Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20 minutes ago, cmvr said:

Επειδή ψάχνομαι για φθηνό δεύτερο συμβόλαιο για τα βόρεια αυτό το 4share έχει χρέωση όπως τις  extrasim που έχω στη cosmote ;

Εάν έχεις στο όνομα σου και σταθερή δεν έχει χρέωση, αλλιώς 3 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, EllinikoNisi said:

Εάν έχεις στο όνομα σου και σταθερή δεν έχει χρέωση, αλλιώς 3 ευρώ.

Ευχαριστώ πολύ

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω το τοπικ για τα προβληματα στο δίκτυο της βονταφον και δεν το βρίσκω με τίποτα. Ας δώσει κάποιος ένα λινκ. Ευχαριστώ. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν βρίσκω το τοπικ για το cash back. Πολυ δυσχρηστο το καινούριο σάιτ... 

Edit:  το βρήκα

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω το τοπικ για τα προβληματα στο δίκτυο της βονταφον και δεν το βρίσκω με τίποτα. Ας δώσει κάποιος ένα λινκ. Ευχαριστώ. 
Εδώ που γράφεις είναι, μετονομάστηκε το παρόν.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άνω Ιλίσια, ψηλά στου Ζωγράφου. Ήμουν στο μπαλκόνι σπιτιού. 

Screenshot_2021-11-09-13-54-28-091_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2021-11-09-13-55-43-883_cz.mroczis.netmonster.jpg

 

 

• Επίσης, στον Ευαγγελισμό με το που άνοιξα data, το 4G+ (φουλ σήμα) έκανε αμέσως drop σε H+ κι έμεινε μόνιμα εκεί...

• Επιπλέον, στην οδό Ούλωφ Πάλμε, κοντά στις φοιτητικές εστίες, το σήμα του 4G τραγικό... Με γύρισε σε H+, που ούτε και αυτό έπιανε καλά.

• Πάντως, το χάλι της Vodafone που υπήρχε χρόνια στην περιοχή του Divani Caravel, με οριακό σήμα 4G, πλέον βελτιώθηκε. Έχει μπει ο σταθμός #3216 εκεί κοντά και έχει φουλ σήμα με 4G+ (κάτι -75 dBm είδα). Φαίνεται και στο CellMapper. Απλά δεν έκανα τεστ, γιατί πέρασα γρήγορα με το λεωφορείο. 

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

Άνω Ιλίσια, ψηλά στου Ζωγράφου. Ήμουν στο μπαλκόνι σπιτιού. 

Screenshot_2021-11-09-13-54-28-091_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2021-11-09-13-55-43-883_cz.mroczis.netmonster.jpg

 

 

• Επίσης, στον Ευαγγελισμό με το που άνοιξα data, το 4G+ (φουλ σήμα) έκανε αμέσως drop σε H+ κι έμεινε μόνιμα εκεί...

• Επιπλέον, στην οδό Ούλωφ Πάλμε, κοντά στις φοιτητικές εστίες, το σήμα του 4G τραγικό... Με γύρισε σε H+, που ούτε και αυτό έπιανε καλά.

• Πάντως, το χάλι της Vodafone που υπήρχε χρόνια στην περιοχή του Divani Caravel, με οριακό σήμα 4G, πλέον βελτιώθηκε. Έχει μπει ο σταθμός #3216 εκεί κοντά και έχει φουλ σήμα με 4G+ (κάτι -75 dBm είδα). Φαίνεται και στο CellMapper. Απλά δεν έκανα τεστ, γιατί πέρασα γρήγορα με το λεωφορείο. 

Έχουνε βάλει και 5g σε Παγκράτι Καισαριανή οπότε λογικότατο ήταν να μαζευτεί το χάλι🤣 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/mpoykomeno-to-diktyo-4g-diktyo-tis-vodafone-sto-kentro-tis-thessalonikis/

Πήρε το μάτι μου αυτό το άρθρο. Ωχ ωχ ωχ

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mixtri said:

https://techmaniacs.gr/mpoykomeno-to-diktyo-4g-diktyo-tis-vodafone-sto-kentro-tis-thessalonikis/

Πήρε το μάτι μου αυτό το άρθρο. Ωχ ωχ ωχ

Κλασικά πράγματα. Δυστυχώς έχει μείνει πολύ πίσω.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, geofak said:

Το ίδιο χάλι εδώ και χρόνια!55ebd7adbceb637d2cb1fcdc0b272ab3.jpg08be443389204ac8babf76dd1ab7fffc.jpg

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είναι σε κεντρικό σημείο ή σπίτι σου ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Είναι σε κεντρικό σημείο ή σπίτι σου ;
Σπίτι η μέτρηση, σε άλλο σημείο πχ στον κεντρικό πεζόδρομο είναι κάτω από 10mbps και συνήθως γυρνάει σε Η+

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην Άρτα όντως είναι χρόνιο το πρόβλημα. Είχα μιλήσει μέσω chat για το θέμα του σήματος και μου απάντησαν ότι το γνωρίζουν αλλά δεν επίκειται, τουλάχιστον σύντομα, βελτίωση...

Edited by seranata

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

On 16/11/2021 at 10:50 ΜΜ, mixtri said:

https://techmaniacs.gr/mpoykomeno-to-diktyo-4g-diktyo-tis-vodafone-sto-kentro-tis-thessalonikis/

Πήρε το μάτι μου αυτό το άρθρο. Ωχ ωχ ωχ

Καλός όρισες στην Θεσσαλονίκη ! Λίγο ποιο κάτω παράλληλα με το Μακεδονία παλας μεταξύ λεωφόρου στρατού και Ολγας 0.2 mbps και Speedtest failed . Την ώρα που ανταγωνισμός δίνει 200 🤔

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα στη Δημητριάδος στο Βόλο απέναντι από το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας (Κτήριο Παπαστράτος) με Xiaomi Redmi note 9. Μακάρι και ψηλά που μένω (Πανταζόπουλο)  να είχε τέτοιες ταχύτητες.

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/7923807230

 

Edited by lyricmyth
Link to comment
Share on other sites

Καλός όρισες στην Θεσσαλονίκη ! Λίγο ποιο κάτω παράλληλα με το Μακεδονία παλας μεταξύ λεωφόρου στρατού και Ολγας 0.2 mbps και Speedtest failed . Την ώρα που ανταγωνισμός δίνει 200

Φάληρο και Ευζώνων χρόνια τώρα και το 3G ήταν χάλι και ακόμα τα ίδια. Απο την Παπάφη και κάτω Λιτοχώρου Περδίκα και χειρότερα στις κάθετες που βγάζουν κάτω Βασιλέως Γεωργίου Σαρανταπόρου/Αετοράχης/Ευζώνων/Αγ.Τριάδος μηδέν κάλυψη.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, zerokill said:


Φάληρο και Ευζώνων χρόνια τώρα και το 3G ήταν χάλι και ακόμα τα ίδια. Απο την Παπάφη και κάτω Λιτοχώρου Περδίκα και χειρότερα στις κάθετες που βγάζουν κάτω Βασιλέως Γεωργίου Σαρανταπόρου/Αετοράχης/Ευζώνων/Αγ.Τριάδος μηδέν κάλυψη.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε εξωτερικό χώρο έχει σήμα, τον Σεπτέμβρη είχα περάσει από Φάληρο και Ευζώνων.Κυρίως Ευζώνων,Αετοραχης,Βασιλέως Γεωργίου, Μπιζανίου και Αγίας Τριάδας.

 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σε εξωτερικό χώρο έχει σήμα, τον Σεπτέμβρη είχα περάσει από Φάληρο και Ευζώνων.Κυρίως Ευζώνων,Αετοραχης,Βασιλέως Γεωργίου, Μπιζανίου και Αγίας Τριάδας.
 

Μονο έξω. Μόλις περάσεις καμια πόρτα μαγαζιού 2 γραμμές edge και τέλος.Όσο πάς προς ΕΤ3 εκει ολα καλά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, zerokill said:


Μονο έξω. Μόλις περάσεις καμια πόρτα μαγαζιού 2 γραμμές edge και τέλος.Όσο πάς προς ΕΤ3 εκει ολα καλά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτό κατάλαβα και εγώ, όπως το περιγραφεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποίησα ένα καρτοκινητο Vodafone... Να πω την αλήθεια προβληματιζομαι... Πετράλωνα και Καλλιθέα ψηλά και δεν έχω δει το σήμα 4G...μονο 3G και Η+!!! Τι γίνεται με τη Vodafone??
Το πακετάκι το πήρα για να τεστάρω το σήμα εκεί που κινούμαι και στη δουλειά γιατί έχω παραγγείλει την προσφορά Black Friday με τα 27 ευρώ απεριόριστα MB και χρόνος ομιλίας. Θα δω και στη δουλειά τι γίνεται και αν δεν τσουλαει μάλλον θα το ακυρωσω

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Στείλε 4G ΝΑΙ στο 1285 να δεις αν είναι ενεργοποιημένο το 4G.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Στείλε 4G ΝΑΙ στο 1285 να δεις αν είναι ενεργοποιημένο το 4G.
Να σαι καλά άνθρωπε μου... Έστειλα το SMS και μου απάντησαν πριν λίγο... Έκανα επανεκκίνηση και επιτέλους είδα 4G.
Η υπάλληλος στο κατάστημα που πήρα και ενεργοποίησα το πακετο δεν ανέφερε τίποτε ενώ της είπα ότι το θέλω για να τεστάρω σήμα ίντερνετ.. και έλεος το 2021 να ενεργοποιείς σύνδεση και να πρέπει να στέλνεις ξεχωριστά SMS για να έχεις 4G.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, PanaGeorge said:

Να σαι καλά άνθρωπε μου... Έστειλα το SMS και μου απάντησαν πριν λίγο... Έκανα επανεκκίνηση και επιτέλους είδα 4G.
Η υπάλληλος στο κατάστημα που πήρα και ενεργοποίησα το πακετο δεν ανέφερε τίποτε ενώ της είπα ότι το θέλω για να τεστάρω σήμα ίντερνετ.. και έλεος το 2021 να ενεργοποιείς σύνδεση και να πρέπει να στέλνεις ξεχωριστά SMS για να έχεις 4G.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι, αυτό είναι τελείως τρελό. Το συμβόλαιο που παρέλαβα πάντως τα είχε όλα ενεργοποιημένα ακόμα και το volte.

Πες μας εντυπώσεις από ταχύτητες στις περιοχές που θα κινηθείς.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...