Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για το ndrive υπαρχει εφαρμογη μεσα απο το market ''ndrive for xperia'' κατεβασετο και μολισ ανοιξεις την εφαρμογη θα σε κατεβασει τον χαρτη της ελλαδας τζαμπα!μπεσ απο το κηνιτο σου στο μαρκετ απο υπολογιστη αν βρεις καποια εφαρμογη μπορει να μην ειναι για το κηνιτο σου συμβατη,ενω αν μπαινεις απο το κηνιτο σου βγαζει τις συμβατες εφαρμογες!

 

Tην βρηκα απο το κινητο αλλα επειδη δεν παιζει εδω wi-fi δεν θελω να κατεβασω τους χαρτες που ειναι μεγαλοι κατευθυαν στο κινητο

Το προβλημα ειναι γιατι δεν με αφηνει να τα κατεβασω στο pc κ λεει οτι δεν υπαρχουν συσκευες σε αυτον το λογαριασμο

Καποια ρυθμιση πρεπει μαλλον να κανω αλλα δεν ξερω τι [μιας κ ερχομαι απο το satio που ηταν πιο απλα τα πραγματα]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tην βρηκα απο το κινητο αλλα επειδη δεν παιζει εδω wi-fi δεν θελω να κατεβασω τους χαρτες που ειναι μεγαλοι κατευθυαν στο κινητο

Το προβλημα ειναι γιατι δεν με αφηνει να τα κατεβασω στο pc κ λεει οτι δεν υπαρχουν συσκευες σε αυτον το λογαριασμο

Καποια ρυθμιση πρεπει μαλλον να κανω αλλα δεν ξερω τι [μιας κ ερχομαι απο το satio που ηταν πιο απλα τα πραγματα]

ε τοτε βρες wifi επιγοντως :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα...

Μια ερωτηση: Το ndrive το κατέβασα κανονικότατα και ολα παίζουν μια χαρα!

Έψαχνα ομως για τις φωνές του Λαζόπουλου και δεν τις βρίσκω...

Από την επιλογή "καταστημα" πάω στο voices και στα Ελληνικά εχει μόνο Ματίνα και George...

Ξέρετε που υπάρχουν του Λαζόπουλου?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα...

Μια ερωτηση: Το ndrive το κατέβασα κανονικότατα και ολα παίζουν μια χαρα!

Έψαχνα ομως για τις φωνές του Λαζόπουλου και δεν τις βρίσκω...

Από την επιλογή "καταστημα" πάω στο voices και στα Ελληνικά εχει μόνο Ματίνα και George...

Ξέρετε που υπάρχουν του Λαζόπουλου?

 

chriz φιλε μου αυτο που λες ισχυει μονο για το xperia x8 ..:( και το arc και το x8 εχουν τζαμπα χαρτες μεν αλλα μονο το χ8 εχει τις φωνες του λαζοπουλου...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που κατέβασα το ndrive εδώ και 2-3 εβδομάδες δεν δουλεύει παρ'όλο που κατέβασε και τους χάρτες.
Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

παιδια με μονο 300 mb κυρια μνημη που παει? με καμμια 50αρια εφαρμογες(εγκατασταση στην sd αλλα παντα μενει πισω κατι) ..φουλαρε!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

chriz φιλε μου αυτο που λες ισχυει μονο για το xperia x8 ..:( και το arc και το x8 εχουν τζαμπα χαρτες μεν αλλα μονο το χ8 εχει τις φωνες του λαζοπουλου...

 

Α ναι? Δεν το γνώριζα αυτό....

Είπα και γω, τι λαθος κανω ρε γμτ...

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!

 

παιδια με μονο 300 mb κυρια μνημη που παει? με καμμια 50αρια εφαρμογες(εγκατασταση στην sd αλλα παντα μενει πισω κατι) ..φουλαρε!

Βασικά 380 ΜΒ έχει... :p

ΟΚ, αυτό είναι ένα μειονέκτημα... Και γω απορώ γιατί δεν του βάλαν τουλάχιστον 1GB (ή ακόμη και 8 ή 16..) Μεγάλη λ@λ@κία της SE αυτό, πρέπει να συμφωνήσω... Τουλάχιστον είναι πανέμορφο και επανορθώνει από κει...:D

Πάντως δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράματα όσο λες.. Εγώ έχω καμιά 100αριά εφαρμογές και έχω ακόμη 65ΜΒ ελεύθερα..

Edited by chriz
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν έχετε δεί στη νέα έκδοση πως αν μαζέψετε με τα 2 δάκτυλα την κεντρική οθόνη εμφανίζονται όλα τα περιεχόμενα των 5 οθονών μόνο που τώρα κινούνται και αν κουνήσεις τη συσκευή ανακατεύονται...
Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενας τροπος να περασω τη τελευταια εκδοση την 2.3.3 την 4.0.. υπαρχει χωρις να ρουταρω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενας τροπος να περασω τη τελευταια εκδοση την 2.3.3 την 4.0.. υπαρχει χωρις να ρουταρω?

 

Ναι, να περιμένεις να βγεί επίσημα από το pc companion ή το update servise:(

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενας τροπος να περασω τη τελευταια εκδοση την 2.3.3 την 4.0.. υπαρχει χωρις να ρουταρω?

 

Ποτέ τσεκαρες το PCCompanion τελευταια φορά?

Ρωτάω γιατι εμένα μου το έβγαλε πριν 2 μερες αυτό το update ( που πολλά αλλα παιδια το είχαν από μερες κάνει) και το έκανα με τη νορμάλ διαδικασία κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ τσεκαρες το PCCompanion τελευταια φορά?

Ρωτάω γιατι εμένα μου το έβγαλε πριν 2 μερες αυτό το update ( που πολλά αλλα παιδια το είχαν από μερες κάνει) και το έκανα με τη νορμάλ διαδικασία κανονικά...

εγω καθε μερα το κοιταω αλλα τιποτα ακομα :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάς από το τηλέφωνο ή συνδεεις το τηλέφωνο με το PC και περιμένεις να δεις αν σου εμφανίζει update το PCCompanion ?

Γιατι εμένα ακομα και αφού μου εμφάνισε update το PCCompanion, το update του τηλεφώνου δεν έδειχνε παλι τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάς από το τηλέφωνο ή συνδεεις το τηλέφωνο με το PC και περιμένεις να δεις αν σου εμφανίζει update το PCCompanion ?

Γιατι εμένα ακομα και αφού μου εμφάνισε update το PCCompanion, το update του τηλεφώνου δεν έδειχνε παλι τίποτα...

και απο το τηλ και απο το PCCompanion και απο το SEUS αλλα τιποτα!!και το κηνιτο δεν το εχω ''πειραγμενο''

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και απο το τηλ και απο το PCCompanion και απο το SEUS αλλα τιποτα!!και το κηνιτο δεν το εχω ''πειραγμενο''

 

Και εμενα τιποτα, το εχω παρει απο saturn Γερμανιας :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και απο το τηλ και απο το PCCompanion και απο το SEUS αλλα τιποτα!!και το κηνιτο δεν το εχω ''πειραγμενο''

 

μια απο τα ιδια και εγω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια κ χρονια πολλα,

Μολις μου πε ενα φιλαρακι οτι η συσκευη μας κερδισε ενα βραβειο, νομιζω ..eisa? Καπως ετσι..ξερετε κατι?

 

Xperia arc was selected as European Camera Phone of the Year 2011-2012.

Χμ...Αν και είμαι αρκετά ευχαριστημένος απο τη συσκευή (βρέθηκε στα χέρια μου από λάθος και τέλικά με έκανε να πουλήσω το iphone 4 μου και να κρατήσω το Arc), δε θα συμφωνήσω. Η ποιότητα των λήψεων πέφτει πολύ μόλις μειωθεί ο φωτισμός. Αν αυτό είναι το καλύτερο φωτογραφικό κινητό, τότε το iphone4 και πολύ περισσότερο το N8 (με τα οποία έχω κάνει στη λήψη φωτογραφιών πολλές συγκρίσεις), τι είναι?

Κατά τα άλλα πάντως είναι από καλό ως υπέροχο. Με normal χρήση μάλιστα και μετά την αναβάθμιση, η παταρία επιτέλους αγγίζει τις 2 ημέρες. Ποιος όμως θα αρκεστεί στην normal χρήση όταν διαθέτει ένα τόσο ελκυστικό πακέτο hardware-software στην τσέπη του? :p

Edited by tzibiboss
Link to comment
Share on other sites

το καταλαβαινω το βραβειο, γιατι κανενα δε τραβαει καλυτερες. εγω ειμαι πολυ πολυ ευχαριστημενη. Βγαζω πολλες φωτο γενικα, σκεφτειτε στο iphone ειχα πανω απο 1000 αποθηκευμενες, οποτε ηθελα η συσκευη ν ανταποκρινεται στις απαιτησεις μου.
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Καμία επανεκκίνηση σας έχει κάνει??? Φοράω την 2.3.3. και την version 3...

εμενα οχι καμια απολυτως την ιδια φοραω και εγω αλλα δεν μπορω να κανω update στην 4!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Καμία επανεκκίνηση σας έχει κάνει??? Φοράω την 2.3.3. και την version 3...

 

Εμένα μου έκανε μία σήμερα το πρωί.Φοράω 2.3.3 Version 4.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν αντεχα να περιμενω και την περασα μεσω flashtool.

δεν μου λες και εμενα να την κανω και εγω?ε? :):):):):):)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.. υπαρχει καποιο καλο προγραμμα gps και δοκιμασμενο και που το βρισκω? ευχαριστω εκ των προτερων..
Link to comment
Share on other sites

δεν μου λες και εμενα να την κανω και εγω?ε? :):):):):):)

 

να κανεις ενα back up πρωτα γιατι χανεις τα παντα.Μετα πηγαινε εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=13397412#post13397412 στο 10ο ποστ και σου λεει τι να κανεις.την τελευταια εκδοση θα τη βρεις εδω.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1205418 εκει που λεει Flashtool (LT15i): Generic Global (mirror) -Nordic Telia Branded

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...