Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, Mobileras said:

Αφου λοιπόν "ο όγκος μετράει" πώς εξηγείται η συμπεριφορά της Νοβα που έδινε απεριοριστο πακετο ίντερνετ με 15 ευρώ στο F2G;

Είναι γνωστό ότι από την στιγμή που ένα δίκτυο μπορέσει να δώσει απεριόριστα σε όλους τους χρήστες του σε φτηνες τιμές,  έρχεται εκτόξευση ταχύτητας τον επόμενο χρόνο και θα γίνει  και το πιο γρηγορο συντομα  ...   είναι έυκολο και κατανοητό το γιατί, και ο μηχανισμός , το έχουμε δει ιστορικά σε τόσες περιπτώσεις πχ adsl, οταν ικανοποιήσεις τον όγκο που θέλει όλος ο κόσμος και δεν υπάρχει αλλη πίεση εκει,  η ταχύτητα έρχεται αμέσως πόσο μάλλον τώρα που έκατσε και το 5g για βοήθεια

Αντίθετα ένα δίκτυο που έχει ταχύτητα για να μπορέσει να δώσει απεριόριστα και όγκο και χαμηλή τιμή ειναι περιπλοκο και ίσως θέλει και 15 χρόνια... ίσως πρέπει να απολύσει το 80% πρώτα για να βγαίνει  , να επενδύσει  ,να αλλάξει τα πάντα, δεν ξέρεις καν αν τους νοιάζει ή αν είναι τεχνικά εφικτό και δεν μιλάμε εδω , μάλλον τρολάρουν με το που το ακούν μερικοί η το αποφέυγουν.

Η vodafone είναι μια αναπνοή στην πράξη  ... η nova θέλει αρκετά ψωμιά για να βάλει πρώτα το κόσμο στα φτηνά απεριόριστα (η έστω πολλά gb) , να επαναφέρει φτηνά πακέτα η liquid ,  να δούμε ότι αντέχει, και μετά θα μιλάμε για καλό δίκτυο με σωστή ανάπτυξη ώστε να δώσει όγκο 

 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Αφου λοιπόν "ο όγκος μετράει" πώς εξηγείται η συμπεριφορά της Νοβα που έδινε απεριοριστο πακετο ίντερνετ με 15 ευρώ στο F2G;
Δεν το έδινε η Nova το 15αρι στο F2g μην μπερδεύεσαι.. Το έδινε η παλιά καλή Wind. Η Νοva στο νέο Free2Gο είδαμε τι έδωσε... Και τι έδωσε στο 15αρι σε συμβόλαιο.. 384kbps μετά τα 2gb... Η wind μας έκανε ανθρώπους με την απεριόριστη ομιλία και τα δεδομένα αργότερα και όχι η Nova
Η nova έκανε το πυροτεχνημα των 8 ευρώ καθώς και του 1 ευρώ ανανέωση και πολύ απλά σου λέει μην καταναλώνεις πολλά αν έχεις καρτοκινητό σε αντίθεση με τη vodafone που πήρε το καλό που είναι τα 8 ευρώ και έβγαλε και πακέτα με πολύ μεγαλύτερη κατανάλωση στην καρτοκινητή για όποιον τα χρειάζεται.


Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, bbbb said:

Δεν το έδινε η Nova το 15αρι στο F2g μην μπερδεύεσαι.. Το έδινε η παλιά καλή Wind. Η Νοva στο νέο Free2Gο είδαμε τι έδωσε... Και τι έδωσε στο 15αρι σε συμβόλαιο.. 384kbps μετά τα 2gb... Η wind μας έκανε ανθρώπους με την απεριόριστη ομιλία και τα δεδομένα αργότερα και όχι η Nova
Η nova έκανε το πυροτεχνημα των 8 ευρώ καθώς και του 1 ευρώ ανανέωση και πολύ απλά σου λέει μην καταναλώνεις πολλά αν έχεις καρτοκινητό σε αντίθεση με τη vodafone που πήρε το καλό που είναι τα 8 ευρώ και έβγαλε και πακέτα με πολύ μεγαλύτερη κατανάλωση στην καρτοκινητή για όποιον τα χρειάζεται.

 

Το προηγούμενο ποστ μου ήταν απάντηση στη λογική του blizard που έλεγε ότι επειδή η βονταφον έδωσε 200gb θα σήμαινε ότι έχει ουαου δίκτυο και του απάντησα ότι με την ίδια λογική το ίδιο θα έπρεπε να ισχυει και για τη wind (όπως σωστά είπες) που έδωσε απεριόριστα data στο F2G. 

Όσο αφορά τη συγκριση των τελευταίων εξελίξεων που ανέφερες, η Nova κάνει το πιο λογικό: κάνει το συμβόλαιο πιο συμφέρον από το καρτοκινητό. Και κινείται με βάση την οικονομική λογική των εταιριών του εξωτερικού. Η βονταφον έδωσε το liquid το οποίο δεν διαφημίζει σχεδόν καθόλου, αφου ξέρει οτι εάν ο κόσμος το μάθει θα αφήσει τα συμβόλαια και τα έσοδα της εταιρίας θα έχουν κατακόρυφη πτωση. Η Νοβα σου λέει "θέλεις να έχεις 1 νουμερο με ελάχιστα λεφτά; Πάρε το F2G με 0,50€/μηνα. Θέλεις και ομιλία; Δώσε 8ε/μηνα. Θέλεις περισσότερα; Ελα στο συμβόλαιο με 15ε/μηνα". Ανάγκασε τον ανταγωνισμό να ρίξει τις τιμές των συμβολαίων. Κράτησε τα απεριόριστα (που ξεκίνησε η wind) και ανάγκασε τον ανταγωνισμό να συνεχίσει να ακολουθεί. Στην καρτοκινητη ανάγκασε τον ανταγωνισμό να ρίξει την ελάχιστη ανανέωση στα 8ε. Έδωσε χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

Γενικά η wind και μετά η Nova πρωτοτυπούν στην οικονομία και αναγκάζουν τον ανταγωνισμό να ακολουθήσει. Η βονταφον έδωσε το liquid και ποιος την ακολούθησε; Κανένας. Αυτό δείχνει ότι ο ανταγωνισμός δεν είδε απειλή από το liquid. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Mobileras said:

 

24 minutes ago, Mobileras said:

Το προηγούμενο ποστ μου ήταν απάντηση στη λογική του blizard που έλεγε ότι επειδή η βονταφον έδωσε 200gb θα σήμαινε ότι έχει ουαου δίκτυο και του απάντησα ότι με την ίδια λογική το ίδιο θα έπρεπε να ισχυει και για τη wind (όπως σωστά είπες) που έδωσε απεριόριστα data στο F2G. 

Όσο αφορά τη συγκριση των τελευταίων εξελίξεων που ανέφερες, η Nova κάνει το πιο λογικό: κάνει το συμβόλαιο πιο συμφέρον από το καρτοκινητό. Και κινείται με βάση την οικονομική λογική των εταιριών του εξωτερικού. Η βονταφον έδωσε το liquid το οποίο δεν διαφημίζει σχεδόν καθόλου, αφου ξέρει οτι εάν ο κόσμος το μάθει θα αφήσει τα συμβόλαια και τα έσοδα της εταιρίας θα έχουν κατακόρυφη πτωση. Η Νοβα σου λέει "θέλεις να έχεις 1 νουμερο με ελάχιστα λεφτά; Πάρε το F2G με 0,50€/μηνα. Θέλεις και ομιλία; Δώσε 8ε/μηνα. Θέλεις περισσότερα; Ελα στο συμβόλαιο με 15ε/μηνα". Ανάγκασε τον ανταγωνισμό να ρίξει τις τιμές των συμβολαίων. Κράτησε τα απεριόριστα (που ξεκίνησε η wind) και ανάγκασε τον ανταγωνισμό να συνεχίσει να ακολουθεί. Στην καρτοκινητη ανάγκασε τον ανταγωνισμό να ρίξει την ελάχιστη ανανέωση στα 8ε. Έδωσε χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

Γενικά η wind και μετά η Nova πρωτοτυπούν στην οικονομία και αναγκάζουν τον ανταγωνισμό να ακολουθήσει. Η βονταφον έδωσε το liquid και ποιος την ακολούθησε; Κανένας. Αυτό δείχνει ότι ο ανταγωνισμός δεν είδε απειλή από το liquid. 

Το θέμα είναι ότι και οι δύο εταιρείες για τις οποίες γίνεται ο λόγος είναι δεύτερες και καταϊδρωμένες. Μπορεί να έρθει πρώτη η Nova με το δίκτυο που έχει; Όχι. Το να περάσει τη vodafone, σιγά τα αβγά (που πάλι δεν θα την περάσει και θα γελάμε)

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Η cosmote είναι πολύ χειρότερα από την nova ... κανένας άλλος δεν δίνει όγκο από 1ως 4 ευρω μας δουλέυουν μεσα στην μούρι μας 

Από 4-8 ευρώ μας δίνουν όγκο σε διαφήμηση  και δυσφήμηση προς το παρόν   ...  τίποτα αλλο

Από 8 ώς 12 ευρω η vodafone δίνει 4 μήνες απεριόριστα με δώρο ομιλία τώρα,  και ανάλογα πραγματα κάνει από πέρσι το Νοέμβριο όταν οι άλλοι κοιμούνται  ...  συνέχεια μια πορείας χρόνων. Ξέρουμε οτι είναι κοντά στο να τα καταφέρει να φτιάξει δίκτυο ικανό για απεριόριστα σε χαμηλή τιμή για όλους,  και μετά οι ταχυτητες θα εκτοξευτούν κιόλας

 

ΥΓ.  Mobileras όταν μιλάς για  την εταιρία σου και για δήθεν όγκο στο τοπικ της vodafone να το κάνεις με αλήθεις , τα διαφημηστικά ψέμματα είναι για τα δικά σας τόπικ ...   Δεν είναι όγκος το απεριόριστο συμβόλαιο των 15 ευρω με 384 φραγή (που κλασικά δεν αναφέρεις) ... ουτε τα 8 ευρω δίνουν όγκο (εκτος τον όγκο διαφημήσεων ειπαμε ) ... και με μισό ευρω το μήνα μισό @ παίρνεις από όγκο . Τα δήθεν φτηνά συμβόλαια (μάλλον για τον τζίγκερ θα είναι φτηνά είναι άυξηση φοβερή από αυτό που υπήρχε πρίν στην wind)

Κανένας δεν μπορεί ούτε ξέρω αν θέλει να ακολουθήσει την vodafone ...  οι αλλοι 2 ισως δώσουν έμφαση σε άλλα πράγματα όπως τηλεόραση , οπτικές ίνες, χαλκός, wifi , τραπεζικό σύστημα , εστίαση, πακέτα όλων μαζι ,  να στοχέυουν σε πελάτες από διαφημήσεις,  όσους δεν ξέρουν τι είναι GB, γέρους , πλούσιους που δεν θυμούνται πόσα συμβόλαια έχουν η δεν ξέρω τι...  υπάρχει ίσως αγορά και για αυτά, αλλά για όγκο δεδομένων και ομιλία με την sim σου μόνο vodafone βλέπω και μπορεί να μην υπάρχει και χώρος για δέυτερο

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, blizard said:

Η cosmote είναι πολύ χειρότερα από την nova ... κανένας άλλος δεν δίνει όγκο από 1ως 4 ευρω μας δουλέυουν μεσα στην μούρι μας 

Από 4-8 ευρώ η nova δίνει όγκο σε διαφήμηση προς το παρόν , καλή ώρα ...  τίποτα αλλο

Από 8 ώς 12 ευρω η vodafone δίνει 4 μήνες απεριόριστα με δώρο ομιλία τώρα,  και ανάλογα πραγματα κάνει από πέρσι το Νοέμβριο όταν οι άλλοι κοιμούνται  ...  συνέχεια μια πορείας χρόνων.

Ξέρουμε οτι είναι κοντά στο να τα καταφέρει να φτιάξει δίκτυο ικανό για απεριόριστα σε χαμηλή τιμή για όλους,  και μετά οι ταχυτητες θα εκτοξευτούν.

Mobileras όταν διαφημήζεις την εταιρία σου για δήθεν όγκο στο τοπικ της vodafone να το κάνεις με αλήθεις τα ψέμματα είναι για τα δικά σας τόπικ ...   Δεν είναι απεριόριστο όγκο το συμβόλαιο των 15 ευρω με 384 φραγή που κρύβεις ... ουτε τα 8 ευρω δίνουν όγκο (εκτος διαφημήσεων) ... και με μισό ευρω το μήνα μισό @  παίρνεις από όγκο . 

 

Κανένας δεν μπορεί ούτε ξέρω αν θέλει να ακολουθήσει την vodafone ... θα έχουμε ενα δυνατό πραγματικό δίκτυο όγκου και ταχύτητας μετα με χαμηλές τιμές στην Ελλάδα, και άλλα 2 που μάλλον θα ασχοληθούν με άλλα πράγματα κυρίως ... μπορεί να είναι η τηλεόραση , οι οπτικές ίνες, χαλκός, wifi , τραπεζικό σύστημα εστίαση, να παίρνουν πελάτες από διαφημήσεις και όσους δεν ξέρουν τι είναι GB, γέρους , πλούσιους που δεν ξέρουν πόσα συμβόλαια έχουν κλπ...  όταν μιλάμε για όγκο δεδομένων μόνο vodafone βλέπω προς το παρόν

Όποιος ξέρει από τηλεπικοινωνίες καταλαβαίνει ποιο ποστ λεει αλήθειες και ποιό ποστ ειναι επιστημονική φαντασία. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mobileras said:

Όποιος ξέρει από τηλεπικοινωνίες καταλαβαίνει ποιο ποστ λεει αλήθειες και ποιό ποστ ειναι επιστημονική φαντασία. 

Το μεγαλύτερο ψέμα που είπε διαφημηστής 🙂   (καλά όχι υπάρχουν και μεγαλύτερα)

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, blizard said:

Το μεγαλύτερο ψέμα που είπε διαφημηστής 🙂   (καλά όχι υπάρχουν και μεγαλύτερα)

Δεν θα κάνω report τα τελευταία ποστς σου για να βλέπουν οι συμφορουμίτες ποιός γραφει γεγονοτα και ποιος απλά είναι σε άρνηση. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Εσυ δεν καταλαβαίνεις δυο πράγματα. 
1) ταχυτητα  σημαίνει χωριτικοτητα στο δίκτυο , και αν θέλει η Vodafone να συνεχίσει τις πολιτικές χαμηλής τιμής θα πρέπει να αρχίσει να δίνει λίγο περισσότερο βάση στην χωριτικοτητα στις πόλεις στα σημεία που δεν έχει n78 , αλλά ανα σημεία και στην επαρχία. Τα 90 γιναν 20 και αργότερα θα γίνουν 5.(το ίδιο ΠΡΠΕΕΙ να κάνουν όλες οι εταιρίες )

2) Μόνο σε σενάριο επιστημονικής φαντασίας η Vodafone έχει περισσότερη κινηση  από την cosmote . Δεν ειναι φιλανθρωπικό ίδρυμα η Vodafone , ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ ΘΕΛΕΙ . Αν δεν κερδίσεις τον άλλον με το κριτήριο του δικτύου θα ΠΡΠΕΙ να τον κερδίσεις κοστολογικά . Προσωπικά στις περιοχές που κινούμαι είναι αιώνες πισω . 
Επίσης  έχεις φάει κόλλημα ότι το παν ειναη η καρτοκινητή το liquid κτλπ. Όχι , και αυτό στο διχνει ξεκάθαρα η Vodafone με τα πετσοκόμματα που κάνει στα συμβόλαια της , μπας και απόκτηση συνδρομητική βάση συμβολαίων . 

Link to comment
Share on other sites

Εσυ δεν καταλαβαίνεις δυο πράγματα. 
1) ταχυτητα  σημαίνει χωριτικοτητα στο δίκτυο , και αν θέλει η Vodafone να συνεχίσει τις πολιτικές χαμηλής τιμής θα πρέπει να αρχίσει να δίνει λίγο περισσότερο βάση στην χωριτικοτητα στις πόλεις στα σημεία που δεν έχει n78 , αλλά ανα σημεία και στην επαρχία. Τα 90 γιναν 20 και αργότερα θα γίνουν 5.(το ίδιο ΠΡΠΕΕΙ να κάνουν όλες οι εταιρίες )
2) Μόνο σε σενάριο επιστημονικής φαντασίας η Vodafone έχει περισσότερη κινηση  από την cosmote . Δεν ειναι φιλανθρωπικό ίδρυμα η Vodafone , ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ ΘΕΛΕΙ . Αν δεν κερδίσεις τον άλλον με το κριτήριο του δικτύου θα ΠΡΠΕΙ να τον κερδίσεις κοστολογικά . Προσωπικά στις περιοχές που κινούμαι είναι αιώνες πισω . 
Επίσης  έχεις φάει κόλλημα ότι το παν ειναη η καρτοκινητή το liquid κτλπ. Όχι , και αυτό στο διχνει ξεκάθαρα η Vodafone με τα πετσοκόμματα που κάνει στα συμβόλαια της , μπας και απόκτηση συνδρομητική βάση συμβολαίων . 
Εμένα κάτι μου λέει ότι το liquid η βονταφον το χρησιμοποιεί σαν τον "δούρειο ίππο" για να σε οδηγήσει σε συμβόλαια της αργότερα. Φθηνά και αυτά μεν αλλά σε καμία περίπτωση δεν πρόκειται να κανιβαλισει τα συμβόλαια ώστε να δουλεύουν όλοι οι συνδρομητές της καρτοκινητη. Αφού περάσει λίγος καιρός και δουν ότι μαζεύουν κόσμο, θα αρχίσουν συντονισμένα να βαράνε τηλέφωνα με τις τάδε προσφορές για σας και θα το καταργήσει η εταιρεία το liquid κλπ κλπ. Πάντως νομίζω επειδή αναφέρεται συνέχεια ότι οι άλλοι διαφημίζουν ενώ η βονταφον όχι, νομίζω έχω πετύχει διαφήμιση liquid στα "μουλωχτά μουλωχτά" γτ δεν θέλουμε να τιγκαρουμε (αν και έχουμε όγκο ) αλλά να θυμίσω και τις διαφημίσεις με τον αναβάτη στο ποδήλατο που τον καθοδηγούν από μακριά και το green giga Network που δουλεύει από 200% ανανεώσιμες πήγες ενέργειας

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, johnny_htc said:

Εμένα κάτι μου λέει ότι το liquid η βονταφον το χρησιμοποιεί σαν τον "δούρειο ίππο" για να σε οδηγήσει σε συμβόλαια της αργότερα. Φθηνά και αυτά μεν αλλά σε καμία περίπτωση δεν πρόκειται να κανιβαλισει τα συμβόλαια ώστε να δουλεύουν όλοι οι συνδρομητές της καρτοκινητη. Αφού περάσει λίγος καιρός και δουν ότι μαζεύουν κόσμο, θα αρχίσουν συντονισμένα να βαράνε τηλέφωνα με τις τάδε προσφορές για σας και θα το καταργήσει η εταιρεία το liquid κλπ κλπ. Πάντως νομίζω επειδή αναφέρεται συνέχεια ότι οι άλλοι διαφημίζουν ενώ η βονταφον όχι, νομίζω έχω πετύχει διαφήμιση liquid στα "μουλωχτά μουλωχτά" γτ δεν θέλουμε να τιγκαρουμε (αν και έχουμε όγκο emoji1787.png) αλλά να θυμίσω και τις διαφημίσεις με τον αναβάτη στο ποδήλατο που τον καθοδηγούν από μακριά και το green giga Network που δουλεύει από 200% ανανεώσιμες πήγες ενέργειας emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στους απομακρυσμένους σταθμούς από 100% Green disel

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, georgebad said:

Εσυ δεν καταλαβαίνεις δυο πράγματα. 
1) ταχυτητα  σημαίνει χωριτικοτητα στο δίκτυο , και αν θέλει η Vodafone να συνεχίσει τις πολιτικές χαμηλής τιμής θα πρέπει να αρχίσει να δίνει λίγο περισσότερο βάση στην χωριτικοτητα στις πόλεις στα σημεία που δεν έχει n78 , αλλά ανα σημεία και στην επαρχία. Τα 90 γιναν 20 και αργότερα θα γίνουν 5.(το ίδιο ΠΡΠΕΕΙ να κάνουν όλες οι εταιρίες )

2) Μόνο σε σενάριο επιστημονικής φαντασίας η Vodafone έχει περισσότερη κινηση  από την cosmote . Δεν ειναι φιλανθρωπικό ίδρυμα η Vodafone , ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ ΘΕΛΕΙ . Αν δεν κερδίσεις τον άλλον με το κριτήριο του δικτύου θα ΠΡΠΕΙ να τον κερδίσεις κοστολογικά . Προσωπικά στις περιοχές που κινούμαι είναι αιώνες πισω . 
Επίσης  έχεις φάει κόλλημα ότι το παν ειναη η καρτοκινητή το liquid κτλπ. Όχι , και αυτό στο διχνει ξεκάθαρα η Vodafone με τα πετσοκόμματα που κάνει στα συμβόλαια της , μπας και απόκτηση συνδρομητική βάση συμβολαίων . 

1)  Αν η ταχύτητα σημαίνει όγκος τότε και ο όγκος σημαίνει ταχύτητα ... είναι απλά μαθηματικά δεν μπορείς να ξεχνάς τα μισά.  Πρακτικά, ο όγκος (σε χαμηλή τιμή πάντα) είναι ταχύτητα και μάλιστα έχοντας ξεπεράσει το εμπόδιο τιμής και περιορισμών εκτοξέυεται ....  το αντίθετο ΔΕΝ συμβαίνει για πολλούς λόγους  

Θα κρίνει τι βολέυει την περιοχή για καλύτερο όγκο που λές ... ίδιες τιμές έχουν και επαρχία και κατεβάζουν αρκετά και σήμερα ...  πάντα έχει σημασια και το κόστος εδω , το 5g και το τέλος του 3g βοηθάνε ευτηχώς γιατι να είναι δύσκολο οταν εχεις κάνει τόση δουλεια και έχεις και αυτές τις 2 θετικές συγκυρίες ? 

2) Αιώνες πίσω μας έλεγαν είναι το adsl (και άλλες τεχνολογίες) σε σχέση με το isdn128 γιατί αγνοούμε την δύναμη του όγκου ...   όταν δεις να σου πουλάνς ταχύτητα ενω ειναι τελευταίοι στον όγκο ολα πάνε στραβά εκει.

Μιλάω για καρτοκινητή γιατι την ξέρω και είναι ένδειξη της "μάζας" .. δεν σημαίνει οτι η vodafone δεν κάνει ανάλογη πολιτική στα συμβόλαια χρόνια γιαυτό έχει και πολλά , απλά δεν τα ξέρω 

 

 @ mobileras ...  ευχαριστώ που μου επιτρέπεις να γράφω στο τοπικ των δυσφημηστών της vodafon  ότι το liquid δίνει μεγαλύτερο όγκο με 1-7 ευρω το μήνα από τα 2-10 λεπτά ομιλίας που εχεις εσυ στην nova   (ασε να γελάτε μην μου ρίξεις αναφορα και μπαν ) 

Επίσης με 8 ευρω παίρνεις 400  ολοκληρά mb στην εταιρία σου και ευτυχως που το τόλμησαν επιτέλους να δώσουν όγκο που θα μας γλυτώσει από το liquid  ... οσο για τα 384kbps απεριόριστα αν τα βάλουμε στο κομπιουτεράκι θα έριχναν το ιντερνετ μαλλον γιαυτο απαιτούν συμβόλαιο ... 

Ομως δεν κατάλαβα το "φτηνό" συμβόλαιο απεριορίστων που σε ευρώ είναι ακριβότερο από το παλιό του καρτοκινητού της wind πώς έκανε επανάσταση στον όγκο , εκτός να περιμένεις πόλεμο ίούς τοπικό νόμισμα στις εκλογές που τα 33 ευρω εξασφαλισμένα για 2 χρόνια θα μοιάζουν τζάμπα  

1 hour ago, johnny_htc said:

Εμένα κάτι μου λέει ότι το liquid η βονταφον το χρησιμοποιεί σαν τον "δούρειο ίππο" για να σε οδηγήσει σε συμβόλαια της αργότερα.  
 

Ειναι δούρειος ίππος για να διαλύσει τους άλλους  ....  θα τους αφήσει κανα συμβόλαιο με 500gb κατέβασμα και θα τους πάρει όλα τα άλλα.  Δεν μπαίνει και μέσα δεν χρεώνει 1 cent το gb και είναι καλό για όλους μας εκτός τις ανταγωνιστικές εταιρίες που απλά δεν μπορούν να κάνουν τίποτα

 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, blizard said:

1)  Αν η ταχύτητα σημαίνει όγκος τότε και ο όγκος σημαίνει ταχύτητα ... είναι απλά μαθηματικά δεν μπορείς να ξεχνάς τα μισά.

Πρακτικά, ο όγκος είναι 100% ταχύτητα και πολύ απλά κατανοητό και μετρήσιμο για το δημοτικό .... μίλησα για isdn εκτόξευση κλπ, το αντίθετο ΔΕΝ συμβαίνει για πολλούς λόγους (απλά δεν βγαίνεις με την μείωση των τιμών και πρέπει να απολύσεις, δεν έχουν όλοι 5g κινητά, έχεις φτιάξει αλλιώς το δίκτυο κλπ)  

2) Αιώνες πίσω μας έλεγαν είναι το adsl (και άλλες τεχνολογίες) σε σχέση με το isdn128 γιατί αγνοούμε την δύναμη του όγκου ...  καθόλου πίσω δεν είναι η εταιρία που δίνει όγκο στην πράξη έχει πετύχει το 95% , το αντίθετο ΔΕΝ ισχύει εται απλά , όταν δεις να σου πουλάει ταχύτητα ενω ειναι τελευταία στον όγκο ολα πάνε στραβά εκει.

Μιλάω για καρτοκινητή γιατι την ξέρω και είναι ένδειξη της "μάζας" .. δεν σημαίνει οτι η vodafone δεν κάνει ανάλογη πολιτική στα συμβόλαια χρόνια γιαυτό έχει και πολλά , απλά δεν τα ξέρω και δεν ειχα ποτέ ,  δεν ασχολούμαι. 

 

 @ mobileras ...  ευχαριστώ που μου επιτρέπεις να γράφω στο τοπικ των δυσφημηστών της vodafon  ότι το liquid δίνει μεγαλύτερο όγκο με 1-7 ευρω το μήνα από τα 2-10 λεπτά ομιλίας που παίρνεις στην της nova   (ασε να γελάτε ολοι με εμενα μην μου ρίξεις αναφορα και μπαν ) 

Επίσης με 8 ευρω παίρνεις 400  ολοκληρά mb στην εταιρία σου και ευτυχως που το τόλμησαν επιτέλους να δώσουν όγκο που θα μας γλυτώσει από το liquid  ... οσο για τα 384kbps απεριόριστα αν τα βάλουμε στο κομπιουτεράκι θα έριχναν το ιντερνετ μαλλον γιαυτο το θελουν συμβόλαιο ... 

Ομως δεν κατάλαβα το "φτηνό" συμβόλαιο απεριορίστων που σε ευρώ είναι ακριβότερο από το παλιό του καρτοκινητού της wind πώς έκανε επανάσταση στον όγκο , εκτός να περιμένεις πόλεμο ίούς τοπικό νόμισμα στις εκλογές που τα 33 ευρω εξασφαλισμένα για 2 χρόνια θα μοιάζουν τζάμπα  

Ειναι δούρειος ίππος για να διαλύσει τους άλλους  ....  θα τους αφήσει κανα συμβόλαιο με 500gb κατέβασμα και θα τους πάρει όλα τα άλλα.  Δεν μπαίνει και μέσα δεν χρεώνει 1 cent το gb και είναι καλό για όλους μας εκτός τις ανταγωνιστικές εταιρίες που απλά δεν μπορούν να κάνουν τίποτα

 Η voda θα κρίνει τι βολέυει την περιοχή για καλύτερο όγκο ...  πάντα έχει σημασια και το κόστος εδω , το 5g και το τέλος του 3g βοηθάνε ευτηχώς, δεν νομίζω οτι υπαρχει κάποιο σοβαρό θέμα όταν τα έχει καταφέρει τοσο καιρό να δίνει τόσο πολλά χωρίς αυτές τις 2 θετικές συγκυρίες.

Αχ μωρέ η γλυκουλα η Vodafone πως μας νοιάζεται . Ξες αν τελικά δωσει παρα πολλα στην καρτοκινητή θα της γυρίσει μπούμερανγκ , το έχουν πει έτσι και αλλοως η θα μειώσουμε επενδύσεις η θα αυξήσουμε τιμές … 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η κουβέντα παιδιά αλλά έπρεπε να γίνει στους διαξιφισμούς 😃

Όσο για τα δίκτυα ρωτήστε και εμάς που έχουμε συμβόλαιο και στα δύο δίκτυα να σας πούμε την γνώμη μας στο σωστό θέμα όμως 😃🤣😃🤣😃

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το βράδυ, πιάνει δουλειά το CellMapper & nPerf λίγο σε Αθήνα-Πειραιά, και αρκετά σε Κυκλάδες & Νάξο.

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το βράδυ, πιάνει δουλειά το CellMapper & nPerf λίγο σε Αθήνα-Πειραιά, και αρκετά σε Κυκλάδες & Νάξο.
Αν μας πλήρωναν για τη δουλειά της καταγραφής με αυτά τα μαραφέτια, θα είχαμε γίνει εκατομμυριούχοι

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, johnny_htc said:

Αν μας πλήρωναν για τη δουλειά της καταγραφής με αυτά τα μαραφέτια, θα είχαμε γίνει εκατομμυριούχοι emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πες το ψέμματα. Ιδίως εγώ, με την καταγραφή που έχω κάνει για την Vodafone, θα έπρεπε να μου κόβουν μισθό κάθε μήνα...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, memoriesradio said:

Πες το ψέμματα. Ιδίως εγώ, με την καταγραφή που έχω κάνει για την Vodafone, θα έπρεπε να μου κόβουν μισθό κάθε μήνα...

Έμενα μου χρωστάνε σε καύσιμα και οι τρεις εταιρίες πολλά χρήματα σίγουρα θα είχα αγοράσει καινούργιο αυτοκίνητο με αυτά τα χρήματα για να cellmapper , nperf κλπ 🤣🤣🤣🤣🤣

Και ξέρεις πως γίνεται κάθε φορά. Λες αφού πχ πηγα στη Λαμία για δουλεία ας κάνω και ένα μικρο κύκλο να δω και τα γύρω γύρω και έχεις κάνει και άλλα 100 km χωρίς να το πάρεις πρέφα 😃

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, blizard said:

Αν η ταχύτητα σημαίνει όγκος τότε και ο όγκος σημαίνει ταχύτητα ... είναι απλά μαθηματικά δεν μπορείς να ξεχνάς τα μισά

Λάθος. 
Αλλωστε στα απλά μαθηματικά (μιας και εσυ τα ανεφερες) δεν ισχύει πάντα ισοδυναμία. Σε πολλές περιπτώσεις είναι λάθος και ισχύει συνεπαγωγή. 

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε εάν ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση στις Κυκλάδες; Αναφέρομαι στις υποβρύχιες οπτικές ίνες και στο 5G;;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Mobileras said:

Δεν θα κάνω report τα τελευταία ποστς σου για να βλέπουν οι συμφορουμίτες ποιός γραφει γεγονοτα και ποιος απλά είναι σε άρνηση. 

Πολύ πιθανόν να σε συμφέρει να γράφει ο @blizardαυτά που γράφει, για να χαώνεται το topic του CU.

Αν, όπως λες, οι συμφορουμίτες ξέρουν, δεν θα δίνουν σημασία στα λεγόμενά του και όλα καλά. Εσύ θα σταματήσεις να ασχολείσαι να μην γίνεται της Πόπης κάθε 5 μέρες εδώ μέσα;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, p_k said:

Επίδομα μετρήσεων 

Counter pass, καλύτερο νομίζω. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, CaptainNickGR said:

Counter pass, καλύτερο νομίζω. 

Για μένα κάνα cosmoteFunBoy pass έχει ;🥹🥹 την έχω ανάγκη την 150αρα μου , δεν βγαίνω αδερφεεε

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, georgebad said:

Για μένα κάνα cosmoteFunBoy pass έχει ;🥹🥹 την έχω ανάγκη την 150αρα μου , δεν βγαίνω αδερφεεε

Εσύ φίλε μου θα πας για στέλεχος με τη μια όχι pass και αηδίες από τη cosmote 🤣  🤣  🤣  🤣  🤣 

Ο Μιχάλης Τσαμάζ σου έχει έτοιμη τη θέση με 70000 μικτά τον χρόνο θα πετάς με ένα 3000λιαρο τον μήνα καθαρό 🤣  🤣  🤣  🤣  🤣 

Μόλις τελειώσεις το πτυχίο πες να το κανονίσουμε 🤣 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...