Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη εισαι καινουργιος στο android...Η εκδοση που εχεις ειναι η 2.3.4 gingerbread.H φρογιο ειναι η προηγουμενη εκδοση 2.2.Απο αυτην ακομα μπορεις να βαλεις το ινσταγκραμ.Μου κανει εντυπωση και μενα...Οταν πηρες το κινητο σε τι γλωσσα ητανε;

αν δεν κάνω λάθος ελληνικά...

αν και νομίζω ότι με το που άνοιξα το κινητό μου έβγαλε να ρυθμίσω γλώσσα και τα σχετικά...

:respect:

 

ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΝ ΕΞΑΣΤΕΡΟ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

αν δεν κάνω λάθος ελληνικά...

αν και νομίζω ότι με το που άνοιξα το κινητό μου έβγαλε να ρυθμίσω γλώσσα και τα σχετικά...

 

Ρυθμισεις-σχετικα με το τηλ(ειναι εκει που λεει τι εκδοση android εχεις) και βγαλε με screenshot φωτο.Ανεβασε την φωτο με συνημμενα αρχεια στο φορουμ μηπως και καταλαβουν οι ειδικοι.Απο τι καταλαβα εχεις εργοστασιακη ρομ ομως...(Μια λυση ειναι να παρεις την ics (4.0.4) αλλα περιμενε εντυπωσεις μου και μετα.)

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-σχετικα με το τηλ(ειναι εκει που λεει τι εκδοση android εχεις) και βγαλε με screenshot φωτο.Ανεβασε την φωτο με συνημμενα αρχεια στο φορουμ μηπως και καταλαβουν οι ειδικοι.Απο τι καταλαβα εχεις εργοστασιακη ρομ ομως...(Μια λυση ειναι να παρεις την ics (4.0.4) αλλα περιμενε εντυπωσεις μου και μετα.)

Επειδη δεν τα καταφερα με το screenshot, θα τα δωσω με τον παραδοσιακο τροπο!!

 

Εκδ. android 2.3.4

Εκδ. βασικου φασματος 8x55A-AAABQOAZM-203028D-66

Eκδ. Kernel 2.6.32.9-perf

SEMCUser@SEMCHost#1

Αριθμος εκδοσης 4.0.2.Α.0.69

:respect:

 

ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΝ ΕΞΑΣΤΕΡΟ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν τα καταφερα με το screenshot, θα τα δωσω με τον παραδοσιακο τροπο!!

 

Εκδ. android 2.3.4

Εκδ. βασικου φασματος 8x55A-AAABQOAZM-203028D-66

Eκδ. Kernel 2.6.32.9-perf

SEMCUser@SEMCHost#1

Αριθμος εκδοσης 4.0.2.Α.0.69

 

Το τηλέφωνο προοριζόταν για τη γερμανική αγορά (στο κουτί κάπου πρέπει να γράφει DE), μιας και έχεις την έκδοση .69.

http://www.xperiablog.net/2012/02/25/4-0-2-a-0-69-firmware-update-is-for-germany-only/

Δεν πρέπει να σε απασχολεί αυτό βέβαια (κι εμένα έτσι ήταν). Σε περίπτωση που θέλεις να αποκτήσεις δικαιώματα root στη συσκευή σου θα μπορούσες να κάνεις downgrade σε κάποια έκδοση (πχ στην .42, κάποια EU ίσως...). Μετά, θα μπορέσεις να αναβαθμίσεις OTA την .62 (είναι μια χαρά σταθερή κι αυτή και δε θα χάσεις το root - τουλάχιστον σε μένα δούλεψε ρολόι). Προσωπικά δε θα αναβάθμιζα σε κάποια ICS και θα παρέμενα στην Gingerbread (όπως είσαι τώρα κι εσύ δηλαδή). Αν δε σε απασχολούν root κλπ συναφή, μπορείς να μείνεις άφοβα στην .69, η οποία δουλεύει απροβλημάτιστα.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο προοριζόταν για τη γερμανική αγορά (στο κουτί κάπου πρέπει να γράφει DE), μιας και έχεις την έκδοση .69.

http://www.xperiablog.net/2012/02/25/4-0-2-a-0-69-firmware-update-is-for-germany-only/

Δεν πρέπει να σε απασχολεί αυτό βέβαια (κι εμένα έτσι ήταν). Σε περίπτωση που θέλεις να αποκτήσεις δικαιώματα root στη συσκευή σου θα μπορούσες να κάνεις downgrade σε κάποια έκδοση (πχ στην .42, κάποια EU ίσως...). Μετά, θα μπορέσεις να αναβαθμίσεις OTA την .62 (είναι μια χαρά σταθερή κι αυτή και δε θα χάσεις το root - τουλάχιστον σε μένα δούλεψε ρολόι). Προσωπικά δε θα αναβάθμιζα σε κάποια ICS και θα παρέμενα στην Gingerbread (όπως είσαι τώρα κι εσύ δηλαδή). Αν δε σε απασχολούν root κλπ συναφή, μπορείς να μείνεις άφοβα στην .69, η οποία δουλεύει απροβλημάτιστα.

με το instagram γιατί έχει πρόβλημα;;;

:respect:

 

ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΝ ΕΞΑΣΤΕΡΟ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο προοριζόταν για τη γερμανική αγορά (στο κουτί κάπου πρέπει να γράφει DE), μιας και έχεις την έκδοση .69.

http://www.xperiablog.net/2012/02/25/4-0-2-a-0-69-firmware-update-is-for-germany-only/

Δεν πρέπει να σε απασχολεί αυτό βέβαια (κι εμένα έτσι ήταν). Σε περίπτωση που θέλεις να αποκτήσεις δικαιώματα root στη συσκευή σου θα μπορούσες να κάνεις downgrade σε κάποια έκδοση (πχ στην .42, κάποια EU ίσως...). Μετά, θα μπορέσεις να αναβαθμίσεις OTA την .62 (είναι μια χαρά σταθερή κι αυτή και δε θα χάσεις το root - τουλάχιστον σε μένα δούλεψε ρολόι). Προσωπικά δε θα αναβάθμιζα σε κάποια ICS και θα παρέμενα στην Gingerbread (όπως είσαι τώρα κι εσύ δηλαδή). Αν δε σε απασχολούν root κλπ συναφή, μπορείς να μείνεις άφοβα στην .69, η οποία δουλεύει απροβλημάτιστα.

Βασικά δεν είναι το θέμα να βάλουμε τον άθρωπο να κάνει root αλλά γιατί δεν τον αφήνει να βάλει instagram, που δεν είναι και λογικό..

με το instagram γιατί έχει πρόβλημα;;;

Δοκίμασε να κάνεις καμία εκκαθάριση δεδομένων στο Google Play και κανένα restart τη συσκευή μετά, μήπως και συνέλθει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Α σόρι, κάπου το «έχασα» στο διάβασμα και νόμιζα ότι ήθελε να περάσει την ICS ο φίλος μας. :cry: :lol:

 

Έχω κι εγώ ερώτηση: γιατί κάθε φορά που θα χρειαστεί να κλείσω και να ανοίξω πάλι τη συσκευή μου εμφανίζει στο appdrawer ΞΑΝΑ και ΞΑΝΑ τις εξής εφαρμογές:

- McAfee

- Xperia Hotshots

- Wisepilot

- UEFA.com

Έχω την .62, είμαι rooted και τις εφαρμογές τις σβήνω από το AppControl του SD Maid. Μήπως απλά να τις κάνω freeze για να μην τις βλεπω και ας μείνουν μέσα; Το έχει αλλος το πρόβλημα αυτό; :confused:

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν είναι το θέμα να βάλουμε τον άθρωπο να κάνει root αλλά γιατί δεν τον αφήνει να βάλει instagram, που δεν είναι και λογικό..

 

Δοκίμασε να κάνεις καμία εκκαθάριση δεδομένων στο Google Play και κανένα restart τη συσκευή μετά, μήπως και συνέλθει.

 

Το πρωτο πραμα που του ειπα να κανει ειναι η εκκαθαριση κ μετα restart αλλα τπτ.Συμφωνω μαζι σου για το θεμα του root.

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο πραμα που του ειπα να κανει ειναι η εκκαθαριση κ μετα restart αλλα τπτ.Συμφωνω μαζι σου για το θεμα του root.

Του το είχες πει κι εσύ, ε? Δεν το είδα..:/ Περίεργο! Θα το κοιτάξω να δω τι γίνεται.. Αλλιώς, το πολύ να του στείλουμε το .apk.

 

@kotetsi: Περίεργο.. δεν είμαι καν root, τις έκανα απλά απεγκατάσταση κ δεν έχουν εμφανιστεί πάλι.. Δοκίμασε να τις κάνεις με titanium ή root uninstaller να δεις τι γίνεται..

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

εκκαθάριση και restart είχα κάνει... τεσπα. σήμερα ξαφνικά μπήκα και το κατέβασα κανονικά... :-S δεν κατάλαβα τι έφταιξε και δεν μπορούσα μέχρι τώρα... !

 

ευχαριστω πάντως παιδιά!!!

:respect:

 

ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΝ ΕΞΑΣΤΕΡΟ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την .62, είμαι rooted και τις εφαρμογές τις σβήνω από το AppControl του SD Maid. Μήπως απλά να τις κάνω freeze για να μην τις βλεπω και ας μείνουν μέσα; Το έχει αλλος το πρόβλημα αυτό; :confused:

 

Δοκίμασε να τις σβήσεις με το titanium..

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Α σόρι, κάπου το «έχασα» στο διάβασμα και νόμιζα ότι ήθελε να περάσει την ICS ο φίλος μας. :cry: :lol:

 

Έχω κι εγώ ερώτηση: γιατί κάθε φορά που θα χρειαστεί να κλείσω και να ανοίξω πάλι τη συσκευή μου εμφανίζει στο appdrawer ΞΑΝΑ και ΞΑΝΑ τις εξής εφαρμογές:

- McAfee

- Xperia Hotshots

- Wisepilot

- UEFA.com

Έχω την .62, είμαι rooted και τις εφαρμογές τις σβήνω από το AppControl του SD Maid. Μήπως απλά να τις κάνω freeze για να μην τις βλεπω και ας μείνουν μέσα; Το έχει αλλος το πρόβλημα αυτό; :confused:

 

τις συγκεκριμενες τις διαγραφω μετα το 2sd!και δεν τις ξαναβλεπω ποτε!αλλα και με το titanium μιας και εισαι root

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!

Εχω το ray πάνω από 1 χρόνο & έχω την έκδοση 4.0.4 με αριθμό 4.1.Β.0.587.

Είναι αργό & με ταλαιπωρεί αυτό. Π.χ. είμαι σε φανάρι & θέλω να πάρω τηλέφωνο (με handsfree). Mέχρι να μου εμφανίσει τα νούμερα της επαφής,να επιλέξω ποιό θέλω & να κάνει την κλήση έχει ανάψει πράσινο!!! Απελπίσία! & δεν είναι φορτωμένο με εφαρμογές. Του έχω έχω αφαιρέσει αρκετές από αυτές που δε χρησιμοποιούσα. Παιχνίδια κτλ.

Σκεφτόμουν να γυρίσω στη Gingerbread & να κάνω & root που δεν έχω κάνει ακόμα. Επειδή δεν είμαι & ο πλέον σχετικός,ήθελα συμβουλές.

1/Πως γυρίζω στη Gingerbread (αναλυτικα).

2/Πως κάνω root τη συσκευή σε αυτή την έκδοση.

3/Τι κάνω με τις εφαρμογές που έχω εγκατεστημένες.

Αυτά τα λίγα! Οποιαδήποτε γνώμη & συμβουλή είναι καλοδεχούμενη!

Ευχαριστώ πολύ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!

Εχω το ray πάνω από 1 χρόνο & έχω την έκδοση 4.0.4 με αριθμό 4.1.Β.0.587.

Είναι αργό & με ταλαιπωρεί αυτό. Π.χ. είμαι σε φανάρι & θέλω να πάρω τηλέφωνο (με handsfree). Mέχρι να μου εμφανίσει τα νούμερα της επαφής,να επιλέξω ποιό θέλω & να κάνει την κλήση έχει ανάψει πράσινο!!! Απελπίσία! & δεν είναι φορτωμένο με εφαρμογές. Του έχω έχω αφαιρέσει αρκετές από αυτές που δε χρησιμοποιούσα. Παιχνίδια κτλ.

Σκεφτόμουν να γυρίσω στη Gingerbread & να κάνω & root που δεν έχω κάνει ακόμα. Επειδή δεν είμαι & ο πλέον σχετικός,ήθελα συμβουλές.

1/Πως γυρίζω στη Gingerbread (αναλυτικα).

2/Πως κάνω root τη συσκευή σε αυτή την έκδοση.

3/Τι κάνω με τις εφαρμογές που έχω εγκατεστημένες.

Αυτά τα λίγα! Οποιαδήποτε γνώμη & συμβουλή είναι καλοδεχούμενη!

Ευχαριστώ πολύ!

 

 

(1) Παρε μπακ απ οτι εχεις μεσα(επαφες,φωτο,βιντεο κ οτι σχετικο χρειαζεσαι)

Κλεισε το κινητο.

(2) Βγαλε την sd καρτα και κανε την διαμορφωση(δηλ εκκαθαριση) στον υπολογιστη.

(3) Βγαλε την σιμ

(4) Ανοιξε το κινητο και πανε ρυθμισεις και κανε επαναφορα εργοστασιακων.

 

Σημαντικο:Να θυμασαι κωδικους μειλ για play store γιατι θα σβηστουνε ΟΛΑ...Οτι εχεις τωρα στο κινητο θα σβηστουνε.

 

Το κινητο μετα την επαναφορα εργοστασιακων ειναι οπως το ανοιγεις την πρωτη φορα,δηλ το στηνεις ξανα απο την αρχη.

 

Πιστευω οτι θα δεις διαφορα...Θα ανασανει το κινητο που λεμε.

 

Πολλα τα καλα του ρουτ αλλα πιστευω οτι δε σου χρειαζεται.Κανε την επαναφορα εργοστασιακων και πες μας.

 

(Ολα αυτα με δικη σου ευθυνη.)

Απλα σε κατατοπιζω γιατι τα εχω περασει κ γω αυτα...

Link to comment
Share on other sites

(1) Παρε μπακ απ οτι εχεις μεσα(επαφες,φωτο,βιντεο κ οτι σχετικο χρειαζεσαι)

Κλεισε το κινητο.

(2) Βγαλε την sd καρτα και κανε την διαμορφωση(δηλ εκκαθαριση) στον υπολογιστη.

(3) Βγαλε την σιμ

(4) Ανοιξε το κινητο και πανε ρυθμισεις και κανε επαναφορα εργοστασιακων.

 

Σημαντικο:Να θυμασαι κωδικους μειλ για play store γιατι θα σβηστουνε ΟΛΑ...Οτι εχεις τωρα στο κινητο θα σβηστουνε.

 

Το κινητο μετα την επαναφορα εργοστασιακων ειναι οπως το ανοιγεις την πρωτη φορα,δηλ το στηνεις ξανα απο την αρχη.

 

Πιστευω οτι θα δεις διαφορα...Θα ανασανει το κινητο που λεμε.

 

Πολλα τα καλα του ρουτ αλλα πιστευω οτι δε σου χρειαζεται.Κανε την επαναφορα εργοστασιακων και πες μας.

 

(Ολα αυτα με δικη σου ευθυνη.)

Απλα σε κατατοπιζω γιατι τα εχω περασει κ γω αυτα...

 

Εβγαλα την sd,τη sim & τη μπαταρία & τώρα είναι πιό γρήγορο.

Εχω άλλο θέμα όμως! Οταν θέλω να δω ένα νούμερο που έχω καταχωρημένο στις επαφές μου,πάω στις επαφές πατάω επάνω στο όνομα & δεν κάνει τίποτα,πρέπει να πατήσω πάνω στο πρόσωπο της επαφής. Τότε εμφανίζεται το πράσινο εικονίδειο & μπορώ να κάνω μόνο κλήση. Δηλαδή δε μπορώ να δω κάποιο τηλέφωνο αν θέλω. Μόνο κλήση μπορώ να κάνω!

Τα νεύρα μου! Τι μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ τον zxr & τον left_ace για τις απαντήσεις τους!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα την sd,τη sim & τη μπαταρία & τώρα είναι πιό γρήγορο.

Εχω άλλο θέμα όμως! Οταν θέλω να δω ένα νούμερο που έχω καταχωρημένο στις επαφές μου,πάω στις επαφές πατάω επάνω στο όνομα & δεν κάνει τίποτα,πρέπει να πατήσω πάνω στο πρόσωπο της επαφής. Τότε εμφανίζεται το πράσινο εικονίδειο & μπορώ να κάνω μόνο κλήση. Δηλαδή δε μπορώ να δω κάποιο τηλέφωνο αν θέλω. Μόνο κλήση μπορώ να κάνω!

Τα νεύρα μου! Τι μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ τον zxr & τον left_ace για τις απαντήσεις τους!

 

Oτι και να κανεις με την ics εισαι....καταδικασμενος να...υποφερεις.

Τα διοκιμασα ολα με την ....σκασμενη αυτη εκδοση,με root διαγραφη πολλων αρχειων,με αλλο kernel και ταχυτητα 1200MHz η 1400MHz,custom rom ics με πολλες παραλλαγες.Mπααααααα,μονο ταλαιπωρια......

Πιστευω μια επιστροφη σε gb,με root και αφαιρεση αχρηστων εφαρμογων θα εισαι πολυ καλυτερα.

Θα εχεις σε πιο ηπια μορφη το θεμα με την κληση.Εκει πας σε custom rom που δεν υπαρχει προβλγμα.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα την sd,τη sim & τη μπαταρία & τώρα είναι πιό γρήγορο.

Εχω άλλο θέμα όμως! Οταν θέλω να δω ένα νούμερο που έχω καταχωρημένο στις επαφές μου,πάω στις επαφές πατάω επάνω στο όνομα & δεν κάνει τίποτα,πρέπει να πατήσω πάνω στο πρόσωπο της επαφής. Τότε εμφανίζεται το πράσινο εικονίδειο & μπορώ να κάνω μόνο κλήση. Δηλαδή δε μπορώ να δω κάποιο τηλέφωνο αν θέλω. Μόνο κλήση μπορώ να κάνω!

Τα νεύρα μου! Τι μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ τον zxr & τον left_ace για τις απαντήσεις τους!

Αν και δεν μας λες αν χρησιμοποιείς κάποια εφαρμογή κλήσης τρίτου ή αν χρησιμοποιείς την stock δοκίμασε να πατήσεις παρατεταμένα πάνω στην επαφή σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν μας λες αν χρησιμοποιείς κάποια εφαρμογή κλήσης τρίτου ή αν χρησιμοποιείς την stock δοκίμασε να πατήσεις παρατεταμένα πάνω στην επαφή σου.

 

Χρησιμοποιώ τη stock εφαρμογή. Οταν πατήσω παρατεταμένα επάνω στην επαφή μου εμφανίζει τα εξής.

Επεξερ. αρ. πριν την κλήση

προσθήκη στα αγαπημένα

Συνδεδεμένη επαφή

Επεξεργασία επαφής

Διαγραφή επαφής

:angry:

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. μπορει καποιος να μου πει σας παρακαλω πως βαζουμε το cwm στο xperia ray? sory αν εχει απαντηθει αλλα δεν μπορω να το βρω. εναι ο ιδιος τροπος με το neo v? τα ιδια αρχεια?

σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τη stock εφαρμογή. Οταν πατήσω παρατεταμένα επάνω στην επαφή μου εμφανίζει τα εξής.

Επεξερ. αρ. πριν την κλήση

προσθήκη στα αγαπημένα

Συνδεδεμένη επαφή

Επεξεργασία επαφής

Διαγραφή επαφής

:angry:

Όταν ανοίγεις την stock εφαρμογή της κλήσης σου εμφανίζει στο κάτω μέρος τρεις επιλογές: Επαφές, Κινητό, Ομάδες. Πατάς στο Κινητό (αν και νομίζω ότι αυτή είναι η προεπιλογή). Πατάς το δεξί πλήκτρο και σου εμφανίζει ένα μενού όπου γράφει Εμφάνιση αρχείου κλήσεων. Εκεί αν πατήσεις παρατεταμένα πάνω σε μια επαφή τότε σου βγάζει επιλογή και για Προβολή Επαφής.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τη stock εφαρμογή. Οταν πατήσω παρατεταμένα επάνω στην επαφή μου εμφανίζει τα εξής.

Επεξερ. αρ. πριν την κλήση

προσθήκη στα αγαπημένα

Συνδεδεμένη επαφή

Επεξεργασία επαφής

Διαγραφή επαφής

:angry:

 

Που ειχες καταχωρημενες τις επαφες πριν;Εγω που τις ειχα στη σιμ δε μου το εκανε αυτο.Με το που εβαλα την καρτα περασαν αυτοματα τα ονοματα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. μπορει καποιος να μου πει σας παρακαλω πως βαζουμε το cwm στο xperia ray? sory αν εχει απαντηθει αλλα δεν μπορω να το βρω. εναι ο ιδιος τροπος με το neo v? τα ιδια αρχεια?

σας ευχαριστω πολυ

 

Ένας πολύ εύκολος τρόπος είναι η εγκατάσταση του x-Parts από το Google Play εδώ: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pvy.CWMinstaler&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5wdnkuQ1dNaW5zdGFsZXIiXQ

 

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Ακολουθώντας τον βοηθό επιβίωσης στο 3.9 Tweaking στην έκδοση 4.0, αλλάζω το αρχείο /system/etc/hw_config.sh προσθέτωντας τη γραμμή

echo "6144,9216,12288,18432,21504,24576" > /sys/module/lowmemorykiller/parameters/minfree

αλλά με επανεκίνηση του κινητού δεν αλλάζει το αρχείο minfree στο φάκελο /sys/module/lowmemorykiller/parameters/,

μάλλον δεν εκτελείται το hw_config.sh κατά την εκκίνηση :(

Καμία ιδέα?

Αν πάλι μπω στο /system/etc/ και κάνω εκτέλεση ως root το hw_config.sh, αλλάζει κανονικά

 

@isolove

που μπορώ να βρω την forsakenGB 1+1,2 ? μόνο την έκδοση 3 βρίσκω!

ευχαριστώ

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Που ειχες καταχωρημενες τις επαφες πριν;Εγω που τις ειχα στη σιμ δε μου το εκανε αυτο.Με το που εβαλα την καρτα περασαν αυτοματα τα ονοματα.

 

Τις επαφές τις έχω συγχρονίσει στο google. Δε νομίζω να επηρεάζει αυτό όμως. Μου λειτουργούσε κανονικά η εφαρμογή,τώρα το κάνει.

Εσβησα ότι είχα στο κινητό & στην κάρτα & έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Ξαναέβαλα τις εφαρμογές που είχα.

Είναι ένα ίχνος πιο γρήγορο από πριν & δε μπορώ ακόμα να δω τις επαφές μου αν δεν κάνω κλήση

Προσπάθησα να πάω στην 2.3 αλλά δεν τα κατάφερα. Πήγα να κάνω root,κατεβάζω το flashtool,μετά πάω να κατεβάσω το update & το είχαν κατεβάσει,όπως & το εναλλακτικό link.

Τέλος πάντων κουράστηκα & δε θα ασχοληθώ άλλο. Είναι & χρονοβόρο.

Ευχαριστώ & εσένα & τον zxr για τις βοήθειες που μου δώσατε.

Μήπως ξέρει κάποιος καμιά εφαρμογή για επαφές τηλεφώνου?

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

@isolove

που μπορώ να βρω την forsakenGB 1+1,2 ? μόνο την έκδοση 3 βρίσκω!

ευχαριστώ

 

http://www.crocko.com/942ECCC5F62144B288A877E8134A795C/forsakengb1+1,2.rar

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...