Jump to content

Κανόνες & Οδηγίες για το forum των Τεχνολογικών διαξιφισμών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 274
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και χρόνια πολλά

σε όλους. Θα ήθελα να μου

πείτε ποιό

α) καρτοκινητό

β) καρτοσυμβόλαιο

γ) συμβόλαιο

δίνει τα περισσότερα GB με τα

λιγότερα λεφτά (εώς 20 ευρώ/

μήνα).

Ακουσα για 10γιγα με 19ευρω

της γουιντ, ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω, ακόμη καλύτερα, θα ήταν αν συνεργάζονταν όλοι μαζί και φτιάχναν ένα λειτουργικό-μίξη των android, windows και iOS, με όλα τα προτερήματα και των τριών. :up: Πώς λέτε να έμοιαζε κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Πώς όμως θα συνδυαστεί ο κλειστός χαρακτήρας των WP και iOS με τον ανοικτό και ελεύθερο του Android;

 

Ας γίνουν όλα ελεύθερα. Σε όποιον δεν αρέσει, ας κατεβάζει μόνο συγκεκριμένες εφαρμογές, από ένα κλειστό market.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα, υπόψιν ότι το έχω φορτωμένο με αρκετές εφαρμογές το κινητό...

http://i1378.photobucket.com/albums/ah120/chris_mad1/Screenshot_2015-01-04-12-22-33_zps4ab4e642.png

http://i1378.photobucket.com/albums/ah120/chris_mad1/Screenshot_2015-01-04-12-23-56_zps06a76de4.png

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά

σε όλους. Θα ήθελα να μου

πείτε ποιό

α) καρτοκινητό

β) καρτοσυμβόλαιο

γ) συμβόλαιο

δίνει τα περισσότερα GB με τα

λιγότερα λεφτά (εώς 20 ευρώ/

μήνα).

Ακουσα για 10γιγα με 19ευρω

της γουιντ, ισχύει;

 

Νομίζω η Wind σκέψου πως με ανανέωση 10 ευρώ στο F2G σου κάνει δώρο 1GB και συμβόλαιο 10GB με 19€

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/neo-sumvolaio-sta-19/

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει και με 20 ευρώ 20 γιγα. Πέρυσι είχα το 25 ευρώ 30 γιγα

...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια βόλτα έξω στην κατάψυξη, δοκίμασα ξανά και μου έβγαλε αυτά

Κάνει δουλειά η κατάψυξη τελικά! :P

Link to comment
Share on other sites

Κάνει δουλειά η κατάψυξη τελικά! :P

 

Ναι όντως. Έξω είχε -3 και έμεινα περίπου κανένα 15' :cold::cold: και όταν δοκίμασα να κάνω το benchmark, θερμοκρασία cpu μετρημένο με το 3c cpu έδειχνε 25 βαθμούς κελσίου

Note 4 Baby.........
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα, έχω παρατηρήσει πως όταν έρχομαι Τρίκαλα, που έχω full γραμμές σήμα, το κινητό μου έχει καλύτερη αυτονομία και δεν ζεσταίνεται σχεδόν ποτέ.

 

Όμως στη Θεσσαλονίκη, που έχω 2 γραμμές σήμα, η μπαταρία πέφτει πιο γρήγορα και καμιά φορά χωρίς να "τρέχω" κάτι βαρύ, το κινητό θερμαίνεται λίγο και με απλή χρήση..

 

Πιστεύτε πως το πρόβλημα οφείλεται στην διαφορά σήματος ?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και παίζει το πιο σημαντικό παράγοντα. Γιατί αν δεν εχει καλο σημα το κινητό είναι συνέχεια στην αναζήτηση οποτε και καταναλώνει περισσότερη μπαταρία.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ε καλά το Symbian επιβιώνει στα χέρια των ρομαντικων του είδους... Αφού όμως έχει τόσο χαμηλές απαιτήσεις γιατί δεν επιβίωσε? Θα συνεφερε οικονομικά κάθε εταιρία.

 

τι επιβιωνει,με το ζορι,καλο ειναι πλεον για καμια κληση η μηνυματα,δηλαδη για δευτερη συσκευη,σε ολα τα αλλα ειναι δραμα πλεον και κατι custom roms Που εχουν βγει μην νομιζεις οτι αλλαζουν την κατασταση.καμια σχεση πλεον οι τωρινες ευκολιες που προσφερουν τα τηλεφωνα με τις τοτε symbian συσκευες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, αν αγόραζα κάποια απ' τις τρεις συσκευές, θα πήγαινα στο S5 με WP. Θα απέρριπτα αμέσως το iPhone καθώς θα ζοριζόταν αρκετά από τις απαιτήσεις του Android και θα σκεφτόμουν επίσης σοβαρά να πάω και στο Lumia.
Link to comment
Share on other sites

Ομαλή λειτουργία στα 512MB RAM :p

Αλλά ναι συμφωνώ πως πουθενά αλλού δεν υστερεί το Android.

Έλα πες το στο αρχαίο Xperia mini μου που πηγαίνει αξιοπρεπέστατα με την kitkat.

Όσο για το αν... Το iPhone φέτος δεν έχει κάτι ιδιαίτερο σχεδιαστικά. Αν του έβαζες android θα ήταν απλά άλλο ένα android. Το software είναι που κάνει τη διαφορά.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Φοιτητικό πάγιο cosmote. Το whatsup στους νέους πάει σύννεφο και με το φοιτητικό θα μιλάς μαζί τους (κι αυτοί με σένα) αλλά και με όλους της cosmote σχεδόν δωρεάν (1500 λεπτά το μήνα). Ακόμα έχει 500 λεπτά προς τους υπόλοιπους και 2gb ίντερνετ σε καλύτερο δίκτυο από τους άλλους 2. Κι όλα αυτά 15€ συν τον φόρο. Πολύ καλό deal. Αν ντε και καλά θέλεις κάρτα δες την φοιτητική καρτοκινητή της cosmote.

Για μένα μεγάλη αξία έχει η ποιότητα του δικτύου και σε αυτό η cosmote είναι ακόμα μπροστά.

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μακράν στα φοιτητικά whats up γιατί όλοι έχουν whats up και θα μπορούν να σε παίρνουν και αυτοί εκτός από σένα

Μετά CU

Βασικά μπορείς να κάνεις τα πάντα με 10 ευρώ το μήνα και να σου μένουν δλδ

Με 10ευρη κάρτα παίρνεις 600' προς what's up και 600 mb net και τα λεφτά σου μένουν

Αν θες να μιλάς σε άλλα δίκτυα χρησιμοποιείς τα 5 από τα 8.80 που πρακτικά έβαλες (φόρος 1.12 νομίζω) και έχεις 1000 λεπτά προς όλους. Νομίζω με 7 ευρώ έχεις 1200 λεπτά προς όλους και ή 600 ή 1200 sms (Δεν θυμάμαι ποιο από τα 2).

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...