Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@nikosp88 ανέβαζε και χιλιαρια από κάθε περιοχή, κανείς δεν θα πλήρωνε για κάτι τόσο υποδεέστερο σε δίκτυο.

Στάλθηκε από το M2101K9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ναι και τα πεθερικά μου έχουν Wind και αυτά το ίδιο.η κεραία ειναι κοινή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.speedtest.net/result/a/8310693621

Κρήτη>Ρέθυμνο>Μυλοπόταμος

Μία περιοχή με ξεχασμένη 800αρα από την vodafone. Χθες το βράδυ 20.00-23.00 δεν ανέβαζε πάνω από 5mbps και έκανε το σερφαρισμα δύσκολο

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, damierom said:

https://www.speedtest.net/my-result/i/5079286535 Άνω Τούμπα Θεσσαλονίκης Αγ. Μαρίνα

για περνά μια από Χαριλάου και κάτω να δεις χαλί

Link to comment
Share on other sites

https://www.speedtest.net/result/a/8310693621
Κρήτη>Ρέθυμνο>Μυλοπόταμος
Μία περιοχή με ξεχασμένη 800αρα από την vodafone. Χθες το βράδυ 20.00-23.00 δεν ανέβαζε πάνω από 5mbps και έκανε το σερφαρισμα δύσκολο

Επειδή η περιοχή του Μυλοποτάμου είναι γεωγραφικά μεγάλη και ιδιαίτερη απο θάλασσα μεχρι τα ορεινά του Ψηλορείτη,εννοείς γενικά η στα παραθαλάσσια και τον ΒΟΑΚ;

e68456727b0c1e806168df5e2ea238fa.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, zerokill said:


Επειδή η περιοχή του Μυλοποτάμου είναι γεωγραφικά μεγάλη και ιδιαίτερη απο θάλασσα μεχρι τα ορεινά του Ψηλορείτη,εννοείς γενικά η στα παραθαλάσσια και τον ΒΟΑΚ;

e68456727b0c1e806168df5e2ea238fa.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Περίπου στην μέση του χάρτη στην κωμόπολη Πέραμα. Βραδινές ώρες είναι που πέφτει η απόδοση του δικτύου κατακόρυφα.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, nikosp88 said:

Εσύ κάτσε με τους κόφτες :classic_tongue: Εμείς επιλέγουμε GigaNet χωρίς κόφτες. Με απεριόριστα όλοι και το δίκτυο πάει τρένο και χωρίς κόφτη.....

Χαχαχα γελάσαμε πάλι. GigaNet χαχα δεν τους χρειάζεται τους κόφτες αυτό το δίκτυο με την απόδοση που έχει. 

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΌ σε Netflix 4.2 MBps FaceInstagram 3.7 MBps Youtube 3.7 MBps.

Η πονηρια τους ειναι οτι μοιραζουν τα CDN των 3 θηριων αυτων σε διαφορετικες εσωτερικες NAT IP πελατων της.  Αλλαζεις IP σου κοβει netflix , αλλαζεις IP σου κοβει youtube HD , αλλαζεις IP σου κοβει InstaFacebook.

 

Τι τα θελετε τα HD και τα 4K HDR 120 fps?

  Η Vodafone αγαπαει τη μπαταρια σας. Ας μεινουμε στο ετος 2010 για παντα

Το χαλι στο Ηρακλειο Κρητης ειναι απεριγραπτο με το νεο Massive που εβαλαν πριν μηνες.  Απο τοτε που μπηκε PCI 3 PCI 4 PCI 5 στο κεντρο ολοι πεφτουμε σε 3G 2G οταν προσπαθει να περασει σε cell με PCI 149 PCI 150

🙂

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, georgebad said:

για περνά μια από Χαριλάου και κάτω να δεις χαλί

Χαριλάου ειναι ξεχασμένο το δίκτυο,τι εννοείς. 
Σπιτι μου με 800αρα βλέπω 5Mbps τηνμερα,το βράδυ στη καλύτερη 25.

Επίσης Λεωφόρο κ.Καραμανλή με Βουλγαρη στα Everest 10-15 τη μέρα,το βράδυ στη καλύτερη 45. 
Και στα 500 μέτρα έχει κεραία,micro και είναι κοινή με την μπλε. 
Πιο κάτω αστο,οριακό σήμα έχει σε κάποια σημεία.

2 minutes ago, HORGRAP said:

Η Vodafone ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΌ σε Netflix 4.2 MBps FaceInstagram 3.7 MBps Youtube 3.7 MBps.

Η πονηρια τους ειναι οτι μοιραζουν τα CDN των 3 θηριων αυτων σε διαφορετικες εσωτερικες NAT IP πελατων της.  Αλλαζεις IP σου κοβει netflix , αλλαζεις IP σου κοβει youtube HD , αλλαζεις IP σου κοβει InstaFacebook.

 

Τι τα θελετε τα HD και τα 4K HDR 120 fps?

  Η Vodafone αγαπαει τη μπαταρια σας. Ας μεινουμε στο ετος 2010 για παντα 🙂

Ο λόγος που δεν μπορώ να δω κάποιες φορές πάνω από 480p, παρόλο που έχω Unlimited Ultra συμβόλαιο. Περιμένω να φύγω από το νησί που σπουδάζω και θα πάω στην πρασινη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites



Τι τα θελετε τα HD και τα 4K HDR 120 fps?


εσύ λέγε ότι θες για το καταπτυστο Netflix που δεν με αφορά αλλά στο YouTube η ταχύτητα μου είναι 24.000mbps και ....παίζει άνετα 2160p 4k ultra hd,κανένας περιορισμός


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk




1d4234e1ca400c6602e0f898a2b606a0.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΌ σε Netflix 4.2 MBps FaceInstagram 3.7 MBps Youtube 3.7 MBps.
Η πονηρια τους ειναι οτι μοιραζουν τα CDN των 3 θηριων αυτων σε διαφορετικες εσωτερικες NAT IP πελατων της.  Αλλαζεις IP σου κοβει netflix , αλλαζεις IP σου κοβει youtube HD , αλλαζεις IP σου κοβει InstaFacebook.
 
Τι τα θελετε τα HD και τα 4K HDR 120 fps?
  Η Vodafone αγαπαει τη μπαταρια σας. Ας μεινουμε στο ετος 2010 για παντα
Το χαλι στο Ηρακλειο Κρητης ειναι απεριγραπτο με το νεο Massive που εβαλαν πριν μηνες.  Απο τοτε που μπηκε PCI 3 PCI 4 PCI 5 στο κεντρο ολοι πεφτουμε σε 3G 2G οταν προσπαθει να περασει σε cell με PCI 149 PCI 150


Και οι μπούφοι δεν το βλέπουν;
Εκτός αν έχει μαζί με σένα 100 συνδρομητές και κανείς δεν κάνει παράπονα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

ο σκοπός ορισμένων είναι να βγάλουν την Vodafone άχρηστη με το έτσι θέλω αν νομίζουν ότι ο κόσμος δεν ξέρει κάνει μεγάλο λάθος
κόφτης δεν υπάρχει πουθενά εκ μέρους της
Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Πως εξηγείς στην οθόνη μου να δείχνει 4G και στο τεστ 9 download κ 0,9 upload; Αγοράζω κάθε μήνα τα 100gb του big bang. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, akalos said:

ο σκοπός ορισμένων είναι να βγάλουν την Vodafone άχρηστη με το έτσι θέλω αν νομίζουν ότι ο κόσμος δεν ξέρει κάνει μεγάλο λάθος
κόφτης δεν υπάρχει πουθενά εκ μέρους της
Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


 

O κόσμος ξέρει για αυτό την βγάζουν άχρηστη. Τα παράπονα των συνδρομητών για το σήμα το μαρτυρανε. Κόφτης μπορεί να μην υπάρχει αλλά το δίκτυο είναι προβληματικό

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν υπάρχει κόφτης , αλλά πολλές φορές ενώ έχω 20 mbps  down δεν μπορω να δω βιντεο σε hd. Επισης ακομα και 1gbps να εχω σωστη βιντεοκληση απο insta , messenger δεν μπορω να κανω. Σε FaceTime ειναι καλυτερα τα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

O κόσμος ξέρει για αυτό την βγάζουν άχρηστη. Τα παράπονα των συνδρομητών για το σήμα το μαρτυρανε. Κόφτης μπορεί να μην υπάρχει αλλά το δίκτυο είναι προβληματικό
σε όλες εταιρείες υπάρχουν προβληματικά σημεία,σε άλλες περισσότερα και σε άλλες λιγότερα,διαλέγεις λοιπόν την εταιρεία που σε καλύπτει και τελειώνει το θέμα,όλα τα άλλα είναι αστειοτητες για μένα

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου εμπειρία λέει ότι υπάρχει κόφτης. Όσοι επιμένετε ότι δεν υπάρχει κόφτης, τότε παραδεχεστε ότι το κόκκινο δίκτυο είναι προβληματικό. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, akalos said:

σε όλες εταιρείες υπάρχουν προβληματικά σημεία,σε άλλες περισσότερα και σε άλλες λιγότερα,διαλέγεις λοιπόν την εταιρεία που σε καλύπτει και τελειώνει το θέμα,όλα τα άλλα είναι αστειοτητες για μένα

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

δεν γίνεται το 80% της Ελλάδας όμως να είναι προβληματικό σημείο

Link to comment
Share on other sites

για σένα μπορεί και να είναι και το 100%,όπως συμβαίνει σε μένα με την πράσινη
άρα εγώ την έχω αποκλείσει από τις επιλογές μου,σου προτείνω και συ να κάνεις το ίδιο με την voda,τα άλλα όλα είναι αστειοτητες να γεμίζει το νήμα άχρηστα ποστ!!! λες και άμα ποσταρω εδώ θα βελτιωθεί το σήμα μου

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βελτιωθεί, αλλά θα "προειδοποιήσει" άλλους που μένουν στη Χ γειτονιά να μην την επιλέξουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω ότι μόνο τα αρνητικά σχόλια προς το κόκκινο δίκτυο ενοχλουν. Στα άλλα τοπικς των άλλων εταιριών δεν υπάρχει τοσο άγχος να μην φαίνονται αρνητικά σχόλια. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Mobileras said:

Εγώ βλέπω ότι μόνο τα αρνητικά σχόλια προς το κόκκινο δίκτυο ενοχλουν. Στα άλλα τοπικς των άλλων εταιριών δεν υπάρχει τοσο άγχος να μην φαίνονται αρνητικά σχόλια. 

Όταν ανεβαίνουν συνεχώς αρνητικά σχόλια και tests under 10mbps λες και δεν το περιμέναμε, είναι λίγο ενοχλητικό, αλλά ευτηχώς έχουμε άτομα να μας ενημερώνoυν για τα διαμάντια σημεία.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, λογικό να έχει τα περισσότερα προβληματα, αφού δίνει τα λιγότερα χρήματα σε επενδύσεις δίκτυου. Έχει πιστους πελατες και αυτό της φτάνει. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...