Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλοι είναι βάλτοι να λένε το άσπρο μαύρο. Δηλαδή η sim που έχουμε μέσα στα κινητά μας δεν είναι Vodafone αλλά από άλλο πλανήτη. Απλά όταν δουλεύεις σε πολλά σημεία και Αθήνα και σε επαρχία και τα δύο κύρια δίκτυα βλέπεις την διαφορά εύκολα.

 

Η διαφορά κάλυψης 4g στην ηπειρωτική Ελλάδα είναι χαώδης όπως και οι ταχύτητες και το 4g+. Οι χάρτες τα λένε όλα παρότι είναι φουσκωμένοι από όλα τα δίκτυα.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Βόλος, band 3

https://www.speedtest.net/my-result/a/5621400616

 

Άγιος Βλάσιος, band 20

https://www.speedtest.net/my-result/a/5622013711

Edited by kotsianis7
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ μη δίνεις σημασία. Είναι βαλτοι για να πλήξουν την αξιοπιστία του δικτύου

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν είναι κάποιος βαλτός.

Όλοι θέλουν να δικαιολογήσουν την επιλογή τους. Το ίδιο συμβαίνει μεταξύ ΠΑΟ-ΟΣΦΠ, ΣΥΡΙΖΑ-ΝΔ κτλ κτλ

 

Είναι αξιοσημείωτο ότι σέρνεται συνήθως στους συνδρομητές αλλων δικτύων... για έναν περίεργο λόγο.

Edited by TakeOverNet
Link to comment
Share on other sites

Οπαδικά ξέρουμε ποιοι λειτουργούν εδώ μέσα. Αλλά να μην βγάζουν τους άλλους τρελούς

 

Όπως και να έχει το δίκτυο σήμερα στις περιοχές που κινούμε έχει αισθητά λιγότερη ταχύτητα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

https://www.speedtest.net/my-result/i/3631127154

 

Κέντρο Νέας Ιωνιας με full κίνηση.

 

Ιωνία παίζει καλά πάντα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Λ.Κηφισίας στο ύψος του Χαλανδρίου https://www.speedtest.net/my-result/a/5623308620

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που με νοιάζει μετά από όλα αυτά που είναι στην ουσία δοκιμές δικτύου να δούμε ποιο ανθρώπινα συμβόλαια στην πιάτσα σε δεδομένα και φωνή. Όλα τα άλλα είναι να είχαμε να λέγαμε.

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να με καλύπτει στα σημεία ενδιαφέροντος μου και το τι παρέχει και με τι τιμή και ούτε το ποια είναι και αν βγάζει 500mbps σε 30 σημεία στην Ελλάδα.

Edited by XP130TD
Off topic

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

μονο εμενα δεν με νοιαζουν πλεον τα mbps? και οι ταχυτητες του 3G μου φτανουν..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.speedtest.net/result/a/5623614719

 

ούτε 5gb δεν θα καταφέρουμε να καταναλώσουμε από τα 90gb(δήθεν απεριόριστα)

 

Γράψε μας περιοχή και bands. Αόριστα speedtest δεν ευνοούν και δεν είναι αξιόπιστα προς αξιολόγηση του δικτύου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε χωριό του νομού Πιερίας, με B3.280a4d8413545cdcd38bb3c8a6ea5db7.jpg

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Κρήτη σε κεντρικό σημείο

 

Κρήτη σε κεντρικό σημείο... τότε άλλαξε συσκευή. Έχει πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.speedtest.net/result/a/5623614719

 

ούτε 5gb δεν θα καταφέρουμε να καταναλώσουμε από τα 90gb(δήθεν απεριόριστα)

 

Και 200 μπορείς να καταναλώσεις. Απεριόριστα είναι. Δεν πρόκειται να χρέωθεις.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μετά τα 3 GB συνεχίζεις με χαμηλή ταχύτητα όμως. Θεωρητικά ναι μπορεις να καταναλώσεις παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

200gb σε καρτοκινητο cu λιγο δύσκολο αλλά ναι η ουσία παραμένει ότι τουλάχιστον τα 3gb/ημέρα καταναλώνονται ακόμη και αν θες να κάνεις απλα "αποσβεση" της αγοράς σου απο μερικά λεπτά εως λίγες ώρες ανάλογα την ταχύτητα της περιοχής σου
Link to comment
Share on other sites

Αν σταματήσετε τα τεστς θα έχετε πολλά δεδομένα να χαλάσετε.

Έτσι όπως σας κόβω τα 3γβ δεν σας φτάνουν ούτε για τις μετρήσεις που κάνετε. :lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω 3gb δεν ξοδευω ουτε με το WiFi (αν αφαιρεσουμε εννοειται τα updates), τα 3gb την μερα στην vodafone θα με πειραξουν; καταλαβαινω οτι καποιους τους ενοχλει αυτο, αλλα οποιος δεν βολευεται υπαρχουν και αλλες εταιριες..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μηλιές, band 20

 

https://www.speedtest.net/my-result/a/5624390375

 

Απαράδεκτο το δίκτυο, σε 3 διαφορετικά μέρη που μέτρησα.:p

Link to comment
Share on other sites

Μηλιές, band 20

 

 

 

https://www.speedtest.net/my-result/a/5624390375

 

 

 

Απαράδεκτο το δίκτυο, σε 3 διαφορετικά μέρη που μέτρησα.:p

Δεν μπορώ να το καταλάβω.

Πληρώνεις για να έχεις το νούμερο, πληρώνεις για δεδομένα, τρως τα δεδομένα μόνο σε speedtests μόνο και μόνο για να λες πόσο χάλια δίκτυο έχει.

Τι κάθεσαι τότε?

Δώσε το παράδειγμα και φύγε πρώτος. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάποιος βαλτός.

Όλοι θέλουν να δικαιολογήσουν την επιλογή τους. Το ίδιο συμβαίνει μεταξύ ΠΑΟ-ΟΣΦΠ, ΣΥΡΙΖΑ-ΝΔ κτλ κτλ

 

Είναι αξιοσημείωτο ότι σέρνεται συνήθως στους συνδρομητές αλλων δικτύων... για έναν περίεργο λόγο.

 

Εγώ έχω Vodafone ως κύριο αριθμό από το 2013. Κατά καιρούς όμως, χρησιμοποιώ και άλλα δίκτυα, κυρίως για έξτρα ΜΒ. Σε ποια κατηγορία με βάζεις; :p

 

Εγώ ανεβάζω speedtest από διάφορα σημεία, είτε έχει καλή ταχύτητα, είτε όχι. Δεν έχω σκοπό να δημιουργήσω λανθασμένες εντυπώσεις για το δίκτυο, απλά γράφω αυτά που βλέπω στις περιοχές που κινούμαι...

 

Εσύ θ' ανεβαζες ποτέ όμως ένα τέτοιο speedtest ή θα μας δείχνεις μόνο τα σημεία που πάει καλά; :rolleyes:

 

Screenshot-20200103-214157-Speedtest.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Vodafone ως κύριο αριθμό από το 2013. Κατά καιρούς όμως, χρησιμοποιώ και άλλα δίκτυα, κυρίως για έξτρα ΜΒ. Σε ποια κατηγορία με βάζεις; :p

 

Εγώ ανεβάζω speedtest από διάφορα σημεία, είτε έχει καλή ταχύτητα, είτε όχι. Δεν έχω σκοπό να δημιουργήσω λανθασμένες εντυπώσεις για το δίκτυο, απλά γράφω αυτά που βλέπω στις περιοχές που κινούμαι...

 

Εσύ θ' ανεβαζες ποτέ όμως ένα τέτοιο speedtest ή θα μας δείχνεις μόνο τα σημεία που πάει καλά; :rolleyes:

 

Screenshot-20200103-214157-Speedtest.png

 

Κοιτά πολλοί το κάνουν να ανεβάζουν μόνο καλά σημεία. τα έχω γράψει 1000 φορές στους διαξιφισμούς. Δεν πάνε να ανεβάζουν 100αρια σήμερα το δίκτυο το βλέπω πεσμένο και ξέρουμε το τι ευθύνεται. Από την άλλη δεν πρέπει να το βγάζουμε άχρηστο το δίκτυο με την μια χωρίς να βλέπουμε την συνολική εικόνα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Το δίκτυο θα το φτιάξουν οπότε τους βολέψει. Είτε τους βάλεις ένα αστεράκι είτε κανένα δεν θεωρώ πως αλλάζει κάτι. Μόνο με μαζική αποχώρηση συνδρομητών τότε ίσως να γίνει κάποια αλλαγή άμεσα αλλά και πάλι δεν νομίζω ότι είναι πολλοί αυτοί που θα σηκωθούν να φύγουν..

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το χαλια δικτυο της Vodafone ...mediteranean cosmos σκετη b3 ειχα το απογευμα με πολυ κοσμο.65 down ... ο μεγαλος με 3CA ειχε τα μισα και μρ αλυτερο σημα και ολας...Σερρες μπορει να ειναι φορτομενκ το δικτυο αλλα.ΚΑΝΕΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ....
Link to comment
Share on other sites

Και Βόρεια Ελλάδα η κόκκινη είναι άψογη, σε αντίθεση με άλλη μεγάλη εταιρία που έχει γεμίσει κόσμο, παρά τα 3CA που μπορεί να πετυχαίνει.

 

 

Γενικά η Vodafone έχει βελτιωθεί σημαντικά σε όλη την κεντρική Μακεδονία, αλλά και στις γύρω περιοχές. Και η ποιότητα κλήσης είναι πάντα εξαιρετική.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...