Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, petpapoy said:

 

Και όμως γίνεται. Μόλις έκλεισα με τεχνικό της Vodafone. Έκανε έλεγχο στην περιοχή και μου είπε επι λέξη ότι, εφόσον δεν μπορουμε να σας παρέχουμε τις υπηρεσίες που σας υποσχεθηκε η εταιρία, φευγετε αζημίως όποια στιγμή θελετε. Του είπα, να μιλήσω δηλαδή με το τμήμα ακυρώσεων και να τους ζητήσω διακοπή; Απάντησε όχι γιατί θα χαθεί το νούμερο αλλά να κανω φορητότητα σε άλλη εταιρία και απλά θα βγεί ένας λογαριασμός μου αναλογικός ο οποίος θα είναι μηδενικός καθως τον εβαλε λόγω μη ορθής καλυψης δικτύου.

Ναι,σε αυτήν την περίπτωση φεύγεις. Έτσι έφυγα από την Wind, με επιδοτηση που ουδέποτε παρέλαβα σε σύνδεση W Unlimited που ήταν σε σχήμα Wind One με FTTH 100/10 και ήρθα Vodafone. 
 

1 ώρα πριν, petpapoy said:

Τουλάχιστον έχεις υψηλό upload. Για δες στο σπίτι μου:

736656906_Cos-home-5g.thumb.jpg.a5c2a52f502fe719e4b825637699a9d8.jpg893203553_vod-home-4g.thumb.jpg.19f148f864d8b8155154252dd64d42d4.jpg1550015580_vod-home-5g.thumb.jpg.cd84abbd4b803496760c285f2085f3a3.jpg

Τέτοιες ταχύτητες είναι απλά ανεπαρκείς, δυστυχώς.

2 ώρες πριν, andreasomageiras said:

Στην δουλειά, όσο περνάει ο καιρός τόσο πέφτουμε! 

Screenshot_20220127-071734.jpg

Το Upload  σε σώζει,Θεσσαλονίκη ατο σπίτι μου έτσι είναι και σε αρκετά σημεία. 
Για τα 29€ το λες ανεκτό,καμία σχέση με τον προηγούμενο παροχο σου.

Υποψιν στο δήμο Παιονιας όπου ανήκει η περιοχή σου και το Πολυκαστρο η Vodafone έχει περισσότερες κεραίες ακο την Wind. Η σχεδίαση είναι μεγάλες κεραίες και μερικά Micro όπου υπάρχει θέμα.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, doganos said:

Δεν νομιζω να φυγεις χωρις ποινη, αφου σημα υπαρχει στις περιοχες σου, ασχετα αν ειναι αθλιο. Αλλη φορά τέτοια λάθη μην κανεις 😉 

 

 

Μια χαρά φεύγεις,εγώ το έκανα πρόσφατα και χθες έλαβα την απόφαση ότι θα πιστωθούν τα τέλη διακοπής. Τα έχω γράψει στο φόρουμ,όπου είχα μια κακή σταθερή στο σπίτι και κατέληξα σε 2 μήνες να κάνω καταγγελίες και φορητότητες και μια ταλαιπωρία τεράστια ώστε να έχω ένα unlimited της προκοπής διότι η μόνη λύση ήταν το vdsl με περισσότερα πάγια κάθε μήνα σε ένα σπίτι που είναι φοιτητικό και δεν ασχολούμαι με online gaming ή θέλω υψηλό upload.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, petpapoy said:

Τουλάχιστον έχεις υψηλό upload. Για δες στο σπίτι μου:

736656906_Cos-home-5g.thumb.jpg.a5c2a52f502fe719e4b825637699a9d8.jpg893203553_vod-home-4g.thumb.jpg.19f148f864d8b8155154252dd64d42d4.jpg1550015580_vod-home-5g.thumb.jpg.cd84abbd4b803496760c285f2085f3a3.jpg

 

Καλύτερα να βάζεις τα συγκριτικά σε ΑΥΤΟ το θέμα, γιατί εδώ είναι VF only και μπορεί να στα σβήσουν. Όπως και να 'χει, το 80% του δικτύου της Vodafone, τουλάχιστον στην Αττική, είναι όπως και στο σπίτι σου. Pita Network. 🤪

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, petpapoy said:

Ήδη προχώρησα σε αίτηση φορητότητας στην Cosmote στο αντίστοιχο unlimited με την τιμή φυσικά παραπάνω.

Επειδή ήμουν κάπως σε παρόμοια φάση με εσένα (αν και σε μένα ήταν ανένδοτοι στη Vodafone ως προς το τέλος διακοπής), τουλάχιστον από την Cosmote πήρα το αντίστοιχο πρόγραμμα στα 29,37€, οπότε αν δεν έχεις υπογράψει ακόμα, προσπάθησε να τους πιέσεις μήπως σου δώσουν το πρόγραμμα στην ίδια τιμή.

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, MitsosDaBest13 said:

 

Καλύτερα να βάζεις τα συγκριτικά σε ΑΥΤΟ το θέμα, γιατί εδώ είναι VF only και μπορεί να στα σβήσουν. Όπως και να 'χει, το 80% του δικτύου της Vodafone, τουλάχιστον στην Αττική, είναι όπως και στο σπίτι σου. Pita Network. 🤪

Τότε φταίει η συσκευή σου. Η η δίκη μου συνεργάζεται καλύτερα. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, petpapoy said:

Τουλάχιστον έχεις υψηλό upload. Για δες στο σπίτι μου:

736656906_Cos-home-5g.thumb.jpg.a5c2a52f502fe719e4b825637699a9d8.jpg893203553_vod-home-4g.thumb.jpg.19f148f864d8b8155154252dd64d42d4.jpg1550015580_vod-home-5g.thumb.jpg.cd84abbd4b803496760c285f2085f3a3.jpg

Κοίτα από upload καλά τα πάμε... 

Αλλά δεν πρέπει μόνο να "ανεβαίνει", πρέπει να "κατεβαίνει" κιόλας... 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TakeOverNet said:

Τότε φταίει η συσκευή σου. Η η δίκη μου συνεργάζεται καλύτερα. 

(Παρότι είμαι παραπονούμενος σε ερωτήσεις που σου έχω κάνει δυο φορές και δεν απάντησες προχωράω παρακάτω).

Δε φταίνε για όλα οι συσκευές. Αν πρέπει να κάνεις 4 CA για να έχεις από 10 έως 30Mbps και αυτό είναι απαράδεκτο.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, TakeOverNet said:

Τότε φταίει η συσκευή σου. Η η δίκη μου συνεργάζεται καλύτερα. 

Απαντησε μου στην ερώτηση αυτή, όταν είμαι Θεσσαλονίκη γιατί έχω 3Mbps Download και 8Mbps upload στην νέα παραλία ενώ έχω το iPhone SE 2020 που έχει ίδιο modem με την σειρά 11; 
Τα ίδια ανεβάζει και άλλο μέλος με iPhone πάλι και συμφωνούμε απόλυτα με το δίκτυο. 
Εμένα μου μοιάζει για θέμα δικτύου,δυστυχώς.

2 ώρες πριν, cmvr said:

(Παρότι είμαι παραπονούμενος σε ερωτήσεις που σου έχω κάνει δυο φορές και δεν απάντησες προχωράω παρακάτω).

Δε φταίνε για όλα οι συσκευές. Αν πρέπει να κάνεις 4 CA για να έχεις από 10 έως 30Mbps και αυτό είναι απαράδεκτο.

Ακριβώς,θα συμφωνήσω εδώ. Αργοστόλι  αυτή τη στιγμή η Vodafone δεν δίνει ποτέ πάνω από 100Mbps. Στο σπίτι έχω μόνιμα από 20 έως 100Mbps Down.

Ένα τεστ τώρα μόλις με 4G https://www.speedtest.net/my-result/i/4968037162

Το Upload ναι είναι χαμηλό αλλά λειτουργεί, και σε εσωτερικό χώρο μιλαω αρκετά καλύτερα σε σχέση με τους αλλους. Αν και καμία φορά έχω το φαινόμενο να μην με ακούνε με αποτέλεσμα να ξαναπάρω τηλέφωνο.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, TakeOverNet said:

Τότε φταίει η συσκευή σου. Η η δίκη μου συνεργάζεται καλύτερα. 

Μπαααα και εγώ iPhone 12 έχω και η vf είναι πίτα . Πριν τα Χριστούγεννα είχα κατέβει Αθήνα για λίγο και από την ελάχιστη εικόνα που σχημάτισα είναι πολύ ποιο κάτω από τον ανταγωνισμό . Βεβαι δεν έχω πλήρη εικόνα όποτε για αυτό και δεν έκανα κάποιο ποστ . Στην Θεσσαλονίκη ξαναλέω όμως , η Vodafone turkey καλύτερη είναι από την Vodafone Greece . 

Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση είναι τραγική σχεδόν παντού βόρειο Ελλάδα. Άθλιες ταχύτητες, στιγμές που ενώ έχεις φουλ σήμα δεν μπαίνει internet και αναγκάζομαι να βάζω στα γρήγορα λειτουργία πτήσης για να κάνει επανεκκίνηση το δίκτυο και να ξεκολλήσει. Αλλού γυρίζει σε 3g έτσι χωρίς λόγο. Σου στέλνουν μήνυμα viber και έρχεται αργότερα γιατί είναι κολλημένο και άλλα πολλά. Παράλληλα έχω wind στη δεύτερη σιμ και παρόλου που είναι και αυτή άθλια σε ταχύτητες, τουλάχιστον δεν τρώει κολλήματα το δίκτυο και γενικά έχει καλύτερη συμπεριφορά.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, georgebad said:

Μπαααα και εγώ iPhone 12 έχω και η vf είναι πίτα . Πριν τα Χριστούγεννα είχα κατέβει Αθήνα για λίγο και από την ελάχιστη εικόνα που σχημάτισα είναι πολύ ποιο κάτω από τον ανταγωνισμό . Βεβαι δεν έχω πλήρη εικόνα όποτε για αυτό και δεν έκανα κάποιο ποστ . Στην Θεσσαλονίκη ξαναλέω όμως , η Vodafone turkey καλύτερη είναι από την Vodafone Greece . 

Εγώ όμως που κυκλοφορώ Αθήνα, το 80% πίτα που αναφέρουν δεν ισχύει.

Μάλιστα στις περιοχές που κινούμαι δεν υπάρχει εναλλακτική αν θες να έχεις σήμα.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, TakeOverNet said:

Τότε φταίει η συσκευή σου. Η η δίκη μου συνεργάζεται καλύτερα. 

Xiaomi με 3CA, δεν νομίζω ότι φταίει. Όπως ούτε το ότι γυρίζει σε 3G σε άκυρες στιγμές, μερικές φορές για πολλή ώρα μάλιστα και δεν λέει να γυρίσει σε 4G, ούτε μετά από flight mode. 

Όπως δεν γίνεται να φταίνε και τα iPhone που έχουν άλλοι συνδρομητές εδώ. 

Υ.Γ. Σε λίγο καιρό ίσως πάρω Xiaomi με 5G. Θα γελάσουμε πολύ και στο άλλο θέμα. 😁 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εκεί στην Vodafone έχουν μπερδέψει το σημα του 3G με αυτό του 5G . Τώρα πέρα της πλάκας , αν μου εξηγήσεις πως γίνεται οι περιοχές με 4G να είναι σε καλυτερη κατάσταση από αυτές με 5G . Τα προβλήματα :

1)Συνεχείς εναλλαγές από 5G σε 3G

2) Volte drops . 

3) αδικαιολόγητες τιμές SNR . 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια και τα ιδια .  Να λετε ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ στην Vodafone Greece που καιει ακομα ρευμα για το 3G και δεν το εχει κλεισει.

Ξερετε γιατι?

 Αν έκλεινε το 3G με τετοια αρχιτεκτονική cell efficiency στην Ελλαδα που εχει στησει ( ολα στο τερμα χωρις να προσεχει τις επικαλυψεις και λαθος κατευθυντικότητες με μοίρες αλλού για αλλού ) ΘΑ ΠΕΦΤΑΤΕ ΑΠΟ 5G σε ....2G  .  να λετε ευχαριστώ που κραταει το 3G και δεν σας ριχνει σε 2G 🙂

Τα drops απο 5G4G  σε 3G2G ( συντομα θα ειναι σε 2G μολις κλεισει η 3η γενιά ) οφείλονται στα Πίτα Γκιγκα Huawei Massive Base stations που ΟΤΑΝ παιζουν με τετοιο σχεδιασμο που προκαλει επικαλύψεις και low SNR κανουν μεχρι και ...reboot ! ( ναι,  απο την μερια του παρόχου!)

https://youtube.com/shorts/UhCWRDi4t_Y

 

firmware firmware firmware

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HORGRAP said:

Τα ιδια και τα ιδια .  Να λετε ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ στην Vodafone Greece που καιει ακομα ρευμα για το 3G και δεν το εχει κλεισει.

Ξερετε γιατι?

 Αν έκλεινε το 3G με τετοια αρχιτεκτονική cell efficiency στην Ελλαδα που εχει στησει ( ολα στο τερμα χωρις να προσεχει τις επικαλυψεις και λαθος κατευθυντικότητες με μοίρες αλλού για αλλού ) ΘΑ ΠΕΦΤΑΤΕ ΑΠΟ 5G σε ....2G  .  να λετε ευχαριστώ που κραταει το 3G και δεν σας ριχνει σε 2G 🙂

Τα drops απο 5G4G  σε 3G2G ( συντομα θα ειναι σε 2G μολις κλεισει η 3η γενιά ) οφείλονται στα Πίτα Γκιγκα Huawei Massive Base stations που ΟΤΑΝ παιζουν με τετοιο σχεδιασμο που προκαλει επικαλύψεις και low SNR κανουν μεχρι και ...reboot ! ( ναι,  απο την μερια του παρόχου!)

https://youtube.com/shorts/UhCWRDi4t_Y

 

firmware firmware firmware

Έχω δει όλα τα βιντεάκια σου,τραγικό. 
Ευτυχώς που γυρνάει σε 3G ακόμα.

Εκει στο τεχνικό τμήμα θα τα έστελνα τα βιντεάκια και θα τους έλεγα συγχαρητήρια.

1 ώρα πριν, georgebad said:

Μάλλον εκεί στην Vodafone έχουν μπερδέψει το σημα του 3G με αυτό του 5G . Τώρα πέρα της πλάκας , αν μου εξηγήσεις πως γίνεται οι περιοχές με 4G να είναι σε καλυτερη κατάσταση από αυτές με 5G . Τα προβλήματα :

1)Συνεχείς εναλλαγές από 5G σε 3G

2) Volte drops . 

3) αδικαιολόγητες τιμές SNR . 

 

Ευτυχώς στην κεφαλονια είναι καλά ακόμα,ας μην το πειραξουν καλύτερα. 
 

3 ώρες πριν, scream said:

Η κατάσταση είναι τραγική σχεδόν παντού βόρειο Ελλάδα. Άθλιες ταχύτητες, στιγμές που ενώ έχεις φουλ σήμα δεν μπαίνει internet και αναγκάζομαι να βάζω στα γρήγορα λειτουργία πτήσης για να κάνει επανεκκίνηση το δίκτυο και να ξεκολλήσει. Αλλού γυρίζει σε 3g έτσι χωρίς λόγο. Σου στέλνουν μήνυμα viber και έρχεται αργότερα γιατί είναι κολλημένο και άλλα πολλά. Παράλληλα έχω wind στη δεύτερη σιμ και παρόλου που είναι και αυτή άθλια σε ταχύτητες, τουλάχιστον δεν τρώει κολλήματα το δίκτυο και γενικά έχει καλύτερη συμπεριφορά.
 

Αυτό όντως ισχύει,συμβαίνει συχνά δυστυχώς. Στο σπίτι μου έχει 3Mbps 4G και γενικότερα παίζει αξιοπρεπώς αλλά τις εναλλαγές χωρίς λόγο τις κάνει. τώρα στις γιορτές δεν το παρατήρησα που ήμουν Θεσσαλονίκη αλλά το καλοκαίρι και περυσι στην καραντίνα ειχε πρόβλημα. Για Wind,την κλειδώνεις σε 3G και δουλεύει σωστά, διότι σε 4G είχα πρόβλημα τουλάχιστον στις γειτονιές που κινούμαι. 
επισης drop calls είτε δεν με ακούνε,συμβαίνει και σε εμένα και στον πατέρα μου που μιλάει αρκετά. Συνήθως είναι 1 στις 10 φορές. Εκείνος με VoLTE σε Redmi Note 9,εγώ με iPhone SE 2nd gen.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Απαντησε μου στην ερώτηση αυτή, όταν είμαι Θεσσαλονίκη γιατί έχω 3Mbps Download και 8Mbps upload στην νέα παραλία ενώ έχω το iPhone SE 2020 που έχει ίδιο modem με την σειρά 11; 
Τα ίδια ανεβάζει και άλλο μέλος με iPhone πάλι και συμφωνούμε απόλυτα με το δίκτυο. 
Εμένα μου μοιάζει για θέμα δικτύου,δυστυχώς.

Ακριβώς,θα συμφωνήσω εδώ. Αργοστόλι  αυτή τη στιγμή η Vodafone δεν δίνει ποτέ πάνω από 100Mbps. Στο σπίτι έχω μόνιμα από 20 έως 100Mbps Down.

Ένα τεστ τώρα μόλις με 4G https://www.speedtest.net/my-result/i/4968037162

Το Upload ναι είναι χαμηλό αλλά λειτουργεί, και σε εσωτερικό χώρο μιλαω αρκετά καλύτερα σε σχέση με τους αλλους. Αν και καμία φορά έχω το φαινόμενο να μην με ακούνε με αποτέλεσμα να ξαναπάρω τηλέφωνο.

Για Αθήνα μίλησα. Θεσσαλονίκη έχω καιρό να πάω. Όποτε 80% πίτα δεν παίζει. Απλά. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει άπειρα βίντεο και φωτογραφίες στο τεχνικό τμήμα για το σήμα της περιοχής, το μόνο που έχω κερδίσει μέχρι στιγμής είναι 3 πάγια δώρο και αποχώρηση χωρίς πέναλτυ όποτε θέλω. Αντίστοιχο συμβόλαιο βέβαια στα 24€ που είμαι τώρα για το Ultra δύσκολα θα βρω σε άλλον.

Screenshot_20220128-185718.png

Screenshot_20220128-185615.png

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, geofak said:

Έχω στείλει άπειρα βίντεο και φωτογραφίες στο τεχνικό τμήμα για το σήμα της περιοχής, το μόνο που έχω κερδίσει μέχρι στιγμής είναι 3 πάγια δώρο και αποχώρηση χωρίς πέναλτυ όποτε θέλω. Αντίστοιχο συμβόλαιο βέβαια στα 24€ που είμαι τώρα για το Ultra δύσκολα θα βρω σε άλλον.

Screenshot_20220128-185718.png

Screenshot_20220128-185615.png

Όμως, ειλικρινά αναρωτιέμαι αν αξίζει η ψυχοφθορα για 5 καφέδες τον μήνα. 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, geofak said:

Έχω στείλει άπειρα βίντεο και φωτογραφίες στο τεχνικό τμήμα για το σήμα της περιοχής, το μόνο που έχω κερδίσει μέχρι στιγμής είναι 3 πάγια δώρο και αποχώρηση χωρίς πέναλτυ όποτε θέλω. Αντίστοιχο συμβόλαιο βέβαια στα 24€ που είμαι τώρα για το Ultra δύσκολα θα βρω σε άλλον.

Screenshot_20220128-185718.png

Screenshot_20220128-185615.png

Αν δε σε καλύπτει απλά την κάνεις και ησυχάζεις.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει άπειρα βίντεο και φωτογραφίες στο τεχνικό τμήμα για το σήμα της περιοχής, το μόνο που έχω κερδίσει μέχρι στιγμής είναι 3 πάγια δώρο και αποχώρηση χωρίς πέναλτυ όποτε θέλω. Αντίστοιχο συμβόλαιο βέβαια στα 24€ που είμαι τώρα για το Ultra δύσκολα θα βρω σε άλλον.
Screenshot_20220128-185718.thumb.png.5175c9bfca7f34d071425f83c0ed059a.png
Screenshot_20220128-185615.thumb.png.15b554c05e1364577fb2c337e2462049.png
πληρώνεις 24€ για μια ανύπαρκτη σύνδεση ....ουαου!!!απορώ με την υπομονή σου,και τζάμπα να την έχεις δεν λέει
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια και τα ιδια .  Να λετε ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ στην Vodafone Greece που καιει ακομα ρευμα για το 3G και δεν το εχει κλεισει.
Ξερετε γιατι?
 Αν έκλεινε το 3G με τετοια αρχιτεκτονική cell efficiency στην Ελλαδα που εχει στησει ( ολα στο τερμα χωρις να προσεχει τις επικαλυψεις και λαθος κατευθυντικότητες με μοίρες αλλού για αλλού ) ΘΑ ΠΕΦΤΑΤΕ ΑΠΟ 5G σε ....2G  .  να λετε ευχαριστώ που κραταει το 3G και δεν σας ριχνει σε 2G
Τα drops απο 5G4G  σε 3G2G ( συντομα θα ειναι σε 2G μολις κλεισει η 3η γενιά ) οφείλονται στα Πίτα Γκιγκα Huawei Massive Base stations που ΟΤΑΝ παιζουν με τετοιο σχεδιασμο που προκαλει επικαλύψεις και low SNR κανουν μεχρι και ...reboot ! ( ναι,  απο την μερια του παρόχου!)

 
firmware firmware firmware

Btw Χάνδακος&Καλημεράκη μένει ο μπάρμπας μου αυτός πάντως εχει φούλ 2G


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, akalos said:
17 ώρες πριν, geofak said:
Έχω στείλει άπειρα βίντεο και φωτογραφίες στο τεχνικό τμήμα για το σήμα της περιοχής, το μόνο που έχω κερδίσει μέχρι στιγμής είναι 3 πάγια δώρο και αποχώρηση χωρίς πέναλτυ όποτε θέλω. Αντίστοιχο συμβόλαιο βέβαια στα 24€ που είμαι τώρα για το Ultra δύσκολα θα βρω σε άλλον.
Screenshot_20220128-185718.thumb.png.5175c9bfca7f34d071425f83c0ed059a.png
Screenshot_20220128-185615.thumb.png.15b554c05e1364577fb2c337e2462049.png

πληρώνεις 24€ για μια ανύπαρκτη σύνδεση ....ουαου!!!απορώ με την υπομονή σου,και τζάμπα να την έχεις δεν λέει

Δεν το κάνω για τα χρήματα, έχω και συνδέσεις στις άλλες 2, απλά επειδή μετακινούμαι οι 6 μήνες κάθε χρόνο στη συγκεκριμένη περιοχή είναι μαρτύριο και προσπαθώ μήπως επιτέλους γίνει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, geofak said:

Δεν το κάνω για τα χρήματα, έχω και συνδέσεις στις άλλες 2, απλά επειδή μετακινούμαι οι 6 μήνες κάθε χρόνο στη συγκεκριμένη περιοχή είναι μαρτύριο και προσπαθώ μήπως επιτέλους γίνει κάτι.

Σε αυτήν την κατάσταση είμαι και εγώ με τη μετακίνηση έτσι προκύπτουν και τα δυο συμβόλαια.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Σκίζει στην Ναυαρίνου με φουλ κόσμο.

https://www.speedtest.net/my-result/i/4972681340

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...