ε ?? ) :worry:

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω το 3.0 τώρα και είναι απίστευτα γρήγορο! :)

 

Με του ivendor?

 

Ερώτηση, to diablokernel (!) είναι για ολες τις rom 4.1 android? Δηλαδή κάνει και για την aokp που δοκιμάζω? (αν και νομίζω πως είναι αρκετά γρήγορη και μόνη της!!)

 

Κούρο περιμένω αν εχεις δοκιμάσει aokp (γιατι ivendor ξέρω εχεις δοκιμάσει) να μας πεις διαφορές!!!

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Διεγραψα το mms.apk και εκανα και ενα reboot και ολα οκ...Σας ευχαριστω πολυ !!! ( να ρωτησω και το κλασσικο μου κολλημα σε καθε 4.1.2 ..οι φοτο δεν παμε στην external sd ε ?? ) :worry:

 

Υπάρχουν κάποιες κάμερες στο μάρκετ που το κάνουν όπως η lgcamerapro και Camera JB+

 

Με του ivendor?

 

Ερώτηση, to diablokernel (!) είναι για ολες τις rom 4.1 android? Δηλαδή κάνει και για την aokp που δοκιμάζω? (αν και νομίζω πως είναι αρκετά γρήγορη και μόνη της!!)

 

Κούρο περιμένω αν εχεις δοκιμάσει aokp (γιατι ivendor ξέρω εχεις δοκιμάσει) να μας πεις διαφορές!!!

 

Την cm10 έχω.

Ναι είναι για όλες τις 4.1 (Jb) roms.

Κάποια στιγμή θα δοκιμάσω και την νέα βερσιόν της AOKP. Είχα δοκιμάσει την προηγούμενη και μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις. Πάντως εκείνο που έχω καταλάβει είναι ότι σε κάθε τηλέφωνο οι roms δεν "κάθονται" με τον ίδιο τρόπο. Η ίδια ρομ σε κάποιο τηλέφωνο μπορεί να πάει σφαίρα και σε κάποιο άλλο να κολλάει. Μόνο εσύ ξέρεις τι κάνει για το δικό σου τηλέφωνο. Δοκιμάζεις και βλέπεις. :)

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποιες κάμερες στο μάρκετ που το κάνουν όπως η lgcamerapro και Camera JB+

 

 

 

Την cm10 έχω.

Ναι είναι για όλες τις 4.1 (Jb) roms.

Κάποια στιγμή θα δοκιμάσω και την νέα βερσιόν της AOKP. Είχα δοκιμάσει την προηγούμενη και μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις. Πάντως εκείνο που έχω καταλάβει είναι ότι σε κάθε τηλέφωνο οι roms δεν "κάθονται" με τον ίδιο τρόπο. Η ίδια ρομ σε κάποιο τηλέφωνο μπορεί να πάει σφαίρα και σε κάποιο άλλο να κολλάει. Μόνο εσύ ξέρεις τι κάνει για το δικό σου τηλέφωνο. Δοκιμάζεις και βλέπει :)ς.

 

Θα δοκιμασω ξανα την JBcamera+ οπως ειχα κανει και στου invedor.... !!! :D παντως απο το λιγο που το δουλεψα το aokp εχει απιστευτες λειτουργιες !!!

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εσύ ξέρεις τι κάνει για το δικό σου τηλέφωνο. Δοκιμάζεις και βλέπεις. :)

Συμφωνώ απολύτως! Απλά η γνώμη σου μετράει (καθότι οι γνώσεις και οι δοκιμές που εχεις κανει στο τηλέφωνο είναι αξιοσημείωτες!)

Πάντως εδω και καμιά ώρα που παίζω με την aokp εκτός βέβαια πως εχει τρελές παραμετροποιήσεις επάνω, απο ταχύτητα είναι στα ίδα περίπου με του ivendor. Είπαμε μόνο οι 2.3 rom για μένα εχουν τρελές διαφορές (πολύ πιο γρήγορες) ...

 

Θα δοκιμασω ξανα την JBcamera+ οπως ειχα κανει και στου invedor.... !!! :D παντως απο το λιγο που το δουλεψα το aokp εχει απιστευτες λειτουργιες !!!

Όντως κι εγώ αυτό βλέπω! Βέβαια λογικά αν δεν είσαι fan των πολλών εφέ ....σου κάνει και του ivendor :)

 

EDIT : όποιος θέλει να δοκιμάσει τα τελευταία διαβολοκερνελ (επειδή δεν τα εχει βάλει ακόμα στο πρώτο ποσ αν είδα καλα) κατευθείαν σ αυτό το ποστ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=36458940&postcount=598

 

Μόλις έβαλα το τελευταίο διαβολοκερνελ στην AOKP και είναι αρκετά πιο γρήγορο απο το deault kernel!! :)

 

Ακόμα δεν μπορώ να βρώ πως κάνω τον καιρό στην lockscreen να δείχνει σε κελσίου και οχι φαρεναιτ (το εχω επιλέξει στο μενού του αλλα αρνείτε!!) και φυσικά δεν βρήκα απο που διαβάζει τον καιρό (ποια εφαρμογή καιρού χρησιμοποιεί!!)

 

Πάντως εχει πολλά "διαόλια"¨να πειράξεις!!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Όντως κι εγώ αυτό βλέπω! Βέβαια λογικά αν δεν είσαι fan των πολλών εφέ ....σου κάνει και του ivendor :)

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=36458940&postcount=598

 

Εμένα πάντως του ivendor η alpha 6 δεν μου έκατσε καθόλου καλά. Η AOKP είναι πολύ καλύτερη για το τηλέφωνό μου.

Link to comment
Share on other sites

Οπως λέει και ο κούρος...είναι πως θα κάτσει! Εγώ δεν βρίσκω διαφορές (πέρα τις προφανείς με τις εκατομύρια ρυθμίσεις της AOKP!!)

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Η Αοκp δεν μπαινει με τπτ σε deep sleep συμφωνα με το cpu spy... πιο πολυ στο 245 ειναι... τι να κανω ?

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές τρώει κολλήματα το deep sleep σε όλες τις roms και τα kernels. Άλλαξε τον governor, κάνε reboot αφησε το τηλέφωνο για λίγη ώρα χωρίς να το λειτουργείς και κοίτα να δεις αν τώρα μπαίνει. Αν ναι, ξαναδοκίμασε με τον governor που είχες. Να μην το έχεις συνδεδεμένο με usb στον υπολογιστή ή με τον φορτιστή στην πρίζα, γιατί τότε δεν μπαίνει σε deep sleep. Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές τρώει κολλήματα το deep sleep σε όλες τις roms και τα kernels. Άλλαξε τον governor, κάνε reboot αφησε το τηλέφωνο για λίγη ώρα χωρίς να το λειτουργείς (και χωρίς να το έχεις συνδεδεμένο με usb ή με τον φορτιστή στην πρίζα) και κοίτα να δεις αν τώρα μπαίνει. Αν ναι, ξαναδοκίμασε με τον governor που είχες.

 

Απο ondemand που ειχα το εβαλα σε interactive με cfq και στα δυο και παλλι 245 .... τι κουλο ειναι αυτο τωρα ?? πρωτη φορα το βλεπω !! :(

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα το ίδιο κάνει!! :) Πάλι καλα που κράτησα nandroid tou ivendor!!

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Η Αοκp δεν μπαινει με τπτ σε deep sleep συμφωνα με το cpu spy... πιο πολυ στο 245 ειναι... τι να κανω ?

 

Κάνε install πάλι τη rom χωρίς κανένα wipe και θα είναι οκ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...