Jump to content

[Επίσημο] Motorola DEFY™+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Γεια σας,

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης, δωρεάν?

 

Δωρεάν όχι. Περισσότερα για αυτά θα βρεις εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα + (a) happy new year...

Ιδιοκτητης (ολοκαινουριου) Defy+, total noob και οπως υποψιαζεστε εκανα πατατα:):)

 

Διαβαζοντας τα σχολια σας αποφασισα να περασω την MS2Gringer 2.0 lite ακολουθωντας το σχετικο link (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1140839). Ολα καλα μεχρι το βημα 14 *reboot. You should get stuck in a black screen.* Το κινητο

δεν κολλησε, φορτωσε κανονικα την ginger, αλλα νομιζοντας οτι κατι δεν εκανα σωστα προσπαθησα να το φλασαρω με το sbf (4.5.3-109-fixed.sbf). Εκτοτε δεν μπορω να βλεπω την οθονη του bootloader :cry: (το rsd lite ομως αναγνωριζει το κινητο)

 

update: προσπαθησα να φλασαρω με την JORDN_U3_97.21.51 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1216982) απο την ενοτητα "Black Screens when booting up: (!) Tried to install a version of Android with a lower CG Version than the one currently on the phone" αλλα παλι δεν bootαρει

 

Καμια ιδεα (η να κλαψω γοερα και να το παω για service)??

Link to comment
Share on other sites

πρωτον μια χαρα την εκανες τη διαδικασια..αυτοι ποθ κολανε σε black screen ειναι αυτοι που εχουν το απλο ντεφι και οχι το ντεφι+ οπως εσυ....μετα το ξεσκισες βεβαιαως!!!!!!!

 

κατεβασε αυτο το sbf

http://sbf.droid-developers.org/umts_jordanplus/DEFYPLUS_U3_4.5.1-134_DFP-132_BLUR_SIGN_SIGNED_USADEFYEMARAB1B8RTDE004.0R_PDS03C_USAJRDNGIBRRTDACH_P018_A019_M002_HWp3_WIG148149_Service1FF.sbf.gz

 

και περνα το με rsdlite.....κανονικα το κινητο πρεπει να ανοιξει ..μετα περνα την ms2ginger που ηθελες χωρις να φλασαρεις ξανα με rsd το fixedsbf

 

edit:για service δεν το πας γιατι εισαι εκτος εγγυησης με αυτο που εκανες!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω immensely saltofx_v για την γρηγορη απαντηση εν μεσω πρωτοχρονιας :)

Το κινητο bootαρε και ειμαι ετοιμος για καινουριες περιπετειες ...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα, και ποια είναι η διαδικασία;

το κάνεις root με το superoneclick και μετά με κάποιο πρόγραμμα (όπως το Ti Backup) σβηνεις τις εφαρμογες που θες

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Eχοντας το defy+ κανα μηνα τωρα λεω να μεταφερω τις εμπειριες μου(και τις αποριες μου) για πιθανους ενδιαφερομενους.

 

Ξεκινωντας εξωτερικα, συνοψιζω στα εξης:Το Plus εβγαλε τα αθλητικα του και φορεσε τα καλα του-δυστυχως.Κοινως το καουτσουκενιο πλαισιο γυρω απο την οθονη και το σαγρε πλαστικο στα πλαγια, αντικατασταθηκαν απο γυαλιστερο μεταλο(νομιζω) και γυαλιστερο πλαστικο αντιστοιχα.Οποτε και εχασε το γκριπ του και πλεον γλιστραει σαν βουτηρο και καμια προστασια δεν προσφερει στις πτωσεις.Περιεργως μονο το πισω καπακι ειναι ιδιο.Οποτε ξεχαστε το tough.Θηκη οπωσδηποτε!

Απο την αλλη εφαγε γερη βροχη για καμια ωρα και ηταν κομπλε οποτε τουλαχιστον η αδιαβροχοποιηση εμεινε.

 

Περνωντας στο εσωτερικο να αναφερω οτι δεν εχω μετρο συγκρισης με αλλα λειτουργικα ή αλλα smartphones οποτε δεν ξερω αν αυτα που βλεπω εγω θεωρουνται σημαντικα προβληματα και τι απο τα δυο φταιει.

Γενικα ειμαι ετσι κι ετσι ευχαριστημενος.Στην αρχη δουλευε αρκετα ομαλα και γρηγορα αλλα με τον καιρο ζοριζεται και αντιμετωπιζω απο αργοπορια μεχρι προσωρινα κολληματα και σπανιως εως εντελως κολλημα=αφαιρεση μπαταριας. Συγκεκριμενα οταν ανοιγω ή κλεινω εφαρμογες ή ιντερνετ, οταν παταω back ή home και γενικα οταν θελω να παω γρηγορα απο καπου σε καπου αλλου πχ απο μνμτα σε αρχικη οθονη και μετα ιντερνετ ή απο εφαρμογη σε εφαρμογη πολλες φορες παρουσιαζει τα πανω.Μεχρι και το angry bird ψιλοκολαει! :)

Να αναφερω εδω οτι εχω βαλει να τρεχουν τα βασικα widgetακια δλδ no-lock,widgetoid,circle luncher,εορτολογιο,μη εργοστασιακο sms και λιστα επαφων και βεβαια ωρα, καιρο,ενημερωσεις rss/fb οταν ειμαι online.

Οποτε και ρωταω τι μπορω να κανω να μην σερνεται ετσι?Παιζει ρολο πχ οτι τα περισσοτερα apps/widgets τα εχω περασμενα στη μνημη του κινητου?Που βασικα καποια απο αυτα ειναι υποχρεωτικο εκει.?Η μηπως οτι εχω ενεργοποιησει το motoblur.

 

Αυτα απο μενα.Ακουω προτασεις και εμπειριες οσο περιμενω απο Κινα να μου ερθει το καλυμμα απο το πρωτο defy.:p

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια παιδες, εχετε κανεα καλο μαγαζακι απ ελλαδα να το παρω πρι κανω ια κινηση απο amazon.de?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια παιδες, εχετε κανεα καλο μαγαζακι απ ελλαδα να το παρω πρι κανω ια κινηση απο amazon.de?

 

απο birdphone το πήρα πριν 3 μήνες. κανένα πρόβλημα, άψογη εξυπηρέτηση

 

δες εδώ: http://www.skroutz.gr/s/386624/Motorola-Defy.html

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα,

προχθές αγόρασε ένας φίλος το κινητό, ευχαριστημένος προς το παρών.

μια απορία που ψάχνοντας και εγώ δεν μπόρεσα να λύσω. το Android Ice Cream Sandwich θα το πάρει, επίσημα?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα,

προχθές αγόρασε ένας φίλος το κινητό, ευχαριστημένος προς το παρών.

μια απορία που ψάχνοντας και εγώ δεν μπόρεσα να λύσω. το Android Ice Cream Sandwich θα το πάρει, επίσημα?

κατα 99% όχι

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα ρε παιδια το κινητο δεν εχει κλεισει ουτε 6 μηνες και δεν προκειται να παρει εστω ενα update?

Καμια επισημη ενημερωση απο την motorola υπαρχει?

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

τι δεν θα παρει ICS? δεν ειμαστε με τα καλα μας...αντε γεια μοτο
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

κατα 99% όχι

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αν και δεν ήταν η αναμενόμενη :)

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα ρε παιδια το κινητο δεν εχει κλεισει ουτε 6 μηνες και δεν προκειται να παρει εστω ενα update?

Καμια επισημη ενημερωση απο την motorola υπαρχει?

 

Δυστυχώς η Motorola από στήριξη όπως φαινεται σε ένα best seller της θα έλεγα μηδενική. Εδώ το απλό defy έμεινε στη froyo και δυστυχώς φάνηκε ότι δεν ήθελε να δώσει μιας και είχε έτοιμη τη 2.3 από το πανομοιότυπο defy+. Οπότε δύσκολο να στηρίξει το plus. Θα φανεί αυτό...

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

@saltofx_v δεν χρειαζεται να βρω bug. Ενα update προσφερει και αλλα πραγματα, οπως νεα χαρακτηριστικα και ενα φρεσκαρισμα το UI.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...