Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε πεστο βρε τοση ωρα.... Μου ειχε ξεφυγει το απολυτο poll...

 

:lol::lol::

 

Καθομαστε και τσακωνομαστε.. Καθονται και τα παιδια στην Cosmote και την Vodafone και βγαζουν στοιχεια για τους συνδρομητες τους... Τι βλακες... Δεν κοιτανε εδω...:lol::lol:

 

 

ΟΧΙ. Εγω λεω στα επισημα στοιχεια που ανακοινωνουν ολες (πλην Wind) οι εταιριες που ειναι υποχρεωμενες να ανακοινωνουν.

Cosmote και Vodafone αυξανουν σε αριθμους. :lol:

 

Καλημέρα.Να σου κανω μια ερώτηση?Δεν με απασχολει ποιος εχει περισσότερους συνδρομητές,ποιος αυξάνει,ποιος μειώνει κλπ.Ηθελα μόνο να μου πεις γιατι αφου η Wind έχει ένα σεβαστό κομμάτι των Ελλήνων συνδρομητών που σε σχέση με τα προηγούμενα χρονια εχει αυξηθεί (κυρίως στο F2G που πιστευω να συμφωνεις αλλα και στις υπόλοιπες υπηρεσίες) γιατι την έχεις για πέταμα και όλο την μειώνεις σαν εταιρία?Πέρασες ποτε απο την Wind και είχες ασχημη εμπειρία,είσαι Fan της Vodafone και δεν μπορείς να είσαι αντικειμενικός η τι αλλο σε κάνει εδω και 1 χρόνο περίπου που ειμαι στο Forum να βγαζεις τέτοιο μίσος σε κάθε τοποθέτηση σου απέναντι στη Wind?Συγγνώμη αν ειμαι εκτός θέματος,δεν εχω σκοπό να το συνεχίσω απλως θα ήθελα μια ειλικρινή σου απαντηση για να καταλάβω και γω απο που προέρχεται αυτή σου η αντιπάθεια.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ο nosferatu γιατι δεν ακουγεται αλλο???? αλλαξε δρομολογιο η πακετο καρτοκινητης??? :lol:

 

Τελος παντων απο ατομα που ξερω στην Αθηνα που ειχαν προβληματακια με τις αλλες εταιριες ειναι ενταξει απο τοτε που πηγαν σε vodafone,οποτε δε μπορουμε να μιλησουμε με σιγουρια για την καταρευση της....

Link to comment
Share on other sites

στη θεσ/νικη πάντως διατηρούνται οι ίδιες 'τρύπες' πολλών χρόνων, με άλλα λόγια ΜΗΔΕΝ αναβάθμιση... Εκτός των 'τρυπών' στην πόλη, είναι δυνατόν στο δρόμο προς Πανόραμα να έχει κάποιος 3 dropped calls;;; Οσο αφορά το 3g, μόνο στην οθόνη το βλέπω (ειδικά στο κέντρο)... Η πραγματικότητα δεν έχει καμία σχέση με αυτά που μας λένε... Εαν στην επόμενη σεζόν ποδοσφαίρου η εταιρία δε δίνει μπόνους γκολ στο vodafone ολυμπιακός (που έτσι το κόβω), φορητότητα και 'άντε γειά'...

 

Θεσσαλονικη παρατηρησα προβλημα και εννοω η καθολου σημα η οριακο 2G..

1)Συκιες στο επταπυργιο οπως κατεβαινεις απο την εξοδο του περιφερειακου προς καστρα...

2)Ευζωνων γυρω απο το Γαλλικο Ινστιτουτο μεσα σε κτηρια η καταστηματα αφαντο 3G σε γυρναει μονο E η gprs

 

Γενικα δυτικη θεσσαλονικη μια χαρα οπως και στην Εθνικη Θεσσ/κης-Σερρων καμπανα 3G (εκανα facetime απο το δερβενι μεχρι το τουνελ χωρις προβλημα) μια διακοπη στις στροφες και ξανα στον καμπο των Σερρων φουλ 3G

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορά τις σελίδες vodafone+cosmote:

1) Καμία εταιρία δε θα έλεγε ''χάνουμε κόσμο''

2) Μπορούν να γράφουν ο'τι θέλουν, αφού δεν υπάρχει έλεγχος... Απόδειξη αυτού που λέω, ο συγκεκριμένος 'όρος συμβολαίου' που λέει οτι σε μονομερή αλλαγή όρων συμβολαίου, ο συνδρομητής φεύγει αζημίως, αλλά εξαιρείται η επιδότηση (πράγμα που νομικά δεν ισχύει).

 

Και κάτι που και ο πιο μη-λογικός θα το ξανασκεφτεί: Οταν γινόταν χαμός με το what's up, υπήρχε σοβαρό θέμα υπερφόρτωσης δικτύου (με τα αποτελέσματα που όλοι ξέρουμε). Εδώ και λίγους μήνες έχει μειωθεί κατά πολύ αυτό το πρόβλημα. Οι λόγοι θα μπορούσαν να είναι 2: α) υπήρξε αναβάθμιση του δικτύου; β) μειώθηκαν οι συνδρομητές; Εαν ίσχυε το 'α', θα υπήρχε σίγουρη ανακοίνωση + διαφήμιση, πράγμα που δεν έγινε... Αρα τί μας μένει;

 

Οσο αφορά το poll, δε μπορείς να το αμφισβητήσεις, διότι παλαιότερα όπου το whats up 'έσκιζε', σε παρόμοιο poll η πλειοψηφία του poll ήταν προς whats up, που σημαίνει ότι τα polls του myphone έχουν καλή εγκυρότητα...

 

Με όλα αυτά τα στοιχεία λοιπόν, σε έναν συγκεκριμένο πληθυσμό μιας χώρας (που έχει θέμα υπογεννητικότητας) δεν γίνεται να έχουν και οι 3 εταιρίες αύξηση πελατών.... Κάποια εταιρία θα έχει αύξηση, και κάποια εταιρία θα έχει μείωση (αλλιώς δε βγαίνουν τα νούμερα).

 

Τώρα εσύ προσπαθείς να μας πείσεις ότι το 50%+ που αναγνωρίζει τα οικονομικότερα πακέτα της wind (poll), κανένας τους δεν έφυγε από vodafone και cosmote, για να πάει wind.... Οπως καταλαβαίνεις, αυτό δεν ισχύει, πράγμα που σημαίνει ότι τα λεγόμενα σου δε βγάζουν λογική.

 

 

Επαναλαμβανω. Πριν μου την πεις διαβασε λιγο περισσοτερο.

Πριν απο 1 χρονο περιπου και για πολλα τριμηνα η Vodafone και η Cosmote ανακοινωναν μειωσεις χιλιαδων η και εκατονταδων χιλιαδων συνδρομητων. Ειναι στο χρηματηστηριο και πρεπει να ανακοινωνουν αποτελεσματα.

H wind απο την αλλη δεν χρειαζεται να το κανει.

 

Και οχι δεν θα μπω σε συζητηση οικονομικα πακετα με καποιον που μου δινει σαν αξιοπιστο στοιχειο τα polls ενος site.

 

Καλημέρα.Να σου κανω μια ερώτηση?Δεν με απασχολει ποιος εχει περισσότερους συνδρομητές,ποιος αυξάνει,ποιος μειώνει κλπ.Ηθελα μόνο να μου πεις γιατι αφου η Wind έχει ένα σεβαστό κομμάτι των Ελλήνων συνδρομητών που σε σχέση με τα προηγούμενα χρονια εχει αυξηθεί (κυρίως στο F2G που πιστευω να συμφωνεις αλλα και στις υπόλοιπες υπηρεσίες) γιατι την έχεις για πέταμα και όλο την μειώνεις σαν εταιρία?Πέρασες ποτε απο την Wind και είχες ασχημη εμπειρία,είσαι Fan της Vodafone και δεν μπορείς να είσαι αντικειμενικός η τι αλλο σε κάνει εδω και 1 χρόνο περίπου που ειμαι στο Forum να βγαζεις τέτοιο μίσος σε κάθε τοποθέτηση σου απέναντι στη Wind?Συγγνώμη αν ειμαι εκτός θέματος,δεν εχω σκοπό να το συνεχίσω απλως θα ήθελα μια ειλικρινή σου απαντηση για να καταλάβω και γω απο που προέρχεται αυτή σου η αντιπάθεια.Ευχαριστώ

 

Δεν εχω αντιπαθεια στη Wind. Καθε αλλο. Ημουν συνδρομητης της για αρκετο καιρο.

Αν ψαξεις τις απαντησεις μου, δεν τη λεω στην εταιρια. Την λεω στους Fans της που εχουν υπερβει καθε οριο και για να δικαιολογησουν τα αδικαιολογητα θαβουν τον απεναντι.

πχ Κανει αυξησεις η Wind... δειτε τη κανει η κακια Vodafone.

πχ δεν πιανει η Wind.. ναι αλλα Cosmote και Vodafone δεν πιανουν στον 3ο παραλληλο της ταδε λεωφορου.

 

Οι της Cosmote ειναι πιο προσγειωμενοι

Και επισης δεν δικαιολογω την Vodafone θαβοντας την Wind. (εκτος και αν απαντω στους Wind fans που μυριστηκαν αιμα και μπηκαν να θαψουν)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αντιπαθεια στη Wind. Καθε αλλο. Ημουν συνδρομητης της για αρκετο καιρο.

Αν ψαξεις τις απαντησεις μου, δεν τη λεω στην εταιρια. Την λεω στους Fans της που εχουν υπερβει καθε οριο και για να δικαιολογησουν τα αδικαιολογητα θαβουν τον απεναντι.

πχ Κανει αυξησεις η Wind... δειτε τη κανει η κακια Vodafone.

πχ δεν πιανει η Wind.. ναι αλλα Cosmote και Vodafone δεν πιανουν στον 3ο παραλληλο της ταδε λεωφορου.

 

Οι της Cosmote ειναι πιο προσγειωμενοι

Και επισης δεν δικαιολογω την Vodafone θαβοντας την Wind. (εκτος και αν απαντω στους Wind fans που μυριστηκαν αιμα και μπηκαν να θαψουν)

 

Με κάλυψες πλήρως.Ευχαριστώ πολυ!! :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχεις δίκιο, ότι το δίκτυο της κοτε είναι σε γενικές γραμμές καλύτερο, αλλά τι να το κάνω που μέσα στο σπίτι μου δεν πιάνει καθόλου, ενώ η βόνταφον πιάνει έστω λίγο...

 

Είναι απόλυτα λογικό να έχει κανείς στο σπίτι του το δίκτυο με την καλύτερη κάλυψη στο σημείο εκείνο. Χαίρομαι που συμφωνείς ότι υπάρχει μια διαφορά στα δίκτυα.

 

Εγω αδυνατω να καταλαβω τι συμφερον εχει ενας καταναλωτης να κανει τετοια προπαγανδα εναντια στη πραγματικοτητα. Με τους μισους σταθμους βασης, η Wind οσο και αν κτυπιεσαι δεν φτανει την καλυψη της Vodafone. Οπως και η Vodafone δεν φτανει την καλυψη της Cosmote.

 

Στην ερώτησή μου αν σχετίζεσαι με οποιδήποτε τρόπο με το χώρο της κινητής δεν απάντησες... Δεν είναι κακό, πρέπει όμως να δηλώνεται, αν τουλάχιστο θέλουμε να είμαστε αντικειμενικοί.

Την ερώτησή σου την απευθύνω σε σένα: πώς γίνεται ένας καταναλωτής να μπαίνει κάθε φορά που κάποιος αναφέρει πρόβλημα στο συγκεκριμένο δίκτυο, πρόβλημα υπαρκτό, όπως η κάλυψη σε συγκεκριμένες περιοχές της Αθήνας/πεσμένες κλήσεις κτλ, και να προσπαθεί να τον πείσει ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, πλέκοντας και το εγκώμιο του δικτύου της Vodafone. Μερικές φορές νιώθω σα να διαβάζω ανακοίνωση του γραφείου τύπου της Vodafone. Η δε κάλυψη για όσους παραμένουν αντικειμενικοί, βαίνει σαφώς προς το χειρότερο...

 

 

βαλε whats up η F2G, εγω παντως δεν ειμαι αλλο στη vodafone οχι επειδη εχει μαπα δικτυο οπως λες αλλα απογοητευτηκα απο την πολιτικη της εταιριας,πιθανον να ετυχε να περασεις μονο απο τα σημεια που εχει προβλημα η vodafone που μπορει να ειναι και τα λιγοτερα απο τις τρεις εταιριες στην Αθηνα,συμβαινει αυτο,δεν ειναι πρωτη φορα που περνας απο αυτα τα σημεια,εχει τωρα 2 χρονια ασχολεισαι μονο με τη vodafone και την ταχα μου συνεχη "καταρρευση" του δικτυου της επειδη περνας παντα απο κει..........αλλαξε δρομολογιο..

 

Πριν ξεκινήσουμε, θα ήθελα να μας θυμίσεις πού μένεις, ή απλά να μας πεις αν μένεις στην Αθήνα. Γιατί απ'όσα θυμάμαι δεν μένεις στην Αθήνα. Για τα υπόλοιπα, έχω μείνει άναυδος από τα επιχειρήματα. Πώς πάντα "τυχαίνει" να περνάει όποιος αναφέρει προβλήματα από τα "πάντα ελάχιστα" προβληματικά σημεία, είναι μυστήριο, όπως τα "λάθη συστήματος" του συγκεκριμένου δικτύου.

Δρομολόγιο δεν θα αλλάξω. Εσύ ωστόσο μπορείς να αλλάξεις θέμα, αν σε ενοχλεί να διαβάζεις για προβλήματα κάλυψης στο νήμα με θέμα τα προβλήματα κάλυψης. Όσο ο τίτλος δεν είναι "Πόσο χαρούμενος είμαι με το σούπερ ντούπερ δίκτυο της Vodafone", νομίζω ότι μπορούν να αναφέρονται προβλήματα κάλυψης....

 

ο nosferatu γιατι δεν ακουγεται αλλο???? αλλαξε δρομολογιο η πακετο καρτοκινητης??? :lol:

 

Τελος παντων απο ατομα που ξερω στην Αθηνα που ειχαν προβληματακια με τις αλλες εταιριες ειναι ενταξει απο τοτε που πηγαν σε vodafone,οποτε δε μπορουμε να μιλησουμε με σιγουρια για την καταρευση της....

 

Εδώ είσαι; Σε έψαχνα στο άλλο θέμα, το "Vodafone Fan Club"! :)

Συνεχίζω να μένω άναυδος από την επιχειρηματολογία. Άκουσα ότι πηγαίνοντας στη Vodafone θεραπεύτηκε και η πυτιρίδα τους, όπως το ανέκδοτο με την κοπέλα που πήγε στη Vodafone να διακόψει τη σύνδεση και έφυγε με νέο κινητό, πακέτο σταθερού κινητού και νομίζει πως είναι και... έγκυος !!! :lol:

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

η 'σούπερ-ντούπερ' vodafone: ''....Η Verizon ολοκλήρωσε την εξαγορά του 45% που κατείχε η Vodafone στην Verizon Wireless από το 1999, ένα deal που έφτασε τα 130 δισεκατομμύρια δολάρια. Σύμφωνα με το ειδησεογραφικό δίκτυο Bloomberg, η συγκεκριμένη εξαγορά είναι η μεγαλύτερη που έχει συμβεί μέσα στην τελευταία δεκαετία, μειώνοντας την αξία της Vodafone σχεδόν στο μισό, στα 100 δισεκατομμύρια δολάρια.

 

Επιπρόσθετα, η συμφωνία πώλησης του τμήματος που κατείχε στην Verizon Wireless, τον μεγαλύτερο πάροχο υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας στις ΗΠΑ, «ρίχνει» τη Vodafone από τη δεύτερη θέση και την οδηγεί στην τέταρτη, όσον αφορά στους μεγαλύτερους τηλεπικοινωνιακούς παρόχους του κόσμου, πίσω από τις China Mobile, AT&T και Verizon....''

 

Τα 2 όπλα της εταιρίας α) υποτίμηση της νοημοσύνης του καταναλωτή, και β) μιά ζωή λάθος χρεώσεις κατά του συνδρομητή, που την έφεραν στη κορυφή, τώρα τα πληρώνει με τη συρρίκνωση της...

θα ήθελα ένα σχόλιο από τους 'φανς' της εταιριας....

Link to comment
Share on other sites

η 'σούπερ-ντούπερ' vodafone: ''....Η Verizon ολοκλήρωσε την εξαγορά του 45% που κατείχε η Vodafone στην Verizon Wireless από το 1999, ένα deal που έφτασε τα 130 δισεκατομμύρια δολάρια. Σύμφωνα με το ειδησεογραφικό δίκτυο Bloomberg, η συγκεκριμένη εξαγορά είναι η μεγαλύτερη που έχει συμβεί μέσα στην τελευταία δεκαετία, μειώνοντας την αξία της Vodafone σχεδόν στο μισό, στα 100 δισεκατομμύρια δολάρια.

 

Επιπρόσθετα, η συμφωνία πώλησης του τμήματος που κατείχε στην Verizon Wireless, τον μεγαλύτερο πάροχο υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας στις ΗΠΑ, «ρίχνει» τη Vodafone από τη δεύτερη θέση και την οδηγεί στην τέταρτη, όσον αφορά στους μεγαλύτερους τηλεπικοινωνιακούς παρόχους του κόσμου, πίσω από τις China Mobile, AT&T και Verizon....''

 

Τα 2 όπλα της εταιρίας α) υποτίμηση της νοημοσύνης του καταναλωτή, και β) μιά ζωή λάθος χρεώσεις κατά του συνδρομητή, που την έφεραν στη κορυφή, τώρα τα πληρώνει με τη συρρίκνωση της...

θα ήθελα ένα σχόλιο από τους 'φανς' της εταιριας....

 

Καταλαβαινεις οτι απλα βρισκεις ασχετα δημοσιευματα και τα παραθετεις προσπαθοντας με καθε τροπο να μειωσεις την εταιρια.

 

Το ξερεις αυτο;

Αν οχι στειλε γραμμα στα κεντρικα και ανεφερε οτι με τις λαθος χρεωσεις σας, πουλησατε την Verizon..:lol::lol::lol:

 

Αλλα και παλι καλυτερη καλυψη εχει απο το δευτερεο.

 

Είναι απόλυτα λογικό να έχει κανείς στο σπίτι του το δίκτυο με την καλύτερη κάλυψη στο σημείο εκείνο. Χαίρομαι που συμφωνείς ότι υπάρχει μια διαφορά στα δίκτυα.

 

 

 

Στην ερώτησή μου αν σχετίζεσαι με οποιδήποτε τρόπο με το χώρο της κινητής δεν απάντησες... Δεν είναι κακό, πρέπει όμως να δηλώνεται, αν τουλάχιστο θέλουμε να είμαστε αντικειμενικοί.

Την ερώτησή σου την απευθύνω σε σένα: πώς γίνεται ένας καταναλωτής να μπαίνει κάθε φορά που κάποιος αναφέρει πρόβλημα στο συγκεκριμένο δίκτυο, πρόβλημα υπαρκτό, όπως η κάλυψη σε συγκεκριμένες περιοχές της Αθήνας/πεσμένες κλήσεις κτλ, και να προσπαθεί να τον πείσει ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, πλέκοντας και το εγκώμιο του δικτύου της Vodafone. Μερικές φορές νιώθω σα να διαβάζω ανακοίνωση του γραφείου τύπου της Vodafone. Η δε κάλυψη για όσους παραμένουν αντικειμενικοί, βαίνει σαφώς προς το χειρότερο...

 

 

Ξαναδιαβασε τοτε τι και πως το γραφω.

Σαφως και εχει προβληματα σαφως και εχει καλυτερη καλυψη απο τη Wind.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινεις οτι απλα βρισκεις ασχετα δημοσιευματα και τα παραθετεις προσπαθοντας με καθε τροπο να μειωσεις την εταιρια.

 

Το ξερεις αυτο;

Αν οχι στειλε γραμμα στα κεντρικα και ανεφερε οτι με τις λαθος χρεωσεις σας, πουλησατε την Verizon..:lol::lol::lol:

 

 

δεν είναι καθόλου άσχετο ;) Εσύ προσπαθείς να πείσεις όλον τον κόσμο οτι η εταιρία είναι 'γουαου', ενώ εγώ σε επαναφέρω στην πραγματικότητα :p

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι καθόλου άσχετο ;) Εσύ προσπαθείς να πείσεις όλον τον κόσμο οτι η εταιρία είναι 'γουαου', ενώ εγώ σε επαναφέρω στην πραγματικότητα :p

 

Η πραγματικοτητα ειναι οτι ειναι τεταρτη σε αριθμο συνδρομητων στον κοσμο, με 130 δις ρευστοητα.

Απο την αλλη στην Ελλαδα εχουμε την Wind που εχει κατασχεθει απο τους πιστωτες της.

 

Τι ακριβως εννοεις οτι προσπαθω να πεισω τον κοσμο οτι ειναι wow?

Χρειαζεται να προσπαθησω; Δεν χρειαζεται καν.

Link to comment
Share on other sites

Η πραγματικοτητα ειναι οτι ειναι τεταρτη σε αριθμο συνδρομητων στον κοσμο, με 130 δις ρευστοητα.

Απο την αλλη στην Ελλαδα εχουμε την Wind που εχει κατασχεθει απο τους πιστωτες της.

 

Τι ακριβως εννοεις οτι προσπαθω να πεισω τον κοσμο οτι ειναι wow?

Χρειαζεται να προσπαθησω; Δεν χρειαζεται καν.

 

μόνο και μόνο που στην έδρα της (Αγγλία) είναι 3η από τους 4 μεγάλους πάροχους, αυτό δείχνει μεγάλη επιτυχία :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εκανα διακοπη συνδεσης vodafone αλλα προτιμησα να παω σε καρτοκινητο cu με τον ιδιο αριθμο γιατι η wind που εχει η μητερα μου ειναι στην κυριολεξια ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ στις περιοχες που κινουμαστε σε Αθηνα και επαρχια συγκριτικα με Cosmote και Vodafone. Πλεον η ταση ειναι να φευγουν απο whats up και να πηγαινουν προς Cu πρωτιστως και δευτερευοντος στην Wind λογω προσφορων-πακετων. Αυτη ειναι η αισθηση που εχω προσωπικα χωρις να βασιζομαι σε επισημα στοιχεια και να υποστηριζω οτι ισχυει.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη λετε για τα προβληματα της vodafone και επειδη εχω προσωπικη εμπειρια να σας πω οτι εγω που μενω Καλλιθεα και εχω και cosmote whatup Και vodafone cu εχω να πω οτι με το σημα της cosmote γελαει ο κοσμος.το σημα 3g ειναι απλα για γελια.αγορα καινουργιο κινητο και δε μπορουσα να παρω τηλ ποτε την πρωτη κληση που εκανα και οταν με επερναν πολλες φορες ελεγε οτι ηταν κλειστο..εβαλα στο κιν τη καρτα της vodafone και απο τοτε δε χανω κλησεις και το net παει φετες....αρα εννοειτε πως ειμαι ευχαριστημενος με το δικτυο και της vodafone

το ιδιο βιολι και στα ταμπουρια

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να χρυσώσω το χάπι ορισμένων ο ξάδερφος μου ήρθε πριν λίγους μήνες από Νότια Αφρική όπου μένει μόνιμα έχοντας το Htc One και επειδή χρησιμοποιεί vodafone εδώ στην Ελλάδα καταχάρηκε με το δίκτυο 4g στην Αθήνα. Αν δεν έχεις γνωρίσει τα χειρότερα... δεν ξέρεις. :lol: :p
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας κάνει βόλτα σε 5-6περιοχες της Αθήνας, (εκτός από τη Κρήτη), πιστεύω ότι το δίκτυο της βονταφον ειναι πλέον σε κατάσταση αποσύνθεσης. Δυστυχώς βλέπω το κινητό απλά να προσπαθεί να συνδεθεί σε Ίντερνετ, σπάνια μπαίνει σε 3G πλέον, και ακόμα και να μπει, δεν μένει ώρα μέσα (εκτός και αν παραμένεις ακινητος). Ειναι σαν να έχουν γυρίσει προς το μηδέν το ροτορα με το σήμα. Αυτο καταλαβαίνω. Επίσης λυπάμαι αυτούς εδώ μεςα που μεροληπτουν και αυτούς που κάνουν τη στρουθοκαμηλο. Αντικειμενικά guys, η voda δεν ειναι αυτή που ήταν. Οποίος χρειάζεται Ίντερνετ πρέπει να παει στη κοτε. :mad:

--

 

benjamin linus

 

--

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας κάνει βόλτα σε 5-6περιοχες της Αθήνας, (εκτός από τη Κρήτη), πιστεύω ότι το δίκτυο της βονταφον ειναι πλέον σε κατάσταση αποσύνθεσης. Δυστυχώς βλέπω το κινητό απλά να προσπαθεί να συνδεθεί σε Ίντερνετ, σπάνια μπαίνει σε 3G πλέον, και ακόμα και να μπει, δεν μένει ώρα μέσα (εκτός και αν παραμένεις ακινητος). Ειναι σαν να έχουν γυρίσει προς το μηδέν το ροτορα με το σήμα. Αυτο καταλαβαίνω. Επίσης λυπάμαι αυτούς εδώ μεςα που μεροληπτουν και αυτούς που κάνουν τη στρουθοκαμηλο. Αντικειμενικά guys, η voda δεν ειναι αυτή που ήταν. Οποίος χρειάζεται Ίντερνετ πρέπει να παει στη κοτε. :mad:

 

Η cosmote εχει πιο εκτεταμενη καλυψη.

 

Posted by my LG in the metro line 1 using Vodafone 3G.

Link to comment
Share on other sites

Μονο η vodafone εχει 900αρι φασμα σε 3G???

 

Μονο η Vodafone εχει τοσο πολυ 900αρι που μπορει να το χρησιμοποιεησει και σε 3G.

Link to comment
Share on other sites

Μονο η Vodafone εχει τοσο πολυ 900αρι που μπορει να το χρησιμοποιεησει και σε 3G.

 

αυτο ειναι καλο που εχει μονο η βονταφον 900 συχνότητα; δηλαδη θα τρυπωνει πιο ευκολα σε τοίχους το σήμα;.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι καλο που εχει μονο η βονταφον 900 συχνότητα; δηλαδη θα τρυπωνει πιο ευκολα σε τοίχους το σήμα;.

 

Περα απο αυτο, ειναι καλυτερο και για rural περιοχες. Νομιζω εκει το εχω δει. Σε μη αστικες.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι καλο που εχει μονο η βονταφον 900 συχνότητα; δηλαδη θα τρυπωνει πιο ευκολα σε τοίχους το σήμα;.

 

Εδώ δε πιάνει έξω. Μη περιμένεις να τρυπάει και τοίχους. Λολ

--

 

benjamin linus

 

--

Link to comment
Share on other sites

αρχίζω σιγά σιγά να αναθεωρώ τη γνώμη μου για το σήμα της vf. τη χρησιμοποιώ εδώ και 2 μέρες και βλέπω σημαντικές αποκλίσεις σε σχέση με τη cosmote. στο σπίτι μου (Νίκαια) δεν είχα καλό σήμα με καμία από τις δύο (λίιιγο καλύτερο η cosmote γιατί με τη vf έχω διακοπές) αλλά παρατηρώ ότι η vf έχει αδυναμία στο να βρει και να διατηρήσει το 3g της. με την cosmote, όποτε έβγαινα έξω από κάποιο σημείο με χαμηλό ή καθόλου σήμα (πχ μετρό) και μία σκάλα 3g να είχε κολλούσε εκεί το κινητό, ενώ απόψε για παράδειγμα βγήκα στο Σύνταγμα και μέχρι να πάω έξω από τη Βουλή είχα συνεχώς gprs! ούτε καν edge! αυτό το παρατήρησα και κατά τη διαδρομή προς την πλατεία Ελευθερίας (Κορυδαλλός) όπου κι εκεί πάσχει η cosmote αλλά τουλάχιστον δίνει edge.

μέσα στο σπίτι έχω gprs σε σημεία όπου με την προηγούμενη είχα 3g αλλά αν το κλειδώσω σε μόνο 3g, έχω δύο τρεις γραμμές. από τη μία το ότι δεν κλειδώνει σε 3g εύκολα (μόλις πέσει το σήμα κάτω από δύο γραμμές κατευθείαν γυρνάει σε gprs, μία γραμμή 3g δεν έχω δει ακόμη) είναι καλό για τη μπαταρία, αλλά από την άλλη μπορεί να το χρειάζομαι οπωσδήποτε (κυρίως για viber) σε περιπτώσεις όπου η μπαταρία είναι στο 90% ή επαρκεί γι'αυτό που θέλω να κάνω.

 

θα δούμε τι θα γίνει στη συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

αρχίζω σιγά σιγά να αναθεωρώ τη γνώμη μου για το σήμα της vf. τη χρησιμοποιώ εδώ και 2 μέρες και βλέπω σημαντικές αποκλίσεις σε σχέση με τη cosmote. στο σπίτι μου (Νίκαια) δεν είχα καλό σήμα με καμία από τις δύο (λίιιγο καλύτερο η cosmote γιατί με τη vf έχω διακοπές) αλλά παρατηρώ ότι η vf έχει αδυναμία στο να βρει και να διατηρήσει το 3g της. με την cosmote, όποτε έβγαινα έξω από κάποιο σημείο με χαμηλό ή καθόλου σήμα (πχ μετρό) και μία σκάλα 3g να είχε κολλούσε εκεί το κινητό, ενώ απόψε για παράδειγμα βγήκα στο Σύνταγμα και μέχρι να πάω έξω από τη Βουλή είχα συνεχώς gprs! ούτε καν edge! αυτό το παρατήρησα και κατά τη διαδρομή προς την πλατεία Ελευθερίας (Κορυδαλλός) όπου κι εκεί πάσχει η cosmote αλλά τουλάχιστον δίνει edge.

μέσα στο σπίτι έχω gprs σε σημεία όπου με την προηγούμενη είχα 3g αλλά αν το κλειδώσω σε μόνο 3g, έχω δύο τρεις γραμμές. από τη μία το ότι δεν κλειδώνει σε 3g εύκολα (μόλις πέσει το σήμα κάτω από δύο γραμμές κατευθείαν γυρνάει σε gprs, μία γραμμή 3g δεν έχω δει ακόμη) είναι καλό για τη μπαταρία, αλλά από την άλλη μπορεί να το χρειάζομαι οπωσδήποτε (κυρίως για viber) σε περιπτώσεις όπου η μπαταρία είναι στο 90% ή επαρκεί γι'αυτό που θέλω να κάνω.

 

θα δούμε τι θα γίνει στη συνέχεια.

 

Δυστυχώς και με wind έτσι γινόταν έχανε τελείως το 3g και έπεφτε σε gprs στη Voda αν δε το κλειδώσεις σε 3g δε κάνεις δουλειά πολλές φορές. Για πλάκα γυρνάει από H σε G η Ε δε ξέρω γιατι το έχουν ρυθμίσει ετσι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και με wind έτσι γινόταν έχανε τελείως το 3g και έπεφτε σε gprs στη Voda αν δε το κλειδώσεις σε 3g δε κάνεις δουλειά πολλές φορές. Για πλάκα γυρνάει από H σε G η Ε δε ξέρω γιατι το έχουν ρυθμίσει ετσι

 

τελικά καλύτερα να σου βγει το μάτι παρά το όνομα. για την cosmote λένε όλοι ότι έχει χάλια δίκτυο αλλά και η vf δεν πάει πίσω. εγώ κέντρο με 4/5 3g και φίλος σε μαγαζί στο Μοναστηράκι 5/5 3g και τα μηνύματα έκαναν έως και 5 λεπτά να φτάσουν (5 σε κεινον κι άλλα 5 σε μένα). αν δεν υπήρχαν και τα προγράμματα τύπου viber/whatsapp ακόμα και θα ψαχνόμασταν.

πρέπει κάτι να γίνει με το δίκτυο γιατί και η λύση του μόνο 3g δεν μπορεί να γίνεται συνεχώς γιατί θα χρειαζόμαστε 3 μπαταρίες. ούτε καν στην Πειραϊκή δεν είχε 3g! συνεχώς gprs. :down:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ο λόγος που έφυγα απο voda...με το που πέφτει το 3G κάτω απο τις 3 μπάρες, γυρνά σε 2g, η cosmote το κρατάει και στη μια μπάρα σήματος...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...