Jump to content

iCloud


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σκέφτομαι να τσιμπήσω ένα iphonακι από το ebay με κλειδωμένο το icloud η τιμή είναι πολύ χαμηλή και σαν android χρήστης δεν θέλω να ρίξω πολλά για να γνωρίσω το ios.. υπάρχουν μαγαζιά που κάνουν την καλή? τι παίζει σε αυτή την περίπτωση?

 

αν το post μου είναι προσβλητικό ή παράνομο ας σβηστεί.

το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 238
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

iPhone σε κλειδωμενο iCloud ειναι μονο για ανταλλακτικα μιας και δε μπορεις να το χρησιμοποιησεις, οποτε αστο καλυτερα το συγκεκριμενο!!!
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε ενα Email απο apple@apple.com που μου λέει οτι εχει κανει confirm πληρωμή για 1tb storage στο iCloud και κοστίζει 24.99 δολ. Μηνιαίος!!!!

Τι παπατζιλικι ειναι αυτο???

 

Καλα άμα μπρεσουν Άστα πάρουν τα 25 δολ. (δεν εχω δώσει ποτε κάρτα) οποτε θα τσιμπήσουν ενα τεραστειο άκυρο. :lol::lol::lol:

 

φαντάζομαι όμως κοσμο που εχει δηλώσει κάρτα και ξαφνικά τον χρεώνουν χωρίς προηγούμενο confirm απο τον πελάτη 300 δολάρια το χρόνο!!!!!

Απαράδεκτη η Apple!!!! Epic fail!:down::down:

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε ενα Email απο apple@apple.com που μου λέει οτι εχει κανει confirm πληρωμή για 1tb storage στο iCloud και κοστίζει 24.99 δολ. Μηνιαίος!!!!

Τι παπατζιλικι ειναι αυτο???

 

Καλα άμα μπρεσουν Άστα πάρουν τα 25 δολ. (δεν εχω δώσει ποτε κάρτα) οποτε θα τσιμπήσουν ενα τεραστειο άκυρο. :lol::lol::lol:

 

φαντάζομαι όμως κοσμο που εχει δηλώσει κάρτα και ξαφνικά τον χρεώνουν χωρίς προηγούμενο confirm απο τον πελάτη 300 δολάρια το χρόνο!!!!!

Απαράδεκτη η Apple!!!! Epic fail!:down::down:

Κατι εχεις κανει εσυ φιλε. Δεν εχει ξανα ακουστει κατι τετοιο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον η apple δεν χρησιμοποιεί τέτοια διεύθυνση για τις ενημερώσεις των πληρωμών της για το icloud drive και δεύτερον η τιμή του 1ΤΒ είναι 20,00 ευρώ τον μήνα και όχι 24,99 ευρώ. Οπότε δες μήπως είναι κάποιο scam email παρά αυθεντικό από την ίδια την apple.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Scam είναι.

Πράγματι μεγάλο fail...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερίζω την παρέα.

Ως γνωστών, διαθέτω από χρόνια apple id και έχω αγορασμένες διάφορες εφαρμογές.

Πρόσφατα, απέκτησε και η σύζυγος συσκευή apple κι έκανε δικό της apple id. Έτσι λοιπόν, έφτιαξα το family και την έχω βάλει μέλος.

Το θέμα είναι πως νόμιζα ότι, οι εφαρμογές που τόσο χρόνια ήταν αγορασμένες από εμένα, θα μπορούσε να τις κατεβάσει και εκείνη δωρεάν. Δεν ισχύει αυτό?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω την παρέα.

Ως γνωστών, διαθέτω από χρόνια apple id και έχω αγορασμένες διάφορες εφαρμογές.

Πρόσφατα, απέκτησε και η σύζυγος συσκευή apple κι έκανε δικό της apple id. Έτσι λοιπόν, έφτιαξα το family και την έχω βάλει μέλος.

Το θέμα είναι πως νόμιζα ότι, οι εφαρμογές που τόσο χρόνια ήταν αγορασμένες από εμένα, θα μπορούσε να τις κατεβάσει και εκείνη δωρεάν. Δεν ισχύει αυτό?

 

Εαν καταλαβα καλα τι θελεις να πεις....δες παρακατω (μαλλον), αλλιως ας απαντησει καποιος που το εχει δοκιμασει

 

Share content from a different Apple ID

You can change the Apple ID that you use to share once every 90 days. After you change your Apple ID, you'll start sharing from the new account instead of your previous one. Your family members will no longer be able to access or download purchases from your previous account.

Any DRM-protected music, movies, TV shows, books or apps previously downloaded from that account will no longer be usable by family members. If they made any In-App Purchases from an app originally downloaded from your account, they will need to get the app themselves to regain access to the In-App Purchases.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εαν καταλαβα καλα τι θελεις να πεις....δες παρακατω (μαλλον), αλλιως ας απαντησει καποιος που το εχει δοκιμασει

 

Δες εδώ όμως:

 

¨All your family’s purchases, on all your family’s devices.

Once you’ve set up Family Sharing, all the eligible songs, albums, movies, TV shows, books, and apps ever purchased by family members are immediately available to everyone else in the family. And, of course, so are new purchases. The content appears automatically in the Purchased tab in iTunes, iBooks, or the App Store for each family member. Just select the family member whose collection you’d like to browse, then download and play the content you choose. Other family members can access your collection in the same way. If you want to keep some purchases private, you can choose to hide individual items.¨

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ όμως:

 

¨All your family’s purchases, on all your family’s devices.

Once you’ve set up Family Sharing, all the eligible songs, albums, movies, TV shows, books, and apps ever purchased by family members are immediately available to everyone else in the family. And, of course, so are new purchases. The content appears automatically in the Purchased tab in iTunes, iBooks, or the App Store for each family member. Just select the family member whose collection you’d like to browse, then download and play the content you choose. Other family members can access your collection in the same way. If you want to keep some purchases private, you can choose to hide individual items.¨

 

Ας περιμενουμε να δουμε τι θα πει κανενας που γνωριζει περισσοτερα.

 

https://www.youtube.com/watch?v=VMgCU5yD3PM&app=desktop

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω την παρέα.

Ως γνωστών, διαθέτω από χρόνια apple id και έχω αγορασμένες διάφορες εφαρμογές.

Πρόσφατα, απέκτησε και η σύζυγος συσκευή apple κι έκανε δικό της apple id. Έτσι λοιπόν, έφτιαξα το family και την έχω βάλει μέλος.

Το θέμα είναι πως νόμιζα ότι, οι εφαρμογές που τόσο χρόνια ήταν αγορασμένες από εμένα, θα μπορούσε να τις κατεβάσει και εκείνη δωρεάν. Δεν ισχύει αυτό?

 

Μπορεί να κατεβάσει δωρεάν όσες εφαρμογές εμφανίζονται στα purchases, της συσκευής της. App Store > Ενημερώσεις > Αγορασμένες :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κατεβάσει δωρεάν όσες εφαρμογές εμφανίζονται στα purchases, της συσκευής της. App Store > Ενημερώσεις > Αγορασμένες :)

Δεν θα επρεπε να μπορει να κατεβασει ολες τις εφαρμογες που ειναι ηδη αγορασμενες απο εμενα??

 

 

Edit

Πραγματι, στην καρτελα purchaces της συζυγου βρισκονται ολες οι εφαρμογες που εχω αγορασει. Απο εκει τις κατεβαζει δωρεαν πλεον, ενω κανοντας αναζητηση της ιδιας εφαρμογης στο store, της βγαζει να την πληρωσει (ετσι το εψαχνα , γι αυτο μπερδευτηκα).

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα επρεπε να μπορει να κατεβασει ολες τις εφαρμογες που ειναι ηδη αγορασμενες απο εμενα??

 

 

Edit

Πραγματι, στην καρτελα purchaces της συζυγου βρισκονται ολες οι εφαρμογες που εχω αγορασει. Απο εκει τις κατεβαζει δωρεαν πλεον, ενω κανοντας αναζητηση της ιδιας εφαρμογης στο store, της βγαζει να την πληρωσει (ετσι το εψαχνα , γι αυτο μπερδευτηκα).

 

Έτσι ακριβώς, δεν θα είχε λογική να κατεβάζει μόνο τις εφαρμογές, που κατέβασες ως αρχηγός της οικογένειας ενώ τις προηγούμενες να χρειάζεται να τις ξαναπληρώσει :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παρατηρησα οτι δεν συγχρονιζει τις επαφες που εχει το κινητο με το icloud. τι να κανω????

Έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή να συγχρονίζει τις επαφές με το icloud; Είναι στην διαδρομή ρυθμίσεις > icloud > επαφές.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι δεν συγχρονιζει τις επαφες που εχει το κινητο με το icloud. τι να κανω????

 

Επαφη που αποθηκευτηκε απο το viber δεν συγχρονιστηκε ποτε! Ολες οι αλλες συγχρονιζονται αμεσως! :confused:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα εχω προβλημα με ipad 2 ios7 και iphone 5s ios9 . Δεν μεταφερονται μεσο icloud οι νεες επαφες και σημειωσεις που προσθετω στο ipad το αντισροφο γινεται ( δηλαδη οταν βαζω μια νε α επαφη στο iphone περναει στο ipad) αλλα και οι αλλαγες που κανω απο το ενα στο αλλο. Φωτογραφιες ,υπομνησεις , ημερολογιο ειναι οκ . Μπορει να βοηθησει καποιος ?? thanks
Link to comment
Share on other sites

έχω το εξής πρόβλημα. To Μac μου τρέχει os 10.7. Προσπαθώ να ενεργοποιήσω το photostream στο mac μέσω των ρυθμίσεων στο icloud αλλά είναι απενεργοποιημένο και μου ζητάει είτε να έχω εγκατεστημένο το iphoto είτε το aperture. Εγώ έχω το image capture μόνο και δε μπορώ να βρώ κάπου τις άλλες εφαρμογές για να τις εγκαταστήσω. Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να ενεργοποιήσω το photo stream?
Link to comment
Share on other sites

Οι σημειώσεις μεταξύ iOS 9/OS X 10.11 και παλιότερων εκδόσεων δεν συγχρονίζονται.

Αυτό οφείλεται στο γεγονός πως οι σημειώσεις πλέον δεν είναι απλά ένα κείμενο, αλλά μπορούν περιέχουν και εικόνες, λίστες κτλ.

Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

έχω το εξής πρόβλημα. To Μac μου τρέχει os 10.7. Προσπαθώ να ενεργοποιήσω το photostream στο mac μέσω των ρυθμίσεων στο icloud αλλά είναι απενεργοποιημένο και μου ζητάει είτε να έχω εγκατεστημένο το iphoto είτε το aperture. Εγώ έχω το image capture μόνο και δε μπορώ να βρώ κάπου τις άλλες εφαρμογές για να τις εγκαταστήσω. Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να ενεργοποιήσω το photo stream?

Το iPhoto είναι κομμάτι του λειτουργικού, κανονικά πρέπει να υπάρχει μέσα στις εγκατεστημένες εφαρμογές. Αν δεν το βρίσκεις τότε μπορείς να κατεβάσεις αυτό https://support.apple.com/kb/DL1650?viewlocale=en_US&locale=en_US

Αυτή πρέπει να είναι η τελευταία διαθέσιμη έκδοση, πριν το iphoto γίνει photos, αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το iPhoto είναι κομμάτι του λειτουργικού, κανονικά πρέπει να υπάρχει μέσα στις εγκατεστημένες εφαρμογές. Αν δεν το βρίσκεις τότε μπορείς να κατεβάσεις αυτό https://support.apple.com/kb/DL1650?viewlocale=en_US&locale=en_US

Αυτή πρέπει να είναι η τελευταία διαθέσιμη έκδοση, πριν το iphoto γίνει photos, αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρος.

 

Κι όμως, δε ξέρω γιατί αλλά δεν είναι προεγκατεστημένη κάποια έκδοση του iphoto. Μάλιστα όταν προσπαθώ να εγκαταστήσω κάποια μου ζητάει κάθε φορά και κάποια παλαιότερη ως προυπόθεση

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Οσο τα iPhones εξαρτωνται απο το itunes σε τοσο μεγαλο βαθμο και οσο δεν εχουν κανονικο file manager, οι ιδιοτροπιες δε θα σταματησουν.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Οσο τα iPhones εξαρτωνται απο το itunes σε τοσο μεγαλο βαθμο και οσο δεν εχουν κανονικο file manager, οι ιδιοτροπιες δε θα σταματησουν.

 

 

Το iTunes από το 5s μόνο για ringtone το χρησιμοποιώ, δηλαδή μια φορά το εξάμηνο...με 50gb iCloud και με το iCloud Drive σαν file manager πλέον είμαι καλυμμένος

Link to comment
Share on other sites

Το iTunes από το 5s μόνο για ringtone το χρησιμοποιώ, δηλαδή μια φορά το εξάμηνο...με 50gb iCloud και με το iCloud Drive σαν file manager πλέον είμαι καλυμμένος

 

Το ίδιο κι εγώ. Έχω Onedrive 1tb και το έχω σαν file manager και αποθήκη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iCloud
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...