Jump to content

Sony Ericsson "Live with Walkman"


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το live έχει καλύτερο ήχο πιο δυνατό (όταν σε καλούν, 2 ηχεια είναι αυτα),

δεν έχει την οθόνη του Neo v,

έχει μεγαλυτερη μπαταρία το live,

η ακουστικη απο το ενσωματωμενο ηχείο της συσκευής είναι καλύτερη,πιο δυνατή στο live,

Ο ήχος απο τα hands free είναι εξίσου ο ίδιος και πολυ-πολυ δυνατός και στα 2,

Θεωρώ οτι το Neo "κάθεται" πιο ωραια στο χέρι (ίσως επειδή είναι πιο λεπτό και μακρόστενο),

Προσωπικά δε μου αρέσει που τα πληκτρα του Neo είναι καθευατου "κουμπιά" ενώ στο live είναι μόνο το ενα. (Εννοώ τα 3 μπροστά).

 

Αυτα μου ήρθαν στα γρήγορα..... α και πιο φθηνότερη το live (θα μου πείτε για 30ευρό περίπου?).

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι καινούριος στο forum, το οποίο το ανακάλυψα ψάχνοντας για ένα πρόβλημα σχετικά με το SE live with walkman. Κατ' αρχάς συγχαρητήρια για τη δουλειά σας!

 

Αγόρασα χθες το κινητό αυτό και έχω το εξής πρόβλημα προς το παρόν. Δεν μπορώ να δεχτώ εισερχόμενες κλήσεις!!!

Επικοινώνησα με τη vodafone και ανακαλύψαμε ότι δέχομαι μόνο κλήσεις με απόκρυψη (!). Στις άλλες δείχνει ένα μήνυμα ότι είμαι κατειλλημένος ή ότι η κλήση δεν είναι εφικτή και μετά ενημερώνομαι με SMS για την κλήση, ενώ έχω σήμα...

 

Έχει πρόβλημα το κινητό λέτε; Έκανα και αναβάθμιση στη νέα έκδοση του Android. Έχετε καμιά ιδέα;

 

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι καινούριος στο forum, το οποίο το ανακάλυψα ψάχνοντας για ένα πρόβλημα σχετικά με το SE live with walkman. Κατ' αρχάς συγχαρητήρια για τη δουλειά σας!

 

Αγόρασα χθες το κινητό αυτό και έχω το εξής πρόβλημα προς το παρόν. Δεν μπορώ να δεχτώ εισερχόμενες κλήσεις!!!

Επικοινώνησα με τη vodafone και ανακαλύψαμε ότι δέχομαι μόνο κλήσεις με απόκρυψη (!). Στις άλλες δείχνει ένα μήνυμα ότι είμαι κατειλλημένος ή ότι η κλήση δεν είναι εφικτή και μετά ενημερώνομαι με SMS για την κλήση, ενώ έχω σήμα...

 

Έχει πρόβλημα το κινητό λέτε; Έκανα και αναβάθμιση στη νέα έκδοση του Android. Έχετε καμιά ιδέα;

 

Σας ευχαριστώ!

 

Αν και νομίζω οτι είναι θέμα του παρόχου, δε φαντάζομαι να έχεις βάλει κάποια εφαρμογή τύπους "black list" και να τα έχει μπλοκάρει απο εκει;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι θέμα παρόχου, γιατί σε άλλο κινητό δέχομαι κανονικά κλήσεις. Πολύ περίεργο μου φάνηκε.

Όχι, δεν έχω κατεβάσει καμιά εφαρμογή... απ'την αρχή έτσι ήταν!

Link to comment
Share on other sites

έχει μεγαλυτερη μπαταρία το live,

 

πολυ καλυτερη μπαταρια εχει το neo v,στο λεω γιατι εχω και τα 2.Για τα ηχεια θα συμφωνησω,πολυ ανωτερο το live.Για οθονη κτλ δε χωραει συζητηση,καλυτερο το neo.Noμιζω αξιζει τα 30 ευρω παραπανω.Το live ειναι ενα ευχρηστο,βολικο αρκετα ποιοτικο android κινητο για καθημερινη χρηση.

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλυτερη μπαταρια εχει το neo v,στο λεω γιατι εχω και τα 2.Για τα ηχεια θα συμφωνησω,πολυ ανωτερο το live.Για οθονη κτλ δε χωραει συζητηση,καλυτερο το neo.Noμιζω αξιζει τα 30 ευρω παραπανω.Το live ειναι ενα ευχρηστο,βολικο αρκετα ποιοτικο android κινητο για καθημερινη χρηση.

 

Καλή χρόνια και ευτυχισμένο το νέο έτος!

 

Εγώ φίλτατε χρησιμοποιώ και τα 2, μάλιστα το live περισσότερο για μουσική και ράδιο.

Στο live εχω και περισσότερες εφαρμογές.

 

Αυτό που εχω δει σε μια καθημερινή μου μέρα είναι ότι τελειώνει με περίπου 40% στο live ενώ το neo πάνω-κάτω στο 20%!

 

Φυσικά εννοείτε ότι όποιος - οποία διαθέτει τα 30 ευρό παραπάνω να πάρει το neo v! !

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλυτερη μπαταρια εχει το neo v,στο λεω γιατι εχω και τα 2.Για τα ηχεια θα συμφωνησω,πολυ ανωτερο το live.Για οθονη κτλ δε χωραει συζητηση,καλυτερο το neo.Noμιζω αξιζει τα 30 ευρω παραπανω.Το live ειναι ενα ευχρηστο,βολικο αρκετα ποιοτικο android κινητο για καθημερινη χρηση.

 

Καλή χρόνια και ευτυχισμένο το νέο έτος!

 

Εγώ φίλτατε χρησιμοποιώ και τα 2, μάλιστα το live περισσότερο για μουσική και ράδιο.

Στο live εχω και περισσότερες εφαρμογές.

 

Αυτό που εχω δει σε μια καθημερινή μου μέρα είναι ότι τελειώνει με περίπου 40% στο live ενώ το neo πάνω-κάτω στο 20%!

 

Φυσικά εννοείτε ότι όποιος - οποία διαθέτει τα 30 ευρό παραπάνω να πάρει το neo v! !

 

καλή χρονιά και χρόνια πολλά,

Επειδή χρησιμοποιώ ταυτόχρονα 4 κινητά Android και έχω και τα δυο παραπάνω (μέχρι πρότινος το neo v, το πούλησα προχθές) το live είναι πολύ πιο βολικό και εύχρηστο, το μέγεθος του είναι ιδανικό για καθημερινή χρήση, ποιοτικότατο σε σχέση με ότι άλλο κυκλοφορεί σε αυτά τα χρήματα, καλά από μουσική και ήχο δεν παίζεται, η μπαταρία κρατάει περισσότερο από το neo v και θα σημειώσω ότι η διαφορά του στην οθόνη με το neo v δεν είναι τεράστια, μια χαρά οθόνη έχει, ενώ θα τονίσω το μεγάλο του πλεονέκτημα έναντι του neo v (για αυτό πούλησα το neo v) που είναι τα capasitive πλήκτρα που είναι Πάρα μα πάρα πολύ εύχρηστα κυρίως σε Android κινητά που χρησιμοποιείται συνεχώς το back πλήκτρο, το neo v σε αυτό τον τομέα είναι δύσχρηστο και δεν μου άρεσε καθόλου άρα δεν παίζουν τόσο ρόλο τα 30 ευρώ της διαφοράς, άλλα το πιο κινητό είναι περισσότερο βολικό και εύχρηστο. Βέβαια όποιος θέλει μεγαλύτερη οθόνη θα προτιμήσει το neo v εμένα όμως δεν με βόλεψε καθόλου το συγκεκριμένο κινητό.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με το προλαλησαντα...

Το πήρα χθες σε άσπρο για τη γυναίκα μου και βλέπω να το κρατάω..εγώ!!!

Θα γράψω 2-3 λόγια κάποια στιγμή.

Πάντως για καθημερινή χρήση δε παίζετε, ειδικά τη βαβούρα που κάνει όταν σε παίρνουν σε Android δε τη βρίσκεις εύκολα..

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Χεχεχεχεχεχε όταν τα έλεγα (ίσως να είμουν και ο πρώτος που το πήρα) , δε με πίστευε κανείς τουλάχιστον για την αποδοση του ήχους είτε απο τη συσκευή είτε απο τα hands free!!! :p

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο το κινητο.δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα μπορεις να αλλαξεις προγραμμα;το κινητο δυστυχως δεν κανει τις παραδοσιακες GSM βιντεοκλησεις.μονο μεσω καποιας εφαρμογης οπως το skype

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

 

Σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου, αλλά έτσι κι αλλιώς είναι δωρεάν οι βιντεοκλήσεις, άλλωστε μόλις ήρθε και η αναβάθμιση 2.3.4 που έχει βιντεοκλήσεις μέσω talk, το μόνο που με "ενοχλεί" είναι οτι δεν μπορώ να δω την κάρτα μνήμης δεν έχει κάτι ανάλογο με το galaxy 3 που έχει το : τα αρχεία μου. το rootάρισμα έρχεται το βλέπω...!!!

 

καλησπέρα παιδιά δεύτερη μέρα σήμερα με το κινητό και από ότι είδα μέσα στο forum πολλοί "ρουταρετε" τα τηλεφωνα σας,

ήθελα να ξέρω μετά το root pies εφαρμογές "απεγκαταστιτε" γιατί σκέφτομαι κι εγώ να το κάνω,

μετά πιο πρόγραμμα θεωρείτε ότι είναι καλο για απόδοση μπαταρίας και κάποιο παιδί είπε για μια εφαρμογή για κλείσιμο "aplication" πια είναι?

δηλαδή να βλέπω την memory card στο μενού του τηλεφώνου

αυτά προς το παρόν και τα λέμε ξανά κάθε απορία που θα έχω ;););)

 

toledo θα σου πρότεινα να περιμένεις την αναβάθμιση σε ice cream και μετά να rootάρεις. αν το έχεις κάνει ήδη η πλέον άχρηστη εφαρμογή είναι και με διαφορά το track id. μια πολύ ωραία εφαρμογή για να βλέπεις την sd card εφόσον είσαι root είναι η root explorer και κάνει παπάδες...!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου, αλλά έτσι κι αλλιώς είναι δωρεάν οι βιντεοκλήσεις, άλλωστε μόλις ήρθε και η αναβάθμιση 2.3.4 που έχει βιντεοκλήσεις μέσω talk, το μόνο που με "ενοχλεί" είναι οτι δεν μπορώ να δω την κάρτα μνήμης δεν έχει κάτι ανάλογο με το galaxy 3 που έχει το : τα αρχεία μου. το rootάρισμα έρχεται το βλέπω...!!!

 

Ναι ναι,μεσω gtalk και λοιπα γινεται κανονικα η βιντεοκληση αν θες.απλα πιστευα ηθελες κυριως gsm βιντεοκλησεις που δεν υποστηριζονται δυστυχως.

Κατεβασε τον astro file manager για να βλεπεις τα αρχεια σου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε δυο-τρεις κλησεις με ανοικτη συνομιλια που εχω κανει (το live with walkman το εχω λιγες μερες) η ακροαση ειναι τελεια και ρωτωντας αν εγω ακουγομαι καλα, μου απαντησαν πως με ακουγαν μια χαρα. Edited by Ebony
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα smartphone του 2011 θα πάνε σε ICS. Το sygic τρέχει στο κινητό. Για την ανοιχτή ακρόαση δεν ξέρω αλλά αν κρίνω από το ηχείο του Neo V λογικά δεν θα έχει πρόβλημα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

toledo θα σου πρότεινα να περιμένεις την αναβάθμιση σε ice cream και μετά να rootάρεις. αν το έχεις κάνει ήδη η πλέον άχρηστη εφαρμογή είναι και με διαφορά το track id. μια πολύ ωραία εφαρμογή για να βλέπεις την sd card εφόσον είσαι root είναι η root explorer και κάνει παπάδες...!!

 

το track id ειναι πολυ χρησιμο κατα την προσωπικη μου γνωμη αν σε ενδιαφερει να βρισκεις τιτλους τραγουδιων και μουσικης γενικοτερα.

Link to comment
Share on other sites

σε δυο-τρεις κλησεις με ανοικτη συνομιλια που εχω κανει (το live with walkman το εχω λιγες μερες) η ακροαση ειναι τελεια και ρωτωντας αν εγω ακουγομαι καλα, μου απαντησαν πως με ακουγαν μια χαρα.

 

Το επιβεβαιωνω και ηταν κατι που εψαχνα οπως ο πολυ δυνατος ηχος οταν σε παιρνουν τηλεφωνο.

Οσοι ενδιαφεροντε γιαυτο θα βρουν την υγεια τους!

Επισης τα capacitive πληκτρα ειναι βασικος λογος που το προτιμησα απ το Νεο μιας και ειχα καπως ασχημη εμπειρια απ το Arc που ειχα το καλοκαιρι και τα συνεχει τσικ τσικ!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

το track id ειναι πολυ χρησιμο κατα την προσωπικη μου γνωμη αν σε ενδιαφερει να βρισκεις τιτλους τραγουδιων και μουσικης γενικοτερα.

 

Ebony σύγκρινε το με το soundhound, που με την μία μου βρήκε ένα κομμάτι όταν με το track id μετά από τρεις η τέσσερις προσπάθειες δεν μου έβγαλε τίποτα, ψάξτο λίγο καλύτερα...

Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

Ebony σύγκρινε το με το soundhound, που με την μία μου βρήκε ένα κομμάτι όταν με το track id μετά από τρεις η τέσσερις προσπάθειες δεν μου έβγαλε τίποτα, ψάξτο λίγο καλύτερα...

 

Το soundhound ειναι απλως κορυφη

Το εχω αγορασμενο και το ευχαριστιεναι οποτε το εχω αναγκη να μου βρει τιτλους!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ebony σύγκρινε το με το soundhound, που με την μία μου βρήκε ένα κομμάτι όταν με το track id μετά από τρεις η τέσσερις προσπάθειες δεν μου έβγαλε τίποτα, ψάξτο λίγο καλύτερα...

 

Το soundhound ειναι απλως κορυφη

Το εχω αγορασμενο και το ευχαριστιεναι οποτε το εχω αναγκη να μου βρει τιτλους!

 

δοκιμαστε να τραγουδησετε ενα κομματι (αγγλικο) να δειτε που θα το βρει!!!:lol::lol:

 

και το shazam ειναι φοβερο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι,μεσω gtalk και λοιπα γινεται κανονικα η βιντεοκληση αν θες.απλα πιστευα ηθελες κυριως gsm βιντεοκλησεις που δεν υποστηριζονται δυστυχως.

Κατεβασε τον astro file manager για να βλεπεις τα αρχεια σου!

 

Σε ευχαριστώ συνονόματε, και όντως οι βιντεοκλήσεις δεν υποστηρίζονται, έβαλα τον astro file manager και βλέπω τα αρχεία μου, αλλά ήθελα να ρωτήσω κάτι, αν είμαι root, αναβαθμίσεις δέχομαι; όπως και οτι μπήκα στον λογαριασμό μου στο gmail στο PC και "κατέβασα" κάποιες εφαρμογές, μου είπε οτι θα τις έχω και στην συσκευή. Ήρθαν αλλά ταυτόχρονα μου εμφάνισε κατανάλωση σε MB στο κινητό!!!

Edited by k_lostadior
Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

αξιζει ρε παιδια να το αγορασω...! εχω το x8 αλλα οταν το πηρα δεν ειχα ιδεα απο android....πιστευω αυτο να με καλυψει...5αρα καμερα με φλας και 2η καμερα ενταξει..δεν νομιζω μετα απο αυτο να το αλλαξω τοσο συντομα...εκανα βλακεια και πηρα το x8 τον αυγουστο..! :/

απο θεμα πλαστικων...πως ειναι...;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ συνονόματε, και όντως οι βιντεοκλήσεις δεν υποστηρίζονται, έβαλα τον astro file manager και βλέπω τα αρχεία μου, αλλά ήθελα να ρωτήσω κάτι, αν είμαι root, αναβαθμίσεις δέχομαι; όπως και οτι μπήκα στον λογαριασμό μου στο gmail στο PC και "κατέβασα" κάποιες εφαρμογές, μου είπε οτι θα τις έχω και στην συσκευή. Ήρθαν αλλά ταυτόχρονα μου εμφάνισε κατανάλωση σε MB στο κινητό!!!

 

Ναι θα τις παρεις κανονικα τις αναβαθμίσεις.αλλά οταν αναβαθμιστεί το κινητό,θα χάσεις το root.

Δεν καταλαβα το δεύτερο σκέλος.σου κατανάλωσε mb μνήμης ή mb παρόχου ίντερνετ?

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα τις παρεις κανονικα τις αναβαθμίσεις.αλλά οταν αναβαθμιστεί το κινητό,θα χάσεις το root.

Δεν καταλαβα το δεύτερο σκέλος.σου κατανάλωσε mb μνήμης ή mb παρόχου ίντερνετ?

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

 

Παρόχου κωνσταντίνε, και σε ευχαριστώ για τα φώτα σου, άστα μέσα σε μια μέρα έφαγα τα μισά MB που έχω με αυτό που έγινε, αλλά μόνο μια φορά την πατάς...! και ναι είμαι root...!!! το πρώτο που έκανα ήταν να εγκαταστήσω τα : titanium backup, add free, root explorer, battery calibration, quick boot και να απεγκαταστήσω φυσικά το track id...!

 

και κάτι άλλο... αυτό το extreme tweak instaler το έχει δοκιμάσει κανείς;

Edited by k_lostadior
Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

Παρόχου κωνσταντίνε, και σε ευχαριστώ για τα φώτα σου, άστα μέσα σε μια μέρα έφαγα τα μισά MB που έχω με αυτό που έγινε, αλλά μόνο μια φορά την πατάς...! και ναι είμαι root...!!! το πρώτο που έκανα ήταν να εγκαταστήσω τα : titanium backup, add free, root explorer, battery calibration, quick boot και να απεγκαταστήσω φυσικά το track id...!

 

και κάτι άλλο... αυτό το extreme tweak instaler το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

ε λογικο να σου εφαγε mb αφου για να κατεβουν οι εφαρμογες πρεπει να κατεβασει δεδομενα.αν απενεργοποιησεις απο τις ρυθμισεις τα δεδομενα ενεργα,δεν θα ξαναχρεωθεις.και καθε φορα που θα θες να μπαινεις στο ιντερνετ απο παροχο,τα ενεργοποιεις και εισαι καλυμενος.:)

οι εφαρμογες που κατεβασες ειναι must have.παντως μπορεις να σβησεις και αλλη σαβουρα αν θες.

 

για το αλλο δεν γνωριζω προσωπικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson "Live with Walkman"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...