Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το gps lock time βελτιώθηκε πολύ με την νέα έκδοση της rom , αλλά αναρωτιέμαι γιατί άλλες φορές βρίσκει σε 3 δευτερόλεπτα (a-gps) και άλλες φορές πάλι χρησιμοποιώντας a-gps κάνει 4 λεπτά... Προφανώς θα επηρεάζει άν βρέχει η όχι και εάν υπάρχουν γύρω από το δρόμο ψηλά κτίρια... Επίσης καμιά δεκαριά φορές που το έχω δοκιμάσει μετά τις 2 το πρωί βρίσκει αμέσως! Παίζει να επηρεάζεται το σήμα του gps από την πυκνότητα των υπόλοιπων σημάτων (τηλεφωνικών, τηλεοπτικών...) στην ατμόσφαιρα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ αναγκάστηκα να κάνω hard reset και restore τα apps και data με το titanium. Τώρα δουλεύει κανονικά το market.

 

Με το Titanium έκανες Backup το "αντίγραφα ασφαλείας όλων των εφαρμογών του συστήματος"; ή κάποια άλλη επιλογή;

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Eίχα κάνει backup τα πάντα αλλά restore μόνο τις εφαρμογές και τα δεδομένα τους.

 

Κοuros μπορείς να κάνεις restore απο nandroid μόνο τα δεδομένα (εφαρμογές και τα data τους) χωρίς να κάνει κανονικά restore το image file της rom;

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Έτυχε να έγινε σήμερα η ίδια συζήτηση και εδώ :)

Ένας άλλος τρόπος είναι από το cwm recovery. Έχει επιλογή advanced restore στο Backup and restore. Εκεί επιλέγεις Data κι έτσι επαναφέρονται μόνο οι εφαρμογές σου με τα δεδομένα τους και όχι όλη η ρομ που βρίσκεται στο nandroid backup. (Αν το κάνεις πάνω σε άλλη ρομ αυτό μπορεί να μην πετύχει)

Link to comment
Share on other sites

To appextractor που αναφέρεται στο link που παρέθεσες ίσως με σώσει με τα saves ενός παιχνιδιού που το titanium δεν μπορεί να μου επαναφέρει σωστά μιας και είχα κάνει cheat και είχα αλλάξει την ημερομηνία του κινητού για να μαζεύω χρήματα πιο γρήγορα :)
Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Κοuros μπορείς να κάνεις restore απο nandroid μόνο τα δεδομένα (εφαρμογές και τα data τους) χωρίς να κάνει κανονικά restore το image file της rom;

 

Ναι από recovery (backup and restore/advanced restore/o φάκελος με όλα τα αρχεία/restore data).

Βέβαια όπως λέει και ο Νίκος είχα την ίδια rom και πριν (όπως και συ εξάλλου).

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC3 (Revision 2)

KERNEL:Feacore Phoenix 1.4 NonOC (smartassV2 / sio)

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Ναι από recovery (backup and restore/advanced restore/o φάκελος με όλα τα αρχεία/restore data).

Βέβαια όπως λέει και ο Νίκος είχα την ίδια rom και πριν (όπως και συ εξάλλου).

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC3 (Revision 2)

KERNEL:Feacore Phoenix 1.4 NonOC (smartassV2 / sio)

 

ποπό ρε παιδιά παλι σε πειρασμό με βαλατε!!!! ολο καινουρια πραγματα δοκιμάζω!!!!

 

Ρε παιδιά είναι φυσιολογικό να κανει πανω απο 30 λεπτα το φλασαρισμα τις ρομ? μου εχει ξανα τύχει αλλα οχι πανω απο 30 λεπτα!!! ρε κουροs τι pc εχεις που φλασαρι σε 10 λεπτα!!!

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι φυσιολογικό να κανει πανω απο 30 λεπτα το φλασαρισμα τις ρομ? μου εχει ξανα τύχει αλλα οχι πανω απο 30 λεπτα!!! ρε κουροs τι pc εχεις που φλασαρι σε 10 λεπτα!!!

 

Ούτε 5 λεπτά δεν παίρνει το φλασαρισμα

Link to comment
Share on other sites

Ούτε 5 λεπτά δεν παίρνει το φλασαρισμα

 

Δεν ξερω γιατι αλλα σχεδον ποτε δεν το εκανα κατω απο 30 λεπτα!!! σκεψου πως το φλασαρισμα για RC3 r2 μου εγινε σε 37 λεπτα!!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ούτε 5 λεπτά δεν παίρνει το φλασαρισμα

Οι ρομς για το Plus για κάποιο λόγο είναι καμιά 400αριά ΜΒ, οπότε πάνω από 5 λεπτά μπορεί να κάνει.

Δεν ξερω γιατι αλλα σχεδον ποτε δεν το εκανα κατω απο 30 λεπτα!!! σκεψου πως το φλασαρισμα για RC3 r2 μου εγινε σε 37 λεπτα!!:wacko:

Δοκίμασε σε άλλη USB. Αν δοκιμάζεις πάνω σε USB Hub μπορεί να μην έχει σωστή τροφοδοσία και να μην έχει την πλήρη ταχύτητα η θύρα. Δοκίμασε στις USB στο πίσω μέρος του PC που είναι πάνω στη μητρική. Αν και εκεί είναι αργό δοκίμασε και σε άλλο PC για να σου φύγει η περιέργεια.

Link to comment
Share on other sites

Οι ρομς για το Plus για κάποιο λόγο είναι καμιά 400αριά ΜΒ, οπότε πάνω από 5 λεπτά μπορεί να κάνει.

 

Δοκίμασε σε άλλη USB. Αν δοκιμάζεις πάνω σε USB Hub μπορεί να μην έχει σωστή τροφοδοσία και να μην έχει την πλήρη ταχύτητα η θύρα. Δοκίμασε στις USB στο πίσω μέρος του PC που είναι πάνω στη μητρική. Αν και εκεί είναι αργό δοκίμασε και σε άλλο PC για να σου φύγει η περιέργεια.

 

οκ! την επομενη φορα θα το δοκιμασω κ θα σας πω!!! ευχαριστω παντωσ για το ενδιαφερον!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Ενα φλας να χε...χαμος θα ξαναγινοτανε στα 399€

 

ενα φλας και καλυτερη καρτα γραφικων. δεν θεωρω λιγα τα 400 οταν βγηκε. τωρα βεβαια με τα 278 δεν ειναι ασχημα τα χαρακτηριστικα του.

 

ρε παιδια γιατι εχετε κολλησει ολοι με την brood? Εβαλα την Cranium και ουτε για αστειο κολλημα η καποιο αλλο προβλημα.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολα τα παιδια θα θελα να κναω μια ερωτηση ασχολουμε με υπολογιστες κ κινητα αρκετα χρονια κ εχω φαφει ενα σκαλωμα υπαρχει περιπτωση να γινεται καπως να αποθηκευω τις εγκαταστασεις των παιχνιδιων αυτων που ναι αρκετα mb στις καρτα μνημης?

γινεται η δεν γινεται?δεν εχω ουτε ρομ ουτε τπτ αλλο παρα το κινητο με την μαμα εκδοση!

 

ευχαριστω προκαταβολικα !!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα την broodROM RC3 (Revision 2). Απίστευτα smooth, βασισμένη στο XXKQ1 (KPI) (στο πιο πρόσφατο και καλό firmware)!

 

Η broodROM RC3 (Revision 2) μπορει περαστει εχοντας οποιαδηποτε official rom, οποιαδηποτε official 2.3.6 ή καλο ειναι να περαστει πρωτα η XXKQ1??

Υπαρχει τροπος να γινει backup των εφαρμογων που εχω ηδη, διχως να κανω την διαδικασια του root?

Πριν περαστει η broodRom διαβασα οτι δεν χρειαζεται παντα να γινει hard reset αλλα χρειαζεται να γινει wipe το dalvik. Αυτο φανταζομαι το κανουμε πριν το πρωτο boot μετα το φλασαρισμα ή δεν παίζει ρολο το ποτε θα γινει? (πχ στο 2ο boot).

Αφου τρεξουμε το broodROM RC3 First run setup, οι επιλογες στην καρτελα με τα xtra mods εξαρτωνται απο την επιλογη του System Accelarator? Δηλ με Adrenaline system accelarator μπορεις να διαλεξεις το Thunderbolt tweaks και αντιστοφα ή πανε πακετο αυτα με το ιδιο ονομα?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

1)Δεν χρειάζεται να περάσεις κάποια official rom πριν φλασάρεις την broodrom.

2)Kαλό θα ήταν να κάνεις πρώτα root την συσκευή και να εγκαταστήσεις απο το market το titanium backup. Θα κάνεις backup τις εφαρμογές και τα δεδομένα που τις συνοδεύουν και αφού περάσεις την νέα σου rom θα κάνεις restore apps&data.

3)To ιδανικό είναι να κάνεις hard rest μια φορά πριν το φλασάρισμα και μία φορά μετά. Διαφορετικά wipe dalvik πριν το flash. Εγώ θα σε συμβούλευα να κάνεις το πρώτο μιας και είχαμε κάποια θεματάκια με την RC3.

4)Στο first run setup αμα επιλέξεις ως accelarator το thunderbolt σε αφήνει να εγκαταστήσεις μόνο το tweak για το thunderbolt. Oμοίως άμα επιλέξεις το adrenaline shot.

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..

Είμαι με την 2.3.3 και παρατηρώ ότι η μπαταρία πέφτει πιο γρήγορα από ότι τις πρώτες μέρες που είχα αγοράσει τη συσκευή.

Αν θέλω να περάσω την 2.3.6 τι ακριβώς κάνω;; Είναι δύσκολη διαδικασία;;

Φαντάζομαι ότι πρέπει να κάνω και backup τα πάντα,ε;; :O

Link to comment
Share on other sites

έκανα λάθος και έσβησα την εφαρμογή που είχε το widget για τον καιρό .... που μπορώ τα την βρω ξανά? νομίζω ειδήσεις και καιρός λεγότανε...

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση βρε παιδιά.

Παρόλο που δεν έχω ποτέ περάσει κάποια rom στο κινητό και έχω παραμείνει στην I9001XXKG1 (όπως το είχα πρωτοπάρει, δηλαδή), στο KIES μου βγάζει το μήνυμα: "Η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω Kies".

Γνωρίζει κανείς που μπορεί να οφείλεται αυτό; (έχω κάνει την τελευταία αναβάθμιση στο KIES.)

 

EDIT: Διορθώθηκε μετά την επανεκκίνηση του κινητού! Θέλει να με τρελάνει πριν του βάλω την brood....

Edited by WolfBack

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

1)Δεν χρειάζεται να περάσεις κάποια official rom πριν φλασάρεις την broodrom.

2)Kαλό θα ήταν να κάνεις πρώτα root την συσκευή και να εγκαταστήσεις απο το market το titanium backup. Θα κάνεις backup τις εφαρμογές και τα δεδομένα που τις συνοδεύουν και αφού περάσεις την νέα σου rom θα κάνεις restore apps&data.

3)To ιδανικό είναι να κάνεις hard rest μια φορά πριν το φλασάρισμα και μία φορά μετά. Διαφορετικά wipe dalvik πριν το flash. Εγώ θα σε συμβούλευα να κάνεις το πρώτο μιας και είχαμε κάποια θεματάκια με την RC3.

4)Στο first run setup αμα επιλέξεις ως accelarator το thunderbolt σε αφήνει να εγκαταστήσεις μόνο το tweak για το thunderbolt. Oμοίως άμα επιλέξεις το adrenaline shot.

 

Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες!! Ηταν υπερπολυτιμες κ με βοηθησαν να περασω κ εγω με την σειρα μου την broodRom RC3 rev2.

Να πω κ εγω οτι στην αρχη ξεχασα να κανω hard reset μετα το φλασαρισμα κ ειχα το προβλημα με το market, αλλα μετα το hard reset δουλεψε κανονικα :)

(Να σημειωσω οτι το φλασαρισμα κρατησε 4 λεπτα κ κατι)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Πριν περασω την broodRom εκανα backup τις εφαρμογες που ηθελα αλλα ξεχασα την samsungapps...

Μπορω να την βρω καπου;

Επισης πως τσεκαρουμε εαν μπηκε κανονικα ο accelarator που επιλεξαμε;

Edited by teobot
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι φυσιολογικό να κανει πανω απο 30 λεπτα το φλασαρισμα τις ρομ? μου εχει ξανα τύχει αλλα οχι πανω απο 30 λεπτα!!! ρε κουροs τι pc εχεις που φλασαρι σε 10 λεπτα!!

 

Όπως είπαν και άλλοι όσες φορές φλάσαρα, πάνω από 5 λεπτά δεν μου πήρε. Δεν ξέρω τον λόγο που σου συμβαίνει, ίσως να είναι αυτό που λέει ο Νίκος.

 

ρε παιδια γιατι εχετε κολλησει ολοι με την brood? Εβαλα την Cranium και ουτε για αστειο κολλημα η καποιο αλλο προβλημα.

 

Εμένα μου αρέσει η cranium όπως τη βλέπω από τα βίντεο αλλά φαίνεται ότι δεν αρέσει καθόλου στο τηλέφωνό μου. Όσες φορές προσπάθησα να την εγκαταστήσω δεν booταρε με τίποτα. Κάτι που συνέβη και με το τελευταίο kernel v8 (πολλοί είχαν αυτό το πρόβλημα). Μέχρι και πρόσφατα χρησιμοποιούσα broodrom με cranium kernel (v6 είτε υπερχρονισμένο στα 1900 είτε στα 1400 και με interactive x/vr στην cpu) και μου λειτουργούσε μια χαρά, αλλά μετά από δοκιμές κατέληξα στον Feacore Phoenix 1.4 NonOC (smartassV2 / sio) αφού πέτυχα ότι ακριβώς ζητούσα. Πολύ καλές επιδόσεις (πάνω από 4000 στο antutu, χωρίς υπερχρονισμό) και πολύ καλή διάρκεια ζωής της μπαταρίας (σε κατάσταση αδράνειας ας πούμε και για 13 ώρες μου είχε πέσει μόνο 3%). Πάντως δεν θ'αργήσει η στιγμή που θα ξαναδοκιμάσω να την φλασάρω :)

 

Είμαι με την 2.3.3 και παρατηρώ ότι η μπαταρία πέφτει πιο γρήγορα από ότι τις πρώτες μέρες που είχα αγοράσει τη συσκευή. Αν θέλω να περάσω την 2.3.6 τι ακριβώς κάνω;; Είναι δύσκολη διαδικασία;; Φαντάζομαι ότι πρέπει να κάνω και backup τα πάντα,ε;; :O

 

Η 2.3.3 έχει θέμα με την μπαταρία. Η διαδικασία για να περάσεις την 2.3.6 είναι απλούστατη (αν το κάνεις μία φορά μετά θα σου φαίνεται παιχνιδάκι). Κατεβάζεις την ουγγρική έκδοση που θα βρεις εδώ και θα φλασάρεις με τον τρόπο που περιγράφεται εδώ. Όταν είχα περάσει την 2.3.6 πάνω από τη 2.3.3 δεν έκανα backup (και δεν νομίζω ότι χρειάζεται) αλλά πάντα καλό είναι να έχουμε ένα backup :)

 

ρε παιδια το thederbolt πως θα το βαλω? το εκανα κ auto k manual αλλα τπτ!!! μήπως δεν κανω κατι καλα?

 

Δεν σου λειτουργεί το first_run_setup.exe; Tότε άνοιξε το src από τον ίδιο φάκελο μετά τον accelerator και "ρίξε" το ThunderBolt-CWM_v2.5.0 και το ThunderBolt-CWM_v2.5.0_MODS στην sdcard. Μετά μπες σε recovery και κάνε τα εξής:

1)mounts and storage/mount data/mound system/mound sdcard

2)πίσω και install zip from sdcard/choose zip from internal sdcard/βρίσκεις τοThunderBolt-CWM_v2.5.0 το εγκαθιστάς και το ίδιο κάνεις και με το ThunderBolt-CWM_v2.5.0_MODS.

3) κάνεις reboot εγκαθιστάς το script manager και πηγαίνεις εδώ κάτω κάτω στις εικόνες για να κάνεις ότι λέει σ'αυτές.

 

Επισης πως τσεκαρουμε εαν μπηκε κανονικα ο accelarator που επιλεξαμε;

 

Αν έχεις σκορ στο quadrant πάνω από 2000 (έφθασα και 2740) και στο antutu πάνω από 3600 (πάνω από 4000 έχω με τη δεύτερη φορά) τότε ναι, έχει εγκατασταθεί ο accelarator :D

Καλά υπάρχει και πιο ενδεδειγμένος τρόπος από αυτόν αλλά δεν ξέρω να σου πώ. Κοίτα αν θες εδώ για τον adrenaline και εδώ για thunderbolt

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC3 (Revision 2)

KERNEL:Feacore Phoenix 1.4 NonOC (smartassV2 / sio)

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Kouros17 εισαι αρχηγός φιλαρακι!!!! το κινιτο μου ειναι μια χαρα!!!! το εγκατέστησα με επιτυχία!! σε ευχαριστω πολυ!!!

 

Όπως είπαν και άλλοι όσες φορές φλάσαρα, πάνω από 5 λεπτά δεν μου πήρε. Δεν ξέρω τον λόγο που σου συμβαίνει, ίσως να είναι αυτό που λέει ο Νίκος.

 

 

 

Εμένα μου αρέσει η cranium όπως τη βλέπω από τα βίντεο αλλά φαίνεται ότι δεν αρέσει καθόλου στο τηλέφωνό μου. Όσες φορές προσπάθησα να την εγκαταστήσω δεν booταρε με τίποτα. Κάτι που συνέβη και με το τελευταίο kernel v8 (πολλοί είχαν αυτό το πρόβλημα). Μέχρι και πρόσφατα χρησιμοποιούσα broodrom με cranium kernel (v6 είτε υπερχρονισμένο στα 1900 είτε στα 1400 και με interactive x/vr στην cpu) και μου λειτουργούσε μια χαρά, αλλά μετά από δοκιμές κατέληξα στον Feacore Phoenix 1.4 NonOC (smartassV2 / sio) αφού πέτυχα ότι ακριβώς ζητούσα. Πολύ καλές επιδόσεις (πάνω από 4000 στο antutu, χωρίς υπερχρονισμό) και πολύ καλή διάρκεια ζωής της μπαταρίας (σε κατάσταση αδράνειας ας πούμε και για 13 ώρες μου είχε πέσει μόνο 3%). Πάντως δεν θ'αργήσει η στιγμή που θα ξαναδοκιμάσω να την φλασάρω :)

 

 

 

Η 2.3.3 έχει θέμα με την μπαταρία. Η διαδικασία για να περάσεις την 2.3.6 είναι απλούστατη (αν το κάνεις μία φορά μετά θα σου φαίνεται παιχνιδάκι). Κατεβάζεις την ουγγρική έκδοση που θα βρεις εδώ και θα φλασάρεις με τον τρόπο που περιγράφεται εδώ. Όταν είχα περάσει την 2.3.6 πάνω από τη 2.3.3 δεν έκανα backup (και δεν νομίζω ότι χρειάζεται) αλλά πάντα καλό είναι να έχουμε ένα backup :)

 

 

 

Δεν σου λειτουργεί το first_run_setup.exe; Tότε άνοιξε το src από τον ίδιο φάκελο μετά τον accelerator και "ρίξε" το ThunderBolt-CWM_v2.5.0 και το ThunderBolt-CWM_v2.5.0_MODS στην sdcard. Μετά μπες σε recovery και κάνε τα εξής:

1)mounts and storage/mount data/mound system/mound sdcard

2)πίσω και install zip from sdcard/choose zip from internal sdcard/βρίσκεις τοThunderBolt-CWM_v2.5.0 το εγκαθιστάς και το ίδιο κάνεις και με το ThunderBolt-CWM_v2.5.0_MODS.

3) κάνεις reboot εγκαθιστάς το script manager και πηγαίνεις εδώ κάτω κάτω στις εικόνες για να κάνεις ότι λέει σ'αυτές.

 

 

 

Αν έχεις σκορ στο quadrant πάνω από 2000 (έφθασα και 2740) και στο antutu πάνω από 3600 (πάνω από 4000 έχω με τη δεύτερη φορά) τότε ναι, έχει εγκατασταθεί ο accelarator :D

Καλά υπάρχει και πιο ενδεδειγμένος τρόπος από αυτόν αλλά δεν ξέρω να σου πώ. Κοίτα αν θες εδώ για τον adrenaline και εδώ για thunderbolt

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC3 (Revision 2)

KERNEL:Feacore Phoenix 1.4 NonOC (smartassV2 / sio)

 

εγω με τι 2η φορα μετά βίας εβγαλα 1503 στο quadrant. Ενω στο antutu εβγαλα 3852!! Μαλλον δεν έχει εγκατασταθεί ο accelarator :cry:

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...