Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

Αλλο η καψουρα ομως κι αλλο ο γαμος...

Στον γαμο χρειαζονται πολυ περισσοτερα απο την αγαπη μονο.;)

Γι'αυτο λεω εγω μακρυα απο μας τετοια πραγματα, αλλωστε κι εσυ 18 εισαι μολις.:p

 

Ekeino που ηθελα να πω οτι αν την παντρευομουν(τον ερωτα της ζωης μου εννοω) θα εκανα οτι περναει απο το χερι μου για να ειμαστε καλα και να μην της/μας λειπει τιποτα...συνηθως ειναι τα χρηματα που διμιουργουν προβλημα στις μερες μας:rolleyes:

 

Αλλα παιδια αν δεν νιωθεται οτι εχετε βρει τον ερωτα της ζωης σας δεν υπαρχει λογος να βιαζεστε να παντρευτητε,,,απο τα 28 και μετα ειναι μια ιδανικη ηλικια θα ελεγα,,,αλλα και μετα να μην τον βρειτε τον ερωτα της ζωη σας σιγουρα θα βρειτε να παντρευτητε μια κοπελα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ετσι ειναι.Αγαπαω και την κοπελα μου ομως.

 

<<Βρε καλά μου τα έλεγε η Φλώρα εμένα,σκατά>>.Σκέψου κάτσε σκέψου,την λύση για να βρεις.Τώρα όμως ε,όχι όταν θα μπει το αβγό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μολις εμαθα πως πρωην μου τα χαλασε με το αγορι της(3 μηνες σχεση) γιατι με θελει ακομη. τα ειχε φτιαξει μαζι του απλως και μονο για να με ξεχασει αλλα τελικα δεν τα καταφερε. οφειλω να ομολογησω πως και εγω τρεφω ακομη αισθηματα γ αυτην αλλα δεν ειμαι σιγουρος για το τι πρεπει να κανω. :(
αν δεν ειναι εσυ σιγουρος που το ζεις,[πως περιμενεις να ειμαστε εμεις και να σου πουμε κιολας τι να κανεις?

 

Παντρευομαι σε 2 μηνες.

Ερωτευτηκα μια κοπελα πριν λιγο καιρο που ειναι ακριβως οπως την θελω.

Ενω στην αρχη με ηθελε και εκεινη τωρα φοβαται.

Θελω βοηθεια στο πως θα μπορεσω να την κερδισω.

 

Ετσι ειναι.Αγαπαω και την κοπελα μου ομως.
χμ...στην αρχη με μπερδεψες.σκεφτηκα"αφου παντρευεται τι μας ρωταει πως να κερδισω την κοπελα"..μετα ομως καταλαβα τι παιζει...τωρα τι να σου πω?να ακυρωσεις τον γαμο?να την πεσεις και στην αλλη να δεις τι γινεται?

 

κατ αρχην οφειλεις να ξεκαθαρισεις την κατασταση με την μελλουσα γυναικα σου.δεν λεω να την χωρισεις,απλα να αποφασισεις τι θελεις εσυ...αυτην ή καποια αλλη?αν θες αυτη-και μονο αυτη- συνεχισε μαζι της ΜΟΝΟ.αν σου μπαινουν στο μυαλο διαφορες...ζουζουνες τοτε καλυτερα να την ενημερωσεις(αν και η αποψη μου ειναι οτι αυτος ο γαμος ηρθε λιγο γρηγορα ή μετα απο πιεση....)

βοηθεια για τοο πως να την κερδισεις ειναι ευκολο να παρεις.το τιμιο ομως δεν ειναι αυτο...σωστα?

 

<<Βρε καλά μου τα έλεγε η Φλώρα εμένα,σκατά>>.Σκέψου κάτσε σκέψου,την λύση για να βρεις.Τώρα όμως ε,όχι όταν θα μπει το αβγό.
+1
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

kala ola auta alla akoma kalitera einai na tis kratisis k tis dyo gia ligo kairo k blepeis...to mono poy tha se simbouleva einai na miliseis me tin dikia sou k na pate ton gamo ligo pio piso.etsi tha gnoriseis tin alli k meta i apofasi diki sou....
Link to comment
Share on other sites

Παντρευομαι σε 2 μηνες.

Ερωτευτηκα μια κοπελα πριν λιγο καιρο που ειναι ακριβως οπως την θελω.

Ενω στην αρχη με ηθελε και εκεινη τωρα φοβαται.

Θελω βοηθεια στο πως θα μπορεσω να την κερδισω.

 

Εγώ έχω μια απορία..Πως γίνεται να παντρεύεσαι σε 2 μήνες και παράλληλα να ερωτεύεσαι μια άλλη που όπως λες είναι ακριβώς όπως την θες?!?

 

Πρώτον αν είναι σωστά τα στοιχεία σου είναι 26 ετών..Για τα δικά μου κριτήρια λίγο μικρός για να παντρευτείς..ίσως για τα δικά σου ικανός να κρατήσεις ένα σπίτι..

 

Δεύτερον ίσως να φανεί παράξενο αυτό που θα πω αλλά αν δεν είσαι σίγουρος ότι θες να περάσεις το υπόλοιπο της ζωής σου με την κοπελα που παντρεύεσαι ε τότε πολύ απλά μην το κάνεις..

 

Το αν έχεις ερωτευτεί ή όχι την άλλη κοπέλα είναι δευτερεύον θέμα γιατί προσωπικά για μένα μάλλον έχεις πρόβλημα με το θέμα ότι παντρεύεσαι..Ίσως να κοιτάξεις πρώτα αυτό και μετά τους έρωτες...

 

Και φυσικα συμφωνώ με τους προλαλήσαντες ότι καλό θα ήταν αφού καταλάβεις τι θέλεις να μιλήσεις με την μέλλουσα γυναίκα σου και σύντομα..Οι 2 μήνες θα περάσουν γρήγορα και δεν θα ήταν ωραίο να βρεθείς έξω από την εκκλησία στο παρά 5 και να καταλάβεις τι θέλεις και να ανοίξεις συζήτηση εκείνη την ώρα με την κοπελα..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

προσεξε να μην κανεις κανενα λαθος φιλε μου.αφησα σχεση 4 ετων για μια κοπελα που ολα ροδινα μου φαινονταν στην αρχη.

τωρα ξερεις τι κανω?προσπαθω να τα βρω με την παλια μου σχεση

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

κατσε ρε ταξιδιωτη...εσυ με μια εβραια δεν εισαι?

ποτε προσπαθεις να τα βρεις με την πρωην?στα ρεπο σου?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εμ εχει ονομα,μαρια.

κι οχι πλεον το ξεκοψα γιατι δεν με χαλασε η θρησκεια μονο.

δυτυχως εμεις οι αντρες πολλες φορες ημαστε ξεροκεφαλοι κι οταν χασουμε τον ανθρωπο που πραγματικα νοιαζοταν για μας τοτε κλαψουριζουμε.

καλα να παθω ομως

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εμ εχει ονομα,μαρια.

κι οχι πλεον το ξεκοψα γιατι δεν με χαλασε η θρησκεια μονο.

δυτυχως εμεις οι αντρες πολλες φορες ημαστε ξεροκεφαλοι κι οταν χασουμε τον ανθρωπο που πραγματικα νοιαζοταν για μας τοτε κλαψουριζουμε.

καλα να παθω ομως

 

αχ... στερνη μου γνωση, να σε ειχα πρωτα, που λενε!!! εεεμμμ, δεν το ανοιγετε το ρημαδι το μυαλο σας να καταλαβετε ποιες σας αγαπουν και ποιες αξιζουν!!! αιντε μην συγχυστω τωρα... :X:X:mad::mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

εμ εχει ονομα,μαρια.

κι οχι πλεον το ξεκοψα γιατι δεν με χαλασε η θρησκεια μονο.

δυτυχως εμεις οι αντρες πολλες φορες ημαστε ξεροκεφαλοι κι οταν χασουμε τον ανθρωπο που πραγματικα νοιαζοταν για μας τοτε κλαψουριζουμε.

καλα να παθω ομως

δεν ηξερα πως την λενε σορι..δε το εγραψα υποτιμητικα παντως..

ελπιζω να βρεις αυτο που πραγματικα αξιζεις...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται μέχρι τα 15 να έκανα σχεδόν μόνο με κοπέλες παρέα, και μετά απο μια ηλικία να μην θέλω να τις βλέπω ούτε ζωγραφιστές;
Link to comment
Share on other sites

ε αμα σε πληγωσε καμια λογικο ειναι.Εκτος αν ετσι στα καλα καθουμενα αρχισες να μην θες να τις δεις ουτε ζωγραφιστες.....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αχ... στερνη μου γνωση, να σε ειχα πρωτα, που λενε!!! εεεμμμ, δεν το ανοιγετε το ρημαδι το μυαλο σας να καταλαβετε ποιες σας αγαπουν και ποιες αξιζουν!!! αιντε μην συγχυστω τωρα... :X:X:mad::mad:

 

τουλαχιστον υπαρχουν και καποιοι που παραδεχοντε τα λαθη τους

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται μέχρι τα 15 να έκανα σχεδόν μόνο με κοπέλες παρέα, και μετά απο μια ηλικία να μην θέλω να τις βλέπω ούτε ζωγραφιστές;

 

αλλαξαν οι σεξουαλικες σου προτιμησεις μηπως?:O:confused:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

αλλαξαν οι σεξουαλικες σου προτιμησεις μηπως?:O:confused:

:lol:

ε τωρα τι να πω.εγραψες

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αχ... στερνη μου γνωση, να σε ειχα πρωτα, που λενε!!! εεεμμμ, δεν το ανοιγετε το ρημαδι το μυαλο σας να καταλαβετε ποιες σας αγαπουν και ποιες αξιζουν!!! αιντε μην συγχυστω τωρα... :X:X:mad::mad:

 

γιατι εσεις ανοιγετε το μυαλο σας για να δειτε ποιοι νοιαζονται για σας κ σας αγαπουν πραγματικα? το μονο που κανετε ειναι να μας φτυνετε!!

Link to comment
Share on other sites

αχ... στερνη μου γνωση, να σε ειχα πρωτα, που λενε!!! εεεμμμ, δεν το ανοιγετε το ρημαδι το μυαλο σας να καταλαβετε ποιες σας αγαπουν και ποιες αξιζουν!!! αιντε μην συγχυστω τωρα... :X:X:mad::mad:

 

γιατι εσεις ανοιγετε το μυαλο σας για να δειτε ποιοι νοιαζονται για σας κ σας αγαπουν πραγματικα? το μονο που κανετε ειναι να μας φτυνετε!!

 

 

 

dr routh VS dr love :lol:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

γιατι εσεις ανοιγετε το μυαλο σας για να δειτε ποιοι νοιαζονται για σας κ σας αγαπουν πραγματικα? το μονο που κανετε ειναι να μας φτυνετε!!

 

Πες τα,πες τα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προσεξε να μην κανεις κανενα λαθος φιλε μου.αφησα σχεση 4 ετων για μια κοπελα που ολα ροδινα μου φαινονταν στην αρχη.

τωρα ξερεις τι κανω?προσπαθω να τα βρω με την παλια μου σχεση

 

Σε καταλαβαινω φιλε μου.

Απλα η ζωη καμια φορα τα φερνει ετσι για να μας δυσκολευει.

Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι ποσοι απο αυτους που απαντησαν εκτος απο σενα εχουν βρεθει σε παρομοια θεση?

Πραγματικα καμια σχεση με πρωιναδικα,με ερωτες επιφανειακους κτλ.

Ευχομαι να μην το ζησει κανεις εκτος και αν εχει καρδια απο πετρα.

Πραγματικα το ευχομαι.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Για να μη τα πολυλογω:αγαπαω την κοπελα μου και θα την παντρευτω γιατι μου δινει σιγουρια και αγαπη,και πολλα αλλα.

Δεν ειμαι καθολου ανωριμος για γαμο,απλα ειμαι ερωτευμενος,αλλα φαινεται οτι ο ερωτας εκτος της σχεσης μας ειναι παρανομος για τους πολους.

Το θεωρω φυσικο να ειμαι ερωτευμενος και εκτος της σχεσης μου,αλωστε τα περι φυσεως κανεις δεν τα καταλαβε ποτε.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

οκ...γιατι τοτε δεν αφηνεις και την μελλουσα γυναικα σου να εχει εραστη/εραστες?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

οκ...γιατι τοτε δεν αφηνεις και την μελλουσα γυναικα σου να εχει εραστη/εραστες?

 

Δεν της το απαγορευσα ποτε.

Ισα ισα που εχουμε μιλησει γι'αυτο το θεμα και της εχω πει οτι απλα θα ηθελα να μου το πει.Αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα μας.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

απορια: αφου εχετε ξεκαθαρισει πως ειστε ελευθεροι για αλλες σχεσεις,γιατι δε της το λες?

εκτος αν υποψιαζεσαι πως αν αυτη κανει καποια λαδια,δεν θα στο πει...

 

 

(δε σου λεω τι να κανεις,προς Θεου)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...