Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

Ε, τοτε καταλαβαινεις και μόνος σου που θα καταληξει η σχεση αυτη...και κατα ποσο εισαι διατεθειμενος να το συνεχισεις ή να δωσεις τελος.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μα φυσικα και δεν προκειται να γινω κατι τετοιο.κι εννοειται οτι τα δικα μου πιστευω ειναι δυνατοτερα.

 

Και από πότε το χρώμα,η γλώσσα,η πατρίδα,το επάγγελμα,οι παρέες,οι θρησκείες, εμπόδισαν δυο ανθρώπους να αγαπηθούν ολοκληρωτικά;Οι άνθρωποι αλλάζουν δυσκολότερα από τις εποχές και τις τάσεις των καιρών,μην κολλάς σε κάτι τέτοιο από τι στιγμή ιδιαίτερα που λες ότι δεν είναι φανατισμένη με το αντικείμενο γενικότερα.Σου δίνω λοιπόν την πρόωρη ευχή μου και δεν θα πω κάνε ότι σε φωτίσει ο Θεός αλλά κάνε ότι νομίζεις καλύτερο για εσένα:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο παντα τσατσε..και αν δεν φανει τωρα που ειναι στην αρχη θα φανει στο μελλον

 

φαντασου μετα απο 10 χρονια(πχ οχι για τον ταξιδιωτη)αναμεσα σε εναν χριστιανο και εναν μουσουλμανο τον ακολουθο διαλογο

 

-τι θρησκευμα θα παρουν τα παιδια?

-το δικο μου βεβαια,θα γινουν χριστιανοι

-και γιατι να μην ειναι μουσουλμανοι,οπως εγω??

 

ή αν παρουν το ενα ή το αλλο θρησκευμα την αντιμετωπιση των παιδιων στο σχολειο..

 

μια οικογενεια που την συντηρει η γυναικα...(οικονομικα)

 

εναν αλβανο παντρεμενο με μια ελληνιδα(οχι την βροχοπουλου)

 

 

θες κι αλλα παραδειγματα??ολοι αυτοι μπορει να ειναι ευτυχισμενοι αλλα ας μην λεμε πως δεν εχουν και προβληματα...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

απο παντα τσατσε..και αν δεν φανει τωρα που ειναι στην αρχη θα φανει στο μελλον

 

φαντασου μετα απο 10 χρονια(πχ οχι για τον ταξιδιωτη)αναμεσα σε εναν χριστιανο και εναν μουσουλμανο τον ακολουθο διαλογο

 

-τι θρησκευμα θα παρουν τα παιδια?

-το δικο μου βεβαια,θα γινουν χριστιανοι

-και γιατι να μην ειναι μουσουλμανοι,οπως εγω??

 

ή αν παρουν το ενα ή το αλλο θρησκευμα την αντιμετωπιση των παιδιων στο σχολειο..

 

μια οικογενεια που την συντηρει η γυναικα...(οικονομικα)

 

εναν αλβανο παντρεμενο με μια ελληνιδα(οχι την βροχοπουλου)

 

 

θες κι αλλα παραδειγματα??ολοι αυτοι μπορει να ειναι ευτυχισμενοι αλλα ας μην λεμε πως δεν εχουν και προβληματα...

 

+1

Ολοι στην αρχη ειναι στα μελια και δεν κοιταν στο μελλον τι προβληματα θα υπαρξουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μα φυσικα και δεν προκειται να γινω κατι τετοιο.κι εννοειται οτι τα δικα μου πιστευω ειναι δυνατοτερα.

 

Εγω θα σου προτεινα να μιλησεις με κανα παπα και να συζητησεις το θεμα σου !!!! πιστευω θα σε βοηθησει παρα πολυ!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω πραγματικα τι να κανω και ποτε μου δεν εχω ανοιξει θεμα σχετικα με θρησκεια.

παρακαλω μην διαγραφει ακομα ωσπου να καταληξω και να δω τι θα κανω.

πανε 2 μηνες που εχω γνωρισει μια κοπελα κι εχουμε αναπτυξει σχεση.

εχει πολλα καλα και θετικα πραγματα πανω της ομως ξαφνικα μου γυρισαν ολα αναποδα.

γενικα δεν πιστευει στον Θεο,δηλωνει αθεη κι απλα πιστευει μονο οτι ο Χριστος υπηρξε πραγματικα σαν θνητος κι οχι οτι αναστηθηκε μετα τον θανατο του.ενταξει αυτο δεν με απασχολει το αν πιστευει η οχι.

πριν απο 2 μερες τρωω και την δευτερη σφαλιαρα,μου λεει οτι τωρα τελευταια μελεταει την εβραικη θρησκεια κι οτι της αρεσει και σκεφτεται να αλλαξει θρησκεια.

απο κει κι επειτα εγω εχω ξενερωσει αφανταστα γιατι ακουσα ιδεολογιες που δεν μου αρεσαν.η οτι δεν θελει να παντρευτει ας πουμε σε εκκλησια.

στο παρελθον μου νιωθω οτι εχω βοηθηθει απο Αγιους η τελος παντων οτι υπαρχει και πιστευω παρα πολυ.μπορει να μην πηγαινω συχνα σε εκκλησια,μπορει να μην θελω τους παπαδες ομως μεσα μου ειμαι ευγνωμων σε αυτη την Υπερτατη δυναμη που με χει κρατησει ως τωρα ετσι.

αν δεν τα ενιωθα αυτα ισως και να μην ειχα κανενα προβλημα με την κοπελα αυτη,τωρα ομως εχω.

δεν εχω ασχοληθει καθολου με το θεμα των εβραιων και δεν ξερω τα πιστευω τους.

πειτε μου σας παρακαλω πολυ τι να κανω,εχω μια απογνωση.

 

εμενα μια φορα μου παρουσιαστηκε παρομοιο προβλημα με καποιο γνωστό μου, δηλαδη παιδί από την παρέα! μου είπε, σε μένα και οχι σε όλους, ότι ειναι μαρτυρας του ιαχωβά! και κατα τα αλλα δεν εχω κανενα προβλημα στο να πιστευει ο καθενας ο,τι θελει, ειναι ελευθεροι ολοι οι ανθρωποι να εχουν ο,τι πιστευω θελουν, ομως απο αυτο το σημειο μεχρι του να φτανουν τα οποια πιστευω μας να ενοχλουν τους αλλους υπαρχει μεγαλη διαφορά! για παραδειγμα αυτο το παιδι ελεγε χιλια μυρια για το Χριστό, την Παναγία, την Εκκλησια και τα λοιπα, που τα ακουγα και μου σηκωνοταν η τριχα... δεν ειμαι υποχρεωμενη να καθομαι να ακουω πραγματα που θεωρω χαζα, επειδη εχει αυτο το πιστευω. κι εγω πιστευω βαθια στο Χριστιανισμο, αλλα δεν πηγα σε εναν μαρτυρα του ιαχωβα να του πω οτι πιστευει τα λαθος πραγματα, αυτο ειναι κατι προσωπικο του. εχουμε μια διαφορετικη γνωμη και δεν θα κατσω να τον πεισω για κατι!

 

ολα αυτα τα ειπα για να σου πω οτι αν υπαρχει προβλημα σε μια παρεα ή φιλία, σκεψου τι προβληματα μπορει να δημιουργηθουν σε μια ερωτικη σχεση... μια τετοια σχεση δεν ειναι μονο χαρουλες, αγκαλιτσες και λουλουδια... καποια στιγμη θα συζητησεις με τον αλλον, θα ανταλλαξεις αποψεις και καλως ή κακως οι αποψεις σου διαμορφωνονται απο ολα σου τα πιστευω και αποδεικνουν και τις αξιες σου στη ζωη! και μια θρησκεια, οποιαδηποτε θρησκεια, δινει αυτα τα στοιχεια σε καποιον που την ασπαζεται. μπορει να ειναι τελειως διαφορετικα τα στοιχεια ενος Χριστιανου και ενος ΜΟυσουλμανου, αλλα κι οι δυο εχουν πιστευω που τους επηρεαζουν ακομα και στην καθημερινη τους ζωη! άρα μια τετοια σχεση θελει παρα πολλη σκεψη και προσπαθεια...

 

Και κυριως ΜΗΝ απομακρυνεσαι απο τα δικα σου ΠΙΣΤΕΥΩ. Δεν αξιζει για κανεναν ανθρωπο να το κανεις αυτο.

 

συμφωνω!

 

Και από πότε το χρώμα,η γλώσσα,η πατρίδα,το επάγγελμα,οι παρέες,οι θρησκείες, εμπόδισαν δυο ανθρώπους να αγαπηθούν ολοκληρωτικά;Οι άνθρωποι αλλάζουν δυσκολότερα από τις εποχές και τις τάσεις των καιρών,μην κολλάς σε κάτι τέτοιο από τι στιγμή ιδιαίτερα που λες ότι δεν είναι φανατισμένη με το αντικείμενο γενικότερα.Σου δίνω λοιπόν την πρόωρη ευχή μου και δεν θα πω κάνε ότι σε φωτίσει ο Θεός αλλά κάνε ότι νομίζεις καλύτερο για εσένα:)

 

η αγαπη δεν ειναι μονο αγκαλιες και φιλιά, ειναι και βαθυτερη επικοινωνια... και νομιζω πως ειναι πολυ δυσκολο να επικοινωνησουν δυο ανθρωποι οταν ο ενας ζει με την πεποιθηση οτι θα πεθανει και στη δευτερα παρουσια θα αναστηθει, ενω ο αλλος δεν πιστευει οτι ο Χριστος έχει ερθει στη γη και εχει αναστηθει ακομα! μιλαμε για δυο διαφορετικες κοσμοθεωριες... και για να υπαρχει μακροχρονια αγαπη, αυτα πρεπει να ειναι λυμενα! και δεν νομιζω οτι ειναι νωρις για να το σκεφτει... τωρα του παρουσιαστηκε, τωρα το σκεφτεται... καλυτερα νωρις, παρα αργοτερα!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Και από πότε το χρώμα,η γλώσσα,η πατρίδα,το επάγγελμα,οι παρέες,οι θρησκείες, εμπόδισαν δυο ανθρώπους να αγαπηθούν ολοκληρωτικά;Οι άνθρωποι αλλάζουν δυσκολότερα από τις εποχές και τις τάσεις των καιρών,μην κολλάς σε κάτι τέτοιο από τι στιγμή ιδιαίτερα που λες ότι δεν είναι φανατισμένη με το αντικείμενο γενικότερα.Σου δίνω λοιπόν την πρόωρη ευχή μου και δεν θα πω κάνε ότι σε φωτίσει ο Θεός αλλά κάνε ότι νομίζεις καλύτερο για εσένα:)

 

+1.sumfono apoluta.

Link to comment
Share on other sites

ειναι μια αποψη κι αυτο,τεσπα,θα δειξει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μολις εμαθα πως πρωην μου τα χαλασε με το αγορι της(3 μηνες σχεση) γιατι με θελει ακομη. τα ειχε φτιαξει μαζι του απλως και μονο για να με ξεχασει αλλα τελικα δεν τα καταφερε. οφειλω να ομολογησω πως και εγω τρεφω ακομη αισθηματα γ αυτην αλλα δεν ειμαι σιγουρος για το τι πρεπει να κανω. :(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μολις εμαθα πως πρωην μου τα χαλασε με το αγορι της(3 μηνες σχεση) γιατι με θελει ακομη. τα ειχε φτιαξει μαζι του απλως και μονο για να με ξεχασει αλλα τελικα δεν τα καταφερε. οφειλω να ομολογησω πως και εγω τρεφω ακομη αισθηματα γ αυτην αλλα δεν ειμαι σιγουρος για το τι πρεπει να κανω. :(

 

για να είναι πρώην λογικά κάτι δεν πήγαινε καλά μεταξύ σας. για σκέψου λίγο πως ήσασταν και μετά αποφάσισε αν θέλεις να τα ξαναβρείς μαζί της... :wacko:

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

για να είναι πρώην λογικά κάτι δεν πήγαινε καλά μεταξύ σας. για σκέψου λίγο πως ήσασταν και μετά αποφάσισε αν θέλεις να τα ξαναβρείς μαζί της... :wacko:

 

:blink:

 

αυτο θελω και εγω. να σκεφτω. δεν θελω να την ξαναπληγωσω οπως εκανα και την πρωτη φορα(καθαρα δικο μου το φταιξιμο που χωρισαμε). ολοι οι φιλοι με πιεζουν να τα ξαναβρω μαζι της γιατι ειμασταν πολυ ταιριαστο ζευγαρι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το θέμα όμως δεν είναι τι θέλουν οι φίλοι σου, ούτε πως φαινόσασταν σ' αυτούς. Εσύ είσαι αυτός που πρέπει να αποφασίσει. και εσύ είσαι αυτός που θα είσαι μαζί με την κοπέλα όχι οι φίλοι σου... Αν ήταν να κάναμε ότι ήθελαν οι φίλοι μας... :X
http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

το θέμα όμως δεν είναι τι θέλουν οι φίλοι σου, ούτε πως φαινόσασταν σ' αυτούς. Εσύ είσαι αυτός που πρέπει να αποφασίσει. και εσύ είσαι αυτός που θα είσαι μαζί με την κοπέλα όχι οι φίλοι σου... Αν ήταν να κάναμε ότι ήθελαν οι φίλοι μας... :X

θες να πεις κατι???

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

θες να πεις κατι???

 

θελει να πει οτι πρεπει να κανουμε οτι θελουμε εμεις και οχι οι φιλοι μας (αν κ οι γνωμες τους λογικα θα ειναι σεβαστες)

 

τι καταλαβες εσυ? οΟ

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

θες να πεις κατι???

 

θελει να πει οτι πρεπει να κανουμε οτι θελουμε εμεις και οχι οι φιλοι μας (αν κ οι γνωμες τους λογικα θα ειναι σεβαστες)

τι καταλαβες εσυ? οΟ

 

αυτό ακριβώς. εννοώ ότι δεν πρέπει να τα ξαναβρεί μαζί της μόνο και μόνο επειδή τον πιέζουν οι φίλοι του,θα πρέπει να το θέλει και ο ίδιος...

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

:blink:

 

αυτο θελω και εγω. να σκεφτω. δεν θελω να την ξαναπληγωσω οπως εκανα και την πρωτη φορα(καθαρα δικο μου το φταιξιμο που χωρισαμε). ολοι οι φιλοι με πιεζουν να τα ξαναβρω μαζι της γιατι ειμασταν πολυ ταιριαστο ζευγαρι.

 

φιλε μου ασχετα με το τι σου λενε ολοι κοιταξε να κανεις αυτο που εσυ θελεις.

αν κι απο οτι καταλαβαινω πρεπει κι εσυ να την θελεις.

αξιζει μια δευτερη προσπαθεια πιστευω,κι αυτη την φορα αν αξιζει οντως διχως λαθη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παντρευομαι σε 2 μηνες.

Ερωτευτηκα μια κοπελα πριν λιγο καιρο που ειναι ακριβως οπως την θελω.

Ενω στην αρχη με ηθελε και εκεινη τωρα φοβαται.

Θελω βοηθεια στο πως θα μπορεσω να την κερδισω.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Παντρευομαι σε 2 μηνες.

Ερωτευτηκα μια κοπελα πριν λιγο καιρο που ειναι ακριβως οπως την θελω.

Ενω στην αρχη με ηθελε και εκεινη τωρα φοβαται.

Θελω βοηθεια στο πως θα μπορεσω να την κερδισω.

 

Ασχετο αλλα μηπως ειναι καθηγητρια αγγλικων;;:O

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Παντρευομαι σε 2 μηνες.

Ερωτευτηκα μια κοπελα πριν λιγο καιρο που ειναι ακριβως οπως την θελω.

Ενω στην αρχη με ηθελε και εκεινη τωρα φοβαται.

Θελω βοηθεια στο πως θα μπορεσω να την κερδισω.

 

Για να καταλαβω.Παντευεσαι μια κοπελα σε 2 μηνες και ερωτευτικες αλλη ετσι δεν ειναι????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω.Παντευεσαι μια κοπελα σε 2 μηνες και ερωτευτικες αλλη ετσι δεν ειναι????

 

Ετσι ειναι.Αγαπαω και την κοπελα μου ομως.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Παντρευομαι σε 2 μηνες.

Ερωτευτηκα μια κοπελα πριν λιγο καιρο που ειναι ακριβως οπως την θελω.

Ενω στην αρχη με ηθελε και εκεινη τωρα φοβαται.

Θελω βοηθεια στο πως θα μπορεσω να την κερδισω.

Μην παντρευτεις,πηγαινε με την αλλη και οταν φτασει η ωρα να παντρευτειτε βρισκεις παλι μια αλλη!

Καταλαβαινεις οτι αυτο που φοβαται η παρανομη σχεση σου,ειναι να μην βρεθει στη θεση της γυναικας που πας τωρα να παντρευτεις.

Φυσικα καταλαβαινεις οτι και μεσα στο γαμο,αααααααααααν παντρευτεις,που για μενα δεν πρεπει γιατι εισαι πολυ ανωριμος,παλι τα ιδια θα κανεις,θα κοιτας αλλες.

Θελω μονο μια απορια να μου λυσεις,πως τα καταφερες εσυ και κατι αλλοι-αλλες που βγαινουν στα μεσημεριανα και βρηκατε τον ερωτα της ζωης σας 1 μηνα πριν το γαμο με αλλο-αλλη?

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΤΥΧΗ!

ΠΑΙΞΕ ΤΖΟΚΕΡ.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εσενα το προβλημα σου ειναι πως θα την κερδισεις???Δηλαδη θες και να παντρευτεις και να χεις και την αλλη????Ειναι λιγο δυσκολο αυτο και αφου εγιναν οπως εγιναν τα πραγματα ακυρωσε πρωτα το γαμο και μετα δες τι θα κανεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποσο καλα ξερεις την αλλη κοπελα και λες οτι ειναι "οπως την θες"; Στην αρχη και "απεξω-απεξω" ολοι/ες και ολα ομορφα φαινονται και χωρις ελλατωματα. Μετα ειναι τα ζορια...;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποσο καλα ξερεις την αλλη κοπελα και λες οτι ειναι "οπως την θες"; Στην αρχη και "απεξω-απεξω" ολοι/ες και ολα ομορφα φαινονται και χωρις ελλατωματα. Μετα ειναι τα ζορια...;)

 

Mωρε ας παντρευομουν και γω τον ΕΡΩΤΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ (που παρεμπιπτωντος τον εχω βρει) και ας φανουν μετα οσα ελλατωματα εχει, δεν εχω κανενα προβλημα:love::love:

ΩΡαια ειναι να εισαι καψουρης!!!!

 

Υ.Γ.: μαλλον πρεπει να τα πω σε αλλο θρεντ αυτα:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Αλλο η καψουρα ομως κι αλλο ο γαμος...

Στον γαμο χρειαζονται πολυ περισσοτερα απο την αγαπη μονο.;)

Γι'αυτο λεω εγω μακρυα απο μας τετοια πραγματα, αλλωστε κι εσυ 18 εισαι μολις.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...