Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 ώρες πριν, cmvr said:

Να μου πεις που είναι να περάσω μπορεί και αύριο αν δε σου κάνει κόπο.

Γενικά στον Πειραιά δεν βοηθάει.

Φίλε στον Άγιο Νικόλαο 

Link to comment
Share on other sites

Κάτω Σταλός ( Χανιά) με λίγους τουρίστες πλεόν κυρίως μόνιμους που ζούνε όλο τον χρόνο εδώ οι ταχύτητες τριπλασιάστηκαν οπως κάθε χρόνο.

24f0095dcd18f72a78312bcd20f4c4ac.jpg
Απο Απρίλη πάλι 40-50


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνουν αναβαθμίσεις ως τότε.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ήμουνα χτες το πρωι στην Νεα Ιωνια (Βόλου) και είπα να κάνω μια μέτρηση. Μου έκανε εντύπωση η ταχύτητα με 4g δεν έχω ξαναπιάσει με καμιά εταιρία με 4G τέτοια ταχύτητα. Η μέτρηση έγινε  στα Coffee Island στη Λεωφόρο Ειρήνης, απέναντι από την Vodafone Ν.Ιωνίας.

ni.jpg

ni2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει Micro το κατάστημα και προφανώς είναι άδειο από συνδρομητές. Είναι το max για single band 4G με 20MHz BW. (Συσκευές έως LTE Cat4 δηλαδή)

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ποτε παει για ολικη καταργηση του 3g η Βοντα? Η καλο 2024?
Τέλος της χρονιάς με βάση τα μηνύματα που έστειλε πριν δύο μήνες περίπου.

Να το καταργήσουν να ησυχάσουμε μπας και δώσουν το φάσμα στο 5G.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βλέπω αλλιώς. Να καταργήσουν το 3G για να μην έχουμε αυτές τις εναλλαγές για αρχή. Μετά ας δώσουν και το φάσμα στο 5G

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βλέπω αλλιώς. Να καταργήσουν το 3G για να μην έχουμε αυτές τις εναλλαγές για αρχή. Μετά ας δώσουν και το φάσμα στο 5G

Μετά θα έχεις εναλλαγές σε 2G
Link to comment
Share on other sites

Δείτε εδώ με vodafone giga wifi on the spot και την κάρτα σιμ στο ρουτερ.
Στο speedtest η ταχύτητα είναι 60 mbps ενώ όταν ανοίγω το κοσμοτε tv δεν με αφήνει να πιάσω πάνω από 10. Τραγικοί πραγματικά που βάζουν κόφτες. 6d286ebd36199d2eb6c9689fc4057135.jpg57e65199f1c3932fb2c5578084715c14.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, scream said:

Δείτε εδώ με vodafone giga wifi on the spot και την κάρτα σιμ στο ρουτερ.
Στο speedtest η ταχύτητα είναι 60 mbps ενώ όταν ανοίγω το κοσμοτε tv δεν με αφήνει να πιάσω πάνω από 10. Τραγικοί πραγματικά που βάζουν κόφτες. 6d286ebd36199d2eb6c9689fc4057135.jpg57e65199f1c3932fb2c5578084715c14.jpg

Vpn φιλος ενας πιο πανω με ειχε βοηθησει με 5g ταχυτητα π το ειχα αναγκη για download επιανα με το κινητο 700 mbps και στο download εκανε cap 50 mbps κλασικη γυφτοφον

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CamuCamu said:

Vpn φιλος ενας πιο πανω με ειχε βοηθησει με 5g ταχυτητα π το ειχα αναγκη για download επιανα με το κινητο 700 mbps και στο download εκανε cap 50 mbps κλασικη γυφτοφον

Αυτό που λες δεν το έχω συναντήσει με την Vodafone κανένα όριο και στην extrasim που έχω σε 5G router το ZTE MU5001 που το έχω μόνιμα μαζί μου στο αμάξι και όπου επισκέπτομαι γιατί κατεβάζω πράγμα καθημερινά σε σημεία που υπερτερεί η εταιρία.

Ούτε στο κινητό ποτέ τέτοιο όριο.  Cosmote tv δεν έχω αλλά αν σου βάζουν όριο καλά σου κάνουν να πάρεις το δικό τους tv 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μπρο μαλλον ειναι αναλογα την ip γιατί το εχουν γράψει αυτο και αλλοι εδω μεσα απλα εσυ εκατσες σε unlocked ip να το πω και ετσι 😁

Link to comment
Share on other sites

Δείτε εδώ με vodafone giga wifi on the spot και την κάρτα σιμ στο ρουτερ.
Στο speedtest η ταχύτητα είναι 60 mbps ενώ όταν ανοίγω το κοσμοτε tv δεν με αφήνει να πιάσω πάνω από 10. Τραγικοί πραγματικά που βάζουν κόφτες. 6d286ebd36199d2eb6c9689fc4057135.jpg57e65199f1c3932fb2c5578084715c14.jpg
Έχω την εντύπωση πως τραβάει ακριβώς το απαιτούμενο bandwidth για να παίζει το κανάλι. Για 1080p streaming 10Mbps είναι αρκετά.
Εκτός βέβαια και αν έχεις δει κάτι διαφορετικό.
Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites


Ούτε στο κινητό ποτέ τέτοιο όριο.  Cosmote tv δεν έχω αλλά αν σου βάζουν όριο καλά σου κάνουν να πάρεις το δικό τους tv


Και στο δικό τους βάζουν cap 500kb/s
Λέτε από 1 Δεκεμβρίου που καταργούνται τα social και video pass να βγάλουν τελείως το φίλτρο από το δίκτυο τους;
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, georgeavl3 said:

Έχω την εντύπωση πως τραβάει ακριβώς το απαιτούμενο bandwidth για να παίζει το κανάλι. Για 1080p streaming 10Mbps είναι αρκετά.
Εκτός βέβαια και αν έχεις δει κάτι διαφορετικό.
Poco X3 Pro via Tapatalk


 

Το λεω γιατι γενικα καππαρει απο οσο εχω δει και εδω μεσα εκτος απο καποιες εξαιρεσεις στην Epic βρισκοντας καλο ελληνικο σερβερ σε vpn πηγαινε τεντα η γραμμη γυρω στα 270 mbps  ουτως η αλλως της Turbo-x adapter π ειχα μαξ 370 εδινε στα τρελα κεφια με mediatek chipset 🤣

Το κινητο ειναι αλλη περιπτωση με x70 qualcomm εκει δινει πονο η VF  οπου φυσικα εχει Ν78

7 minutes ago, Cris4524 said:

 


Και στο δικό τους βάζουν cap 500kb/s emoji23.png
Λέτε από 1 Δεκεμβρίου που καταργούνται τα social και video pass να βγάλουν τελείως το φίλτρο από το δίκτυο τους;

 

Δεν νομιζω να φταιει αυτο απλα το απαιτουμενο bw τους δεν φτάνει 

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως τραβάει ακριβώς το απαιτούμενο bandwidth για να παίζει το κανάλι. Για 1080p streaming 10Mbps είναι αρκετά.
Εκτός βέβαια και αν έχεις δει κάτι διαφορετικό.
Poco X3 Pro via Tapatalk



Όχι δεν ισχύει αυτό. Όταν βάζω την wind με 4g στο ρουτερ, στα στατιστικά του app της cosmote tv η ταχύτητα τερματίζει. Οπότε είναι ξεκάθαρα κόφτης της Vodafone.

Με wind 4g


1f8d0dcbf21ef16c2ec8f87a1cdceb13.jpg

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, scream said:

Όχι δεν ισχύει αυτό. Όταν βάζω την wind με 4g στο ρουτερ, στα στατιστικά του app της cosmote tv η ταχύτητα τερματίζει. Οπότε είναι ξεκάθαρα κόφτης της Vodafone.

Με wind 4g


1f8d0dcbf21ef16c2ec8f87a1cdceb13.jpg
 

Ναι φιλε μου αν θελεις κατι καλυτερο premium vpn αλλιως αυτο θα βλεπεις αν δε σε χαλαει

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου αν θελεις κατι καλυτερο premium vpn αλλιως αυτο θα βλεπεις αν δε σε χαλαει
Έχω το Proton vpn και το χρησιμοποιώ για YouTube, Netflix, prime κτλ αλλά η κόσμοτε δεν παίζει με vpn με τίποτα. Κάποιος που έχει το πρόγραμμα unlimited ultra και μπορεί να το δοκιμάσει να μας πει αν κάνει το ίδιο με τον κόφτη.
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, CamuCamu said:

Το λεω γιατι γενικα καππαρει απο οσο εχω δει και εδω μεσα εκτος απο καποιες εξαιρεσεις στην Epic βρισκοντας καλο ελληνικο σερβερ σε vpn πηγαινε τεντα η γραμμη γυρω στα 270 mbps  ουτως η αλλως της Turbo-x adapter π ειχα μαξ 370 εδινε στα τρελα κεφια με mediatek chipset 🤣

Το κινητο ειναι αλλη περιπτωση με x70 qualcomm εκει δινει πονο η VF  οπου φυσικα εχει Ν78

Δεν νομιζω να φταιει αυτο απλα το απαιτουμενο bw τους δεν φτάνει 

X70 modem που το βρήκες; Μάλλον εννοείς x65

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...