Jump to content

[Επίσημο] Motorola DEFY™+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ότι μια συσκευή είναι IP67 δεν σημαίνει ότι αγνοεί την κοινή λογική που λέει το έξεις απλό οποιοδήποτε ηχείο πάλλεται καλύτερα στον αέρα παρά στο νερό

φυσιολογικό είναι εκτός και αν έχεις κανένα jackhammer σε όλα τα άλλα ηχεία είτε τηλεφώνου είτε πισίνας να πέφτει η ένταση όσο είναι βρεγμένα αφού εκτός του αέρα έχουν και τα σταγονίδια να σπρώξουν

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το ότι μια συσκευή είναι IP67 δεν σημαίνει ότι αγνοεί την κοινή λογική που λέει το έξεις απλό οποιοδήποτε ηχείο πάλλεται καλύτερα στον αέρα παρά στο νερό

φυσιολογικό είναι εκτός και αν έχεις κανένα jackhammer σε όλα τα άλλα ηχεία είτε τηλεφώνου είτε πισίνας να πέφτει η ένταση όσο είναι βρεγμένα αφού εκτός του αέρα έχουν και τα σταγονίδια να σπρώξουν

 

Αφου ειναι φυσιολογικο, οκ. Απλα μεχρι τωρα δεν το ειχα παρατηρησει και μου εκανε εντυπωση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από 16-17 μήνες έχασα το defy μου στο βυθό της θάλασσας....

Τώρα λέω να πάω στο defy +.

 

Δεν πήγα ακόμη από COSMOTE, αλλά δεν το βλέπω στο site τους.

Αν πάρω αυτό:

 

http://www.open365.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=118332

 

Yπάρχει περίπτωση πχ να μη γράφει Ελληνικά ή να γράφει μικρότερα SMS ή οτιδήποτε άλλο περίεργο γενικότερα απ'ότι αν το βρω τελικά στην COSMOTE και πάρω το "Ελληνικό";

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πέμπτη μέρα τώρα και δεν το έχω αφήσει από το χέρι μου. Δεδομένου ότι όλο το ΣΚ ήμουν θάλασσα και το χειριζόμουν με βρεγμένα χέρια (που τα προηγούμενα κινητά μου έπρεπε να στεγνώνω χέρια κλπ) είμαι πολύ χαρούμενος και από την μπαταρία και από το σήμα λήψης... Λίγο το Wi Fi με χαλάει που είτε δεν έχει μεγάλη ακτίνα λήψης ή κάτι δεν κάνω καλά...

 

Καναδυό ερωτήσεις σε σας που το έχετε περισσότερο καιρό και το ξέρετε καλύτερα...

 

1) Υπάρχει κάποια λύση μ' αυτό το θεματάκι μου με το Wi Fi?

2) Root μπορώ να κάνω εύκολα?

3) Αν το βάλω κάτω από το επίπεδο της θάλασσας (μέχρι 50 εκ.) θα μπορέσω να τραβήξω φωτογραφία υποβρύχια?

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 16-17 μήνες έχασα το defy μου στο βυθό της θάλασσας....

Τώρα λέω να πάω στο defy +.

 

Δεν πήγα ακόμη από COSMOTE, αλλά δεν το βλέπω στο site τους.

Αν πάρω αυτό:

 

http://www.open365.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=118332

 

Yπάρχει περίπτωση πχ να μη γράφει Ελληνικά ή να γράφει μικρότερα SMS ή οτιδήποτε άλλο περίεργο γενικότερα απ'ότι αν το βρω τελικά στην COSMOTE και πάρω το "Ελληνικό";

Δεν θα εχεις προβλημα, απο το ιδιο μαγαζι το πηρα και εγω, απ'οτι καταλαβα παντως το δικο μου τουλαχιστον ηταν απο Γαλλια και του ειχανε περασει το ελληνικο μενου στο μαγαζι μαλλον

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πέμπτη μέρα τώρα και δεν το έχω αφήσει από το χέρι μου. Δεδομένου ότι όλο το ΣΚ ήμουν θάλασσα και το χειριζόμουν με βρεγμένα χέρια (που τα προηγούμενα κινητά μου έπρεπε να στεγνώνω χέρια κλπ) είμαι πολύ χαρούμενος και από την μπαταρία και από το σήμα λήψης... Λίγο το Wi Fi με χαλάει που είτε δεν έχει μεγάλη ακτίνα λήψης ή κάτι δεν κάνω καλά...

 

Καναδυό ερωτήσεις σε σας που το έχετε περισσότερο καιρό και το ξέρετε καλύτερα...

 

1) Υπάρχει κάποια λύση μ' αυτό το θεματάκι μου με το Wi Fi?

2) Root μπορώ να κάνω εύκολα?

3) Αν το βάλω κάτω από το επίπεδο της θάλασσας (μέχρι 50 εκ.) θα μπορέσω να τραβήξω φωτογραφία υποβρύχια?

1) Το WiFi και σε μενα ετσι ειναι, συν οτι δεν συνδεεται καποιες φορες καν σε καποια μερη

3) Οταν ειχα παει διακοπες το πηρα δυο τρεις φορες μεσα στην θαλασσα κανονικα και δεν επαθε τιποτα, υποβρυχιες φωτογραφιες, βιντεο κλπ. Απλα κατεβασε καποιο αλλο προγραμμα για φωτογραφιες οπως το lgcamera για να μπορεις να βγαλεις πατωντας το κουμπι της εντασης, γιατι κατω απο το νερο δεν πιανει η οθονη αφης

Edited by kotsosbb
Link to comment
Share on other sites

για ροοτ πες μας λιγο ποια ρομ εχει το κινητο σου να σου πουμε πως γινεται.

μονο με custom rom διορθωνεται καπως το σημα του wifi

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

Απλα κατεβασε καποιο αλλο προγραμμα για φωτογραφιες οπως το lgcamera για να μπορεις να βγαλεις πατωντας το κουμπι της εντασης, γιατι κατω απο το νερο δεν πιανει η οθονη αφης

 

Τέλεια... Ευχαριστώ φίλε!

 

Όσο για την έκδοση είναι η εργοστασιακή έκδοση android 2.3.6

Edited by htselepakis
Προσθήκη απάντησης

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

το 2.3.6 δεν λεει κατι....μπες λιγο στις πληροφοριες τηλεφωνου μεσα στις ρυθμισεις και γραψε λιγο αναλυτικα ποια εκδοση ειναι...αν ειναι ελληνικο πρεπει να εχεις τη 231 αλλα τσεκαρε το λιγο.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

 

Έκδοση του Android 2.3.6

Αριθμός έκδοσης 4.5.1

Έκδοση Kernel 2.6.32.9

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

sorry που θα σε στεναχωρησω αλλα και παλι δεν φτανει αυτο που γραφεις

 

τον αριθμο εκδοσης θελω...μονο 4.5.1 γραφει..μηπως γραφει 4.5.1-134-DFP 231 ή κατι παραπλησιο?

ειναι σημαντικο αυτο που ρωταω

Link to comment
Share on other sites

μηπως γραφει 4.5.1-134-DFP 231 ή κατι παραπλησιο?

ειναι σημαντικο αυτο που ρωταω

 

Δεν με στεναχωρείς... Στεναχωριέμαι που δεν μπορούσα να βοηθήσω από την αρχή...

4.5.1-134_DFP-231 Αυτό γράφει ακριβώς...

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

αρχικα βρισκεις και κατεβαζεις τους drivers της motorola για τον υπολογιστη σου αν δεν τους εχεις ηδη.

στη συνεχεια κατεβαζεις το rsdlite και το κανεις εγκατασταση στο pc.το rsd μπορεις να το κατεβασεις απο εδω http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=784077&d=1321414457

 

στη συνεχεια κατεβαζεις αυτο το sbf http://www.mediafire.com/?76z12j1at3etf4j και το αφηνεις στο pc

 

αρχικα κανε απο το κινητο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (ναι θα χασεις τα παντα εφαρμογες και επαφες..επαφες αν τις εχεις στο gmail θα τις επαναφερεις ευκολα) .στη συνεχεια κλεισε το κινητο.ετσι πως ειναι κλειστο πατας vol+ και power button συγχρονως και το κινητο μπαινει σε bootloader και ειναι ετοιμο για φλασαρισμα.το συνδεεισ με το pc,τρεχεις το rsdlite με δικαιωματα admin και φλασαρεςι το sbf που ειχες κατεβασει προηγουμενως....και εισαι ετοιμος!

 

 

εφοσον το εχεις κανει ροοτ μετα μπορεις ευκολα να περασεις και καποια αλλη custom rom!

 

Υ.Γ. καλο ειναι στον υπολογιστη σου να εχεις παντα και την αρχικη μαμα ρομ σε περιπτωση που χρειαστει να παει στο service..μπορεις να τη κατεβασεις απο εδω http://sbf.droid-developers.org/umts_jordanplus/DEFYPLUS_U3_4.5.1-134_DFP-231_GR_SIGN_UCADEFYEMARAB1B80AA004.0R_PDS03C_USAJRDNGIBRRTCEE_P022_A022_Service1FF.sbf.gz

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ saltofx_v. Θα το δοκιμάσω και αν έχω κάποιο πρόβλημα επανέρχομαι...

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με την καρτα SD, δεν ξερω αν φταιει η καρτα η το κινητο αλλα τωρα τελευταια ειναι που το κανει. Οταν βγαζω φωτογραφια ενω την βγαζει και δειχνει οτι την παει κατω στην γωνια δεν αποθηκευεται, επισης μπορει να καταλαβω αυτο το πραγμα οταν δεν εμφανιζονται οι εικονες στην συλλογη ή ακουω μουσικη και δεν μπορει να αποθηκευσει album art. Οταν μπω στα αρχεια ομως μπορω να δω τις φωτογραφιες, αλλα μαλλον δεν μπορω να αποθηκευσω κατι. Οταν κανω αποσυνδεση και επανασυνδεση της καρτας φτιαχνει αλλα το κανει σχετικα συχνα αυτο το πραγμα. Η καρτα ειναι trancend 16GB class 10
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με την καρτα SD, δεν ξερω αν φταιει η καρτα η το κινητο αλλα τωρα τελευταια ειναι που το κανει. Οταν βγαζω φωτογραφια ενω την βγαζει και δειχνει οτι την παει κατω στην γωνια δεν αποθηκευεται, επισης μπορει να καταλαβω αυτο το πραγμα οταν δεν εμφανιζονται οι εικονες στην συλλογη ή ακουω μουσικη και δεν μπορει να αποθηκευσει album art. Οταν μπω στα αρχεια ομως μπορω να δω τις φωτογραφιες, αλλα μαλλον δεν μπορω να αποθηκευσω κατι. Οταν κανω αποσυνδεση και επανασυνδεση της καρτας φτιαχνει αλλα το κανει σχετικα συχνα αυτο το πραγμα. Η καρτα ειναι trancend 16GB class 10

 

Γιατί δεν την αδειάζεις απ' αυτά που θελεις και χρειάζεσαι και να την κάνεις ένα format?

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

κι'εγω οταν εψαχνα να παρω καρτα ηθελα να παρω class 10,αλλαξα γνωμη ομως οταν ειδα οτι στο xda ειχε ανοιξει θεμα με πολλα ατομα που ειχαν προβλημα και ετσι κατεληξα σε trancend 16GB class 6.

Μπορει να μην ειναι απο εκει το προβλημα αλλα δες εαν το κανει με πιο αργη καρτα.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

κι'εγω οταν εψαχνα να παρω καρτα ηθελα να παρω class 10,αλλαξα γνωμη ομως οταν ειδα οτι στο xda ειχε ανοιξει θεμα με πολλα ατομα που ειχαν προβλημα και ετσι κατεληξα σε trancend 16GB class 6.

Μπορει να μην ειναι απο εκει το προβλημα αλλα δες εαν το κανει με πιο αργη καρτα.

Θυμασαι μηπως το λινκ του θεματος? Ηταν ειδικα στο defy το θεμα? Να δω μηπως μου κανει και μενα τα ιδια. Του εβαλα τωρα μια 8GB class 2 απο το παλιο κινητο και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να ενημερώσω τα μέλη του myphone ότι τη Πέμπτη 16/8/12 μού έκλεψαν από την Έδεσσα το κινητό μου Motorola Defy.:(

Το ΙΜΕΙ της συσκευής είναι : 35471704183814 .

Αν οι διαχειριστές θεωρούν ότι το post είναι σε λάθος νήμα παρακαλώ να το διορθώσουν.

Link to comment
Share on other sites

ναι το νημα ηταν ειδικα για το defy...και μεσα στο thread της cm7 ειχε αναφερθει πολλες φορες και ειχαν βγαλει ενα fix.
Link to comment
Share on other sites

εδω αναφερουν αρκετοι το προβλημα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1133548

 

και εδω εχουν το fix για ολες τις ρομ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1696734

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Πάω για καινούρια κατά sd λοιπόν. Τι class να πάρω; λέω να προτιμήσω την SanDisk αυτήν τ' φορά αλλά δεν βρίσκω εύκολα 16αρα με class 6. Η 4 έχει διάφορα; πάντως αυτή που του έχω τώρα που είναι 2 παρατηρώ ένα μικρό κόλλημα στις εικόνες όταν αλλάζω τραγούδια στο poweramp η στην συλλογή
Link to comment
Share on other sites

Μου ξανασβηστικε ο φάκελος DCIM με όλες τις φώτο από την κάρτα μνήμης!! I την πρώτη φορά ήταν με msginger3 και τώρα με cm10. Wtf! Ευτυχώς το αυτόματο upload του drop box με ξανά έσωσε

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Μου ξανασβηστικε ο φάκελος DCIM με όλες τις φώτο από την κάρτα μνήμης!! I την πρώτη φορά ήταν με msginger3 και τώρα με cm10. Wtf! Ευτυχώς το αυτόματο upload του drop box με ξανά έσωσε

 

Μηπως ειναι 10αρα και εσενα?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...