Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτηση ... το περασα το tw4.5 και δεν μου αρεσε.. .πως βαζω απο που ειχε πριν η shadoow ...? buckup δεν εκανα....:cry:

 

Μπορείς να εγκαταστήσεις το TW4 patch από εδώ ή να κάνεις αυτό που είπε ο Γιάννης.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kouros πες εντυπωσεις για την slim beam και kernel brood 1.4. Βλεπω οτι την εχεις βαλει. Από bugs εχει τιποτα; Μας εχει τρελανει ο brood.
Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχάς η slimbean είναι πολύ καλή και με το δικό της κερνελ. Έχει πολύ χρήσιμες ρυθμίσεις και πληροφορίες (όπως ας πούμε την εγκατάσταση κάποιων scripts κ.α). Δεν έχω δει κάποιο bug και επιτέλους παίζω το temple run χωρίς lag :)

 

Το κερνελ του brood λειτουργεί πολύ καλά στη ρομ αν και ακόμα το τεστάρω και δεν είμαι σίγουρος ποιο είναι καλύτερο. Έχει πάντως καλύτερη ποιότητα στις φώτο (ασυμπιεστες).

Link to comment
Share on other sites

Kouros πες εντυπωσεις για την slim beam και kernel brood 1.4. Βλεπω οτι την εχεις βαλει. Από bugs εχει τιποτα; Μας εχει τρελανει ο brood.

 

Προσωπικη εκτιμηση οτι ειναι top of the tops

Απλα εξαιρετικη αν και οσες ICS roms ειχα δοκιμασει παντα ειχαν καθυστερηση και κολληματα σε σχεση με τις GB.

Αυτη αν και JB ειναι κορυφη

Link to comment
Share on other sites

Με το CWM6.0.1.9 του ivendor. Το είχα φλασάρει μαζί με την cm10 του ivendor και μέχρι τώρα αποδεικνύεται αρκετά σταθερό. Έχω πάρει backup, έχω κάνει restore, εγκαταστάσεις κλπ και δεν μου έβγαλε κάποιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τελευταίο, στο fb σου έχει ειδοποιήσεις?

Στην 3.0.1 κάπως το είχα καταφέρει να δουλέψει με τα 1000 ζόρια, τώρα τίποτα. Και στο μενού της εφαρμογής είναι κανονικά επιλεγμένο να έχει ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Με πιο recovery την εβαλες kouros?

Εχει ενα θεματακι με τα recovery αυτη η ρομ.

 

Και με το 5.5.0.4 δε θα έχεις πρόβλημα. Έχω φλασαρει σχεδόν όλες τις rom με αυτό το recovery χωρίς προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τελευταίο, στο fb σου έχει ειδοποιήσεις?

Στην 3.0.1 κάπως το είχα καταφέρει να δουλέψει με τα 1000 ζόρια, τώρα τίποτα. Και στο μενού της εφαρμογής είναι κανονικά επιλεγμένο να έχει ειδοποιήσεις.

 

Κάποια ειδοποίηση που είχα το πρωί μου ήρθε κανονικά. Δεν ασχολούμαι και πολύ με το facebook, αλλά θα το ξανακοιτάξω.

 

Και με το 5.5.0.4 δε θα έχεις πρόβλημα. Έχω φλασαρει σχεδόν όλες τις rom με αυτό το recovery χωρίς προβλήματα.

 

Εννοείται ότι το 5.5.0.4 είναι το πιο σταθερό recovery απ'όλα και γι'αυτό πάντα είναι αυτό που συστήνω. Απλώς είπα να ξαναδοκιμάσω κάτι άλλο και το CWM 6.0.1.9 μέχρι στιγμής τα πάει καλά.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο τώρα που άνοιξα το wifi είχα κανονικά ειδοποίηση. :D

Άμα φτιάξει το θέμα με το rotation της φωτογραφίας ο brood θα είναι κορυφή το kernel.

 

Edit: Παιδιά δεν είχα προσέξει άλλη φορά η μπροστινή κάμερα έχει auto focus?

Με broodkernel και SlimBean το 'κουτάκι' είναι πάντα κόκκινο.

Edited by lefteris112
Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση του Broodkernel έχω ένα κόλλημα στην εγγραφή video....μετά από 40-50 δευτ. κολλάει. Το έχει κανένας άλλος συναντήσει;

Kouros ποιά JB είδες να κάθεται πιό καλά; Του Ivendor's ή η SlimBean;

Edited by jimsiv
Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση του Broodkernel έχω ένα κόλλημα στην εγγραφή video....μετά από 40-50 δευτ. κολλάει. Το έχει κανένας άλλος συναντήσει;

Kouros ποιά JB είδες να κάθεται πιό καλά; Του Ivendor's ή η SlimBean;

 

Δεν έχω πρόβλημα με την εγγραφή βίντεο. Είμαι με CM 10 του ivendor kai broodkernel. Νομίζω ότι η slimbean είναι πιο ολοκληρωμένη rom προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με SlimBean και broodkernel δεν έχω πρόβλημα με το βίντεο.

 

Δεν έχω πρόβλημα με την εγγραφή βίντεο. Είμαι με CM 10 του ivendor kai broodkernel. Νομίζω ότι η slimbean είναι πιο ολοκληρωμένη rom προς το παρόν.

 

Γύρισα σε προηγούμενο backup που είχα από Ivendor CM10 Alpha 5, ξαναεγκατέστησα την Rom του Broodplank και αφού έκανα clear cache, dalvik και fix permissions τώρα παίζει μια χαρά η κάμερα(όπως έπαιζε δηλ. με τα γνωστά bugs). Δοκίμασα και την SlimBean, είναι πολύ καλή και πιό πλήρης όπως είπες Γιάννη. Στο Antutu όμως μου έβγαλε 5700 ενώ του Ivendor 6050. Και οι δύο Rom πάντως είναι πολύ καλές από θέμα ταχύτητας και bugs!!

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Kouros ποιά JB είδες να κάθεται πιό καλά; Του Ivendor's ή η SlimBean;

 

Κοίτα η SlimBean όπως και όλες οι jb roms έχουν ως βάση τους την cm10 του ivendor. Και οι δύο είναι το ίδιο καλές από θέμα ταχύτητας, απόκρισης και αίσθησης. Απλώς η SlimBean έχεις επιπλέον επιλογές, προσθήκες και πληροφορίες που την κάνουν όπως είπε και ο Γιάννης την πιο ολοκληρωμένη απ'όλες τις ρομ αυτήν την στιγμή.

 

Κράτησα για λίγο το κερνελ του brood και ξαναγύρισα στο stock όχι γιατί είχα κάποιο πρόβλημα, αλλά μου φάνηκε (ίσως να κάνω και λάθος) ότι με το stock kernel πάει πιο καλά η ρομ. Θα το κρατήσω για κάποιες μέρες να το τεστάρω καλύτερα και θα δοκιμάσω και του brood μετά.

 

Εντάξει μην δίνεις και μεγάλη σημασία στα benchmarks, αν όλα λειτουργούν όπως πρέπει.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Τελικα χτες κυριακη εβαλα την slim bean. Ξενερωσα που ειχε μικρα γραμματα αλλα μολις αλλαξα LCD density και το μεγεθος των font ολα εγιναν οπως τα ηθελα. Το κρατησα για μερικες ωρες. Το κινητο πετουσε. Προσπαθησα να βαλω με titanium εφαρμογες. Μια φορα το launcher κωλησε. Τυχαιο δεν ξερω. Ελεγξα το GPS αλλα δεν λοκαρε δορυφορους. Ισως δεν περιμενα πολυ. Ηταν 3 το βραδυ. Θα το ξαναδω. ΚΟΥΡΟΣ το GPS. Conf του brood μπορω να το βαλω στην ρομ? Επισης εβαλα τις stock gaps. Μετα εβαλα τις inverted αλλα δεν εμπεναν. Μπορω να βαλω Από πανω τις inverted update οταν εχω τις stock gapps? Κρατησα nandroid backup και γυρισα σε gb. Το χρησιμοποιω στη δουλεια. Την αλλη κυριακη θα βρω χρονο για να ασχοληθω , γιατι ειναι διαφορετικο το interface στη slim. Μονο Καλα λογια εχω μεχρι στιγμης. Κουρος Το GPS δουλευει καλά?
Link to comment
Share on other sites

Είχα καιρό να κοιτάξω το thread και ξαφνικά βλέπω όλους να φλασάρουν JB. :)

Κοuros , μιας και σκαλίζεις το κινητό υπερ του δέοντος :p και μιας κι έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος με την AOSP ICS του brood, υπάρχει κανένας λόγος να αλλάξω σε slimbean απο άποψη ταχύτητας; Δεν θα σε ρώταγα αν δεν έπρεπε να αλλάξω CWM μιας και την διαδικασία με το ODIN την βαριέμαι απίστευτα για να την κάνω για το τίποτα.

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Είχα καιρό να κοιτάξω το thread και ξαφνικά βλέπω όλους να φλασάρουν JB. :)

Κοuros , μιας και σκαλίζεις το κινητό υπερ του δέοντος :p και μιας κι έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος με την AOSP ICS του brood, υπάρχει κανένας λόγος να αλλάξω σε slimbean απο άποψη ταχύτητας; Δεν θα σε ρώταγα αν δεν έπρεπε να αλλάξω CWM μιας και την διαδικασία με το ODIN την βαριέμαι απίστευτα για να την κάνω για το τίποτα.

 

Γιατί να αλλάξεις cwm?

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΥΡΟΣ το GPS. Conf του brood μπορω να το βαλω στην ρομ? Επισης εβαλα τις stock gaps. Μετα εβαλα τις inverted αλλα δεν εμπεναν. Μπορω να βαλω Από πανω τις inverted update οταν εχω τις stock gapps? Κρατησα nandroid backup και γυρισα σε gb. Το χρησιμοποιω στη δουλεια. Την αλλη κυριακη θα βρω χρονο για να ασχοληθω , γιατι ειναι διαφορετικο το interface στη slim. Μονο Καλα λογια εχω μεχρι στιγμης. Κουρος Το GPS δουλευει καλά?

 

Αν από gb πήγες κατ'ευθείαν σε jelly been, τότε όντως θα χριεαστεί κάποιος χρόνος προσαρμογής με το καινούριο interface. :)

Οι inverted apps δεν μου αρέσουν και δεν τις δοκίμασα, πάντως σε όσους αρέσουν μόνο καλά λόγια έχουν να πουν όταν τις εγκατέστησαν. Ούτε το gps το έχω τεστάρει ακόμα, αλλά λογικά το gps.conf του brood θα πρέπει να λειτουργεί. Κοίτα και στη σελίδα της ρομ εδώ, μήπως και βρεις κάποιες απαντήσεις.

 

Είχα καιρό να κοιτάξω το thread και ξαφνικά βλέπω όλους να φλασάρουν JB. :)

Κοuros , μιας και σκαλίζεις το κινητό υπερ του δέοντος :p και μιας κι έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος με την AOSP ICS του brood, υπάρχει κανένας λόγος να αλλάξω σε slimbean απο άποψη ταχύτητας; Δεν θα σε ρώταγα αν δεν έπρεπε να αλλάξω CWM μιας και την διαδικασία με το ODIN την βαριέμαι απίστευτα για να την κάνω για το τίποτα.

 

Δεν χρειάζεται να αλλάξεις recovery, η εγκατάσταση γίνεται με το γνωστό τρόπο μέσα απ'αυτό, χωρίς να χρειάζεται odin. Οπότε ξέρεις τι πρέπει να κάνεις. :)

 

Αν όλα σου πάνε καλά με την AOSP τότε ο μοναδικός λόγος που βρίσκω για να αλλάξεις ρομ είναι για τις επιπλέον επιλογές που σου παρέχει (ήταν ο μοναδικός λόγος που έφυγα από την AOSP). Πίσω από την slim rom υπάρχει ένα team (όπως στην cyanogenmod, στην remics, κλπ), που φροντίζει απ'ότι έχω καταλάβει να βρίσκεται ένα βήμα πιο μπροστά από την cyanogenmod. Έτσι αν με την cyanogenmod έχεις κάποιες επιπλέον χρηστικές επιλογές απ'ότι με την AOSP, τότε με την slim έχεις αυτές τις επιλογές συν κάτι επιπλέον. Η ιστοσελίδα της ρομ είναι εδώ, όπου και μπορείς να δεις τι δυνατότητες σου προσφέρει.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται αλλαγή σε CWM6 ή TWRP για να κάνω εγκατάσταση την Slimbean;

Μάλλον θα μείνω με την AOSP για μερικές μέρες ακόμα μέχρι να με ψήσουν τα σχόλια σας. Μέχρι τώρα άλλαζα ROM max κάθε 15-20 μέρες. Αυτή θα την αφήσω μέχρι τέλους....(και καλά :lol:)

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με SlimBean και προσθεσα ένα τηλέφωνο σε μια υπάρχουσα επαφή, μου έγραψε πως έγινε αποθήκευση αλλά τελικά η επαφή δεν υπάρχει πουθενά. Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει να δει αν γίνεται και σε αυτόν? Η δοκιμή καλύτερα μη γίνει με κάποια κανονική επαφή...
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω καλα λογια για την slimbean...κατεβασα την ρομ αλλα δεν μπορω να καταλαβω ποιο λινκ ειναι για gapps κλπ ..μου λεει και για κατι addons...παιζει να με βοηθισει καποιος ??? :O

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω καλα λογια για την slimbean...κατεβασα την ρομ αλλα δεν μπορω να καταλαβω ποιο λινκ ειναι για gapps κλπ ..μου λεει και για κατι addons...παιζει να με βοηθισει καποιος ??? :O

 

Εδώ http://www.slimroms.net/index.php/downloads/all/viewcategory/91-addons-full-packages είναι τα stock gapps κι εδώ http://www.slimroms.net/index.php/downloads/all/viewcategory/106-inverted-addons-full-packages είναι τα inverted gapps.

Link to comment
Share on other sites

 

Εχουν καποια διαφορα ?

 

βασικα μου βγαζει πολλα για download ..τα κατεβαζω ολα ? και αν ναι τα φλασαρω και ολα ?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

βασικα μου βγαζει πολλα για download ..τα κατεβαζω ολα ? και αν ναι τα φλασαρω και ολα ?

 

Τα inverted gapps είναι μαύρα συνήθως. Εγώ προτέινω τα stock gapps πάντως. Κατεβάζεις το πρώτο που λέει slim gapps http://www.slimroms.net/index.php/downloads/all/finish/91-addons-full-packages/541-slim-gapps κι αν θες και το google now κατέβασε και αυτό http://www.slimroms.net/index.php/downloads/all/finish/91-addons-full-packages/625-srec-voicedialer-addon-googlenow

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...