Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 minutes ago, panos.kar said:

Εγώ επειδή εχω τα εταιρικά της δουλειας στον αφμ μου, τα εχω στην Nova. 340€ για 30 νούμερα+σταθερο και κάποιες συσκευές με επιδοτηση ενω τα 3 από τα 30 νούμερα είναι δωρεάν λόγω προσφοράς. 10GB+απεριόριστα. Η γραμμή ειναι 100αρα. 

Απ την Vodafone είχα προσφορά στα 330€ αλλά με 8GB. 
 

Στο θέμα μας, οι πιο πολλές επιχειρήσεις είναι με nova ή Vodafone. Cosmote εταιρικά δεν εχω ακούσει.

Το δέχομαι αλλά εγώ μιλούσα για ιδιώτες στο ποστ αυτό. 

Η Vodafone στα αποτελέσματα της ανακοινώνει και ποσοστά συμβολαίων στο σύνολο των συνδρομητών. Είναι από τα υψηλότερα (αν όχι το υψηλότερο) στην Ελλάδα. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, blizard said:

Αν εξαιρέσουμε το 2% που έχουν συμβόλαια απεριόριστα (και δεν τους νοιάζει η πασχαλινή προσφορά φυσικά) , νομίζεις οντος ότι οσοι την πάρουν αγαπάνε την ποιότητα και δεν είναι απλά άσχετοι , γεροι , νοικοκυρές παλιάς κοπής κλπ ?

Υπάρχουν άτομα δλδ που γουστάρουν σοβαρά το ιντερνετ και σκάνε 8 ευρω για 400mb αντί να  εχουν φύγει ήδη για  1.2ευρω/GB ?   ... που κάθονται και πληρώνουν 5 ευρω το gb   ? κάποιος που έχει  κάτσει στα  10 gb  αντι να πάει στα  200 θα λαχταράει τα απεριόριστα του Πασχα για να ανεβάσει κατανάλωση ?.  

θα τους πετσοκόψει κανονικά το  liquid με ενημέρωση όπως αυτή που γίνεται εδώ ... το  0.0012 και το 0.0065 είναι επανασταση  και δεν μπορούν να κάνουν τίποτα .

Μια χαρά μπορούν να κάνουν αν δουν ότι έχουν λόγο να το κάνουν. Αντιθέτως η vodafone μια ζωή θα σέρνεται πίσω απο τις ορέξεις της telestet-tim-wind-nova-whatever in the future.. Ε και κάπου-κάπου θα δίνει και κάτι καλύτερο όπως το liquid.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Όταν δούλευα στα εταιρικά της wind, επισκέφτηκα έναν πελατη που ήθελε να φύγει λόγω κακού σήματος στο εργοστάσιο αλλά τελικά έμεινε επειδή του έδωσα μεγαλύτερη επιδότηση από εκείνη που έδινε η βοντα.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Με θλίψη βλέπω εδώ μέσα σχόλια, όπως π.χ. "νοικοκυρές παλιάς κοπής", ηλικιακό ρατσισμό και διάφορα τέτοια πράγματα.

Μπράβο παιδιά, συνεχίστε έτσι.

 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Mobileras said:

Όταν δούλευα στα εταιρικά της wind, επισκέφτηκα έναν πελατη που ήθελε να φύγει λόγω κακού σήματος στο εργοστάσιο αλλά τελικά έμεινε επειδή του έδωσα μεγαλύτερη επιδότηση από εκείνη που έδινε η βοντα.

Εκεί θα έπρεπε πέρα από την επιδότηση να τον πάρει το τεχνικό τμήμα και να συζητήσει να μπει στο εργοστάσιο επάνω και ένα Micro να ενισχύσει την κάλυψη της περιοχής….

2 ώρες πριν, panos.kar said:

Εγώ επειδή εχω τα εταιρικά της δουλειας στον αφμ μου, τα εχω στην Nova. 340€ για 30 νούμερα+σταθερο και κάποιες συσκευές με επιδοτηση ενω τα 3 από τα 30 νούμερα είναι δωρεάν λόγω προσφοράς. 10GB+απεριόριστα. Η γραμμή ειναι 100αρα. 

Απ την Vodafone είχα προσφορά στα 330€ αλλά με 8GB. 
 

Στο θέμα μας, οι πιο πολλές επιχειρήσεις είναι με nova ή Vodafone. Cosmote εταιρικά δεν εχω ακούσει.

Το δέχομαι αλλά εγώ μιλούσα για ιδιώτες στο ποστ αυτό. 

12,5€ το νούμερο με απεριόριστα λεπτά,sms, ενδοεταιρικά και 15Gb Internet? Πολύ δυνατή κίνηση. 
 

 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Nikolas14 said:

Εκεί θα έπρεπε πέρα από την επιδότηση να τον πάρει το τεχνικό τμήμα και να συζητήσει να μπει στο εργοστάσιο επάνω και ένα Micro να ενισχύσει την κάλυψη της περιοχής….

12,5€ το νούμερο με απεριόριστα λεπτά,sms, ενδοεταιρικά και 15Gb Internet? Πολύ δυνατή κίνηση. 
 

 

Γύρω στα 11€ το νούμερο βγαίνει Και είναι 10GB με απεριοριστες κλήσεις και προς ΕΕ. Εγώ βάζω το international talk plus βέβαια. 


τα 15 νούμερα έχουν και επιδότηση συσκευής 

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Nikolas14 said:

Εκεί θα έπρεπε πέρα από την επιδότηση να τον πάρει το τεχνικό τμήμα και να συζητήσει να μπει στο εργοστάσιο επάνω και ένα Micro να ενισχύσει την κάλυψη της περιοχής….

 

Λογικο αυτο που λες, ισως εαν επέμενε να φύγει μπορει να μου έλεγαν να του το προτείνω. Τον καιρό που ήμουν στη wind δεν μου έτυχε να μην σώσω πελάτη και δεν ξερω μεχρι πού θα έφτανε. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάω για ηλικιακό ρατσισμό, εννοώ για τις αναφορές σε ηλικιωμένα άτομα, πού από αρκετούς θεωρούνται άσχετοι και αντικείμενα προς εκμετάλλευση.

 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάπου εδώ σταματάω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p_k said:

Κάπου εδώ σταματάω.

Η επιστήμη και η πανελλήνια ένωση ψυχιάτρων, σηκώνει ψηλά τα χέρια της...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, blizard said:

Αν μάλιστα μιλάμε πιο σοβαρά θέματα όπως να κάνουν τα ίδια σε ενα 12χρονο με σεξουαλικά κίνητρα  μπορεί να καλέσω και καμιά αστυνομία γιατι είμαι λίγο τρελός.

Με μεταπτυχιακό ή χωρίς;

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, p_k said:

Όταν μιλάω για ηλικιακό ρατσισμό, εννοώ για τις αναφορές σε ηλικιωμένα άτομα, πού από αρκετούς θεωρούνται άσχετοι και αντικείμενα προς εκμετάλλευση.

 

 

Αν δεν ήταν άσχετοι, δεν θα είχαν δουλειά οι τηλεπωλήσεις.

Η γιαγιά ενός φίλου μου πλήρωνε για χρόνια ίντερνετ στο σταθερό και δεν είχε πάρει ποτέ το μόντεμ.

Φυσικά δεν είναι μόνον οι ηλικιωμένοι άσχετοι αλλά μεγάλο ποσοστό.

Επίσης @blizard για το liquid δεν χρειάζεται να είσαι σχετικός αλλά και να μην βαριέσαι.. αυτό το μπες βγες, μετακίνησε τη μπάρα κλπ ΒΑΡΙΟΥΝΤΑΙ να το κάνουν όσο κι αν χτυπιέσαι.. το έχουν πάρει απόφαση ότι το 12€ θα πηγαίνει στο κινητό κάθε μήνα και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Χανιά μας χαιρέτησε το 3G ώρα του καλή..
Οι ταχύτητες στο σπίτι σήμερα τραγικές δεν ξέρω αν παίζει ρόλο απο τα 50 σήμερα μονοψήφια up/down.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zerokill said:

Χανιά μας χαιρέτησε το 3G ώρα του καλή..
Οι ταχύτητες στο σπίτι σήμερα τραγικές δεν ξέρω αν παίζει ρόλο απο τα 50 σήμερα μονοψήφια up/down.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σήμερα το έκλεισαν και ταυτόχρονα έπεσαν οι ταχύτητες ; 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, CaptainNickGR said:

Σήμερα το έκλεισαν και ταυτόχρονα έπεσαν οι ταχύτητες ; 

Ναι, όταν ρίχνουν 3G γενικοτερα παρατηρείται ένα σύρσιμο…αλλά το επαναφέρουν μετά με reframing. Έτσι έγινε και όταν έβαλαν 5G σε σταθμούς. 

9 minutes ago, zerokill said:

Χανιά μας χαιρέτησε το 3G ώρα του καλή..
Οι ταχύτητες στο σπίτι σήμερα τραγικές δεν ξέρω αν παίζει ρόλο απο τα 50 σήμερα μονοψήφια up/down.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Στο καλό να πάει, σιγά σιγά αν μπορείς πάνε και σε μια 5G συσκευή. 
Θα δεις μεγάλη διαφορά και στο 4G.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει χθές το 14 pro και ultra watch απο istorm αλλα θα μου έρθουν από εβδομάδα γιατί περίμεναν σήμερα αύριο το Ocean Orange.
Πάντως το σήμα έχει πέσει λίγο το downstream στα τάρταρα και στο δικό μου κινητό και στις συζύγου και στο ArcherMR600.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, olympios1 said:

Εγγύηση βονταφοναρα

Βονταφον και ξερο ψωμι

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nickchris36 said:

Βονταφον και ξερο ψωμι

Σπάσε νετγουορκ ονλι 🤣🤣🤣🤣🤣

βονταφον εντ ντραι μπρεντ  🤣🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, cmvr said:

Σπάσε νετγουορκ ονλι 🤣🤣🤣🤣🤣

βονταφον εντ ντραι μπρεντ  🤣🤣🤣🤣

Ετσιιι🤣🤣

16 ώρες πριν, zerokill said:

Έχω παραγγείλει χθές το 14 pro και ultra watch απο istorm αλλα θα μου έρθουν από εβδομάδα γιατί περίμεναν σήμερα αύριο το Ocean Orange.
Πάντως το σήμα έχει πέσει λίγο το downstream στα τάρταρα και στο δικό μου κινητό και στις συζύγου και στο ArcherMR600.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Θα κατέβω σύντομα για αυτοψία και γω..🙂

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Από tplink 4g router κλειδωμένο στη μπάντα 7..

https://www.speedtest.net/my-result/a/9203460916

Και από το κινητό μου..

https://www.speedtest.net/my-result/a/9203465552

Δίπλα δίπλα οι συσκευές. Με ποια λογική το κινητό δεν εκμεταλλεύεται σωστά τις μπάντες;

Link to comment
Share on other sites

Θα κατέβω σύντομα για αυτοψία και γω..

ενημέρωσε όταν κατέβεις. Αύριο πάω Ηράκλειο να δώ και εκεί αν πρόκοψε η βονταφονάρα!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...