Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σου πω έχει περάσει από το μυαλό μου να κάνω το update σε ics μπας γίνει καλύτερο αλλά με αυτά που διαβάζω... όλο και με απομακρύνει. Ευχαριστώ πολύ για τον οδηγό.

 

η ics δεν φτιαχτικε για το ray.ακομα και χιλιοσκαλισμενες ρομ στους xda,δεν δουλευουν σωστα.τις δοκιμασα ολες!

Δεν νομιζω να φταιει η ρομ για το θεμα οθονη.εχω περασει ενα καρο ρομ,η οθονη ρολοι!

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

η ics δεν φτιαχτικε για το ray.ακομα και χιλιοσκαλισμενες ρομ στους xda,δεν δουλευουν σωστα.τις δοκιμασα ολες!

Δεν νομιζω να φταιει η ρομ για το θεμα οθονη.εχω περασει ενα καρο ρομ,η οθονη ρολοι!

 

Τι στο καλο? Ειμαι ο μονος που η ics του ετρεχε νερακι??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι στο καλο? Ειμαι ο μονος που η ics του ετρεχε νερακι??

Νεράκι όχι, αλλά ούτε χειρότερα από την GB και σε μένα. Το lag που είχε στη GB, το ίδιο έχει και στην ICS. Δεν πηγαίνει χειρότερα. Το είχα πει και όταν την πέρασα..;)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εγω την περασα με το που το πήρα και παει θαυμασια. Γενικα το εχω λατρέψει

 

:-)

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Ok παιδες. Ευχαριστω γιατι απορησα. Ναι οταν λεω νερακι εννοω σαν την GB
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ok παιδες. Ευχαριστω γιατι απορησα. Ναι οταν λεω νερακι εννοω σαν την GB

 

Που οφειλεται αυτη η διαφοροποιηση ομως;Αλλοι κανουνε παραπονα και να εσεις λετε οτι τρεχει μια χαρα;

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι όταν μιλάω και έχω ανοιχτή ακρόαση δεν ακούγομαι καλά στους άλλους και πρέπει να μιλάω αρκετά κοντά στο κινητό για να με ακούσουν. Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Συγγνώμη που το παραθέτω αλλά δεν πήρα απάντηση. Αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει..

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που το παραθέτω αλλά δεν πήρα απάντηση. Αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει..

 

Ευχαριστώ.

 

Στη ανοιχτη ακροαση γενικα πρεπει να εισαι κοντα στο ακουστικο απ οτι ξερω.Ποσο μακρια εισαι;

Link to comment
Share on other sites

Που οφειλεται αυτη η διαφοροποιηση ομως;Αλλοι κανουνε παραπονα και να εσεις λετε οτι τρεχει μια χαρα;

Εξαρτάται και από τον τρόπο εγκατάστασης (ένα clean install πάντα βοηθάει) και από το πως έχει στημένη ο καθένας τη συσκευή του..

 

 

 

 

Συγγνώμη που το παραθέτω αλλά δεν πήρα απάντηση. Αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει..

 

Ευχαριστώ.

Εξαρτάται πόσο μακριά είσαι όταν μιλάς με ανοιχτή ακρόαση. Σίγουρα δεν θα θα σε ακούν όπως από το μικρόφωνο..

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Και στο μισό μέτρο να είμαι δεν ακούγομαι καλά στους άλλους.. Μήπως φταίει η θήκη σιλικόνης που του έχω;
Link to comment
Share on other sites

Που οφειλεται αυτη η διαφοροποιηση ομως;Αλλοι κανουνε παραπονα και να εσεις λετε οτι τρεχει μια χαρα;

Εξαρτάται πως θα κάνεις την εγκατάσταση, αν θα σβήσεις όλα τα προηγούμενα κατάλοιπα, αν θα πετάξεις ότι bloatware υπάρχει προεγκατεστημένο κτλ κτλ

Και στο μισό μέτρο να είμαι δεν ακούγομαι καλά στους άλλους.. Μήπως φταίει η θήκη σιλικόνης που του έχω;

Είναι πολύ πιθανό να φταίει η θήκη αλλά και μισό μέτρο που αναφέρεις είναι μακριά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πως θα κάνεις την εγκατάσταση, αν θα σβήσεις όλα τα προηγούμενα κατάλοιπα, αν θα πετάξεις ότι bloatware υπάρχει προεγκατεστημένο κτλ κτλ

 

Είναι πολύ πιθανό να φταίει η θήκη αλλά και μισό μέτρο που αναφέρεις είναι μακριά.

 

Με ψηνεις zxr να την κανω...καλα εννοειτε οτι αν περασω την ics κατευθειαν επαναφορα εργοστασιακων θα κανω για να κατσει καλα κ μετα ξανα στυσιμο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Με ψηνεις zxr να την κανω...καλα εννοειτε οτι αν περασω την ics κατευθειαν επαναφορα εργοστασιακων θα κανω για να κατσει καλα κ μετα ξανα στυσιμο το κινητο.

 

Αδιαζεις και καρτα μνημης εννοειται γιατι εχει φακελους των εφαρμογων με 2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν θεωρώ ότι είναι κάτι δύσκολο. Ειδικά το Ray και το Neo V τα έχουμε ξεψαχνίσει τόσο πολύ που δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρεις εδώ μέσα ότι χρειάζεσαι.

Δες τον οδηγό για αρχαρίους΄.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αδιαζεις και καρτα μνημης εννοειται γιατι εχει φακελους των εφαρμογων με 2.3

 

Καλα εκανες και το επισημανες γιατι δεν θα το εκανα.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Τι στο καλο? Ειμαι ο μονος που η ics του ετρεχε νερακι??

 

Nερακι θα ετρεχε μολις την εγκατεστησες,αδεια χωρις να περασεις εφαρμογες,η με ελαχιστα πραγματα.

"Φορτωσε" το κινητο και δεν θα πηγαινει βημα,σε σχεση με gb,συν αυτο το τρεμουλιασμα που κανει......

Εχουνε κοντα 100mb διαφορα σαν αρχεια η gb με την ics,στο θεμα εσωτερικης μνημης και ram επισης σημαντικες διαφορες .

Aλλωστε οταν η ιδια η sony προτεινει ΚΑΙ downgrade,το πραγμα μιλαει απο μονο του,κατι ξερουν για ....αγανακτισμενους πελατες.....

http://talk.sonymobile.com/thread/35239?start=0&tstart=0

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Nερακι θα ετρεχε μολις την εγκατεστησες,αδεια χωρις να περασεις εφαρμογες,η με ελαχιστα πραγματα.

"Φορτωσε" το κινητο και δεν θα πηγαινει βημα,σε σχεση με gb,συν αυτο το τρεμουλιασμα που κανει......

Εχουνε κοντα 100mb διαφορα σαν αρχεια η gb με την ics,στο θεμα εσωτερικης μνημης και ram επισης σημαντικες διαφορες .

Aλλωστε οταν η ιδια η sony προτεινει ΚΑΙ downgrade,το πραγμα μιλαει απο μονο του,κατι ξερουν για ....αγανακτισμενους πελατες.....

http://talk.sonymobile.com/thread/35239?start=0&tstart=0

 

Αγαπητε, μιλαω για ιδιες εφαρμογες με gb και ιδιες με ics. Και μιλαω για πολλες εφαρμογες. Τοσες που δεν ειχα αλλη ελευθερη μνημη για update των εφαρμογων.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με ψηνεις zxr να την κανω...καλα εννοειτε οτι αν περασω την ics κατευθειαν επαναφορα εργοστασιακων θα κανω για να κατσει καλα κ μετα ξανα στυσιμο το κινητο.

 

Kανε εσυ την αναβαθμιση και μην στεναχωριεσαι,εδω ειμαστε γιατην επαναφορα στην GB.....την επομενη μερα.....:lol:

Πριν την περασεις την ICS τσεκαρε mb ελευθερα στην μνημη κινητου και RAM.....

Aν θες τσεκαρε και επιδοσεις με το antutu.Επανελαβε τα παραπανω και με την ICS.....

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.antutu.ABenchMark&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hbnR1dHUuQUJlbmNoTWFyayJd

 

Αγαπητε, μιλαω για ιδιες εφαρμογες με gb και ιδιες με ics. Και μιλαω για πολλες εφαρμογες. Τοσες που δεν ειχα αλλη ελευθερη μνημη για update των εφαρμογων.:)

 

Θα μας πει ο ιδιος αν θελει,ειναι θεμα χρονου.......

Εμενα καποιες στιγμες με την ics μου θυμιζε το....vivaz σε ανταποκριση......με τα 720MHz.....:lol:

Kαι μην αρνηθεις οτι εχει ενα τρεμουλο η ics......:D

 

Ποσταρω ξανα το LG clock weather widget μιας και το προηγουμενο ....κολαγε.

Αυτο δουλευει αψογα,και ξεκιναει κανονικα με την επανεκινηση.....

http://www.2shared.com/file/5cuzJeFi/comlgeclockweatherwidget-1.html

Edited by isolove
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κανείς να μου πει γιατί δεν μπορώ να κατεβάσω το instagram???

:respect:

 

ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΝ ΕΞΑΣΤΕΡΟ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν μπορείς? Τι πρόβλημα σου βγάζει?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν μπορείς? Τι πρόβλημα σου βγάζει?

Η συσκευή σας δεν είναι συμβατή με αυτή την έκδοση. αυτό μου βγάζει όταν πάω στο μάρκετ.

:respect:

 

ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΝ ΕΞΑΣΤΕΡΟ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή σας δεν είναι συμβατή με αυτή την έκδοση. αυτό μου βγάζει όταν πάω στο μάρκετ.

:blink: Το Instagram μπαίνει από Froyo και πάνω, πως είναι δυνατόν?! Μήπως είσαι με καμιά περίεργη custom?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Kανε εσυ την αναβαθμιση και μην στεναχωριεσαι,εδω ειμαστε γιατην επαναφορα στην GB.....την επομενη μερα.....:lol:

Πριν την περασεις την ICS τσεκαρε mb ελευθερα στην μνημη κινητου και RAM.....

Aν θες τσεκαρε και επιδοσεις με το antutu.Επανελαβε τα παραπανω και με την ICS.....

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.antutu.ABenchMark&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hbnR1dHUuQUJlbmNoTWFyayJd

 

 

 

Θα μας πει ο ιδιος αν θελει,ειναι θεμα χρονου.......

Εμενα καποιες στιγμες με την ics μου θυμιζε το....vivaz σε ανταποκριση......με τα 720MHz.....:lol:

Kαι μην αρνηθεις οτι εχει ενα τρεμουλο η ics......:D

 

Ποσταρω ξανα το LG clock weather widget μιας και το προηγουμενο ....κολαγε.

Αυτο δουλευει αψογα,και ξεκιναει κανονικα με την επανεκινηση.....

http://www.2shared.com/file/5cuzJeFi/comlgeclockweatherwidget-1.html

 

Εβαλα την ics τελικα γιατι με πεισατε.Τωρα αμα φαω παντοφλα απο την γυναικα διοτι ειναι δικο της θα σας πω.Αναμενετε λοιπον εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

:blink: Το Instagram μπαίνει από Froyo και πάνω, πως είναι δυνατόν?! Μήπως είσαι με καμιά περίεργη custom?

 

τι εννοείς;;

:respect:

 

ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΝ ΕΞΑΣΤΕΡΟ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς;;

 

Επειδη εισαι καινουργιος στο android...Η εκδοση που εχεις ειναι η 2.3.4 gingerbread.H φρογιο ειναι η προηγουμενη εκδοση 2.2.Απο αυτην ακομα μπορεις να βαλεις το ινσταγκραμ.Μου κανει εντυπωση και μενα...Οταν πηρες το κινητο σε τι γλωσσα ητανε;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...