Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις εγγύηση, έχεις Ελληνικά, δεν τα χάνεις σε περίπτωση αναβάθμισης, δεν είσαι χαμένη. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε ευχαριστω πολυ. Θα γινει η παραγγελια απο επαρχια οταν με το καλο γινει και ηθελα να ξερω αν αξιζει, για καποιο λογο, να πληρωσω παραπανω....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

το βρηκα σε μαγαζι,κινητομανια,205 ευρω.Μου ειπε οτι τα εισαγουνε αυτοι και οτι τα ανοιγουνε να περασουνε Ελληνικα,και δεν ξερω τι αλλο.Ποια η διαφορα απο παραεισαγωγης με τα πιο....νομιμα?πχ δεν εχουν Ελληνικα στο πληκτρολογιο?

Παιζει να αγορασω μεταχειρισμενο κινητο για καινουργιο?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα σε μαγαζι,κινητομανια,205 ευρω.Μου ειπε οτι τα εισαγουνε αυτοι και οτι τα ανοιγουνε να περασουνε Ελληνικα,και δεν ξερω τι αλλο.Ποια η διαφορα απο παραεισαγωγης με τα πιο....νομιμα?πχ δεν εχουν Ελληνικα στο πληκτρολογιο?

Παιζει να αγορασω μεταχειρισμενο κινητο για καινουργιο?

 

Απο εγγυηση δεν μας ειπες ; Δικια τους η Sony ; Παιζει παντως να ειναι και μεταχιρισμενα . Αυτο οτι τα ανοιγουν μου κανει πολυ περιεργο.

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα σε μαγαζι,κινητομανια,205 ευρω.Μου ειπε οτι τα εισαγουνε αυτοι και οτι τα ανοιγουνε να περασουνε Ελληνικα,και δεν ξερω τι αλλο.Ποια η διαφορα απο παραεισαγωγης με τα πιο....νομιμα?πχ δεν εχουν Ελληνικα στο πληκτρολογιο?

Παιζει να αγορασω μεταχειρισμενο κινητο για καινουργιο?

 

Η Sony έχει κόμπλεξ με την εγγύηση από σκρουτζομαγαζα, κάποιο παιδί που χρειάστηκε εγγύηση το πήγε στο μαγαζί που το αγόρασε και αυτοί το έστειλαν στη γερμανία ....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα και θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να παράσχει μία χείρα βοήθειας (δύο, τρεις...).

Σήμερα αγόρασα μεταχειρισμένο RAY. Μόλις το άνοιξα, συνειδητοποίησα οτι είχε περασμένη την ICS 4.0.3 από Cyanogenmod. Επειδή είμαι σχετικά άσχετος, πώς μπορώ να γυρίσω πίσω στην 2.3.3, αφού τα προβλήματα που έχει είναι αξεπέραστα (για εμένα), όπως π.χ. όταν με καλεί κάποιος, το τηλέφωνο δεν αλλάζει οθόνη! Πρέπει να πατήσω το πλήκτρο με το ακουστικό για να δω ποιος με καλεί.

Δεν με πειράζει ακόμα και να το πάω κάπου να το φτιάξω, αλλά δεν ξέρω πού...

Να σας πω εδώ, οτι δοκίμασα να το κάνω unroot με ένα πρόγραμμα που βρήκα στο διαδίκτυο, αλλά το PC companion το έβλεπε πλέον σαν Arc(!). Μετά προσπάθησα μέσω του Companion να κάνω ενημέρωση λογισμικού, αλλά σε ένα σημείο έβγαζε "X" και με τελείωνε. Και αφού είδα και αποείδα, είπα να σας ενοχλήσω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Οικογένεια, φίλους, δουλειά και γέλιο :lol:. Τι άλλο να θέλει κανείς; (η υγεία είναι προαπαιτούμενο...)
Link to comment
Share on other sites

για δοκίμασε ένα φλασάρισμα με SEUS

 

Δοκίμασα και το αποτέλεσμα φαίνεται στη φωτογραφία.

Μήπως να το πάω στην Arvato;

Οικογένεια, φίλους, δουλειά και γέλιο :lol:. Τι άλλο να θέλει κανείς; (η υγεία είναι προαπαιτούμενο...)
Link to comment
Share on other sites

Τοτε φιλε μου,εγω στην θέση σου,θα του τραβαγα μια επαναφορά εργοστασιακων.αφου έχεις πάρει τα κατάλληλα back ups πρωτα

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τοτε φιλε μου,εγω στην θέση σου,θα του τραβαγα μια επαναφορά εργοστασιακων.αφου έχεις πάρει τα κατάλληλα back ups πρωτα

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

 

Ακριβώς αυτό εννοούσα φίλε μου και σε ευχαριστώ για το χρόνο σου. Πώς γίνεται όμως αυτή η ρημάδα η επαναφορά εργοστασιακών; Από το μενού του τηλεφώνου απλά ξεκινάει από την αρχή. Δεν αλλάζει ούτε το root, ούτε το unroot, ούτε η ICS. :cry::cry::cry:

Οικογένεια, φίλους, δουλειά και γέλιο :lol:. Τι άλλο να θέλει κανείς; (η υγεία είναι προαπαιτούμενο...)
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Δεν ξέρω άλλο τρόπο
Οικογένεια, φίλους, δουλειά και γέλιο :lol:. Τι άλλο να θέλει κανείς; (η υγεία είναι προαπαιτούμενο...)
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Δεν ξέρω άλλο τρόπο

 

Τοτε φιλε μου δεν ξερω..ίσως γνωρίζει κάποιο παιδι.το παληκαρι που στο δώσε δεν ξέρει?

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

 

επειδη προκειται να το αγορασω...μπορειτε να μου πειτε εσεις που το εχετε τι γνωμη εχετε για τον δεκτη gps καθως επισης και πιο θεωρειται το πιο καλο προγραμμα πλοηγησης?

η μπαταρια του πως παει?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Μετριοφροσύνη,είναι η τέχνη,του να επιτρέπεις τους άλλους να ανακαλύψουν μόνοι τους,πόσο υπέροχος είσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

Ο δεκτης gps με N DRIVE κλειδωνει σε 4-5 δευτερολεπτα η μπαταρια εχει τα γνωστα χαλια ολων των κινητων με επεξεργαστη 1ghz, 1 ημερα με το ζορι χωρις ιδιαιτερα σκληρη χρηση...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας το κινητό εδώ και 2 μήνες συνοπτικά θα έλεγα:

 

+ πολύ καλή απόκριση οθόνης (πολύ σημαντικό για μένα), γρήγορο κινητό, smooth - σπάνια κολλάει, ωραίο σχέδιο και ποιοτικό, android 4.0 (προσεχώς)

- μικρή οθόνη που σημαίνει πολύ μικρός χώρος για zoom in - out και άλλα gestures με τα δάχτυλα (με καλή ανάλυση όμως), μέτρια μπαταρία, μέτρια (προς κακή) κάμερα,

 

τώρα για gps εκτός από το google maps δεν το έχω χρησιμοποιήσει σαν car gps γιατί δεν αξίζει με αυτό το μέγεθος οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

 

επειδη προκειται να το αγορασω...μπορειτε να μου πειτε εσεις που το εχετε τι γνωμη εχετε για τον δεκτη gps καθως επισης και πιο θεωρειται το πιο καλο προγραμμα πλοηγησης?

η μπαταρια του πως παει?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Ένα Ghz είναι και το Neo V μου και με αρκετή χρήση δυο μερούλες άνετα τις βγάζει!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τοτε φιλε μου δεν ξερω..ίσως γνωρίζει κάποιο παιδι.το παληκαρι που στο δώσε δεν ξέρει?

 

Φίλε konstantinoslp η απάντηση / βοήθεια και λύση δόθηκε τελικά από τον κατασκευαστή της ROM που είχε το κινητό μου.

Ο τύπος (JJ Doctor) είναι μέλος των XDA Developers και η απάντηση που μου έδωσε παρατίθεται κατωτέρω προς βοήθεια τυχόν άλλων μελών του forum που τη χρειάζονται:

 

Just to save ur time if u r planning to go back to gingerbread then do this

1) Download Latest Flash Tool from HERE and install it

2) Download Official Firmware from HERE (ST18i_4.0.2.A.0.62.ftf.zip), Extract the ST18i_4.0.2.A.0.62.ftf file and place in C:\Flashtool\firmwares

3) Run FlashTool application. Now Turn off ur Phone Press Volume DOWN and without releasing it connect it to PC via USB, a Green Led light will show up... Let it install drivers

4) Click on the Flash Button, in Flashtool and Select FlashMode. it will show a list of files but just ignore it and Click OK.

 

Let it do the whole process... Thats it.. you r completely official.

Οικογένεια, φίλους, δουλειά και γέλιο :lol:. Τι άλλο να θέλει κανείς; (η υγεία είναι προαπαιτούμενο...)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα υπαρξει αναβαθμιση για το κινητο sony xperia ray σε μεγαλυτερη του 2.3.4?????????

 

Θα υπάρξει... http://blogs.sonymobile.com/products/2011/12/21/ice-cream-sandwich-coming-to-2011-xperia%E2%84%A2-smartphones-from-end-marchearly-april-2012/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας το κινητό εδώ και 2 μήνες συνοπτικά θα έλεγα:

 

+ πολύ καλή απόκριση οθόνης (πολύ σημαντικό για μένα), γρήγορο κινητό, smooth - σπάνια κολλάει, ωραίο σχέδιο και ποιοτικό, android 4.0 (προσεχώς)

- μικρή οθόνη που σημαίνει πολύ μικρός χώρος για zoom in - out και άλλα gestures με τα δάχτυλα (με καλή ανάλυση όμως), μέτρια μπαταρία, μέτρια (προς κακή) κάμερα,

 

τώρα για gps εκτός από το google maps δεν το έχω χρησιμοποιήσει σαν car gps γιατί δεν αξίζει με αυτό το μέγεθος οθόνης.

 

Kακη καμερα?Σε σχεση με ποιο,με το νοκια 808?

2 χρονια με το vivaz εχω δουλεψει ολα τα προγραμματα πλοηγησης με αριστα αποτελεσματα οπτικα και ακουστικα,και εχει μικροτερη οθονη.......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

επειδη ενδιαφερομαι για το εν λογο κινητο...

ποια ειναι η διαφορα του με το neo v ?

περαν της καμερας,κατι αλλο?

βιντεοκληση βασικα κανουν και τα 2 μοντελα?

γιατι αλλου εχω διαβασει ναι και αλλου οχι...

τι μου προτεινετε?

ευχαριστω

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έλεγα ότι είναι και τεράστιες ειδικά σε μνήμη και επεξεργαστή. Η κάμερα είνια καλύτερη ίσως για το Ray και αναμφίβολα ο σχεδιασμός.

Κανένα δεν κάνει video κλήση μέσω GSM αλλά και στα δυο μπορείς να βάλεις το skype για αυτό το σκοπό.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έλεγα ότι είναι και τεράστιες ειδικά σε μνήμη και επεξεργαστή. Η κάμερα είνια καλύτερη ίσως για το Ray και αναμφίβολα ο σχεδιασμός.

Κανένα δεν κάνει video κλήση μέσω GSM αλλά και στα δυο μπορείς να βάλεις το skype για αυτό το σκοπό.

 

να σαι καλα φιλε .

βεβαια τωρα αυτο με την βιντεοκληση με προσγειωσε.. :(

και η μπαταρια δεν πιστευω να ξεπερνα τις 2 ημερες με μεση χρηση,οποτε..

ίδωμεν..:worry:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με μέτρια χρήση όσο είπες είναι. Για smartphone όμως είναι αρκετά καλά!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...