Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αφορμη την καταγγελια φίλου για καποια προβληματικη κεραια στην Παρνηθα, ειχα την ιδεα να ξεκινησω αυτο το επισημασμενο θέμα όπου θα μπορουμε να συζηταμε οτι αφορα το δικτυο της Vodafone και τα πιθανα προβληματα του.

 

Επιτρεπονται:

1. Αναφορες σε ελλειψεις καλυψης σε συγκεκριμενες περιοχες.

2. Πιθανες βλαβες στο δικτυο απο φυσικες καταστροφες

3. Black-outs, downtime υπηρεσιων

4. Αποκαταστασεις βλαβων, βελτιωσεις στη καλυψη.

 

Απαγορευονται:

1. Αναφορες του τυπου: Η Vodafone ειναι η χειροτερη / H Vodafone πιανει παντου.

2. Συγκρισεις με αλλες εταιρειες σε ορια που φτανει την αντιπαραθεση.

3. Γενικοτερα posts ασχετα με το θεμα.

 

Ολα τα posts που δεν ωφελουν στην ενημερωση των μελων και την σωστη συζητηση, θα διαγραφονται αμεσα.

 

Πιστευω οτι με την βοηθεια σας αυτο το θεμα θα γινει χρησιμο εργαλειο για την ανταλλαγη αποψεων αλλα και θα μπορουν ευκολα οι υπευθυνοι της Vodafone να βρισκουν αμεσα αναφορες σε τυχον προβληματα.

 

Σας ευχαριστω πολυ :)

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

file soulman poli kalo afto to thread bravo.

loipon otan emena faliro sthn panagitsa sigekrimena eixa problima me thn lipsi kai eprepe na exw to thl sto parathiro.twra den kserw an beltiwthike.nasimeiwsw pwa oles oi etaireies ekei exoun to idio problima giati eixa parei kartes na to eleksw.mporei twra na exei beltiwthei i lipsh den gnwrizw.afto itan mexri prin 1 xrono

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Soulman είναι ένα πολύ καλό thread που το είχαν οι άλλες εταιρείες και το περίμενα και για την vodafone. Εγώ μένω στην Καλλίπολη προς την θάλασσα για την ακρίβεια στην Καλυψούς δεν έχω καθόλου σήμα ή τόσο ώστε με το που σηκώνω το τηλέφωνο το σήμα χάνεται. Η vodafone έχει ενημερωθεί ωστόσο δεν έχει κάνει τίποτα.

Ευχαριστώ

Χρόνια πολλά

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Περιοχή Νέας Μάκρης.

Τοποθεσία Ανατολή.

Μία γραμμή σήμα και αυτή σικέ. Απορρίπτονται κλήσεις και μηνύματα !

Επικινώνησα με Voda και μου είπε φταίει το βουνό (είναι πρόποδες Πεντέλης)

Ναι αλλά TIM και Cote γιατί έχουν άψογο σήμα ? (sorry αλλά η σύγκριση είναι αναπόφυεκτη...)

 

Ευτυχώς δεν μένω εκεί εγώ αλλά η αδελφή μου (με Cote).

Όποτε πάω από εκεί είμαι στην ουσία χωρίς κινητό....

 

:(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Stefa (14 Απρ. 2004 , 12:36)

 

Ego meno stin Larissa kai panta exo astathes

sima.To poli mia me dio grammes.Polles

fores to kinito moy leei ''mono kliseiw sos''

i ''kamia ipiresia'' :blink: :wacko:

 

 

Sto tei larissas einai anyparkth kai otan bgaineis eksw 2 grammes me to zori,ase file to diktyo ths vodafone sthn larissa erxete teleytaio,polla problhmata eidika sthn perioxh ths neapolhs :confused:

 

Mprabo ston soulman gia to thread pou anoikse ;)

Link to comment
Share on other sites

Στην Λεωφόρο Πεντέλης και σε όλο το μήκος από Χαλάνδρι μέχρι Άνω Βριλήσσια, μόλις μπεις σε κάποιο μαγαζί το σήμα γίνεται πολύ ασθενές μέχρι που χάνεται.Κάτι τέτοιο δεν ισχύει τουλάχιστον στον ίδιο βαθμό με τις άλλες δύο εταιρίες.
Link to comment
Share on other sites

Sto Agistri ena nhsi pou einai apenanti apo thn Aegina sto Sarwniko kolpo h Voda den exei ka8olou kalh kalhpsh,mono sthn paralia pou exei apenanti thn Aegina giati oles oi keraies einai ekei.Mesa sta xwria den exei ka8olou enw oi alles etairies exoun.
----<<<<T H E R I S>>>>----
Link to comment
Share on other sites

Ηράκλειο Κρήτης... περιοχή Δήμου Μαλίων... πρώην κοινότητες Μοχού, Κρασίου, Σταλίδας, Μαλίων ...

... πιάνει μόνο μέσα στον δρόμο ...

... εάν είσαι μέσα στο σπίτι ούτε τα μηνύματα δεν έρχονται ...

Ευτυχώς που έχουν τόσους υπαλλήλους και φτιάχνουν το σήμα :whistle:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Στη Ν.Σμύρνη κοντά στην Αγ.Παρασκευή πιανει μόνο όταν βρισκεσαι στο 5ο όροφο.Πολλές φορές δεν πιάνει γραμμή ούτε καν στο δρόμο. Πολύ ασταθές σήμα!!! Μόλις λήξει το συμβόλαιο χαλαρά Cosmote ή ΤΙΜ.
Just me...
Link to comment
Share on other sites

ελάφρως off-topic αλλά θα πρότεινα τις περίοχες που θα αναφέρθουν ότι έχουν πρόβληματα να τις στείλουμε με ένα e-mail στην βόντα... κάτι παρόμοιο είχε γίνει παλίοτερα και στην στετ (επί unwired επόχης νομίζω)...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antonis_wrx (17 Απρ. 2004 , 19:49)

 

ελάφρως off-topic αλλά θα πρότεινα τις περίοχες που θα αναφέρθουν ότι έχουν πρόβληματα να τις στείλουμε με ένα e-mail στην βόντα... κάτι παρόμοιο είχε γίνει παλίοτερα και στην στετ (επί unwired επόχης νομίζω)...

 

 

Δεν χρειαζεται... :whistle: :rolleyes: :innocent:

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Soulman (17 Απρ. 2004 , 20:08)

 

Δεν χρειαζεται... :whistle: :rolleyes: :innocent:

 

Άν είναι σοβαρή εταιρία πρέπει να ενημερώνεται από μόνη της...(ή όχι Soulman;) :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος spydan (18 Απρ. 2004 , 10:19)

 

Άν είναι σοβαρή εταιρία πρέπει να ενημερώνεται από μόνη της...(ή όχι Soulman;) :whistle:

 

 

Ε αυτο κανει.. :innocent:

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω κι εγώ με τη σειρά μου να αναφέρω κάποιες περιοχές. Στην Λάρισα, το σήμα σε ανοιχτό χώρο, στις περοχές: Νεάπολη, Αγ.Θωμάς και Φιλιππούπολη είναι ωριακό, συνεπώς ανύπαρκτο για όσους επιχειρήσουν να μπουν στο.. σπίτι τους. Σε αυτές τις κατοικημένες περιοχές, έχουν σήμα η TIM και η Cosmote κανονικά. H Vodafone επίσημα απαντά πως κάτοικοι με καταγγελίες τους, την ανάγκασαν να βγάλει ένα σταθμό βάσης. Αλλά πέρασε ενας χρόνος. Επλίζω το πρόβλημα να αποκατασταθεί.

Να σημειωθεί οτι σε αυτές τις περιοχές συμπεριλαμβάνεται και το ΤΕΙ Λάρισας !

 

Άλλες περιοχές:

Κάρπαθος: σε μεγάλο μέρος του νησιού υπάρχει μόνο η Cosmote.

 

Πετροκέρασα.

 

Παραλία Οξυλίθου Ευβοίας - Στόμιο.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (T68i: SIE-A60/14 UP.Browser/6.1.0.5.c.6 (GUI) MMP/1.0)

 

sthn patra usterei safws se shma k sta panepisthmia exei oriako ws katholou se kthria pou oi ales exoun.anarwtiemai poious prospathei na peisei me tis diafimhseis :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , καλώς κάνετε και λέτε όλα αυτά τα προβλήματα με την κάλυψη αλλά την VODAFONE την ειδοποίσατε ώστε να είναι ενήμεροι.

Θα μου πείτε οτι το είπατε αλλά δεν έχετε ακόμα λύση απλά να σας αναφέρω οτι για να λυθεί ενα τέτοιο θέμα δεν είναι απλό και δεν λύνεται απο την μια ημέρα στην άλλη.Επίσης δεν εξαρτάται μόνο από τις δυνάμεις της της εταιρείας αλλά και από τον δήμο , τους νόμους της χώρας , αλλά και από τους ίδιους τους κατόικους.

Ευχαριστώ πολύ :D :D :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cabj (18 Απρ. 2004 , 14:16)

 

Καλησπέρα , καλώς κάνετε και λέτε όλα αυτά τα προβλήματα με την κάλυψη αλλά την VODAFONE την ειδοποίσατε ώστε να είναι ενήμεροι.

Θα μου πείτε οτι το είπατε αλλά δεν έχετε ακόμα λύση απλά να σας αναφέρω οτι για να λυθεί ενα τέτοιο θέμα δεν είναι απλό και δεν λύνεται απο την μια ημέρα στην άλλη.Επίσης δεν εξαρτάται μόνο από τις δυνάμεις της της εταιρείας αλλά και από τον δήμο , τους νόμους της χώρας , αλλά και από τους ίδιους τους κατόικους.

Ευχαριστώ πολύ :D :D :D

 

Έχεις δίκιο αλλά δεν υποστηριξε κανείς αυτό. Απλώς γίνεται μια αναφορά ώστε να είμαστε ενημερωμένοι εμείς αλλά κυρίως η vodafone. Άλλωστε πολλά από αυτά τα προβλήματα παραμένουν -όχι μερικές μέρες η μερικούς μήνες- αλλά αρκετά χρόνια άλυτα...
Link to comment
Share on other sites

Πρόδρομος Πάρου. Η επικοινωνία είναι πάρα πολύ δύσκολη. Το σήμα είναι από 1 έως 3 γραμμές αλλά πολύ συχνά εικονικό. Στα περισσότερα σημεία δεν υπάρχει ούτε καν αυτό όμως. Το άσχημο είναι ότι κάποια στιγμή έβαλαν δεύτερη κεραία στο νησί που όμως δεν καλύπτει αυτή την όμολογουμένως δύσκολη περιοχή.
Link to comment
Share on other sites

Αναφορά ανύπαρκτου σήματος στην Κάρπαθο:

 

Σε ολοκλήρωση και συμπλήρωση λεπτομερειών, από προηγούμενο post μου, στην Κάρπαθο το πρόβλημα εντοπίζεται -εκτός από μεγάλο μερος του νησιού- στις περιοχές Αρκάσα, Απέρι και Όλυμπος.

 

Να σημειωθεί οτι τις κατοικημένες αυτές περιοχές καλύπτει σε μεγάλο μέρος, μόνο o CosmOTE.

 

Το νησί αυτό είναι άγονο. Ας κάνουνμε το πάν να μην μείνει και άφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Μαρούσι! 800μ από το σταθμό του τρένου προς Πεύκη! Στο μισό μου σπίτι δεν πιάνει και στο υπόλοιπο μία γραμμή(κι ας μένω στον 5ο!) Αφού βγω έξω για μισό χιλιόμετρο το κινητό προσπαθεί να βρει σήμα (μάταια)! Και έκανα νέα σύνδεση πριν μόλις μια βδομάδα!!! :mad: Το πρόβλημα σε όλη την περιοχή υφίσταται πολλά χρόνια αφού όσοι φίλοι έρχονται σπίτι με βόντα σήμα μηδέν! Πάλι καλά που εργάζονται καθημερινά και διανύουν τόσα χιλιόμετρα για να έχουν το δυνατότερο σήμα... Μην παρακουραστούν μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Ena problhma pou exw entopisei egw einai sto xwrio ths mhteras moy, ton Kandalo Arkadias. Brisketai 13km apo thn Tripolh ki'omws mono h cosmote kai h tim exoyn apsogh kalypsh.... :confused:

Alla kai sto ellhniko poy menw, 3 stena pio panw apo thn bouliagmenhs h kalypsh mesa sta ktiria einai anuparkth, toulaxiston sto tetragwno moy kai sto diplano. Mono h cosmote polu kalh!

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα ειχα παρατηρησει παλιοτερα που ειχα vodafone και ημουνα φανατικος χρηστης οτι παρολου που ηταν το σημα full ελεγε οτι δεν εποιανε...γενικα στο θεμα της καλυψης ειναι στον κοσμο της...σε πολλες περιοχες του πειραια χανει το σημα της σχεδον ολο....

Link to comment
Share on other sites

Γλυφαδα περιοχη Δικηγορικα,υπαρχουν 4-5 μεγαλα ξενοδοχεια τα οποια εχουν μη αποδεκτο σημα 1-2 γραμμες.Μεσα στο κτιριο με το ζορι βρισκω μια γραμμη.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να μάθουμε τον αριθμό των κεραιών και την τοποθεσία που έχουν εγκατασταθεί τελευταία από την Vodafone;

Ή έστω πού παρουσιάζεται βελτίωση στο σήμα.

Στην αντίστοιχη συζήτηση για Cosmote αναφέρονται περιοχές!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...