Jump to content

[Επίσημο] HTC ChaCha


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δίνουν ακόμη, το επιβεβαίωσα στο κατάστημα, αλλά στην εξωφρενική τιμή των 250€. Κρίμα και το ήθελα για την αναβάθμιση της γυναίκας μου αλλά όχι σε αυτή την τιμή. Γενικά η vodafone τα έχει τα κινητά στην υψηλότερη δυνατή τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Το δίνουν ακόμη, το επιβεβαίωσα στο κατάστημα, αλλά στην εξωφρενική τιμή των 250€. Κρίμα και το ήθελα για την αναβάθμιση της γυναίκας μου αλλά όχι σε αυτή την τιμή. Γενικά η vodafone τα έχει τα κινητά στην υψηλότερη δυνατή τιμή.

 

Κοίτα μία μήπως το έχουν στο πλαίσιο, μπορείς να πάρεις την αναβάθμιση vodafone κι από κει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να το έχουν στα καταστήματα και να μην το έχει το site, τώρα τελευταία τα καταστήματα έχουν ανεξάρτητες τιμές-προσφορές σε κάποια κινητά από το site. Πήγαινε σε ένα κατάστημα και ρώτα δεν χάνεις τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μπορεί μέσω bluetooth να πάρει αρχεία εικόνων ή video από laptop που έχουν μεταφερθεί από άλλο τηλέφωνο ? το έχει δοκιμάσει κανείς ?
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο μεγάλα γι αυτό το λέω ιδιαίτερα τα video .Για τις εικόνες τα πήρε οκ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι λίγο μεγάλα γι αυτό το λέω ιδιαίτερα τα video .Για τις εικόνες τα πήρε οκ

 

Και τα video παίρνει, απλά αργεί αναλόγως το μέγεθος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχει δοκιμάσει κανείς καμία cooked ROM;

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλημέρα, αγόρασα προχθές ένα τηλέφωνο από mediamarkt και παρατηρώ ότι δεν βρίσκω τη δύνατότητα να γράφει ελληνικά. ξέρω ακούγεται αστείο αλλά πιστέψτε με το έχω κάνει φύλο και φτερό. ή εγώ είμαι ηλίθια ή αυτό έχει πρόβλημα. Η γλώσσα του τηλεφώνου είναι ελληνικά, μια χαρά.. όλα τα διαβάζω στα ελληνικά.. όπου πάω να γράψω όμως πχ μήνυμα, επαφή τσατ.. έχει μόνο αγγλικά.

έψαξα και στο επίσημο site (να μη μιλήσω καν για εγχειρίδιο χρήσης.. οκ.. ) και βλέπω ότι λέει στς Ρυθμίσεις > Γλώσσα κ Πληκτρολόγια ότι θα έπρεπε να μου έχει μια επιλογή για δίγλωσσο πληκτρολόγιο την οποία δεν έχει..

 

υπάρχει κάτι που δεν βλέπω ή δεν καταλαβαίνω πιστεύει κανείς.. κάποι άλλη ρύθμιση.. καμιά συντόμευση πχ στο πληκτρολόγιο.. γιατί παρότι είναι εξαιρετικό τηλέφωνο έχουν σπάσει τα νεύρα μου από χθες.. αν κάποιος έχει καμιά ιδέα ας με βοηθήσει σας παρακαλώ.. αν είναι να το επιστρέψω..

 

ευχαριστώ πολύ

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και μεγειά το κινητό :)

Aν δεν έχει κάποια επιλογή στις ρυθμίσεις->γλώσσα και πληκτρολόγιο (κάτι σαν επιλογή γλώσσας ή κάπως έτσι), μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιο 3rd party πληκτρολόγιο απ'το android market (google play). Περισσότερα γι'αυτά μπορείς να δεις εδώ. Από δωρεάν προτείνω το go keyboard ή το swype (το 2ο googlαρε το γιατί δεν υπάρχει στο market).

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και σε ευχαριστώ.. απλά ήθελα να ρωτήσω κάτι. αυτά τα προγράμματα αφορούν πληκτρολόγια αφής ή και το φυσικό πληκτρολόγιο που έχει πχ το cha cha... δοκίμασα ήδη χθες το greek keyboard και παρότι έκανα όλες τις ρυθμίσεις όπως έπρεπε τα κουμπιά απέδιδαν μόνο αγγλικούς χαρακτήρες... (έχω κουραστεί τα μάλα με τις παραξενιές της κάθε εταιρείας...) ίσως δοκιμάσω κάποιο από τα υπόλοιπα όπως λες αλλά θ αήθελα να ξέρω, αν αφορούν μόνο πληκτρολόγια οθόνης αφής κι όχι φυσικά, μήπως είναι μάταιο πλέον..

ευχαριστώ και πάλι

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Ώπα, αυτό δεν το'χα σκεφτεί :O

Η αλήθεια είναι ότι αυτά αφορούν το on-screen πληκτρολόγιο και όχι το φυσικό. Για το φυσικό δε γνωρίζω να απαντήσω κι αν δεν έχει όντως κάποια άλλη επιλογή, ίσως μπορείς να βρεις κάτι στο xda

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

έχω το desire z, άρα και φυσικό πληκτρολόγιο!

χρησιμοποιώ το smart keyboard που υποστηρίζει ελληνική γραφή ;)

αν δε σου είναι κόπος, δοκίμασέ το.

 

επίσης η γλώσσα αλλάζει με το shift+space

 

αν θέλεις βοηθεια στείλε πμ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Φιλος το πηρε απο αγγλια και αναφερει το ιδιο προβλημα με της lisa.

Μηπως θελει αλλαγη η rom ή καποια αλλη αναβαθμιση?

Δεν υποτιθετε οτι οταν το ανοιγεις μετα απο hard reset επιλεγεις γλωσσα γραφης και μενου?

Δηλωνω ασχετος απο android, αλλα σε ολα τα αλλα κινητα υπαρχει αυτη η επιλογη

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Το ξερω οτι θα σας κουφανω με την αναγεννηση του τοπικ αλλα πραγματικα δεν μου καιγεται καρφι για τα φουλ τατς κινητα, και να μου το χαριζανε θα το πουλαγα ;-)

Επειδη οι αξιολογες προτασεις qwerty ειναι δεν ειναι δεκα, το Chacha ειναι μια απο αυτες, οποτε αν και οριακα, περναει τα στανταρ μου... αυτο που συνειδητοποιησα μολις σημερα ομως ειναι οτι δεν εχει κατι για γραφικα! ακομα και το προπολεμικο x10 mini pro που εχω, εχει adreno 200, δηλαδη το chacha θα σερνεται τελειως σε παιχνιδια βιντεο κτλ?? Το ειχε κανενας να μας πει? Ολα τα αλλα νουμερα (αν εξαιρεσεις την μικρη οθονη) ειναι αποδεκτα, η κυρια επιλογη μου ειναι το droid 3 αλλα δεν εχω βρει καποια καλη περιπτωση ακομα...

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Μην το πάρεις. Ειναι της παλιας γενιας Android, που ειχαν 100mb για εγκατάσταση εφαρμογών και απο ενα σημείο και μετά δε θα μπορείς ουτε να ανανεωσεις αυτες που εχεις.

Εγω κοιταζα για δευτερο καποια στιγμή αυτό: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_chat_b5330-4866.php ,που μπορεί να είναι χαμηλότερης κατηγορίας,αλλα τουλαχιστον εχει μνημη ρομ κανα γιγα+

Link to comment
Share on other sites

Οντως τελικα δεν το χτυπησα αν και ηταν σε καλη τιμη, εχω και αλλες περιπτωσεις υποψιν μου, αλλα πιο πολυ για την μικρη οθονη το απεριψα...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...