Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως γίνεται όταν δεν έχω mb από το πακέτο να μην με αφήνει να μπαίνω στο ίντερνετ και να μου τρώει το υπόλοιπο;

Κάτι σαν το my internet της cosmote δηλαδή

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Ε αν το χρησιμοποιείς μόνο εσύ αυτό, έτσι γίνεται. Τουλάχιστον δε συμβαίνει αυτό με το Cellmapper!

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Μη το λες. Δες παράδειγμα στο Cellmaper την πόλη της Βέροιας που την έχω πρασινίσει, ενώ για την άλλη έχει λιγότερο υλικό, και την πόλη της Θεσσαλονίκης που την έχω κοκκινίσει (περιοχή Ολυμπιάδος με Θεοτοκόπουλου) σε περιοχή με πρόβλημα.

Ταυτόχρονα τα χρησιμοποιώ και τα δύο, όταν κινούμαι και μπορώ φυσικά.

2 ώρες πριν, panos.kar said:

Με αφορμή αυτό να πω πως ο χάρτης της Vodafone στα γιανννενα είναι πολυ αντιπροσωπευτικος. Ισχύει ο ιδιος και για wind, μιας και της wind είναι άδειος και το δίκτυο είναι κοινό στα Γιάννενα κατά 95%.  

Συμφωνώ και να προσθέσω, ότι στο μεν nPerf υπάρχει πολύ στατιστικό (κάλυψη & ταχύτητα) για την Vodafone και ελάχιστα έως καθόλου για την Nova σε αρκετές περιοχές- πόλεις. Και στο Cellmaper διακρίνω λίγα περισσότερα δεδομένα για την κάλυψη της Vodafone. Σαν να μην κάνουν τόσο πολύ δοκιμές οι χρήστες της Nova.

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, doganos said:

Πως γίνεται όταν δεν έχω mb από το πακέτο να μην με αφήνει να μπαίνω στο ίντερνετ και να μου τρώει το υπόλοιπο;

Κάτι σαν το my internet της cosmote δηλαδή

Αν έχεις καρτοκινητο , στείλε Κ στο 1252. 

Link to comment
Share on other sites

Εργασίες αυτή την ώρα στην Βέροια και στην "1008" "1078". Χθες τη νύχτα πρόλαβα κάτι 120άρια+.

Άντε να γελάσει κάθε πικραμένος...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι θα έκλεινε σήμερα το 3G στην Αττική, αλλά τίποτα ακόμα. Ρώτησα στο chat και μου είπαν ότι θα απενεργοποιηθεί 1η Απριλίου.

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψαν οτι αν κλείσει το 3G  τα Handover Fails θα τους ρίχνουν σε 2G ακομα κια αν δώσουν 10 ψιλο MHz  παραπάνω στο 4G .....μαζικα ;)

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, HORGRAP said:

Ανακάλυψαν οτι αν κλείσει το 3G  τα Handover Fails θα τους ρίχνουν σε 2G ακομα κια αν δώσουν 10 ψιλο MHz  παραπάνω στο 4G .....μαζικα 😉

Η πιο απλά γίνεται σταδιακά. 
Φιλος από Πειραιά δεν έχει 3G. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TakeOverNet said:

Η πιο απλά γίνεται σταδιακά. 
Φιλος από Πειραιά δεν έχει 3G. 

Θα δω κι εγώσε λίγο τι παίζει με Vodafone 

Έκλεισε το 3G στον Πειραιά από τη vf. Γράφει μόνο κλήσεις έκτακτης ανάγκης. Η NOVA το έχει ακόμα ανοιχτό κανονικά 

Screenshot_2023-03-15-16-29-26-239_com.android.phone.jpg

Και φυσικά από το κινητό του πατέρα μου βγαίνει εκτός που είναι στη vf

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Gv2008 said:

Θα δω κι εγώσε λίγο τι παίζει με Vodafone 

Έκλεισε το 3G στον Πειραιά από τη vf. Γράφει μόνο κλήσεις έκτακτης ανάγκης. Η NOVA το έχει ακόμα ανοιχτό κανονικά 

Screenshot_2023-03-15-16-29-26-239_com.android.phone.jpg

Και φυσικά από το κινητό του πατέρα μου βγαίνει εκτός που είναι στη vf

Μηηηηη αφήστε κάτω το 3g  🤣🤣🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, cmvr said:

Μηηηηη αφήστε κάτω το 3g  🤣🤣🤣🤣🤣

Πειραιά πάει το 3G😂😂😂 Ήταν ένα όνειρο και πάει.....😂😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Gv2008 said:

Πειραιά πάει το 3G😂😂😂 Ήταν ένα όνειρο και πάει.....😂😂😂😂

#μηφευγειςθαφαρμακωθώ🥳😜🤣

Αιωνιατουημνημη

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Gv2008 said:

Πειραιά πάει το 3G😂😂😂 Ήταν ένα όνειρο και πάει.....😂😂😂😂

Εκει που πηγα να πω το αναποδο κεντρο Πειραια επειδη επιανα απο μια ξεχασμενη που ελεγε ΛΙΜΗΝ ΖΕΑΣ εφυγε πλεον κ αυτη 😭

Νταξει ελπιζω η κινηση να ειναι προς καλο ολων αν βελτιωσουν εντελως τα γνωστα θεματα 🙏

On 15/3/2023 at 3:09 ΜΜ, Gv2008 said:

Θα δω κι εγώσε λίγο τι παίζει με Vodafone 

Έκλεισε το 3G στον Πειραιά από τη vf. Γράφει μόνο κλήσεις έκτακτης ανάγκης. Η NOVA το έχει ακόμα ανοιχτό κανονικά 

Screenshot_2023-03-15-16-29-26-239_com.android.phone.jpg

Και φυσικά από το κινητό του πατέρα μου βγαίνει εκτός που είναι στη vf

Εμενα δεν με συνδεει καν με πεταει αυτοματα στο 4g auto

Παει και το 3g απο την συνεργατιδα επισης 

Ζησαμε να το θυμομαστε 😭

 

Screenshot_2023-03-16-17-27-48-51_426a5588c5110cd01d5af17e47adb223.jpg

Edited by CamuCamu
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, CamuCamu said:

Εκει που πηγα να πω το αναποδο κεντρο Πειραια επειδη επιανα απο μια ξεχασμενη που ελεγε ΛΙΜΗΝ ΖΕΑΣ εφυγε πλεον κ αυτη 😭

Νταξει ελπιζω η κινηση να ειναι προς καλο ολων αν βελτιωσουν εντελως τα γνωστα θεματα 🙏

Εμενα δεν με συνδεει καν με πεταει αυτοματα στο 4g auto

Παει και το 3g απο την συνεργατιδα επισης 

Ζησαμε να το θυμομαστε 😭

 

Screenshot_2023-03-16-17-27-48-51_426a5588c5110cd01d5af17e47adb223.jpg

Το έκλεισε και η Nova? Εγώ είχα μείνει στο ότι υπήρχε 3G κανονικά. Θα το δω τώρα 

Εγώ τελικά έχω κανονικά 3G

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Gv2008 said:

Το έκλεισε και η Nova? Εγώ είχα μείνει στο ότι υπήρχε 3G κανονικά. Θα το δω τώρα 

Εγώ τελικά έχω κανονικά 3G

Λογικα στην συγκεκριμενη περιοχη θα λαμβανεις απο καμια ξεχασμενη κεραια χαιρετα την λιαν συντομως παντως 

Εμενα η 131 του Σκλαβενιτη που ερχεται πολυ συχνα σπιτι μου το εχει προσθεσει εδω και καιρο στο φασμα του 4g

Στο 3g οπως σου ειπα επιανα απο μια που εγραφε αυτο πανω και ηταν η μονη ουσιαστικα τριγυρω ενεργη

Edited by CamuCamu
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, CamuCamu said:

Λογικα στην συγκεκριμενη περιοχη θα λαμβανεις απο καμια ξεχασμενη κεραια χαιρετα την λιαν συντομως παντως 

Εμενα η 131 του Σκλαβενιτη που ερχεται πολυ συχνα σπιτι μου το εχει προσθεσει εδω και καιρο στο φασμα του 4g

Στο 3g οπως σου ειπα επιανα απο μια που εγραφε αυτο πανω και ηταν η μονη ουσιαστικα τριγυρω ενεργη

Αυτοί έχουν πει ότι μέχρι τις 21 Μαρτίου θα έχουν κλείσει όλες τις κεραίες. Θα δω μέχρι τότε. Σήμερα θα πάω στο σπίτι φίλου μου στην Κινέτα πάνω στο βουνό. Εκεί η vf έπαιζε με EDGE ακόμα και σε εξωτερικούς χώρους ενώ η τότε WIND με B7 γύρω στα 70 mbps.  Ελπίζω να δω βελτίωση από vf και 5G από Nova

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε.

Πολύωρη περπατημένη στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.

Παντού μονοψήφιο down και διψήφιο up, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων (Αριστοτέλους με Τσιμισκή, Άγιος Δημήτριος, η νέα αγορά στο Καπάνη, κτλ).

Εγνατία (Αριστοτέλους μέχρι Ίωνος Δραγούμη), Τσιμισκή, Εγνατία, στενά, απόστενα, αδιέξοδα, παντού μονοψήφιο down στο 4G.

Μπορεί το 5G να πετάει, αλλά δεν παρατάς και το 4G στην μοίρα του...

Για τους άπιστους, nPerf και αποθηκευμένα speedtest.

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε.
Πολύωρη περπατημένη στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.
Παντού μονοψήφιο down και διψήφιο up, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων (Αριστοτέλους με Τσιμισκή, Άγιος Δημήτριος, η νέα αγορά στο Καπάνη, κτλ).
Εγνατία (Αριστοτέλους μέχρι Ίωνος Δραγούμη), Τσιμισκή, Εγνατία, στενά, απόστενα, παντού μονοψήφιο down στο 4G.
Μπορεί το 5G να πετάει, αλλά δεν παρατάς και το 4G στην μοίρα του...
Για τους άπιστους, nPerf και αποθηκευμένα speedtest.

Νομίζω οτι παντού εχουν παρατήσει το 4G.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, memoriesradio said:

Λοιπόν έχουμε και λέμε.

Πολύωρη περπατημένη στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.

Παντού μονοψήφιο down και διψήφιο up, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων (Αριστοτέλους με Τσιμισκή, Άγιος Δημήτριος, η νέα αγορά στο Καπάνη, κτλ).

Εγνατία (Αριστοτέλους μέχρι Ίωνος Δραγούμη), Τσιμισκή, Εγνατία, στενά, απόστενα, παντού μονοψήφιο down στο 4G.

Μπορεί το 5G να πετάει, αλλά δεν παρατάς και το 4G στην μοίρα του...

Για τους άπιστους, nPerf και αποθηκευμένα speedtest.

Ο λόγος που έφυγα, σε 5G μόνο ήταν πλήρως λειτουργικά τα δεδομένα,σε 4G ήταν οκ για τα βασικα και εναλλαγές σε 3G που δεν είχες δεδομένα. Edge δεν βλέπεις συχνά αλλά προτιμάει το 3G στα 900.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bedazzled said:

Τελικά το 3G δεν σταμάτησε να εκπέμπει στην Αθήνα στις 15 Μαρτίου;

Ακόμα με γυρίζει σε HSPA...

Το πανε απο περιοχη σε περιοχη και απο σταθμο σε σταθμο απο οτι καταλαβαινω Πειραια στο σπιτι δεν εχω πια 3g ενω πριν καμια εβδομαδα επιανα κανονικα και οταν παω λιγο πιο περα σε αλλο στενο πιανει απο μια αλλη π εχει κανονικα οτι ναναι αυτη και η συνεργατιδα 

Παντως στο σημειο μου παρατηρω μια σταθεροτητα πλεον σε αντιθεση με πριν με τις σπαστικες εναλλαγες για να δουμε... 

Edited by CamuCamu
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, bedazzled said:

Τελικά το 3G δεν σταμάτησε να εκπέμπει στην Αθήνα στις 15 Μαρτίου;

Ακόμα με γυρίζει σε HSPA...

1η Απριλίου λένε πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Λέω για την νόβα αλλά άλλη από δω...🤣

Χαμηλές πτήσεις τελευταία 

Ανησυχητικά.. 

Screenshot_20230319_202918_Speedtest.jpg

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, pluss said:

1η Απριλίου λένε πλέον.

Θα παίρνεις εκείνη την ημέρα στην εξυπηρέτηση πελατών και θα σου λένε «την πάτησες! Πρωταπριλιά! Δεν κλείνει το 3G σήμερα!».

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρω πως το δικτυο ειναι ασταθες. Και εξηγούμαι: 

Αρκετες φορες βγαζω το κινητο να δω κατι, να φορτωση σελιδα κτλ, αλλα ενω εχει σημα, δεν κανει τιποτα. Πρεπει να κλεισω data πχ και να ξανα ανοιξω για να παρει μπρος. Επισης αλλες φορες, στο ίδιο σημείο κάνεις speedtest πετάει και στο καπάκι αν κάνεις και άλλη φορά, σέρνετε. Αν συνεχισεις να το κανεις πολλες φορες, καποια φορα θα κανει οτι και στην πρωτη περιπτωση, δεν θα μπορει να ξεκινησει το τεστ.... 

 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Βέροια.

3G μόνο από Vodafone για την ώρα.

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...