Jump to content

WP7: Οδηγός εγκαταστασης RΟΜ από 7004 και Updates μεχρι και Mango RTM


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

os version 7661.wp7_5 Trial καλα ειμαστε?

colose το ξεκλειδωμα στο mango γιατι χρειαζεται? βαριεμαι παλι ολα απ την αρχη

 

Mονο αν θέλεις να βαζεις προγραμματα απο το PC ...Ελληνικά εχει τωρα κανονικά

 

 

παιδια πως κανω update το mango..?? που θα το βρω κ γενικα ας μου πει καποιος την διαδικασία ευχαριστω !!

 

Ρε συ ειναι δυνατον να ρωτας αυτο το πράγμα....5 σελιδες ειναι ολο το φορουμ..

Αμαν πια ελεος.....διαβασε την πρωτη σελιδα εχει αναλυτικες οδηγιες...

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως κανω update το mango..?? που θα το βρω κ γενικα ας μου πει καποιος την διαδικασία ευχαριστω !!

 

στην πρωτη σελιδα:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στην πρωτη σελιδα:)

 

Mονο αν θέλεις να βαζεις προγραμματα απο το PC ...Ελληνικά εχει τωρα κανονικά

 

 

μονο το navigon select μ ενδιαφερει, μαλλον πρεπει να το ξεκλειδωσω, εεε?

 

τα μπερδεψα λιγο, ας τα σβησουν οι διαχειριστες

Edited by mustanggre
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eπισης παρακαλω ολους να σταματησουν τα ΡΜ για απλες ερωτησεις που μπορουν να απαντηθουν στο φορουμ και να δουν ολοι τις απαντησεις...Δεν μπορω να απανταω σε 10-15 τη φορα...αν ειναι απλες ερωστησεις δεν θα απανταω...
Link to comment
Share on other sites

εγω Παρετουμε απο το update ... :mad: βαζω οπως μου ειπε ο colosus το support tools και μου βγαζει τωρα το εξης προβλημα ''The installed version of the tool (4.7.1404) needs to be updated to match the Zune version (4.8.2098). Please install the tool version 4.8.2098.'' οπου οι οδηγιες λενε να διαγραψω το UpdateWP.exe ... και μετα ξαναπαμε απο την αρχη παλι .... ευχαριστω παντως για την βοηθεια σας ....
Link to comment
Share on other sites

εγω Παρετουμε απο το update ... :mad: βαζω οπως μου ειπε ο colosus το support tools και μου βγαζει τωρα το εξης προβλημα ''The installed version of the tool (4.7.1404) needs to be updated to match the Zune version (4.8.2098). Please install the tool version 4.8.2098.'' οπου οι οδηγιες λενε να διαγραψω το UpdateWP.exe ... και μετα ξαναπαμε απο την αρχη παλι .... ευχαριστω παντως για την βοηθεια σας ....

 

νομιζω πρεπει να διαγραψεις 2 αρχεια, το λεει στην πρωτη σελιδα ο colosus

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ερώτησή , μετα το update εχει κρατησει ρυθμισεις και εφαρμογές οι οποίες δεν ανοίγουν και θέλει unistall να κανω reset απο την αρχh?

kai otan ανοίγω το zune μου ζηταει να βαλω την νεα εκδοση , κανει οτι ψαχνει και μου λεει οτι δεν υπαρχει νεότερη και δεν μπορώ να συνδεθώ όμως

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πρεπει να διαγραψεις 2 αρχεια, το λεει στην πρωτη σελιδα ο colosus

 

το εχω κανει φιλε μου ... αλλα μετα εχω παλι το ιδιο προβλημα με το UpdateWP ....αστο ειμαι ειδικη περιπτωση εγω :lost:

Link to comment
Share on other sites

εγω Παραιτουμαι απο το update ... :mad: βαζω οπως μου ειπε ο colosus το support tools και μου βγαζει τωρα το εξης προβλημα ''The installed version of the tool (4.7.1404) needs to be updated to match the Zune version (4.8.2098). Please install the tool version 4.8.2098.'' οπου οι οδηγιες λενε να διαγραψω το UpdateWP.exe ... και μετα ξαναπαμε απο την αρχη παλι .... ευχαριστω παντως για την βοηθεια σας ....

 

Ρε Κωστα δεν ειναι δυσκολο κατσε να τα παρουμε απο την αρχη ....

Οσο εισαι σε αυτη την εκδοση κανε οτι εγραψα για το ξεκλειδωμα στην προηγουμενη σελιδα...

 

Μετα πηγαινε εδω και κατεβασε τα 2 αρχεια

http://www.mediafire.com/file/eqs2kn8wr3vy293/Beta1.7z

http://www.mediafire.com/file/o24ig3h3z3hwu13/Beta2.7z

zip pass : b1e0t8a0.

Eχουν μεσα οτι χρειαζεσαι ...και κατεβασε απο την πρωτη σελιδα το bacth file... http://tinyurl.com/6eslbsl...

 

Απεγκατεστησε οτι εχεις βαλει μεχρι τωρα...ολα zune phone tools τα παντα...

και ακολουθησε κατα γραμμα τις οδηγιες απο την 1η σελιδα

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας κάποιο τρόπο για να το ξανακάνουμε το LG να έχει 32 bit χρώμα γιατί μετά το Mango το γύρισε στο 16...

 

εχεις προσβαση στη Registry ????

An εχεις αυτες ειναι οι τιμες που θελουν αλλαγμα...

<characteristic type="HKLM\Drivers\Display\Primary">
        <parm name="PrimBPP" value="32" datatype="integer" />
     </characteristic> 
  <characteristic type="HKLM\Drivers\Display\Primary">
        <parm name="bpp" value="32" datatype="integer" />
     </characteristic> 
  <characteristic type="HKLM\Drivers\Display\Primary">
        <parm name="PanelBPP" value="32" datatype="integer" />

Link to comment
Share on other sites

μεta to update kai αφου έκανα το κολπακι με το αρχειο με το connection setup δεν ξεκλείδωσε , τι κανω? ολα απο την αρχη?ρεστορε unlock kai update ?
Link to comment
Share on other sites

μεta to update kai αφου έκανα το κολπακι με το αρχειο με το connection setup δεν ξεκλείδωσε , τι κανω? ολα απο την αρχη?ρεστορε unlock kai update ?

 

Μετα το update δεν γινεται τιποτα...Ολα απο την αρχή ναι...

Link to comment
Share on other sites

μόλις τελείωσε όμως update ξεκινησα το connection setup , εκανα κατι λαθος῞ και δεν ξεκλείδωσε

σε ευχαριστώ για ολες της απαντήσεις σου :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι τι βλακειες ειναι αυτες ποιος εγραψε τετοια μουφα ..Ενα ειναι το αρχειο και ανεβαινει στο τηλ σε 7008 η nodo ξεκλειδωτο...

ΕΝΑ αρχειο μονο... Και για να το κανουμε και λιανα, στην ουσια 3 τιμες στην REGISTRY αλλαζουμε. Αυτο ειναι ολο.

 

H εγκατασταση των windows συνηθως φταιει για τετοια προβληματα...Λυνονται αμεσως μετα απο φορματ

Κατάλαβα. Το έγραψε ο ansar.ath.gr στον οδηγό του στο xda, (έναν πολύ λεπτομερή οδηγό κατα τ' άλλα, σε σημείο που κουράζει ίσως), και δίνει 2 διαφορετικά xaps για deployment, το καθένα προφανώς κάνει extract διαφορετικό provxml. Και τον ρώτησα τι ακριβώς παίζει για να καταλάβω. Είδα ποια κλειδιά εννοείς οτι αλλάζουν, θα δω και στα δικά του τι διαφορά έχουν, και ελπίζω να απαντήσει κι αυτός.

Τον ξέρεις; Γιατί τώρα που έγραψα το full nickname του, σκέφτηκα μήπως είναι Έλληνας.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Το έγραψε ο ansar.ath.gr στον οδηγό του στο xda, (έναν πολύ λεπτομερή οδηγό κατα τ' άλλα, σε σημείο που κουράζει ίσως), και δίνει 2 διαφορετικά xaps για deployment, το καθένα προφανώς κάνει extract διαφορετικό provxml. Και τον ρώτησα τι ακριβώς παίζει για να καταλάβω. Είδα ποια κλειδιά εννοείς οτι αλλάζουν, θα δω και στα δικά του τι διαφορά έχουν, και ελπίζω να απαντήσει κι αυτός.

Τον ξέρεις; Γιατί τώρα που έγραψα το full nickname του, σκέφτηκα μήπως είναι Έλληνας.

 

Περιεργο..αυτος παντα προσεχει τι γράφει....

Ξερω οτι εχει κανει πολυ δουλεια και εχει ανεβασει πολλες μαμισιες ΡΟΜ για Windows Phone συσκευες.

Δεν ξέρω αν ειναι Ελληνας. Το θεμα ειναι οτι 3 τιμες αλλαζουμε στη registry ....

Link to comment
Share on other sites

Να αναφερω οτι αυτη ειναι μια BETA εκδοση και οτι οταν βγει το Mango επισημα δεν θα μπορειτε να αναβαθμισεται την ΒΕΤΑ. Θα πρεπει να επεαναφερεται το backup που θα κανεται τωρα. Οτι αλλαγες εχετε κανει στο διαστημα αυτο και δεν τις εχετε αποθηκευση αλλου θα χαθουν.

Γιαυτο πρεπει να κανεται Backup και να φυλαξετε αλλου τα αρχεια γιατι θα τα χρειαστειτε οταν το Mango βγει επισημα.

Θα πρεπει τοτε να επαναφερεται το backup (που θα κανεται τωρα) και μετα να αναβαθμισεται

 

 

Μπορώ άφοβα να ΜΗΝ κάνω backup επιδη δεν έχω τίποτα μέσα ,

και όταν θέλω , να γυρίσω στην αρχική με ένα απλό Φλασαρισμα ;

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ άφοβα να ΜΗΝ κάνω backup επιδη δεν έχω τίποτα μέσα ,

και όταν θέλω , να γυρίσω στην αρχική με ένα απλό Φλασαρισμα ;

 

Όχι, backup κάνουμε για να κρατήσουμε ολόκληρο το OS , όχι μόνο για τα αρχεία μας.

Το backup ΕΠΙΒΆΛΛΕΤΑΙ σε όλους, συγκεκριμένα αφού δεν έχεις τίποτα μέσα το backup θα γίνει αρκετά γρήγορα .

Less Is More
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Το έγραψε ο ansar.ath.gr στον οδηγό του στο xda, (έναν πολύ λεπτομερή οδηγό κατα τ' άλλα, σε σημείο που κουράζει ίσως), και δίνει 2 διαφορετικά xaps για deployment, το καθένα προφανώς κάνει extract διαφορετικό provxml. Και τον ρώτησα τι ακριβώς παίζει για να καταλάβω. Είδα ποια κλειδιά εννοείς οτι αλλάζουν, θα δω και στα δικά του τι διαφορά έχουν, και ελπίζω να απαντήσει κι αυτός.

Τον ξέρεις; Γιατί τώρα που έγραψα το full nickname του, σκέφτηκα μήπως είναι Έλληνας.

 

Ισχύει, ο ansar.ath.gr δίνει Unlock_Mango και Update_Mango.

Και κάνει χρήση του sideloading κατά την έκδοση 7401 (αυτή η έκδοση που καθόμαστε για ελάχιστο χρόνο πριν βάλουμε το τελικό και τεράστιο update του mango).

Less Is More
Link to comment
Share on other sites

Γσμώτο! Τώρα βαριέμαι να πηγαίνω πίσω για το ξεκλείδωμα... Αυτό που μου τη σπάει είναι ότι έχω ξεκλείδωμα σαν developer και δεν αφήνει να βάλεις πολλές εφαρμογές! Απαράδεκτο!
Link to comment
Share on other sites

Xαρη στο κυριο colosus ξεκινησα επιτελους το update :) αν και δεν ξερω αν πηρε σωστα την διαδικασια ξεκλειδωματος ....θα το δουμε :)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ την πολιτιμη βοηθεια του :thanks::thanks:

Link to comment
Share on other sites

2. Αφαίρεση του Zune...

3. Εγκατασταση WP SDK 7.1 beta2 απο εδω from http://go.microsoft.com/?linkid=9772716

4. Εγκατασταση του νεου zune...

5. Απο εδω http://tinyurl.com/6eslbsl κατεβασα το αρχειο με το bach file που τρεχει τη διαδικασία με τη μια κανοντας backup και μετά αντιγραφει το φακελο του backup σε αλλο καταλογο και ξεκιναει το zune το οποιο βλεπει το update και ξεικανει η διαδικασία.

Αυτη η φάση του backup/copy παιρνει αρκετη ωρα ..περιπου 45 λεπτα

 

τι εννοείς στο βήμα 4 , εγκατάσταση του ΝΕΟΥ zune ?

Άλλη , καινούργια εκδοσή για Mango ?

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς στο βήμα 4 , εγκατάσταση του ΝΕΟΥ zune ?

Άλλη , καινούργια εκδοσή για Mango ?

 

κατεβάσε το νεο zune απο εδω: http://megaupload.com/?d=KY8J8SIY γιατι με αυτο θα κανεις τα updates...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...