Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηλαδή μας λες ότι η vodafone προτιμάει να δώσει καλύτερο σήμα στο χάλια σήμα της wind;

 

Πιστευεις δηλαδη οτι η συμφωνια ειναι να δωσει σημα η μια στην αλλη????

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Η συμφωνια ειναι να πληρωνει η νεα εταιρια την κατασκευη του ιστου και το ενοικιο στους ΝΕΟΥΣ σταθμους.

Απο εκει και περα το τi σταθμο θα βαλει η καθε εταιρια στον ιστο (και ΑΝ θα βαλει) εξαρταται απο εκεινους.

Πχ η Vodafone θα βαλει ενα 2G/3G. Αν η Wind (πχ λογω budget δεν θελει) δεν θα βαλει 3G ή ούτε και 2G.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς οι τρύπες είναι πάρα πολλές και εκθετικά αυξανόμενες. Η Vodafone δεν έχει πια καλή κάλυψη. Στηρίζεται κυρίως στους εταιρικούς, τους οποίους διατηρεί με εκπτώσεις 50-55%. Και καλά κάνει, αφού δεν έχει δίκτυο δίνει μεγάλες εκπτώσεις! Βέβαια όποιοι άτυχοι χρησιμοποιήσουν τελικά τα εταιρικά vodafone, θα πρέπει να κυκλοφορούν και με ένα προσωπικό wind/cosmote για να μπορούν να μιλήσουν!

 

Όσον αφορά τα συγκριτικά, η Vodafone είναι τελευταία σε κάλυψη. Φυσικά και έχει καλύτερη κάλυψη η wind. Οποιοσδήποτε μπορεί να το δοκιμάσει και στην Αθήνα και εκτός. Για δεδομένα δεν το συζητώ, ας φτιάξει πρώτα το 2G σε κεντρικότατα σημεία της Αθήνας και άλλων πόλεων και μετά ας διαφημίζει το 4G. Το μεγάλο πλεονέκτημα της Vodafone είναι οι 50% εκπτώσεις για όποιον ενδιαφέρεται πρωτίστως για το κόστος και δεν τον πειράζει η κάκιστη και διαρκώς επιδεινούμενη κάλυψη.

 

Έλεος με το "σούπερ" δίκτυο, ακόμα και ηλικιωμένοι έχουν καταλάβει ότι έχει πάρει την κατιούσα!

Ας διαφημίζει τις τιμές όπου έχει πλεονέκτημα (κατόπιν εκβιασμού φορητότητας βέβαια), και όχι το δίκτυο που ΔΕΝ έχει.

 

Για το σήμα στα υπόγεια θα ασχοληθεί κανένας αρμόδιος να την αναγκάσει να το βγάλει από την παραπλανητική της διαφήμιση; Ας φτιάξει πρώτα το σήμα στην επιφάνεια! Προβλέπω σε λίγο να διαφημίζει ότι έχει καλό σήμα... στο διάστημα! :lol:

 

Μπραβο λοιπον στην Wind που με τους μισους σταθμους εχει κατεφερει να σε κανει να λες οτι εχει καλυτερο σημα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε και βρες το τοπικ που έλεγε για ενοποίηση δικτύου... Απο οτι φαινεται, τα παρουσιάζεις όπως σε συμφέρει (και δεν απάντησες και στην ερώτηση μου). Ολοι λένε οτι η κάλυψη της βονταφον έχει χειροτερέψει και εσύ προσπαθείς να τους βγάλεις λάθος... Για ποιόν λόγο συμπεριφέρεσαι έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο λοιπον στην Wind που με τους μισους σταθμους εχει κατεφερει να σε κανει να λες οτι εχει καλυτερο σημα. :lol:

 

Θα ήθελες να μοιραστείς μαζί μας αν η επαγγελματική σου ιδιότητα σχετίζεται με τα δίκτυα κινητής και αν ναι, ποιό; Σε όλα τα σοβαρά μέρη της γης όταν γίνεται ανταλλαγή επιστημονικών απόψεων και ο ομιλών έχει κάποια σχέση με κάποια εταιρεία οφείλει να το δηλώσει στην αρχή.

Αδυνατώ να καταλάβω τί συμφέρον έχει ένας καταναλωτής να υπερασπίζεται ένα δίκτυο ενάντια στην πραγματικότητα -δηλ την μεγάλης έκτασης πτώση της κάλυψης της Vodafone- η οποία μάλιστα έχει γίνει αντιληπτή απ'όλους...

Edited by Nosferatu

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελες να μοιραστείς μαζί μας αν η επαγγελματική σου ιδιότητα σχετίζεται με τα δίκτυα κινητής και αν ναι, ποιό; Σε όλα τα σοβαρά μέρη της γης όταν γίνεται ανταλλαγή επιστημονικών απόψεων και ο ομιλών έχει κάποια σχέση με κάποια εταιρεία οφείλει να το δηλώσει στην αρχή.

Αδυνατώ να καταλάβω τί συμφέρον έχει ένας καταναλωτής να υπερασπίζεται ένα δίκτυο ενάντια στην πραγματικότητα -δηλ την μεγάλης έκτασης πτώση της κάλυψης της Vodafone- η οποία μάλιστα έχει γίνει αντιληπτή απ'όλους...

 

Τελικά η cosmote έχει σήμα καμπάνα η μπανάνα???

Link to comment
Share on other sites

Τελειώνει το συμβόλαιο με την Vodafone ανανέωση; η να πάω σε αλλη εταιρεία;;

 

Μου έδωσαν ωραία προσφορά απο wind με tablet δωρεάν και Nokia asa !!

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η cosmote έχει σήμα καμπάνα η μπανάνα???

 

Μήπως είσαι εκτός θέματος; Επιχειρήματα παρακαλώ...

Η διαρκής επιδείνωση του δικτύου της vodafone, ορατή πλέον και στον απλό κόσμο, δε θα σταματήσει με το να αφήνεις υπονοούμενα για ένα άλλο δίκτυο, το οποίο κατά γενική ομολογία δουλεύει καλύτερα.

Επαναλαμβάνω: επιχειρήματα;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Σε iphone 5s, έχω σκαμπανεβάσματα στην Αθήνα, το χω συνέχεια 4g, και πέφτει ξαφνικά στο GPRS και Άιντε ξανά 4g...με cosmote οχι ή τουλάχιστον παει σε 3G...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είσαι εκτός θέματος; Επιχειρήματα παρακαλώ...

Η διαρκής επιδείνωση του δικτύου της vodafone, ορατή πλέον και στον απλό κόσμο, δε θα σταματήσει με το να αφήνεις υπονοούμενα για ένα άλλο δίκτυο, το οποίο κατά γενική ομολογία δουλεύει καλύτερα.

Επαναλαμβάνω: επιχειρήματα;

 

Μπορεί να έχεις δίκιο, ότι το δίκτυο της κοτε είναι σε γενικές γραμμές καλύτερο, αλλά τι να το κάνω που μέσα στο σπίτι μου δεν πιάνει καθόλου, ενώ η βόνταφον πιάνει έστω λίγο...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στον ΗΣΑΠ πάντως που το χρησιμοποιώ κάθε μέρα από Άνω Πατήσια μέχρι ΚΑΤ στο κομμάτι Μαρούσι - Ηράκλειο η κατάσταση στο internet είναι πια ανυπόφορη. Σχεδόν σε όλο το μήκος βλέπω ένα μεγαλοπρεπές G και περιμένω να φορτώσει σελίδες και τις περισσότερες φορές μου βγάζει μήνυμα δεν λήφθησαν δεδομένα
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε και βρες το τοπικ που έλεγε για ενοποίηση δικτύου... Απο οτι φαινεται, τα παρουσιάζεις όπως σε συμφέρει (και δεν απάντησες και στην ερώτηση μου). Ολοι λένε οτι η κάλυψη της βονταφον έχει χειροτερέψει και εσύ προσπαθείς να τους βγάλεις λάθος... Για ποιόν λόγο συμπεριφέρεσαι έτσι;

 

Δεν το λενε ολοι. Το λενε αυτοι που θελουν να δικαιολογησουν τις επιλογες τους.

Και μη γενικευεις τις εμπειριες σου. Αν πχ οι γνωστοι σου το λενε, ΔΕΝ το λενε ολοι. Εγω στα στοιχεια που βλεπω, ανακοινονται αυξησεις συνδρομητων στην Vodafone (και μειωσεις στη Wind????). Τοσο χαζος ο κομσος πια; Παει σε δικτυο που χειροτερευει;

 

Οσο για την εννοποιση... δειξε μου ακριβως το σημειο της ανακοινωσης που λεει για sharing οπως το εννοεις εσυ...

 

Θα ήθελες να μοιραστείς μαζί μας αν η επαγγελματική σου ιδιότητα σχετίζεται με τα δίκτυα κινητής και αν ναι, ποιό; Σε όλα τα σοβαρά μέρη της γης όταν γίνεται ανταλλαγή επιστημονικών απόψεων και ο ομιλών έχει κάποια σχέση με κάποια εταιρεία οφείλει να το δηλώσει στην αρχή.

Αδυνατώ να καταλάβω τί συμφέρον έχει ένας καταναλωτής να υπερασπίζεται ένα δίκτυο ενάντια στην πραγματικότητα -δηλ την μεγάλης έκτασης πτώση της κάλυψης της Vodafone- η οποία μάλιστα έχει γίνει αντιληπτή απ'όλους...

 

Εγω αδυνατω να καταλαβω τι συμφερον εχει ενας καταναλωτης να κανει τετοια προπαγανδα εναντια στη πραγματικοτητα. Με τους μισους σταθμους βασης, η Wind οσο και αν κτυπιεσαι δεν φτανει την καλυψη της Vodafone. Οπως και η Vodafone δεν φτανει την καλυψη της Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Ποια voda και wind ειδικα στην επαρχια(πλην ελαχιστων εξαιρεσεων) η cosmote ειναι σαφως καλυτερη σε καλυψη και σε 3g,εδω ακομη και σημερα τα φουρνα ευρυτανιας πρωτευουσα επαρχιας κσι δεν εχουν καλυψη η voda και η wind τι να λεμε τωρα
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

...Εγω στα στοιχεια που βλεπω, ανακοινονται αυξησεις συνδρομητων στην Vodafone (και μειωσεις στη Wind????)....

 

 

για στείλε λινκ για τα ''στοιχεία'' στα οποία βασίζεσαι....

 

όσο αφορά το φίλο που λέει για τη κοσμοτε, συμφωνώ και προσθέτω ότι έχει μειωθεί το φαινόμενο 'dropped calls' και 'καθυστερημένα sms'. Μάλλον θα οφείλεται στο γεγονός ότι το what's up έχει χάσει έναν αριθμό συνδρομητών (εαν θα έκαναν αναβάθμιση δικτύου, θα το διαφήμιζαν σίγουρα).

Link to comment
Share on other sites

Ποια voda και wind ειδικα στην επαρχια(πλην ελαχιστων εξαιρεσεων) η cosmote ειναι σαφως καλυτερη σε καλυψη και σε 3g,εδω ακομη και σημερα τα φουρνα ευρυτανιας πρωτευουσα επαρχιας κσι δεν εχουν καλυψη η voda και η wind τι να λεμε τωρα

 

Κωστα ευτηχως Κρητη και Σερρες η voda παει σφαιρα

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είσαι εκτός θέματος; Επιχειρήματα παρακαλώ...

Η διαρκής επιδείνωση του δικτύου της vodafone, ορατή πλέον και στον απλό κόσμο, δε θα σταματήσει με το να αφήνεις υπονοούμενα για ένα άλλο δίκτυο, το οποίο κατά γενική ομολογία δουλεύει καλύτερα.

Επαναλαμβάνω: επιχειρήματα;

 

βαλε whats up η F2G, εγω παντως δεν ειμαι αλλο στη vodafone οχι επειδη εχει μαπα δικτυο οπως λες αλλα απογοητευτηκα απο την πολιτικη της εταιριας,πιθανον να ετυχε να περασεις μονο απο τα σημεια που εχει προβλημα η vodafone που μπορει να ειναι και τα λιγοτερα απο τις τρεις εταιριες στην Αθηνα,συμβαινει αυτο,δεν ειναι πρωτη φορα που περνας απο αυτα τα σημεια,εχει τωρα 2 χρονια ασχολεισαι μονο με τη vodafone και την ταχα μου συνεχη "καταρρευση" του δικτυου της επειδη περνας παντα απο κει..........αλλαξε δρομολογιο..

Edited by Picard
Link to comment
Share on other sites

Κωστα ευτηχως Κρητη και Σερρες η voda παει σφαιρα

 

στη θεσ/νικη πάντως διατηρούνται οι ίδιες 'τρύπες' πολλών χρόνων, με άλλα λόγια ΜΗΔΕΝ αναβάθμιση... Εκτός των 'τρυπών' στην πόλη, είναι δυνατόν στο δρόμο προς Πανόραμα να έχει κάποιος 3 dropped calls;;; Οσο αφορά το 3g, μόνο στην οθόνη το βλέπω (ειδικά στο κέντρο)... Η πραγματικότητα δεν έχει καμία σχέση με αυτά που μας λένε... Εαν στην επόμενη σεζόν ποδοσφαίρου η εταιρία δε δίνει μπόνους γκολ στο vodafone ολυμπιακός (που έτσι το κόβω), φορητότητα και 'άντε γειά'...

Link to comment
Share on other sites

'Οταν λέτε ότι η vodafone έχει πρόβλημα που ακριβώς εννοείται; Στην ομιλία ή στο internet ; Για το πρώτο θα διαφωνήσω . Τουλάχιστον στα μέρη που πάω έχω σήμα και μπορώ να κάνω κλήσεις . Για internet όμως θα συμφωνήσω γιατί όπου πάω έχει συνέχεια G στην καλύτερη Ε και πολύ σπάνια να βρεις H+ . Για 4g άμα το βρείτε να με ενημερώσετε .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

'Οταν λέτε ότι η vodafone έχει πρόβλημα που ακριβώς εννοείται; Στην ομιλία ή στο internet ; Για το πρώτο θα διαφωνήσω . Τουλάχιστον στα μέρη που πάω έχω σήμα και μπορώ να κάνω κλήσεις . Για internet όμως θα συμφωνήσω γιατί όπου πάω έχει συνέχεια G στην καλύτερη Ε και πολύ σπάνια να βρεις H+ . Για 4g άμα το βρείτε να με ενημερώσετε .

 

Το έχεις ενεργοποιημένο το 4G? Γιατι αν είσαι Αθήνα είναι λίγο δύσκολο να μην έχεις 4G, τουλάχιστον στις περισσότερες περιοχές.

 

Ούτε εγώ καταλαβαίνω τι εννοείτε ότι έχει πρόβλημα η Vodafone. Αλλά προσωπικά αναφέρομαι και στο 3G. Εγώ πλέον έχω σχεδόν παντού 3G, και στην Αθήνα και στην επαρχία. Ούτε έχω διαπιστώσει να έχει "χαλάσει" το σήμα γενικά. Όπως ήταν και πέρσι και πρόπερσυ έτσι είναι και σήμερα. Μόνο κάποιες (λίγες ομολογουμένως) βελτιώσεις εκτός Αθηνών έχω δει. Όχι όμως ότι έχει χειροτερέψει η κάλυψη.

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις ενεργοποιημένο το 4G? Γιατι αν είσαι Αθήνα είναι λίγο δύσκολο να μην έχεις 4G, τουλάχιστον στις περισσότερες περιοχές.

 

Ούτε εγώ καταλαβαίνω τι εννοείτε ότι έχει πρόβλημα η Vodafone. Αλλά προσωπικά αναφέρομαι και στο 3G. Εγώ πλέον έχω σχεδόν παντού 3G, και στην Αθήνα και στην επαρχία. Ούτε έχω διαπιστώσει να έχει "χαλάσει" το σήμα γενικά. Όπως ήταν και πέρσι και πρόπερσυ έτσι είναι και σήμερα. Μόνο κάποιες (λίγες ομολογουμένως) βελτιώσεις εκτός Αθηνών έχω δει. Όχι όμως ότι έχει χειροτερέψει η κάλυψη.

 

Σε κάποια σημεία όπως για παράδειγμα στην Γλυφάδα έχει 4g . Εγώ όμως δεν μένω Γλυφάδα .Αυτά τα σημεία είναι λίγα . Γιαυτό στο 4g η vodafone δεν έχει χάρτη . Στο Κερατσίνι που μένω πιάνω H+ και αυτό γιατί μένω στο 6ο όροφο . Στην λ. Σαλαμίνος πιάνει G και δεν μπορεί να ανοίξει ούτε email. Αντίθετα η cosmote στο Κερατσίνι έχει 4g.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια σημεία όπως για παράδειγμα στην Γλυφάδα έχει 4g . Εγώ όμως δεν μένω Γλυφάδα .Αυτά τα σημεία είναι λίγα . Γιαυτό στο 4g η vodafone δεν έχει χάρτη . Στο Κερατσίνι που μένω πιάνω H+ και αυτό γιατί μένω στο 6ο όροφο . Στην λ. Σαλαμίνος πιάνει G και δεν μπορεί να ανοίξει ούτε email. Αντίθετα η cosmote στο Κερατσίνι έχει 4g.

 

Ok δεν σε αμφισβητώ. Εγώ π.χ τον τελευταίο καιρό σχεδόν σε όλο τον Δήμο Αθηναίων και στις περισσότερες περιοχές της Αττικής έχω και πάει σφαίρα. Προφανώς δεν έχουν καλύψει ακόμα ολόκηρη την Αττική και προφανώς αυτή την στιγμή η Cosmote έχει μεγαλύτερη κάλυψη 4G. Αλλά όχι ότι δεν έχει και πουθενά.

 

Σε ότι αφορά το 3G μάλλον έτυχε στα δύο αυτά σημεία να μην έχει. Και εγώ αντίστοιχα μπορώ να σου αναφέρω προβληματικά σημεία και της Cosmote και κυρίως της Wind εντός της Αθήνας, τόσο σε ότι αφορά το 3G όσο και για το απλό δίκτυο φωνής. Αυτό δεν λέει όμως κάτι, σε γενικές γραμμές και η Vodafone και η Cosmote έχουν παντού κάλυψη μέσα στην Αθήνα. Η Wind έχει θεματάκια και μέσα στο κέντρο αλλά και αυτή σε γενικές γραμμές στην Αθήνα την παλεύει. Τα εκτός Αθηνών είναι άλλη κουβέντα...

Link to comment
Share on other sites

Ok δεν σε αμφισβητώ. Εγώ π.χ τον τελευταίο καιρό σχεδόν σε όλο τον Δήμο Αθηναίων και στις περισσότερες περιοχές της Αττικής έχω και πάει σφαίρα. Προφανώς δεν έχουν καλύψει ακόμα ολόκηρη την Αττική και προφανώς αυτή την στιγμή η Cosmote έχει μεγαλύτερη κάλυψη 4G. Αλλά όχι ότι δεν έχει και πουθενά.

 

Σε ότι αφορά το 3G μάλλον έτυχε στα δύο αυτά σημεία να μην έχει. Και εγώ αντίστοιχα μπορώ να σου αναφέρω προβληματικά σημεία και της Cosmote και κυρίως της Wind εντός της Αθήνας, τόσο σε ότι αφορά το 3G όσο και για το απλό δίκτυο φωνής. Αυτό δεν λέει όμως κάτι, σε γενικές γραμμές και η Vodafone και η Cosmote έχουν παντού κάλυψη μέσα στην Αθήνα. Η Wind έχει θεματάκια και μέσα στο κέντρο αλλά και αυτή σε γενικές γραμμές στην Αθήνα την παλεύει. Τα εκτός Αθηνών είναι άλλη κουβέντα...

 

Σε καμιά περίπτωση δεν ήθελα να κατηγορήσω την vodafone ότι δεν έχει 4g . Εάν το έκανα αυτό κακώς. Απλά ήθελα να δείξω και όπως έγραψες και εσύ ότι είναι τόσο λίγα τα σημεία 4g της vodafone που ... τα ψάχνεις . Για το 3g είναι γνωστό και από παλιά ότι στο Κερατσίνι αλλά ειδικά στην Δραπετσώνα δεν έχει . Για την wind άστο καλλύτερα . Είχα φίλο που είχε wind στην πλατεία Ταμπουρίων στο Κερατσίνι είχε σήμα . Όταν πήγαινε στις καφετέριες δεν είχε σήμα . Σε γενικές γραμμές πάντως είμαι ευχαριστημένος από την vodafone .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

για στείλε λινκ για τα ''στοιχεία'' στα οποία βασίζεσαι....

 

όσο αφορά το φίλο που λέει για τη κοσμοτε, συμφωνώ και προσθέτω ότι έχει μειωθεί το φαινόμενο 'dropped calls' και 'καθυστερημένα sms'. Μάλλον θα οφείλεται στο γεγονός ότι το what's up έχει χάσει έναν αριθμό συνδρομητών (εαν θα έκαναν αναβάθμιση δικτύου, θα το διαφήμιζαν σίγουρα).

 

http://www.cosmote.gr

http://www.vodafone.com

 

Η Wind δεν ανακοινώνει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε καμιά περίπτωση δεν ήθελα να κατηγορήσω την vodafone ότι δεν έχει 4g . Εάν το έκανα αυτό κακώς. Απλά ήθελα να δείξω και όπως έγραψες και εσύ ότι είναι τόσο λίγα τα σημεία 4g της vodafone που ... τα ψάχνεις . Για το 3g είναι γνωστό και από παλιά ότι στο Κερατσίνι αλλά ειδικά στην Δραπετσώνα δεν έχει . Για την wind άστο καλλύτερα . Είχα φίλο που είχε wind στην πλατεία Ταμπουρίων στο Κερατσίνι είχε σήμα . Όταν πήγαινε στις καφετέριες δεν είχε σήμα . Σε γενικές γραμμές πάντως είμαι ευχαριστημένος από την vodafone .

 

Το 4G της Vodafone ειναι τόσο λίγο σαν να μην υπάρχει. Αν και ακουω αναπτύσσεται στην επαρχία ;!;!

Link to comment
Share on other sites

ωραία στοιχεία διαβάζεις :lol: . Και άλλα πολλά λενε αυτα τα σαιτς, τα πιστεύεις όλα; :lol:

 

πάρε ΑΥΤΑ τα στοιχεία και έλα να προσπαθήσεις να μας πείσεις ότι όλοι τρέχουν προς τη vodafone... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ωραία στοιχεία διαβάζεις :lol: . Και άλλα πολλά λενε αυτα τα σαιτς, τα πιστεύεις όλα; :lol:

 

πάρε ΑΥΤΑ τα στοιχεία και έλα να προσπαθήσεις να μας πείσεις ότι όλοι τρέχουν προς τη vodafone... :wacko:

 

Ε πεστο βρε τοση ωρα.... Μου ειχε ξεφυγει το απολυτο poll...

 

:lol::lol::

 

Καθομαστε και τσακωνομαστε.. Καθονται και τα παιδια στην Cosmote και την Vodafone και βγαζουν στοιχεια για τους συνδρομητες τους... Τι βλακες... Δεν κοιτανε εδω...:lol::lol:

 

 

ΟΧΙ. Εγω λεω στα επισημα στοιχεια που ανακοινωνουν ολες (πλην Wind) οι εταιριες που ειναι υποχρεωμενες να ανακοινωνουν.

Cosmote και Vodafone αυξανουν σε αριθμους. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορά τις σελίδες vodafone+cosmote:

1) Καμία εταιρία δε θα έλεγε ''χάνουμε κόσμο''

2) Μπορούν να γράφουν ο'τι θέλουν, αφού δεν υπάρχει έλεγχος... Απόδειξη αυτού που λέω, ο συγκεκριμένος 'όρος συμβολαίου' που λέει οτι σε μονομερή αλλαγή όρων συμβολαίου, ο συνδρομητής φεύγει αζημίως, αλλά εξαιρείται η επιδότηση (πράγμα που νομικά δεν ισχύει).

 

Και κάτι που και ο πιο μη-λογικός θα το ξανασκεφτεί: Οταν γινόταν χαμός με το what's up, υπήρχε σοβαρό θέμα υπερφόρτωσης δικτύου (με τα αποτελέσματα που όλοι ξέρουμε). Εδώ και λίγους μήνες έχει μειωθεί κατά πολύ αυτό το πρόβλημα. Οι λόγοι θα μπορούσαν να είναι 2: α) υπήρξε αναβάθμιση του δικτύου; β) μειώθηκαν οι συνδρομητές; Εαν ίσχυε το 'α', θα υπήρχε σίγουρη ανακοίνωση + διαφήμιση, πράγμα που δεν έγινε... Αρα τί μας μένει;

 

Οσο αφορά το poll, δε μπορείς να το αμφισβητήσεις, διότι παλαιότερα όπου το whats up 'έσκιζε', σε παρόμοιο poll η πλειοψηφία του poll ήταν προς whats up, που σημαίνει ότι τα polls του myphone έχουν καλή εγκυρότητα...

 

Με όλα αυτά τα στοιχεία λοιπόν, σε έναν συγκεκριμένο πληθυσμό μιας χώρας (που έχει θέμα υπογεννητικότητας) δεν γίνεται να έχουν και οι 3 εταιρίες αύξηση πελατών.... Κάποια εταιρία θα έχει αύξηση, και κάποια εταιρία θα έχει μείωση (αλλιώς δε βγαίνουν τα νούμερα).

 

Τώρα εσύ προσπαθείς να μας πείσεις ότι το 50%+ που αναγνωρίζει τα οικονομικότερα πακέτα της wind (poll), κανένας τους δεν έφυγε από vodafone και cosmote, για να πάει wind.... Οπως καταλαβαίνεις, αυτό δεν ισχύει, πράγμα που σημαίνει ότι τα λεγόμενα σου δε βγάζουν λογική.

Edited by wirelesslover
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...