Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

37 minutes ago, blizard said:

Το κινητό του μη ενημερωμένου είναι αλλά που θα πάει ?  ... στο liquid μπορείς να έχεις ιντερνετ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ .  Αν θέλεις 1.5gb το μήνα κοστίζει κάτω από 2 ευρω ώς και σχεδόν τζαμπα .  (και η ομιλία είναι σχεδόν ΤΖΑΜΠΑ κάτω από 1 cent το λεπτο) , Κοιτάξτε στο τόπικ του liquid και υπάρχουν ολα. 

Οσοι δεν καταλαβαίνετε καθόλου , παρακαλώ μην πιστέυετε οτι στο frog θα έχετε γρήγορο ιντερνετ 100mbps να κάνετε τα πάντα, οτι δεν αλλάζει μπάντα να σας καθυστερεί ,  είναι φτηνό , δεν του λείπει τίποτα η ότι αλλο σκεφτούν να σας πουν ...  ακόμα και εδω μην νιώθετε ασφαλής ότι θα σας βοηθήσουν , ελάχιστοι νοιάζονται αν πέφτετε θύματα πονηρών  , ρωτήστε κάποιον που σας αγαπάει.

Το liquid είναι 5-10 φορές πιο φτηνό και πιο καλό γιατι έχει τα πάντα (και σμσ και ιντερνετ και ομιλία) και αν βάλεις πιο πολλά λεφτά από όσα πρέπει ΔΕΝ τα χάνεις, τα παιρνεις πίσω με πολλούς τρόπους, η ακόμα και σταματάς να ξαναβάζεις για πολλούς μηνες με cashback.

ΥΓ

Πρακτικά και στο θέμα που ξεκίνησε την κουβέντα, το liquid μπορεί να εκπληρώσει τον βασικό ορο για να μην θεωρηθείς φτωχός , την μόνιμη πρόσβαση στο ιντερνετ και ταυτόχρονα εναν ακόμα στόχο από τους αλλους 4 ... ή το να φάς μια φορά το μηνα έξω , ή να εχεις δέυτερο ρούχο - παπούτσι .... το άλλο απλά κλεβει τον αδυναμο οικονομικά που δεν έχει γνώση , (το liquid μετά το πρώτο σοκ ως κάτι νέο , είναι και πιο απλό ).

Κούρασες. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, blizard said:

Εγω να μην κουραστώ εγω είναι το θέμα ....  αν κουραστουν όσοι διαφημίζουν πόσο βολεμένοι είναι με εναν στους 3 μηνες ιντερνετ για 10 ευρω στο Οτε δεν εγινε και τίποτα , εδώ εξάλου είναι vodafon και μιλάω για τα πακέτα της

Όχι, εδώ μιλάμε για το δίκτυο και όχι για τις τιμές και τα πακέτα της. 

Link to comment
Share on other sites

Η προσωπική μου εμπειρία λέει πως έχει το χειρότερο δίκτυο. Τώρα δεν είμαι πάνω από ένα κινητό να κάνω speedtest και να συγκρίνω, αλλά σε γενικές γραμμές για τους περισσοτερους από εμας που έχουμε εμπειρία απ όλα τα δίκτυα πιστεύω ότι η Vodafone έρχεται τρίτη στις προτιμήσεις μας. 

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Ο blizard κοβει και ραβει οπως τον βολεύει. Και στο φρογκ μπορεις να εχεις καθε μηνα ιντερνετ και δωρεάν παρακαλώ... Οχι με χρεωση οπως το liquid... Ποιος ειναι ο εξυπνος τωρα;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, blizard said:

Σωστός ... έρχεται 3η στις επιλογές γιατί θέλετε ενα δίκτυο να βοηθάει τους επαγκελματίες με ποιότητα. 

Αν προωθήσετε ένα πακέτο σαν το frog εδώ μέσα , ένα κορόιδο θα πληρώνει το δίκτυο της κοσμοτέ 10 ευρω για να έχετε εσεις ποιότητα που θέλετε χωρίς να σας παίρνει καν ιντερνετ. Αντίθετα όσο δυναμώνει η vodafone από το κόσμο που πλέον έχει επιλογή θα αναγκαστούν και οι αλλοι 2 να ρίξουν τις τιμές τους και την ποιότητα.

Η ποιότητα βασίζεται 99% στα κορόιδα και την εκμετάλευση - εξαναγκασμό ,  trust  που η vodafone εσπασε.

Πές μας μην ντρέπεσαι πώς και πόσο ... δεν θα γελάσω 😉

Καμμια ντροπη, δωρεαν ειναι. Εσυ πληρωνε στο liquid.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

 

Και για τον αλλο υποστηρικτη, που αποκαλει ολους που δεν εχουν liquid βλάκες, επιβεβαιωνει οτι του τελειωσαν τα επιχειρηματα...

 

Εγώ είπα ότι θεωρείς ΕΣΥ ότι ο φτωχός είναι βλάκας και δεν του κόβει να κουνήσει τη μπάρα μία φορά το μήνα..

Επίσης έχω πει πολλές φορές στον @blizardνα σταματήσει να ασχολείται και να αφήσει τον κόσμο να πληρώνει όσο γουστάρει κι αγαπά.

Δεν με ενδιαφέρει να φέρω κανέναν στο liquid και είμαι έτοιμος αν δεν μου αρέσει κάτι να πάω στην Cosmote που είναι κ γμ τα δίκτυα. Και γι'αυτό παραμένω καρτοκινητός. Τελος.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kalitexnis_g said:

Εγώ είπα ότι θεωρείς ΕΣΥ ότι ο φτωχός είναι βλάκας και δεν του κόβει να κουνήσει τη μπάρα μία φορά το μήνα..

Επίσης έχω πει πολλές φορές στον @blizardνα σταματήσει να ασχολείται και να αφήσει τον κόσμο να πληρώνει όσο γουστάρει κι αγαπά.

Δεν με ενδιαφέρει να φέρω κανέναν στο liquid και είμαι έτοιμος αν δεν μου αρέσει κάτι να πάω στην Cosmote που είναι κ γμ τα δίκτυα. Και γι'αυτό παραμένω καρτοκινητός. Τελος.

Εγω δεν ειπα ποτέ καποιον βλακα. Ποσο μαλλον εναν που ζοριζεται οικονομικα. 2-3 ατομα εδω μεσα εχετε κουράσει με τις ιστοριες σας.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mobileras said:

Εγω δεν ειπα ποτέ καποιον βλακα. Ποσο μαλλον εναν που ζοριζεται οικονομικα. 2-3 ατομα εδω μεσα εχετε κουράσει με τις ιστοριες σας.

Για πες την ιστορία τη δική μου..

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το 4G της Vodafone στην Κρητη και συγκεκριμένα στο Ηράκλειο αυτή τη στιγμή σας αναφέρω πως τα RSRQ φτασανε -18 -19 σε primary Cells !

 Ταχύτητες 2 και 3 MBps με Carrier Aggregation που πάσχει απο γεματα κανάλια στα Signalings.

Εννοείται οτι Band N78 μονο σε 2 μικρες κυψέλες που επικαλύπτονται και ειναι ουσιαστικά μη αξιοποιήσιμες.

Και το καλύτερο για το τέλος, κανεις VideoCall και παγώνουν τα παντα πέφτοντας σε 2G ενω υπάρχει άριστο σήμα.

 Κρίμα.

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, HORGRAP said:

Σχετικά με το 4G της Vodafone στην Κρητη και συγκεκριμένα στο Ηράκλειο αυτή τη στιγμή σας αναφέρω πως τα RSRQ φτασανε -18 -19 σε primary Cells !

 Ταχύτητες 2 και 3 MBps με Carrier Aggregation που πάσχει απο γεματα κανάλια στα Signalings.

Εννοείται οτι Band N78 μονο σε 2 μικρες κυψέλες που επικαλύπτονται και ειναι ουσιαστικά μη αξιοποιήσιμες.

Και το καλύτερο για το τέλος, κανεις VideoCall και παγώνουν τα παντα πέφτοντας σε 2G ενω υπάρχει άριστο σήμα.

 Κρίμα.

E σιγα.. Τι βιντεοκλήσεις θέλετε και εσείς.. Οταν η ομιλία είναι 0,0065 η βιντεοκλήση είναι περιττή.. 😂 Εδώ Κοζάνη πάντως μια χαρά

Firefox_Screenshot_2023-04-15T21-29-04.462Z.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, HORGRAP said:

Σχετικά με το 4G της Vodafone στην Κρητη και συγκεκριμένα στο Ηράκλειο αυτή τη στιγμή σας αναφέρω πως τα RSRQ φτασανε -18 -19 σε primary Cells !

 Ταχύτητες 2 και 3 MBps με Carrier Aggregation που πάσχει απο γεματα κανάλια στα Signalings.

Εννοείται οτι Band N78 μονο σε 2 μικρες κυψέλες που επικαλύπτονται και ειναι ουσιαστικά μη αξιοποιήσιμες.

Και το καλύτερο για το τέλος, κανεις VideoCall και παγώνουν τα παντα πέφτοντας σε 2G ενω υπάρχει άριστο σήμα.

 Κρίμα.

Το Ηράκλειο έχει τεράστια κίνηση. Προφανώς πρέπει να πυκνώσει το δίκτυο. Η Vodafone πρέπει να καταλάβει ότι είναι γίγαντας και να αρχίσει να χώνει επενδύσεις. Από την Ελλάδα μόνο κέρδος έχει με τόσο τουρισμό…

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το μνμ περί βονταφον κ γίγαντα μου γέννησε το εξής ερώτημα. Μήπως είναι ευχαριστημένοι από τα έσοδα τους κ μέχρι εδώ; και να μη περιμένουμε τίποτα από δαύτους; (και εννοώ κ τους άλλους δύο)

Εύχομαι να πέφτω έξω... Καλή ανάσταση σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, mixtri said:

Όσον αφορά τον απερχόμενο, καλή λευτεριά. Δεν έχω να πω τίποτα άλλο.

 

15 ώρες πριν, Gv2008 said:

Σε ευχαριστούμε φίλε Μιχάλη! Ευτυχώς εσύ εκεί είσαι μια χαρά. Εμείς εδώ... Άσε μη μιλήσω 

 

13 ώρες πριν, p_k said:

Στο χέρι μας είναι φίλε.

Ο καιρός έφτασε.

 

11 ώρες πριν, Gv2008 said:

Δεν θα την αρπάξουμε την ευκαιρία και θα μας δωθεί ξανά το 2027

Λέτε να ξαναλάμψει ο ήλιος ο πράσινος; Μακάρι!

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αποψη μου ειναι οτι ολοι τα βλεπουμε μαγικα οταν εκει που κινουμαστε κατα κυριο λογο μια συγκεκριμενη εταιρια μας καλυπτει επαρκως και απο καλυψη και απο ταχυτητες 

Εγω στο σπιτι μου που ειμαι την μιση μερα εχω σταθερα 500ρια εως 800αρια οταν το βαζω απεριοριστα με μολις 1 ευρω και κατεβαζω αβερτα απο την VF αλλα δεν μπορω να επιμεινω οτι ειναι το καλυτερο δικτυο πανελλαδικως 

Και να λεω με καθε τροπο σαν την VF καμια αλλη τα νουμερα και οι εμπειριες συμφορουμητων αλλα και το ookla δινουν μια βαση για την πραγματικη εικονα/κατασταση του εκαστοτε δικτυου

Τα υπολοιπα ειναι αποκλειστικα για τους φανατισμενους

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, HORGRAP said:

Σχετικά με το 4G της Vodafone στην Κρητη και συγκεκριμένα στο Ηράκλειο αυτή τη στιγμή σας αναφέρω πως τα RSRQ φτασανε -18 -19 σε primary Cells !

 Ταχύτητες 2 και 3 MBps με Carrier Aggregation που πάσχει απο γεματα κανάλια στα Signalings.

Εννοείται οτι Band N78 μονο σε 2 μικρες κυψέλες που επικαλύπτονται και ειναι ουσιαστικά μη αξιοποιήσιμες.

Και το καλύτερο για το τέλος, κανεις VideoCall και παγώνουν τα παντα πέφτοντας σε 2G ενω υπάρχει άριστο σήμα.

 Κρίμα.

Ναι αλλά υπάρχει liquid... Δεν μας ενδιαφέρει ότι είναι σάπιο το δίκτυο

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, blizard said:

Πχ αν ένας εργοδότης προσφέρει 1 ευρω την ώρα στους εργαζόμενους και ο άλλος 65 ευρώ την ώρα,  Οτι και να σου πει για το καλό εργασιακό περιβάλλον με και το κουραστικό - σάπιο του αντιπάλου  ξέρεις ότι σε δουλέυει ...

Αν εννοείς ότι ένας εργοδότης μπορεί να ασχοληθεί με το liquid, είσαι γελασμένος. Επειδή είμαι εργοδότης σε πληροφορώ πως για τα εταιρικά που διαχειρίζομαι, εννοείται σε άλλη εταιρεία, η χρέωση ανα GB είναι μικρότερη απ του liquid. Να φανταστείς πως πληρώνω 1.2€/GB για τις συνδέσεις που έχουν και συσκευή ενώ για αυτές που δεν εχουν 0.8€/GB. 
Επισης το liquid προσφέρει απεριόριστες κλήσεις προς ΕΕ; Όχι. 

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Δε μας απασχολεί το liquid. Όντας κάτοχος και χρήστης και των 3 δικτύων, η voda έχει το χειρότερο από όλες. Κινούμενος σε όλη σχεδόν τη βόρεια Ελλάδα, το λέω χωρίς επιφυλάξεις. Και δεν με απασχολεί το αν κοστίζει 2€ παρακάτω το μήνα κλπ.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, blizard said:

Ο μέσος όρος είναι 70

Ο μέσος όρος αφορά απλά στατιστικά. Τον κάθε ένα τον αφορά η απόδοση στον τόπο του. Η συμπεριφορά του δικτύου εκεί που κάνει χρήση ο κάθε ένας! 

Για κακή μου τύχη εκεί που είμαι... "περιμένω το δορυφόρο". Η πράσινη που "κατά μέσο όρο" είναι η καλήτερη δεν υπάρχει. Η μπλου-μπλακ είναι εκτός επιλογών (αν και παίζει κοντά με την VODAFONE).  Η vodafone πως τα πάει; οριακά και αυτή την περίοδο χάλια. Οπότε η μόνη επιλογή είναι η vodafone γιατί είναι ένα "κλικ" πάνω από την άλλη αλλά και στο 1/3 της τιμής. 

Κάποτε έλεγε ένας φίλος που είχε γυραδικο "είμαστε οι φθηνότεροι, γιατί είμαστε οι χειρότεροι" κάνοντας χιούμορ φυσικά. Ε στην περιοχή που αναφέρομαι χειρότερο δίκτυο έχουν οι vodafone/nova ενώ η cosmote δεν έχει δίκτυο. 

Δεν αφορά όλους ο "μέσος όρος" 

Χριστός Ανέστη, χρόνια πολλά, υγεία και ευτυχία σε όλους! 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, blizard said:

Δεν υπάρχει στην Ελλάδα χρέωση μικρότερη του ρευστού ούτε σε λεπτό ούτε σε mb... Δεν υπάρχει σχεδόν παγκόσμιος για ομιλία. Ίσως πανευρωπαϊκά και για ίντερνετ σε νέους. Ψέματα λες όπως και με τις μετρήσεις σου

Να λέω ψέμματα με τις μετρήσεις πως; Τα νούμερα και το σημα μιλάνε από μόνα τους. 
Ενταξει, είμαι ψεύτης. 340€ για 30 συνδέσεις 10GB και ολα απεριόριστα τα υπόλοιπα και προς ΕΕ. οι 15 με 8€ και οι άλλες 15 με 12€ επειδή έχουν επιδότηση συσκευής! έχουμε και το σταθερο αλλα 28€. 12€ βάζω εγώ παγκόσμιες κλησεις. 
Είμαι ψεύτης, έγινε!

Χρόνια πολλά με υγεία σε σένα και την οικογένεια σου!

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, CamuCamu said:

Αποψη μου ειναι οτι ολοι τα βλεπουμε μαγικα οταν εκει που κινουμαστε κατα κυριο λογο μια συγκεκριμενη εταιρια μας καλυπτει επαρκως και απο καλυψη και απο ταχυτητες 

Εγω στο σπιτι μου που ειμαι την μιση μερα εχω σταθερα 500ρια εως 800αρια οταν το βαζω απεριοριστα με μολις 1 ευρω και κατεβαζω αβερτα απο την VF αλλα δεν μπορω να επιμεινω οτι ειναι το καλυτερο δικτυο πανελλαδικως 

Και να λεω με καθε τροπο σαν την VF καμια αλλη τα νουμερα και οι εμπειριες συμφορουμητων αλλα και το ookla δινουν μια βαση για την πραγματικη εικονα/κατασταση του εκαστοτε δικτυου

Τα υπολοιπα ειναι αποκλειστικα για τους φανατισμενους

 

Είχα παλιά την εφαρμογή οοκla αλλά τώρα μετράω μέσω λινκ. Ελπίζω να μη τις κρατάει τις δικές μου μετρήσεις γιατί αν μετρήσω μέσα στο σπίτι, ή πρέπει το τηλέφωνο να είναι σε κανένα παράθυρο ή να είναι όρθιο. Αν το αφήσω φυσιολογικά σε τραπέζι με ετζ δεν παίρνει μέτρηση. 

Έξω, χτυπάει 70/100άρια και μπορώ να κάνω μία μέτρηση, και κάνω πολλές. Αν το οοkla κρατάει στατιστικά και μέσω λινκ, καταλαβαίνετε ότι αυτά είναι λάθος. Γιατί πλέον έχω δώσει μετρήσεις πολλές του 70 και του 100 και όχι του edge.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, hercoulis said:

Είχα παλιά την εφαρμογή οοκla αλλά τώρα μετράω μέσω λινκ. Ελπίζω να μη τις κρατάει τις δικές μου μετρήσεις γιατί αν μετρήσω μέσα στο σπίτι, ή πρέπει το τηλέφωνο να είναι σε κανένα παράθυρο ή να είναι όρθιο. Αν το αφήσω φυσιολογικά σε τραπέζι με ετζ δεν παίρνει μέτρηση. 

Έξω, χτυπάει 70/100άρια και μπορώ να κάνω μία μέτρηση, και κάνω πολλές. Αν το οοkla κρατάει στατιστικά και μέσω λινκ, καταλαβαίνετε ότι αυτά είναι λάθος. Γιατί πλέον έχω δώσει μετρήσεις πολλές του 70 και του 100 και όχι του edge.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Μπορεί να γίνει διαχωρισμός στις στατιστικές αναλύσεις ανάλογα με τον τύπο του δικτύου (E, 4G, 5G). Επίσης καταγράφει τον τύπο του δικτύου στο παρασκήνιο όποτε «ξέρει» πως μέσα στο σπίτι σου έχεις Ε, κτλ και αυτά αποτυπώνονται στους χάρτες που δίνει η εταιρεία. Γενικά υπάρχουν πολλοί παράμετροι που καταγράφονται αλλά και πολλοί τρόποι να γίνουν οι αναλύσεις για να μειώσουν τα σφάλματα και να είναι πιο έγκυρα τα αποτελέσματα. 
 

Καταγράφεται και από links. 

Edited by waeo
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά!!!!

Τρομερά,ζεστά νέα από την τεχνική υποστήριξη με φόντο την επικοινωνία μου για να καταγράψουν για πολλοστή φορά τα προβλήματα της βονταφονάρας στην περιοχή της Θήβας και τριγύρω. Αναμένεται πριν το τέλος του μήνα κατάργηση του 3G δικτύου και έναρξη των εργασιών αναβάθμισης από τις αρχές Μαΐου χωρίς όμως χρονοδιάγραμμα λήξης. Βέβαια μου λέει πως εκεί που υπάρχει 3G αποκλειστικά και δεν είναι λίγες οι περιοχές θα αντικατασταθεί για λίγο από αδύναμο 4G και μετά από ισχυρότερο 4G/5G. Σας παραθέτω μέτρηση σημερινή,τα απεριόριστα πείραξαν το δεύτερο και τον τρίτο πόλο του κλάδου,αλλά όχι τον πρώτο:

20230416_221107.jpg

Edited by aektzhs 1
Διόρθωση ορθογραφικών λαθών
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, aektzhs 1 said:

Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά!!!!

Τρομερά,ζεστά νέα από την τεχνική υποστήριξη με φόντο την επικοινωνία μου για να καταγράψουν για πολλοστή φορά τα προβλήματα της βονταφονάρας στην περιοχή της Θήβας και τριγύρω. Αναμένεται πριν το τέλος του μήνα κατάργηση του 3G δικτύου και έναρξη των εργασιών αναβάθμισης από τις αρχές Μαΐου χωρίς όμως χρονοδιάγραμμα λήξης. Βέβαια μου λέει πως εκεί που υπάρχει 3G αποκλειστικά και δεν είναι λίγες οι περιοχές θα αντικατασταθεί για λίγο από αδύναμο 4G και μετά από ισχυρότερο 4G/5G. Σας παραθέτω μέτρηση σημερινή,τα απεριόριστα πείραξαν το δεύτερο και τον τρίτο πόλο του κλάδου,αλλά όχι τον πρώτο:

20230416_221107.jpg

Σφεντόνα πάει η βονταφοναρα 

Καλό Πάσχα με υγεία!

Αντε να δούμε να βάλουν μπρος στη Βοιωτία γιατί σέρνεται τ συμπαν ειδικά στα εκτός πόλεων...

Αυτά.. 

Screenshot_20230416_224017_Speedtest.jpg

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

IMG_5194.png

Αυτή είναι μέσα από το αυτοκίνητο ενώ κινείται 

Σε ισόγειο εξωτερικό χώρο του σπιτιού 

IMG_5195.png

Και τέλος ξαπλωμένος στον καναπέ 

IMG_5196.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...