Jump to content

WP7 : Οδηγός Εγκατάστασης RSLP/Custom Roms σε HTC


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειπαμε οτι πρεπει να ενεργοποιηθει η συνδεση και το chat Facebook απο το Windows Live και μετα θα τα δεις και οχι αμεσως...

Αν απο το Windows live Messenger στο PC μπορεις να εχεις chat me facebook τοτε θα μπορεις και απο το τηλεφωνο

 

ΑΑΑΑ καταλαβα.....

Τωρα ringtones πως βαζουμε ???

μπορουμε να βαλουμε και sms ηχους????

Link to comment
Share on other sites

μια μικρη βοηθεια οσο αναφορα τις ενημερωσεις HTC HUB δεν την κανει κωδικος σφαλματος 80320011, και ουτε την δημιουργια avatar δεν κανω . σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

μια μικρη βοηθεια οσο αναφορα τις ενημερωσεις HTC HUB δεν την κανει κωδικος σφαλματος 80320011, και ουτε την δημιουργια avatar δεν κανω . σας ευχαριστω

 

Κι εμενα αυτο ακριβως εβγαζε αλλα μετα απο μια επανεκκίνηση ξαναπροσπάθησα και μπηκαν...

Τα Ringtones τελικα πως τα βαζουμε???

Επισης πηγα να εγκαταστησω ζαπ και μου εβγαζε ερρορ (application deployment)...

Link to comment
Share on other sites

μηπως να κανω reset και να βαλω αρχικα αγγλικα και μετα να το αλλαξω? εχω κανει πολλες επανεκινησεις αλλα τιποτα
Link to comment
Share on other sites

μηπως να κανω reset και να βαλω αρχικα αγγλικα και μετα να το αλλαξω? εχω κανει πολλες επανεκινησεις αλλα τιποτα

Τα 2 ποστ σου εχουν διαφορα 10 λεπτων ...Αστο και αυριο θα ειναι ΟΚ...

 

Υπομονη με την νεα ΡΟΜ ...μετα απο λιγο στρωνει και λυνονται ολα...

 

Για τα ringtones εχουμε γραψει εδω σε προηγουμενες σελιδες οτι γινεται μεσω Zune Για να μην το ξαναγραφω ψαξε και θα το βρεις

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο, δεν μπορώ να το βάλω σε SPL mode για να περάσω τη νέα ROM...

Σε λίγο θα μείνω με τα πλήκτρα στο χέρι από το πάτημα.... Μήπως κάνω κάτι λάθος; Volume up και power button μαζί ή όχι;

To έχω τρελάνει στις επανεκκινήσεις.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

kai εγω volume up το ιδιο επανεκινησεις ...και μετα πατησα volume down kai egine :)

 

Ναι, το ίδιο γράφει και στον οδηγό του HD2 από ότι είδα. Άρα, πρέπει να διορθωθεί ο οδηγός...

Complait, πάμε για Mango!

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ίδιο γράφει και στον οδηγό του HD2 από ότι είδα. Άρα, πρέπει να διορθωθεί ο οδηγός...

Complait, πάμε για Mango!

 

Ναι δίκιο εχεις..το διορθωσα..χα χα χα ...Στον οδηγο του HD2 ειναι σωστό.

To περιεργο ειναι οτι κανεις δεν το ειδε μεχρι τώρα..

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

WP - Μάστορα, μέχρι στιγμής το εργαλείο το έχω εδώ. Αν καθίσει το Mango στα γούστα μου δε θα το δώσω κι ας το έχω υποσχεθεί σε ένα συμφορουμίτη.

Αν γινόταν και το ηχειάκι του λίγο πιο δυνατό...

Να βάζαμε και το Navigon...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

WP - Μάστορα, μέχρι στιγμής το εργαλείο το έχω εδώ. Αν καθίσει το Mango στα γούστα μου δε θα το δώσω κι ας το έχω υποσχεθεί σε ένα συμφορουμίτη.

Αν γινόταν και το ηχειάκι του λίγο πιο δυνατό...

Να βάζαμε και το Navigon...

 

Xα xα χα χα ...Ωραίος ...Κρατησε το μην το δώσεις ...Θα το μετανοιωσεις μετά ...

Το Navigon υπαρχει στο μαρκετ αλλα δεν εχει "επισημα" Ελληνικους χάρτες. Ψαξε λίγο και θα βρεις κατι...

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Καλοί μου άνθρωποι με την αναβάθμιση την τελευταία (mango)

Το τηλέφωνο θέλει ξεκλείδωμα ;

Αν ναι πως

Αν όχι προσπαθώ να περάσω εφαρμογές και μου ζητά να ξεκλειδώσω το τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Καλοί μου άνθρωποι με την αναβάθμιση την τελευταία (mango)

Το τηλέφωνο θέλει ξεκλείδωμα ;

Αν ναι πως

Αν όχι προσπαθώ να περάσω εφαρμογές και μου ζητά να ξεκλειδώσω το τηλ.

 

εννοεις με την custom rom? εκει απ οτι ξερω δεν θελει, ειναι ηδη ξεκλειδωτη. Αν εννοεις mango beta επρεπε να το ειχες ηδη ξεκλειδωσεις πριν την περασεις

 

και κατι αλλο μηπως εισαι ξεκλειδωτος αλλα σου λεει να ειναι το τηλεφωνο στην αρχικη οθονη και χωρις να εχεις καποιο κωδικο περασμενο(pin)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφού λύσαμε το θέμα με το Volume up κλπ. ξεκινώ τη διαδικασία.

Μου βγάζει spl-1.22.2250 που δεν υπάρχει στη λίστα... Διάλεξα και τα 3 διαθέσιμα που έβγαζε το DFT RSPL αλλά με κανένα δεν έκανε reboot...

Πάλι τζίφος.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Αφού λύσαμε το θέμα με το Volume up κλπ. ξεκινώ τη διαδικασία.

Μου βγάζει spl-1.22.2250 που δεν υπάρχει στη λίστα... Διάλεξα και τα 3 διαθέσιμα που έβγαζε το DFT RSPL αλλά με κανένα δεν έκανε reboot...

Πάλι τζίφος.

 

Μπορεις να βαλεις το tο mango 7720 που μαλλον ειναι το τελικο RTM ειναι ηδη διαθεσιμο ...

Γραφω τώρα ενα οδηγο και θα τον ανεβάσω στο φορουμ του mango

 

EDIT Ετοιμος ο οδηγός

 

 

Ελληνικά και ρυθμισεις φωτογραφικής μηχανης

Για οσους εχουν βαλει Custom DTF με Ελληνικά και δεν εχουν τις ρυθμισεις της φωτογραφικής μηχανης αυτη ειναι η λυση.

 

Η διαδικασια ειναι ιδια με το CustClear.provxml.txt αρχειο.

Τωρα θα το κανουμε με το αρχειο που επισυνάπτω. camerasettingsmanifest.0408.xml.txt

Να Στείλουμε με μαιλ στον εαυτό μας το αρχείο camerasettingsmanifest.0408.xml.txt. Ανοίξτε απο το κινητό σας το mail που στείλατε και πατήστε επάνω στο αρχείο camerasettingsmanifest.0408.xml.txt. για να γίνει download. Περιμένετε λιγο (στην οθόνη δεν φαινετε τίποτα) αλλά όταν κατεβεί πατήστε για να ανοίξει από το Word. Εδώ μην αλλάξετε τίποτα και πατήστε τις 3 τελιτσες και από το μενού διαλέξτε save as και πατήστε ΟΚ να σωθεί.

Ανοίγετε στο τηλέφωνο το πρόγραμμά Τouchexplorer και πηγαίνετε στον κατάλογο \My documents Εκεί υπάρχει το αρχείο που σώσαμε πριν και πρέπει να το κάνετε rename από camerasettingsmanifest.0408.xml.txt σε camerasettingsmanifest.0408.xml και μετά να το αντιγράψετε στον κατάλογο windows.

 

Κάντε επανεκκίνηση το τηλέφωνο και θα έχετε και τις ρυθμίσεις της κάμερας.

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έκανα όλα τα βήματα του πρώτου Post και έβαλα αυτή την ROM όμως το κινητό μου κόλλαγε και με το που έκανα μία πιο extreme λειτουργία ΠΧ gaming μου έσβηνε. και ξανά επανέλαβα την διαδικασία. Τώρα όλα καλά και είμαι πολύ ευτυχισμένος που έχω ελληνικά όπως και τα άλλα καλούδια που περιέχει η ROM όμως το πρόβλημα ξεκινάει τώρα και το άγχος μου.

Κάτι έκανα λάθος λογικά και δεν πήρα σωστό Backup από τα παλιά μου αρχεία και το κυριότερο απο την παλιά OFFICIAL έκδοση του κινητού μου htc hd7 μπορεί κάποιος να με βοηθήσει δίνοντας μου μία γνήσια έκδοση wp7 γιατι όταν η MS κάνει το update εγώ δεν θα μπορώ να το βάλω.

 

Ευχαριστώ προαιρετικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έκανα όλα τα βήματα του πρώτου Post και έβαλα αυτή την ROM όμως το κινητό μου κόλλαγε και με το που έκανα μία πιο extreme λειτουργία ΠΧ gaming μου έσβηνε. και ξανά επανέλαβα την διαδικασία. Τώρα όλα καλά και είμαι πολύ ευτυχισμένος που έχω ελληνικά όπως και τα άλλα καλούδια που περιέχει η ROM όμως το πρόβλημα ξεκινάει τώρα και το άγχος μου.

Κάτι έκανα λάθος λογικά και δεν πήρα σωστό Backup από τα παλιά μου αρχεία και το κυριότερο απο την παλιά OFFICIAL έκδοση του κινητού μου htc hd7 μπορεί κάποιος να με βοηθήσει δίνοντας μου μία γνήσια έκδοση wp7 γιατι όταν η MS κάνει το update εγώ δεν θα μπορώ να το βάλω.

 

Ευχαριστώ προαιρετικά

 

Μην αγχωνεσαι ...Πηγαινε settings/about/more info και γραψε στο φορουμ 7004->Mango (το λινκ στην υπογραφή μου) ολες τις πληροφοριες που εχει κει για να σου πω τι ρομ θελεις. Εκει εχει και αναλυτικες οδηγίες για την διαδικασια οταν την χρειαστεις

Link to comment
Share on other sites

το μόνο μου πρόβλημα είναι οτι δεν μπορώ να συνδεθώ με το zune καμιά λύσει υπάρχει?

 

πρεπει να εχεις το zune beta και το mail που θα κανεις εισοδο στο zune να εχει δηλωθει τοποθεσια ιδια με αυτη του υπολογιστη σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ για το beta αλλά τιποτα μαιλ ποιο μαιλ??????τα νεύρα μου!!!!!!!!!

 

Αν το μονο που δηλωνεις σαν προβλημα ειναι:

το μόνο μου πρόβλημα είναι οτι δεν μπορώ να συνδεθώ με το zune καμιά λύσει υπάρχει? δεν μπορουμε να βοηθησουμε.

Πες μας τι συσκευη εχεις... τι ρομ εχεις και πια εκδοση του zune ...Tελος πες μας μηπως εβαλες ποτε το προγραμμα dfrouter ????

 

Αν δωσεις καποιες πληροφοριες ισως μπορεσουμε να βοηθησουμε ...και χωρις νευρα

Link to comment
Share on other sites

όλα οκ το βρήκα .έχω hd7 με την rom που έχετε ανεβάσει .τώρα ψάχνω για τα ringtones ξέρει κανείς?

 

Aν εκανες αναζητηση θα το εβρισκες ... Για τελευταια φορα να το ξαναγράψω ..

 

Ringtones στο Mango

Επεξεργαστια του ήχο που θέλεις μέχρι 39 δευτερόλεπτα,

Μέγιστο μέγεθος 1 mb και αρχείο mp3 και μεταφορα στον καταλογο (pc) με την μουσική σου.

Απο το zune πριν το συγχρονίσουμε στο τηλεφωνο, δεξί κλικ στο αρχειο Edit και στο GERNE γραφουμε RINGTONE και ΟΚ

Συγχρονισμό με το κινητό, και θα υπαρχει στη λιστα που επιλέγουμε τα ringtones.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ringotones στο Mango

 

Προστέθηκε στο πρώτο post.

 

EDIT: Διόρθωσα και το Ringotones σε Ringtones.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...