Jump to content

WP7: Οδηγός εγκαταστασης RΟΜ από 7004 και Updates μεχρι και Mango RTM


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

zune 4.7.1404.0 και το κινητο ειναι εγκατεστημενο και οχι guest!

 

Κανονικα θα επρεπε να σου βρισκει ...

Κατι εχει κολησει...Πως εφτασες εδω ???? Ακολουθησες τον οδηγό και εφτασες εδω ????

Ψαξε στο σαιτ του zune για πιο νεα εκδοση...

 

Αν και θα σου προτεινα να ξεκινησεις απο την αρχή τον οδηγό....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή πολλοί φίλοι με ρωτάνε γιατι σε mango rom με Ελληνικα δεν δουλευει σωστά το bing...

 

Για να εχει το Bing Μουσικη-Ανιχνευση-Απεικονηση

Για τα Ελληνικά στην πρώτη σύνδεση μετά το φλασάρισμα θα σας ζητήσει τη γλώσσα και επιλέξτε Ελληνικά.

Αν βάλουμε παντού Ελληνικά στις ρυθμίσεις τότε το πλήκτρο της αναζήτησης θα μας πηγαίνει στο site του Bing (http://www.bing.com) και όχι στην εφαρμογή Bing.

Για να το αλλάξετε αλλα και για να εχετε Μουσικη-Ανιχνευση-Απεικονηση στο Bing αφού τελειώσετε την εγκατάσταση πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις/Περιοχή + Γλώσσα και στο τέλος της λίστας αλλάξτε σε Αγγλικά Ηνωμένου Βασιλείου την ρύθμιση Γλώσσα Αναζήτησης/Προγράμματος Αναζήτησης.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για να εχει το Bing Μουσικη-Ανιχνευση-Απεικονηση

Για τα Ελληνικά στην πρώτη σύνδεση μετά το φλασάρισμα θα σας ζητήσει τη γλώσσα και επιλέξτε Ελληνικά.

Αν βάλουμε παντού Ελληνικά στις ρυθμίσεις τότε το πλήκτρο της αναζήτησης θα μας πηγαίνει στο site του Bing (http://www.bing.com) και όχι στην εφαρμογή Bing.

Για να το αλλάξετε αλλα και για να εχετε Μουσικη-Ανιχνευση-Απεικονηση στο Bing αφού τελειώσετε την εγκατάσταση πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις/Περιοχή + Γλώσσα και στο τέλος της λίστας αλλάξτε σε Αγγλικά Ηνωμένου Βασιλείου την ρύθμιση Γλώσσα Αναζήτησης/Προγράμματος Αναζήτησης.

 

Προστέθηκε στο πρώτο post! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση πάνω σε αυτό εμένα στα qr codes τα πάει καλά, αλλά στον εντοπισμό μουσικής 0 τίποτα, λειτουργεί αυτό σαν το shazam ή τσάμπα πεδεύομαι :wacko:

 

edit: ρε παιδιά δοκιμάστε και πείτε εμένα ακούει ότι να ναι και όταν βάζω μουσική δεν ακούει τίποτα σχεδόν :(

Edited by Spidergr
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση πάνω σε αυτό εμένα στα qr codes τα πάει καλά, αλλά στον εντοπισμό μουσικής 0 τίποτα, λειτουργεί αυτό σαν το shazam ή τσάμπα πεδεύομαι :wacko:

 

εμενα εβρησκε μουσικη μια χαρα!!!

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση πάνω σε αυτό εμένα στα qr codes τα πάει καλά, αλλά στον εντοπισμό μουσικής 0 τίποτα, λειτουργεί αυτό σαν το shazam ή τσάμπα πεδεύομαι :wacko:

 

edit: ρε παιδιά δοκιμάστε και πείτε εμένα ακούει ότι να ναι και όταν βάζω μουσική δεν ακούει τίποτα σχεδόν :(

 

εμενα εβρησκε μουσικη μια χαρα!!!

 

Και σε μενα δουλευει μια χαρα ..8/10 βρισκει...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!! Θα θελα να μαθω αν θα εχω κανονικη υποστηριξη ελληνικων στο optimus 7 οταν βγει το επισημο update χωρις registry tweaks κτλ.

 

Ναι κανονικά. Είναι μέσα στα features που προστίθενται.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας!! Θα θελα να μαθω αν θα εχω κανονικη υποστηριξη ελληνικων στο optimus 7 οταν βγει το επισημο update χωρις registry tweaks κτλ.

 

Για θέματα της συσκευής σου μπορείς να ενημερώνεσαι και στο σχετικό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283252

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη δεν εχω καταλαβει τελικα το mango βγηκε??και αυτος ο οδηγος ειναι και για lg optimus 7??

Έχει δοθεί η RTM στους κατασκευαστές, αλλά δεν έχει γίνει ακόμη διαθέσιμη η αναβάθμιση στους χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια επειδη δεν εχω καταλαβει τελικα το mango βγηκε??και αυτος ο οδηγος ειναι και για lg optimus 7??

 

Στο πρώτο post του thread της συσκευής σου υπάρχουν τα πάντα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283252

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το mango rtm αλλα δεν βλεπο καμια διαφορα με το mango beta μπικε τιποτα καινουριο?
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το mango rtm αλλα δεν βλεπο καμια διαφορα με το mango beta μπικε τιποτα καινουριο?

 

Πολλά πράγματα. Κυριότερο για εμάς είναι η Ελληνική γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

πιγα στα settings region & language και δεν ελεγε Greek πως το βαζο στα ελληνικα?
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πιγα στα settings region & language και δεν ελεγε Greek πως το βαζο στα ελληνικα?

 

Είσαι σίγουρος πως δεν υπάρχει; Υπήρχε στο nodo και δεν υπάρχει στο mango;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

στο display language δεν εχει ελληνικα στο region format εχει greece
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

στο display language δεν εχει ελληνικα στο region format εχει greece

 

Ακολουθησες τον οδηγο του πρωτου ποστ οταν εκανες την αναβαθμιση ??? Αν οχι τοτε δεν εχεις Ελληνικά ....

Ειναι ανεπισημο update και για να εχεις Ελληνικα παντου πρεπει να να κανεις οτι λεμε στην πρωτη σελιδα

Link to comment
Share on other sites

ειχα ηδη mango beta και ξεκινισα απο το βημα 22 οτι λεγατε....
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

ειχα ηδη mango beta και ξεκινισα απο το βημα 22 οτι λεγατε....

 

Αρα δεν εχεις Ελληνικά...Διαβασε το πρωτο ποστ για λεπτομερειες

Link to comment
Share on other sites

α τωρα καταλαβα ξερετε ποτε ακριβως θα βγει το mango το κανονικο σε update? γιατι αν βγει σεπτεμβριο δεν συμφερει να κανο ολη την διαδικασια απο την αρχη....
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

α τωρα καταλαβα ξερετε ποτε ακριβως θα βγει το mango το κανονικο σε update? γιατι αν βγει σεπτεμβριο δεν συμφερει να κανο ολη την διαδικασια απο την αρχη....

 

Κατα πάσα πιθανοτητα αυτο ειναι το Mango που θα βγει...

Οι φημες λένε Σεπτεμβρη ...οποτε για να μην το ξανακανεις περιμενε τοτε..

Οταν βγει θα ξερουμε αν θα ειναι αυτοματα με τα Ελληνικά η αν θα θελει καποια βοηθεια...

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αμα ειναι αυτο δεν θα εχει skype που λενε? γιατι απο τι ειδα στο mango rtm δεν εχει skype μια αλλη παρατιριση που ειδα οτι παη πιο γρηγορα απο το mango beta στο δικο μου κινητο!
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

αν θελω Αγγλικο μενου αλλα Ελληνικα σε sms,hardware keyboard (7 pro) κλπ.τι κανω?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ναι αλλα αμα ειναι αυτο δεν θα εχει skype που λενε? γιατι απο τι ειδα στο mango rtm δεν εχει skype μια αλλη παρατιριση που ειδα οτι παη πιο γρηγορα απο το mango beta στο δικο μου κινητο!

 

To Skype θα έρθει πιο μετά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...