Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

Προχωράνε οι εποχές. Δε λέω να ασχολούμαστε και με τα αθλήματα, διάβασμα κ.τ.λ. αλλά 1-2 ώρες στο ίντερνετ δεν κάνουν κακό, πιστεύω.

Δεν υπάρχει περίπτωση να διαβάζει το myphone γιατί δεν έχει ίντερνετ και δεν έχει σχέση με την τεχνολογία. Επίσης, αν αυτή θυμώσει από αυτά που θα δει, τότε περαστικά της, αυτή είναι η αλήθεια και κατά βάθος την ξέρει.

Δεν το λέω αυτό με το τι έκαναν παλιά όπως ίσως λενε οι γονεις σου ή οι παππούδες σου οτι και καλά στα δικά τους χρόνια ηταν καλυτερα.

 

Κρατά όμως αυτό...είσαι μικρός ακόμα και μην χαλιεσαι....εσύ δεν θες την πρώτη και θες την δεύτερη. Το κάνες και λιανα στην ενδιαφερόμενη οπότε η μπάλα είναι σε αυτής το γήπεδο. Αν θέλει και εκτιμά την παρέα σας ας το δείξει εμπράκτως και να σεβαστεί το οτι δεν θες επαφες με την πρώτη.

 

 

Αν δεν θέλει τοτε ζύγισε το ποσο θες να κανεις παρέα μαζί της και ας φέρνει την πρωτη και ποσο να μην εχεις επαφές με καμιά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το λέω αυτό με το τι έκαναν παλιά όπως ίσως λενε οι γονεις σου ή οι παππούδες σου οτι και καλά στα δικά τους χρόνια ηταν καλυτερα.

 

Κρατά όμως αυτό...είσαι μικρός ακόμα και μην χαλιεσαι....εσύ δεν θες την πρώτη και θες την δεύτερη. Το κάνες και λιανα στην ενδιαφερόμενη οπότε η μπάλα είναι σε αυτής το γήπεδο. Αν θέλει και εκτιμά την παρέα σας ας το δείξει εμπράκτως και να σεβαστεί το οτι δεν θες επαφες με την πρώτη.

 

 

Αν δεν θέλει τοτε ζύγισε το ποσο θες να κανεις παρέα μαζί της και ας φέρνει την πρωτη και ποσο να μην εχεις επαφές με καμιά.

 

Πράγματι οι γονείς μου και οι παππούδες μου μου το λένε αυτό και με εκνευρίζει γιατί δεν σκέφτονται ότι προχωράμε.

Αύριο θα συναντηθούμε με την δεύτερη και θα δω τι θα γίνει. Ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποσο είσαι αλλά εγώ παιζει και να μην ήξερα πως ειναι το internet.

 

Χωριά οτι 14 όταν ήμουν ποτε θα πάω να παίξω μπασκετ με ένοιαζε.. Καψουρα είχα αλλά όχι πανω απο την σπυριαρα μπάλα: p

 

ΥΓ: ελπίζω να μην διαβάζει το myphone ή αν το κάνει να μην εχεις βαλέ αληθινές ηλικίες και μέρη (πύργος,Ζάκυνθος) γιατί τότε δεν βλέπω να ξεμπερδευεις.

Όταν ήμουν 14 είχαμε σπίτι έναν μονοπύρηνο pentium 3 με μια ογκώδη οθόνη! Εννοείται χωρίς ίντερνετ.Έπαιζα ναρκαλιευτή και ένιωθα μάγκας, ότι ξέρω από υπολογιστές και καλά:p

 

Εννοείται πάνω από όλα ήταν το παιχνίδι στις γειτονιές, γυρνούσαμε πάντα ιδρωμένοι σπίτι.Βασικά από ότι βλέπω σήμερα τα παιδιά το έχουν ρίξει στη τεχνολογία.Χαίρομαι που πρόλαβα εποχές που κινητά και υπολογιστές ήταν πολυτέλεια.

 

@alex Δε το λέω για σένα που γράφεις φίλε.Ήταν απλά μια αφορμή για αυτά που παρατηρώ τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουν 14 είχαμε σπίτι έναν μονοπύρηνο pentium 3 με μια ογκώδη οθόνη! Εννοείται χωρίς ίντερνετ.Έπαιζα ναρκαλιευτή και ένιωθα μάγκας, ότι ξέρω από υπολογιστές και καλά:p

 

Εννοείται πάνω από όλα ήταν το παιχνίδι στις γειτονιές, γυρνούσαμε πάντα ιδρωμένοι σπίτι.Βασικά από ότι βλέπω σήμερα τα παιδιά το έχουν ρίξει στη τεχνολογία.Χαίρομαι που πρόλαβα εποχές που κινητά και υπολογιστές ήταν πολυτέλεια.

 

@alex Δε το λέω για σένα που γράφεις φίλε.Ήταν απλά μια αφορμή για αυτά που παρατηρώ τελευταία.

 

Πραγματικά και εγώ κάθομαι πολλές ώρες μπροστά από μια οθόνη και πιστεύω πως είναι ντροπή. Αλλά αυτός δεν είναι λόγος για να παραμελεί κανείς τα μαθήματά του. Από το καλοκαίρι θα αλλάξω συνήθειες και θα βγαίνω έξω να με βλέπει ο ήλιος:p. Ίσως να φαίνεται λίγο περίεργο που το λέει ένα 14χρονο, αλλά έτσι είναι τα πράγματα, είτε το θέλουμε είτε όχι.

Βέβαια αυτό το θέμα είναι λίγο :offtopic:

 

Zafos90 Και για μένα να το έλεγες δε θα με πείραζε, δεν παρεξηγώ:)

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

Τελικά συνειδητοποίησα ότι μπορώ να υπομείνω λίγο ακόμα τη βλακεία της, άμα με φτάσει στο αμήν, θα της ρίξω ένα βρίσιμο:X που θα το θυμάται 5 χρόνια:D
Link to comment
Share on other sites

^ Τι συνεβη και το συνειδητοποιησες;

 

Σήμερα συναντηθήκαμε γιατί δίναμε Μαθηματικά και μου είπε ότι θέλει να βγούμε έξω το Σάββατο και θέλει να κάνουμε παρέα. Της το ξεκαθάρισμα ότι αν είναι και η άλλη δεν πάω πουθενά και από ότι κατάλαβα κάνει παρέα με την άλλη όταν λείπω και όταν έρχομαι την παρατάει. Προσποιούμαι όμως ότι είμαι φίλος της πρώτης γιατί τη λυπάμαι αλλά φαίνεται πως καταλαβαίνει ότι θέλω να κόψω τις επαφές μ'αυτήν γιατί ενώ παλιά μου έλεγε όλα τα μυστικά της τώρα σχεδόν δε μου μιλάει.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα συναντηθήκαμε γιατί δίναμε Μαθηματικά και μου είπε ότι θέλει να βγούμε έξω το Σάββατο και θέλει να κάνουμε παρέα. Της το ξεκαθάρισμα ότι αν είναι και η άλλη δεν πάω πουθενά και από ότι κατάλαβα κάνει παρέα με την άλλη όταν λείπω και όταν έρχομαι την παρατάει. Προσποιούμαι όμως ότι είμαι φίλος της πρώτης γιατί τη λυπάμαι αλλά φαίνεται πως καταλαβαίνει ότι θέλω να κόψω τις επαφές μ'αυτήν γιατί ενώ παλιά μου έλεγε όλα τα μυστικά της τώρα σχεδόν δε μου μιλάει.

 

Βρε εσυ δεν ειπες οτι ειναι συνεχεια μαζι και δεν χωριζονται ποτε;

Link to comment
Share on other sites

Βρε εσυ δεν ειπες οτι ειναι συνεχεια μαζι και δεν χωριζονται ποτε;

 

Ναι, δεν είχαμε συναντηθεί μετά την Παρασκευή, και αυτή ήταν η κατάσταση τότε. Δεν ξέρω τι άλλαξε:confused:

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να της ειπε κανενα καρφι η φιλη σου οτι δεν τη χωνευεις και να σπαστηκε..

 

Οπως και να χει, εσυ καλο ειναι -αφου δεν μπορεις να την αποφυγεις εντελως- να πηγαινεις με τα νερα της, δουλεψε την λιγο και ισως αρχισεις να το "διασκεδαζεις" καποια στιγμη!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να της ειπε κανενα καρφι η φιλη σου οτι δεν τη χωνευεις και να σπαστηκε..

 

Οπως και να χει, εσυ καλο ειναι -αφου δεν μπορεις να την αποφυγεις εντελως- να πηγαινεις με τα νερα της, δουλεψε την λιγο και ισως αρχισεις να το "διασκεδαζεις" καποια στιγμη!

 

Φαινόταν κιόλας γιατί συνέχεια της την έλεγ και την πρόσβαση.(edit:το SwiftKey μου μέσα, δεν θυμάμαι τι έλεγε) Δεν ξέρω αν μπορώ να πάω με τα νερά της γιατί είμαι εγωιστής και αν νιώσω ότι έχω δίκιο, θα το αποδείξω με κάθε τρόπο όποιος και να είναι απέναντί μου. Λες να αρχίζω να το διασκεδάσω όπως στην αρχή; Θα δείξει:)

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

Φαινόταν κιόλας γιατί συνέχεια της την έλεγ και την πρόσβαση. Δεν ξέρω αν μπορώ να πάω με τα νερά της γιατί είμαι εγωιστής και αν νιώσω ότι έχω δίκιο, θα το αποδείξω με κάθε τρόπο όποιος και να είναι απέναντί μου. Λες να αρχίζω να το διασκεδάσω όπως στην αρχή; Θα δείξει:)

 

Παντως μην την παρεξηγεις, πιστευω οτι απλα εχει προβλημα με τον εαυτο της και γι'αυτο φερεται ετσι..

 

Καλη τυχη μικρε :)

Link to comment
Share on other sites

Παντως μην την παρεξηγεις, πιστευω οτι απλα εχει προβλημα με τον εαυτο της και γι'αυτο φερεται ετσι..

 

Καλη τυχη μικρε :)

 

Έχει πρόβλημα με τον εαυτό της και γι'αυτό αλλάζει γκόμενους σαν τα πουκάμισα και κάνει την πληγωμένη και νομίζει ότι έχει ζήσει πολλά:wacko:

Μεταξύ σοβαρού και αστείου της είπα:-Χαλάρωσε είσαι 14, μην κάνεις λες και είσαι 30, για χαλάρωσε λίγο.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και το εκτιμώ, αν συμβεί τίποτα άλλο, θα σε ενημερώσω :)

Link to comment
Share on other sites

Να τα φτιαξεις με τη 2η (αυτη που συμπαθεις δηλαδη) και ετσι αυτη θα ξεκοψει με τη 1η, ολοι ξερουν τι γινεται σε τετοιες περιπτωσεις. Οταν καταφερεις να απομακρυνθουν τοτε τα χαλατε (αν θες) και μενετε φιλοι. Στα 14 ειναι ευκολο να μεινεις φιλος με την κοπελα που τα ειχες.
Link to comment
Share on other sites

Να τα φτιαξεις με τη 2η (αυτη που συμπαθεις δηλαδη) και ετσι αυτη θα ξεκοψει με τη 1η, ολοι ξερουν τι γινεται σε τετοιες περιπτωσεις. Οταν καταφερεις να απομακρυνθουν τοτε τα χαλατε (αν θες) και μενετε φιλοι. Στα 14 ειναι ευκολο να μεινεις φιλος με την κοπελα που τα ειχες.

 

Δυστυχώς για να γίνει μια σχέση πρέπει να θέλουν και οι δύο, και αυτή ξέρω ότι δεν με βλέπει ερωτικά.;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει πρόβλημα με τον εαυτό της και γι'αυτό αλλάζει γκόμενους, κάνει την πληγωμένη και νομίζει ότι έχει ζήσει πολλά:wacko:

Μεταξύ σοβαρού και αστείου της είπα:-Χαλάρωσε είσαι 14, μην κάνεις λες και είσαι 30, για χαλάρωσε λίγο.

 

Νομιζω πλεον αυτη η συμπεριφορα στα μικρα κοριτσια ειναι πολυ συνηθισμενη.

Γενικα ειναι πολυ.. αμυαλα.

Δινουν πολυ βαση στην εμφανιση και στα αγορια, κανουν τα παντα για να ειναι αποδεκτες

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για να γίνει μια σχέση πρέπει να θέλουν και οι δύο, και αυτή ξέρω ότι δεν με βλέπει ερωτικά.;)

 

Δε το ξέρεις... Μη πεις το ξέρεις! Δεν το ξέρεις ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δε το ξέρεις... Μη πεις το ξέρεις! Δεν το ξέρεις ;)

 

Το ξέρω. Γενικά ξέρω πως σε καμιά γνωστή μου δεν αρέσω. Δεν σας κλαίγομαι, απλά αυτή είναι η αλήθεια.

 

Νομιζω πλεον αυτη η συμπεριφορα στα μικρα κοριτσια ειναι πολυ συνηθισμενη.

Γενικα ειναι πολυ.. αμυαλα.

Δινουν πολυ βαση στην εμφανιση και στα αγορια, κανουν τα παντα για να ειναι αποδεκτες

 

Είναι ένας τρόπος επιβεβαίωσης.;)

Link to comment
Share on other sites

Δε το ξέρεις... Μη πεις το ξέρεις! Δεν το ξέρεις ;)

 

Θα συμφωνησω! (ωραιο αβαταρ κιολας :p)

 

Το ξέρω. Γενικά ξέρω πως σε καμιά γνωστή μου δεν αρέσω.

 

Πως εισαι τοσο σιγουρος?

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω! (ωραιο αβαταρ κιολας :p)

 

 

 

Πως εισαι τοσο σιγουρος?

 

Καμιά δεν μου έχει δείξει κάτι τέτοιο, εκτός από μία(εξαίρεση).

Link to comment
Share on other sites

Καμιά δεν μου έχει δείξει κάτι τέτοιο, εκτός από μία(εξαίρεση).

 

Μήπως τρως όλο σου το φαΐ;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καμιά δεν μου έχει δείξει κάτι τέτοιο, εκτός από μία(εξαίρεση).

 

Αυτη ειναι μεγαλη συζητηση βασικα αλλά καθε ανθρωπος εχει το τροπο του να δειχνει τετοια πραγματα, απλα μερικες φορες εμεις δεν το βλεπουμε (γι'αυτο και ειναι δυσκολη φαση οι ανθρωπινες σχεσεις). Εισαι και σε μια περιεργη ηλικια για αυτα τα πραγματα βεβαια. Μερικες φορες ισως πρεπει να δειξεις εσυ το ενδιαφερον για να κανεις το αλλο ατομο να "ξεκολλησει" και να ανοιχτει περισσοτερο. Απ'οτι καταλαβαινω σου αρεσει η 2η και υποπτευομαι οτι κι εσυ δεν της το δειχνεις.

 

(Ομολογω οτι μπηκα σε αυτο το θεμα για να γελασω αλλά να που τελικα εφθασα σε σημειο να γραφω κιολας :p )

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τρως όλο σου το φαΐ;

 

Όχι, απλά δίνω την αίσθηση του φυτού γιατί δεν βγαίνω και ενώ οι φίλοι μου πηγαίνουν σε πάρτι, εγώ διαβάζω για την οικογένεια των σλαβικών γλωσσών. Και ότι εγώ με βρίσκω λίγο άσχημο και ας μου έχουν πει ότι είμαι κούκλος (η εξαίρεση που λέγαμε) και ότι είμαι όμορφος (η πρώτη).

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτη ειναι μεγαλη συζητηση βασικα αλλά καθε ανθρωπος εχει το τροπο του να δειχνει τετοια πραγματα, απλα μερικες φορες εμεις δεν το βλεπουμε (γι'αυτο και ειναι δυσκολη φαση οι ανθρωπινες σχεσεις). Εισαι και σε μια περιεργη ηλικια για αυτα τα πραγματα βεβαια. Μερικες φορες ισως πρεπει να δειξεις εσυ το ενδιαφερον για να κανεις το αλλο ατομο να "ξεκολλησει" και να ανοιχτει περισσοτερο. Απ'οτι καταλαβαινω σου αρεσει η 2η και υποπτευομαι οτι κι εσυ δεν της το δειχνεις.

 

(Ομολογω οτι μπηκα σε αυτο το θεμα για να γελασω αλλά να που τελικα εφθασα σε σημειο να γραφω κιολας :p )

 

Όχι, δεν μου αρέσει η δεύτερη, απλώς την αγαπάω (φιλικά) και την νοιάζομαι. Και θέλω να είμαι συνέχεια κοντά της. Φαντάσου ότι πριν 1χρόνο βριζόμασταν κάθε μέρα.

Δεν μπορώ να κάνω την πρώτη κίνηση γιατί φοβάμαι την απόρριψη (όχι γι'αυτήν, γενικά μιλάω)

(Και εγώ για να γελάσω με τον πόνο του άλλου μπήκα εδώ, αλλά κοίτα που κατέληξα:lol:)

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

(ωραιο αβαταρ κιολας :p)

Ευχαριστώ! (Παλιοαντιγραφεα!)

 

Κοίτα... Την απόρριψη θα την φοβάσαι πάντα αν δε φας ένα γερό χαστούκι ;) Πάντα θα είσαι δειλός, και θα μένεις με σκέψη "τι θα γινόταν αν..."

 

Τι έχεις να χάσεις με το να κάνεις κίνηση; Λίγη αυτοπεποίθηση χρειάζεται μόνο :)

 

Και αν της αρέσεις αλλά φοβάται να το δείξει; Οι κοπέλες μέχρι και τα 16-17 τουλάχιστον είναι σε φάση "Το γουρούνι, δε κάνει κίνηση" ενώ δεν τολμάνε να πάνε καν στα 3 μέτρα απόσταση και να δείξουν ενδιαφέρον

 

Και εμείς καθόμαστε και ονειρευόμαστε τη ζωή μας με αυτές, ενώ δε τολμαμε να αρθρώσουμε δύο προτάσεις ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! (Παλιοαντιγραφεα!)

 

Κοίτα... Την απόρριψη θα την φοβάσαι πάντα αν δε φας ένα γερό χαστούκι ;) Πάντα θα είσαι δειλός, και θα μένεις με σκέψη "τι θα γινόταν αν..."

 

Τι έχεις να χάσεις με το να κάνεις κίνηση; Λίγη αυτοπεποίθηση χρειάζεται μόνο :)

 

Και αν της αρέσεις αλλά φοβάται να το δείξει; Οι κοπέλες μέχρι και τα 16-17 τουλάχιστον είναι σε φάση "Το γουρούνι, δε κάνει κίνηση" ενώ δεν τολμάνε να πάνε καν στα 3 μέτρα απόσταση και να δείξουν ενδιαφέρον

 

Και εμείς καθόμαστε και ονειρευόμαστε τη ζωή μας με αυτές, ενώ δε τολμαμε να αρθρώσουμε δύο προτάσεις ;)

 

Δεν νομίζω να της αρέσω γιατί μου μιλάει για το αγόρι που της αρέσει;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...