Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

Σε αυτη την ηλικια ο ερωτας δεν εχει ακομα μετατραπει σε συμφωνια συνεργασιας. Αν της πει θελω να τα φτιαξουμε θα ακουστει εντελως ψυχρο και ακομψο. Οι κοπελες στα νιατα τους νοιαζονται πιο πολυ για το τι θα εχουν να διηγηθουν στις φιλες τους την επαυριο παρα για την σχεση αυτη καθαυτη. Οκ, υπερβαλλω, αλλα χρειαζεται ενα καποιο παιχνιδισμα... :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν υπερβάλεις καθόλου σε πληροφορώ.

Γιατί νομίζεις ότι έγραψα τόσα πολλά πριν?

Κάποιες κοπέλες σ'αυτήν την ηλικία δεν καταλαβαίνουν πόση προσπάθεια χρειάζεται να καταβληθεί από κάποια άτομα για να κάνουν την "πρόταση".

Θέλουν κάτι πιο ιδιαίτερο.

Φυσικά υπάρχουν και οι εξαιρέσεις...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Είναι αδύνατον να την βρώ το πρωι γιατί το σπίτι μου είναι 3 χιλιομετρα μακριά. εχτός και αν στήσω καραούλι :) έξω απτο σπίτι της απτα χαράματα. (Πράγμα που δεν με νόιάζει αλλά αμα με μπάνίσουνε..) Κάτι πρέπει να κάνω το διάλλειμα, είναι το μόνο που μπορώ για αυριο και αν δεν... θα ...:lol: :cry: :cry: . Αμα ΄πάω να της πώ " έλα λίγο μαζί μου" απο κει που είναι ολες μαζί και την πάρω μια βόλτα μέστο σχολείο ή να κάτσουμε κάπου και να κάνουμε μια κουβέντα για μένα για εκείνη και για την φίλη της και αν είναι οκ με τη φίλη της να της πω να βγούμε? τί λέτε?

 

Υ.Γ μου αρέσουν όλους οι απαντήσεις, παίρνω καλά διδάγματα ;)

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το "ελα λιγο μαζι μου" καλυτερα μην το πεις!!! Μου θυμησες το Abe's Odyssey που ελεγε ο ηρωας "Follow me!" στα αλλα τερατακια.. :lol:

 

Πες της ασπουμε "μπορεις να μου πεις τη γνωμη σου λιγο για κατι?" και παρε την απομερα. Καλυτερα να το κανεις σε καποια στιγμη που θα υπαρχει πολυς χρονος ή να σηκωνει το επομενο μαθημα κοπανα. Σε 10 λεπτα δε θα προλαβεις να το κανεις ομορφα. Εγω θα σου ελεγα βασικα να μη βιαστεις και να περιμενεις συνθηκες που θα υπαρχει χρονος και δε θα σας βλεπουν αλλοι. Οταν λεγονται αυτα πεφτει και φιλι συνηθως, πραγμα που απαιτει μια καποια κατασταση και οχι αγχος απο πλευρας της... Θα βρεις σιγουρα καποια ευκαιρια... Απολαυσε τωρα την καψουρα σου γιατι πολυ συντομα θα αρχισουν οι "υποχρεωσεις"..:D

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το "ελα λιγο μαζι μου" καλυτερα μην το πεις!!! Μου θυμησες το Abe's Odyssey που ελεγε ο ηρωας "Follow me!" στα αλλα τερατακια.. :lol:

Θα βρεις σιγουρα καποια ευκαιρια... Απολαυσε τωρα την καψουρα σου γιατι πολυ συντομα θα αρχισουν οι "υποχρεωσεις"..:D

 

 

οκ λοιπόν δεν βιάζομαι. Όταν δωθεί η ευκαιρία. Όταν λες να το απολαύσω, εννοείς πριν αρχίσουν υποχρεώσεις της σχέσεις, ή της σχολικής παιδίας και του στρατού?:)

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Εμ, εννοω οτι το καλυτερο σε μια σχεση ειναι το ολο φλερτ που γινεται. Μετα ακολουθει μια εκρηκτικη εκτονωση του παθους (εμπρακτα.. γκουχου) και σε κανενα μηνα αρχιζουν οι ζηλιες, οι αμφιβολιες, οι υπαρξιακες ανησυχιες και οι ατερμονες συζητησεις για το αν "ταιριαζουμε" τελικα. Ε, καπου εκει εμφανιζεται και καποιος τριτος και καταληγει το ζευγος οτι "τελικα δεν ταιριαζαμε!". Μεσα σε ολα αυτα εσυ εχεις καποιες υποχρεωσεις.. να αμυνθεις της θεσης σου, να προστατευσεις την εικονα σου απεναντι της, να ανταγωνιστεις τους τριτους και γενικα να "συντηρησεις" την σχεση ωστε να μην γινονται κουβεντες για "φθορα". Αυτο βεβαια το κανει συνηθως αυτος που θελει να συνεχισει την σχεση γιατι ο αλλος που παραπονιεται συνεχως ειναι συνηθως με τα κλειδια στο χερι για να αποχωρησει...

 

Φυσικα, δεν ειναι παντα ετσι τα πραγματα! Αν διαλεξεις σωστα το ταιρι σου χωρις βιασυνες και επιπολαιοτητες εχεις μεγαλες πιθανοτητες να ζησεις μια πολυχρονη σχεση κατανοησης και ομορφων εμπειριων... Αυτο σου ευχομαι !

Link to comment
Share on other sites

 

Φυσικα, δεν ειναι παντα ετσι τα πραγματα! Αν διαλεξεις σωστα το ταιρι σου χωρις βιασυνες και επιπολαιοτητες εχεις μεγαλες πιθανοτητες να ζησεις μια πολυχρονη σχεση κατανοησης και ομορφων εμπειριων... Αυτο σου ευχομαι !

 

Το καταλαβαίνω αυτό, Η προηγούμενη μου σχέση ήταν 6 μήνες, αλλά έκανα μαμάκια:) , δεν εφταιγα τελίως εγώ αλλα δεν πειράζει. Κάθε φορά παίρνω και νέα διδάγματα και μαθήματα.

 

Αύριο λοιπόν αμα συνεχίζει να με κοιτάει έντονα θα πάω να της πω ναρθει να μου πει τι γνώμη της για κάτι. Αλλιώς μπορεί και να ξενερώθεί το πράγμα για ακόμα 2 μέρες :) , αν όμως δεν βρεθεί έστω και λίγο καλές συνθήκες, το αφήνουμε για την παρασκευή.

 

Ευχαριστώ λοιπόν για τη βοήθεια και αμα θέλετε :O θα σας φέρω νέα

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Εμ, εννοω οτι το καλυτερο σε μια σχεση ειναι το ολο φλερτ που γινεται. Μετα ακολουθει μια εκρηκτικη εκτονωση του παθους (εμπρακτα.. γκουχου) και σε κανενα μηνα αρχιζουν οι ζηλιες, οι αμφιβολιες, οι υπαρξιακες ανησυχιες και οι ατερμονες συζητησεις για το αν "ταιριαζουμε" τελικα. Ε, καπου εκει εμφανιζεται και καποιος τριτος και καταληγει το ζευγος οτι "τελικα δεν ταιριαζαμε!". Μεσα σε ολα αυτα εσυ εχεις καποιες υποχρεωσεις.. να αμυνθεις της θεσης σου, να προστατευσεις την εικονα σου απεναντι της, να ανταγωνιστεις τους τριτους και γενικα να "συντηρησεις" την σχεση ωστε να μην γινονται κουβεντες για "φθορα". Αυτο βεβαια το κανει συνηθως αυτος που θελει να συνεχισει την σχεση γιατι ο αλλος που παραπονιεται συνεχως ειναι συνηθως με τα κλειδια στο χερι για να αποχωρησει...

 

Φυσικα, δεν ειναι παντα ετσι τα πραγματα! Αν διαλεξεις σωστα το ταιρι σου χωρις βιασυνες και επιπολαιοτητες εχεις μεγαλες πιθανοτητες να ζησεις μια πολυχρονη σχεση κατανοησης και ομορφων εμπειριων... Αυτο σου ευχομαι !

 

Πράγμα που σημαίνει φιλαράκο μου.....

Ζήσε τα 2 πρώτα στάδια και μετά άνοιξε τα φτερά σου για άλλα......:cool: :cool:

Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο να κάνεις μια σχέση που θα έχει διάρκεία στη εφηβεία...

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα.Οι συντελεστές είναι πάνω κάτω οι ίδιοι.Το θέμα είναι πως αν θέλεις μπορείς.Το πρόβλημα της εφηβείας είναι ότι δεν ξέρεις αν θέλεις και ακόμα κι αν ξέρεις,το έτερον σου ήμισι δεν είναι σίγουρος/η...
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο να κάνεις μια σχέση που θα έχει διάρκεία στη εφηβεία...

 

Είναι αρκετά δύσκολο αλλά όχι αδύνατο...:happy: :love:

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετά δύσκολο αλλά όχι αδύνατο...:happy: :love:

 

Συμφωνώ μαζί σου αλλά τα περισσότερα άτομα λόγο του ότι δεν έχουν διαμορφώσει ακόμα το χαρακτήρα τους

τους αρέσει να τα φτιάχνουν με έναν έως ότου τον βαρεθούν, την άλλη μέρα με άλλον κτλ

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου αλλά τα περισσότερα άτομα λόγο του ότι δεν έχουν διαμορφώσει ακόμα το χαρακτήρα τους

τους αρέσει να τα φτιάχνουν με έναν έως ότου τον βαρεθούν, την άλλη μέρα με άλλον κτλ

 

:lol: :lol: :lol:

Κι εμένα αυτό μου αρέσει,

αλλά χωρίς το φτιάξιμο....:cool: :cool:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου αλλά τα περισσότερα άτομα λόγο του ότι δεν έχουν διαμορφώσει ακόμα το χαρακτήρα τους

τους αρέσει να τα φτιάχνουν με έναν έως ότου τον βαρεθούν, την άλλη μέρα με άλλον κτλ

 

Ταπεινή μου γνώμη, δεν έχει να κάνει με το αν έχουν διαμορφώσει το χαρακτήρα τους, όπως λες... Κατά πάσα πιθανότητα και όταν τον διαμορφώσουν, έτσι θα επιλέγουν τις σχέσεις τους... Δε λέω ότι αυτό είναι κακό ή κάτι, υποκειμενικό καθαρά είναι το θέμα...:happy: Απλά πιστεύω ότι είναι περισσότερο θέμα νοοτροπίας παρά ηλικίας, αν και ευδοκιμεί σε μικρότερες ηλικίες...:)

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν καταλαβαίνω.....

Γιατί όλα αυτά;

Είναι πολύ πιο εύκολο να της οεις ξεκάθαρα...

''κοπέλα μου, θέλω ν....."

και τέλος.

 

Αν ήθελε ν..... θα πήγαινε σε οίκο ανοχής.

Υπάρχουν κι άλλα πράγματα πέραν του σεξ ξέρεις..

Link to comment
Share on other sites

Αν ήθελε ν..... θα πήγαινε σε οίκο ανοχής.

Υπάρχουν κι άλλα πράγματα πέραν του σεξ ξέρεις..

 

Μα εγώ δεν εννούσα σεξ,

το παιδί να της ζητήσει να τα φτιάξουν θέλει.....:confused: :confused:

Ετσι κατάλαβα τουλάχιστον.....

Link to comment
Share on other sites

Μα εγώ δεν εννούσα σεξ,

το παιδί να της ζητήσει να τα φτιάξουν θέλει.....:confused: :confused:

Ετσι κατάλαβα τουλάχιστον.....

 

Μα έτσι λες εδώ...:confused: :rolleyes:

 

Μα δεν καταλαβαίνω.....

Γιατί όλα αυτά;

Είναι πολύ πιο εύκολο να της οεις ξεκάθαρα...

''κοπέλα μου, θέλω ν....."

και τέλος.

 

:O :confused: :worry:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μα έτσι λες εδώ...:confused: :rolleyes:

 

 

 

:O :confused: :worry:

 

Που λέω για σεξ;

λέω να της πει ξεκάθαρα αυτό που θέλει...

Πως βγάλατε αυτό το συμπέρασμα;

Link to comment
Share on other sites

Που λέω για σεξ;

λέω να της πει ξεκάθαρα αυτό που θέλει...

Πως βγάλατε αυτό το συμπέρασμα;

 

Μα δεν καταλαβαίνω.....

Γιατί όλα αυτά;

Είναι πολύ πιο εύκολο να της οεις ξεκάθαρα...

''κοπέλα μου, θέλω ν....."

και τέλος.

 

:O :confused: :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει εντάξει τέλος.Ο Αντρέας εννοούσε για σχέση,αφού άλλωστε είναι υπέρ των σχέσεων τι άλλο θα μπορούσε να εννοεί;Το σεξ;

Δικό μας λάθος.Συνεχίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

:O :confused: :rolleyes:

 

Αν και δεν πιστεύω οτι από αυτό που γράφω καταλαβαίνει κανείς οτι εννούσα σεξ, θα ζητήσω ταπεινά συγνώμη απο το φίλο μας, μόνο και μόνο για να μην υπάρχει και η παραμικρή υποψία...

Συγνώμη αν παρερμηνεύθηκε αλλά εγώ δεν είχα αυτό στο μυαλό μου....

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει εντάξει τέλος.Ο Αντρέας εννοούσε για σχέση,αφού άλλωστε είναι υπέρ των σχέσεων τι άλλο θα μπορούσε να εννοεί;Το σεξ;

Δικό μας λάθος.Συνεχίζουμε.

 

Οχι δεν είμαι υπέρ, κάθε άλλο μάλιστα...

Αλλά αν εννοόύσα σεξ, θα το έλεγα ξεκάθαρα...

Να είμαστε πιο αντικειμενικοί......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...