Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερεςς!!υπαρχει τροπος να τρεχουμε αρχεια .exe(πχ portable) σε android??το arc εχω κ ειχα δει εναν που το ειχε κ εβαλε το microsoft excel απτο pc χυμα μεσα κ ετρεχε κανονικα!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υποθέτω ότι έβαλε κάποιο αρχείο Excel με κατάληξη .xls και το άνοιξε με κάποια εφαρμογή γραφείου (πχ Documents 2 Go). Αρχεία .exe δεν μπορείς να τρέξεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .υπαρχει καποιοσ τροποσ να περασεισ ξανα το track id ?εχω βαλει αλλη εκδοση στπ arc και μολισ παω να ανοιτο track id μου λεει να επικοινωνησω με sony ericsson ...
Link to comment
Share on other sites

παρε ενα τηλ την sony (πλακα κανω) ;) νομιζω μεσα στο market το εχει παρει το ματι μου απλως καντο απεγκατασταση και κατεβασετο απο εκει.η ενα αλλο αν το εκανες update πανε στην διαχειριση εφαρμογων-ολα-truck id και κανε καταργηση ενημερωσεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γειά σας και πάλι!

Το πηγα και γω στο σερβις για update σε 2.3.3 αλλα τζίφος... Παλι τη 2.3.2 πέρασαν...

Το παιδί στο σερβις μου είπε ότι δεν του εμφανίζει άλλη έκδοση το σύστημα...

Κάλεσα λοιπόν το support και μια ευγενική κοπελίτσα μου είπε ότι η 2.3.3 ειναι διαθέσιμη αλλα να ξαναδοκιμασω σε λίγες μέρες, γιατί ίσως να μην ειναι διαθέσιμη ακόμη για το μοντέλο μου...

Της απάντησα οτι μου ακούγεται λογικό μιας και το δικό μου ειναι η εκδοση με το ABS και την ηλεκτρονικα ελεγχόμενη ανάρτηση.... :blink:

Τελικά μου φαίνεται οτι το πρόβλημα το έχουν τα Ελληνικής αντιπροσωπείας, οποτε απ' οτι καταλαβαίνω καλα θα κάνω να μην ξαναψωνισω SE απο Ελλάδα...:mad:

Τέλος πάντων το μόνο που μπορώ να κανω ειναι υπομονή και να ξαναδοκιμασω σε μερικες μερες..

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικά έχω το arc μια εβδομάδα και από την χρήση που έχω κάνει μπορώ να πω τα παρακάτω.

1. Οι φωτογραφίες αν και φαίνονται εντυπωσιακές στο κινήτο στην οθόνη του υπολογιστή χάνουν σε μεγάλο βαθμό (παρότι είναι 8 mp).

2. H ανταπόκριση του επεξεργαστή στην αρχή ήταν τέλεια αλλά τώρα που έχω εγκαταστήσει applications αρχίζει να κολλάει (φαίνεται ιδιαίτερα στην αρχική οθόνη όταν μετακινήσε μεταξύ των πέντε οθονών)

3. Στις πτώσεις τα πάει μια χαρά, συγκεκριμένα έφαγε μία από ένα μέτρο, αναπήδησε τρεις φορές και πέρα μιας μικρής γρατζουνιάς στην γωνία δεν έπαθε τίποτα.

4. Αναβάθμιση δεν τρέχει και σιγά μην τρέξω στην αντιπροσωπεία, οπότε αναμονή.

 

Γενικά στην αρχή εντυπωσιάζεσαι και μετά αρχίζεις και έχεις ενστάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γειά σας και πάλι!

Το πηγα και γω στο σερβις για update σε 2.3.3 αλλα τζίφος... Παλι τη 2.3.2 πέρασαν...

Το παιδί στο σερβις μου είπε ότι δεν του εμφανίζει άλλη έκδοση το σύστημα...

Κάλεσα λοιπόν το support και μια ευγενική κοπελίτσα μου είπε ότι η 2.3.3 ειναι διαθέσιμη αλλα να ξαναδοκιμασω σε λίγες μέρες, γιατί ίσως να μην ειναι διαθέσιμη ακόμη για το μοντέλο μου...

Της απάντησα οτι μου ακούγεται λογικό μιας και το δικό μου ειναι η εκδοση με το ABS και την ηλεκτρονικα ελεγχόμενη ανάρτηση.... :blink:

Τελικά μου φαίνεται οτι το πρόβλημα το έχουν τα Ελληνικής αντιπροσωπείας, οποτε απ' οτι καταλαβαίνω καλα θα κάνω να μην ξαναψωνισω SE απο Ελλάδα...:mad:

Τέλος πάντων το μόνο που μπορώ να κανω ειναι υπομονή και να ξαναδοκιμασω σε μερικες μερες..

Μια απο τα.....ιδια. Ασχετοι τελειος. Απορω πως μερικοι απο δω μεσα εχουν περασει την 2.3.3. Απορω!!!! Να σε ρωτησω σε πιο service το πηγες φιλε??

 

Επισης νεο λογισμικο λεει ενας φιλος....εδω!! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=312740

Edited by skomat
Link to comment
Share on other sites

Εγω την περασα με update services.

Μηπως θα πρεπει να γινει κανενα reset factory, στο τηλ, και μετα να δειτε αν παιζει το update!

Δεν ειναι λογικο κ σωστο αυτο που λεω αλλα, για δοκιμαστε, ουτε δυσικα εχει σχεση αμεση, αλλα λεω μηπως. Ας δοκιμασει καποιος κ να μας πει....

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω την περασα με update services.

Μηπως θα πρεπει να γινει κανενα reset factory, στο τηλ, και μετα να δειτε αν παιζει το update!

Δεν ειναι λογικο κ σωστο αυτο που λεω αλλα, για δοκιμαστε, ουτε δυσικα εχει σχεση αμεση, αλλα λεω μηπως. Ας δοκιμασει καποιος κ να μας πει....

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Καλημερα. Ουτε με reset περναει ουτε με τιποτα!!!!!!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Η μεγαλήτερη απογοήτευση είναι που δεν μπορείς να αρχειοθετήσεις όπως θέλεις τις φωτογραφίες σου.Να κάνεις δηλαδή μέσα στον viewer φακέλους με τίτλους. . . Ελεος.Οτι βγάζεις το πετάει μέσα σε ένα φάκελο που λέγετε φωτογραφική μηχανή.Δηλαδή αν έχω μέσα καμμιά 200 φωτό τί πρέπει να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες γεια σας, μετα απο μεγαλη αναμονη εχω απο χθες στα χερια μου αυτο το ωραιο κινητο (λιγο μεγαλο, αλλα θα το συνηθισω) και θ αλλαξω επι τελους το avatar.

Εχω ομως ενα προβλημα. Δεν ανοιγει η καμερα απο το αντιστοιχο (εξωτερικο) κουμπι και επισης δεν μπορω να τραβηξω βιντεο ουτε οταν παω στην καμερα απο το μενου. Αν γνωριζει καποιος να μου πει: ειναι προβλημα του κινητου η του λογισμικου (2.3.2.)και τι πρεπει να κανω; Το εχω παρει μεσω ιντερνετ απο ελληνικο site. Ευχαριστω.

 

Μετα απο πολυ ψαξιμο το εκανα αναβαθμιση και μπορω να κανω τωρα ληψη βιντεο με ενα αγγιγμα. Η μονη βελτιωση...το εξωτερικο κουμπι εξακολουθει να μη δουλευει

Edited by dimitris33
Link to comment
Share on other sites

Η μεγαλήτερη απογοήτευση είναι που δεν μπορείς να αρχειοθετήσεις όπως θέλεις τις φωτογραφίες σου.Να κάνεις δηλαδή μέσα στον viewer φακέλους με τίτλους. . . Ελεος.Οτι βγάζεις το πετάει μέσα σε ένα φάκελο που λέγετε φωτογραφική μηχανή.Δηλαδή αν έχω μέσα καμμιά 200 φωτό τί πρέπει να κάνω?

 

φιλε ,κατεβασε καποιον file manager(ο ASTRO ειναι πολυ καλος) ....απο εκει εχεις προσβαση σε ολα τα αρχεια του τηλεφωνου σου και την καρτας μνημης..απο εκει θα βρεις τον φακελο με ολες τις φωτογραφιες...και μπορεις να φτιαξεις καινουργιο να τον ονομασεις οπως θες κτλπ..;)

Παιδες γεια σας, μετα απο μεγαλη αναμονη εχω απο χθες στα χερια μου αυτο το ωραιο κινητο (λιγο μεγαλο, αλλα θα το συνηθισω) και θ αλλαξω επι τελους το avatar.

Εχω ομως ενα προβλημα. Δεν ανοιγει η καμερα απο το αντιστοιχο (εξωτερικο) κουμπι και επισης δεν μπορω να τραβηξω βιντεο ουτε οταν παω στην καμερα απο το μενου. Αν γνωριζει καποιος να μου πει: ειναι προβλημα του κινητου η του λογισμικου (2.3.2.)και τι πρεπει να κανω; Το εχω παρει μεσω ιντερνετ απο ελληνικο site. Ευχαριστω.

 

Μετα απο πολυ ψαξιμο το εκανα αναβαθμιση και μπορω να κανω τωρα ληψη βιντεο με ενα αγγιγμα. Η μονη βελτιωση...το εξωτερικο κουμπι εξακολουθει να μη δουλευει

 

το εξωτερικο κουμπακι θελει καλο πατημα...

 

 

Δεν περιμενα πως θα εχει καποιος ακομα προβλημα...νομιζα πως ολοι εχετε την 2.3.3....εγω παντως την εχω κανει πανω απο 2 μηνες πριν...μεσω pc companion....

 

θεωρητικα αν κανεις root χανεις την εγγυηση αλλα την ξαναπαιρνεις αμα κανεις Unroot .

 

overclock ... εκτος απο καποια νουμερα παραπανω σε benchmarks νομιζω 90 % οτι δεν θα δεις καποια αισθητη διαφορα στην χρηση του

 

 

 

ναι οκ αυτο το ξερω...

και οκ...το εκανα....

ναι οντως δεν ειδα....γιατι το overcock με αυτον τον kernel μεσα σε παει μεχρι 1024 mGz.....αλλα σκοπευω να του αλλαξω κερνελ

 

και με αυτο που θα του βαλω θα παει 1.86 Ghz.....

 

 

γενικα δεν σκοπευα να του κανω ουτε root ουτε overclock ουτε τπτ..."

 

αλλα δεν ξερω ηθελα να κανω και αλλα πραγματα με το κινητο!...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρε κανεις την τελευταια αναβαθμιση; (ενοω αυτη με το στερεο στο βιντεο και τα θεματα) :(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε ,κατεβασε καποιον file manager(ο ASTRO ειναι πολυ καλος) ....απο εκει εχεις προσβαση σε ολα τα αρχεια του τηλεφωνου σου και την καρτας μνημης..απο εκει θα βρεις τον φακελο με ολες τις φωτογραφιες...και μπορεις να φτιαξεις καινουργιο να τον ονομασεις οπως θες κτλπ..;)

 

Κατέβασα το ASTRO αλλα έκανα φάκελο με άλλο όνομα έβαλα μέσα μερικές φωτογραφίες αλλα όταν πήγα και άνοιξα την συλογή τίποτα.Πάλι όλες μαζί μου τις είχε στον κοινό φάκελο.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το ASTRO αλλα έκανα φάκελο με άλλο όνομα έβαλα μέσα μερικές φωτογραφίες αλλα όταν πήγα και άνοιξα την συλογή τίποτα.Πάλι όλες μαζί μου τις είχε στον κοινό φάκελο.

 

Απο το Astro θα το ανοιγεις για να τα βλεπεις με φακελους οπως θες

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το ASTRO αλλα έκανα φάκελο με άλλο όνομα έβαλα μέσα μερικές φωτογραφίες αλλα όταν πήγα και άνοιξα την συλογή τίποτα.Πάλι όλες μαζί μου τις είχε στον κοινό φάκελο.

Καλησπερα, φιλε μου κατι δεν κανεις σωστα, φτιαξε ενα φακελο μεσω Astro και επειτα βαλε τις φωτογραφιες σου εκει μεσα. Οταν θα πας μεσω gallery να τις δεις, θα τις βρεις στον νεο φακελο που δημιουργησες!!!!

Link to comment
Share on other sites

το εξωτερικο κουμπακι θελει καλο πατημα...

Οντως ειχες δικιο, αλλα και τοσο πατημα!!!? Καμμια σχεση με το Ν80 που ειχα. Μιλαμε για υπερβολικο πατημα...ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο οχτω μηνες με iphone 4 αποφασισα να το δωσω και να γυρισω σε android και στο arc παρολη την ασχημη εμπειρια μου με το χ10. Μετα απο μια βδομαδα σε χρηση εχω να πω τα εξης. Προκειται ισως για τη καλυτερη συσκευη της εταιριας μετα το περιφημο κ800. Ρολαρει απιστευτα και δε κολλαει πουθενα ουτε στο broswer ουτε πουθενα παρολο το φοβο που ειχα οτι θα απογοητευτω μετα την επαφη μου με το ios. Το μονο που με χαλασε σε αυτη τη μεταβαση ειναι η ποιοτητα κατασκευης που οσο καλα πλαστικα και να ειναι δε παυει να ειναι πλαστικα.Το μεγαλο μειον ειναι το ιδιο το λειτουργικο και συγκεκριμενα το market το οποιο βρισκεται πολυ πισω σε εφαρμογες απο το ios και δε μιλαω για ποσοτητα αλλα για ποιοτητα.Προχειροφταγμενες εφαρμογες πολλες με κακα γραφικα.Ειναι κριμα να εχεις τετοια οθονη και να μη μπορεις να την απολαμβανεις.Απορω με τη google σ αυτο το θεμα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο οχτω μηνες με iphone 4 αποφασισα να το δωσω και να γυρισω σε android και στο arc παρολη την ασχημη εμπειρια μου με το χ10. Μετα απο μια βδομαδα σε χρηση εχω να πω τα εξης. Προκειται ισως για τη καλυτερη συσκευη της εταιριας μετα το περιφημο κ800. Ρολαρει απιστευτα και δε κολλαει πουθενα ουτε στο broswer ουτε πουθενα παρολο το φοβο που ειχα οτι θα απογοητευτω μετα την επαφη μου με το ios. Το μονο που με χαλασε σε αυτη τη μεταβαση ειναι η ποιοτητα κατασκευης που οσο καλα πλαστικα και να ειναι δε παυει να ειναι πλαστικα.Το μεγαλο μειον ειναι το ιδιο το λειτουργικο και συγκεκριμενα το market το οποιο βρισκεται πολυ πισω σε εφαρμογες απο το ios και δε μιλαω για ποσοτητα αλλα για ποιοτητα.Προχειροφταγμενες εφαρμογες πολλες με κακα γραφικα.Ειναι κριμα να εχεις τετοια οθονη και να μη μπορεις να την απολαμβανεις.Απορω με τη google σ αυτο το θεμα.

 

Υπάρχουν τρομερές εφαρμογές και πάρα πολύ καλά παιχνίδια για Android ... και με πολύ καλά γραφικά (καλύτερα από τα αντίστοιχα του Iphone 4) απλά πρέπει να τις πληρώσεις...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

έκανα την αναβάθμιση η οποία πήγε στην έκδοση 4.0.Α.2.368.

 

Εχει δυναμώσει ο ήχος σημαντικά από το ηχειάκι της συσκευής, νέα γραφικά και εικονίδια, επιπλέον εφαρμογές οι περισσότερες για download μιας και η συσκευή είναι voda, αλλαγή στο ημερολόγιο (πιό λειτουργικό).

 

Πάντως πρέπει να είναι μία μεγάλη αλλαγή στο λειτουργικό μιάς και από την 3.0 πήγαν στην 4.0

 

Δυστυχώς για την ώρα δεν έχω χρόνο να το ψάξω περισσότερο, ελπίζω κατά το βραδάκι να ασχοληθώ μαζί του. Σημειώστε ότι δεν έχασα τίποτα από επαφές κλπ, παρά μόνο ξεκίνησε στα γερμανικά και μου εμφάνισε οδηγό ρυθμίσεων.

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

έκανα την αναβάθμιση η οποία πήγε στην έκδοση 4.0.Α.2.368.

 

Εχει δυναμώσει ο ήχος σημαντικά από το ηχειάκι της συσκευής, νέα γραφικά και εικονίδια, επιπλέον εφαρμογές οι περισσότερες για download μιας και η συσκευή είναι voda, αλλαγή στο ημερολόγιο (πιό λειτουργικό).

 

Πάντως πρέπει να είναι μία μεγάλη αλλαγή στο λειτουργικό μιάς και από την 3.0 πήγαν στην 4.0

 

Δυστυχώς για την ώρα δεν έχω χρόνο να το ψάξω περισσότερο, ελπίζω κατά το βραδάκι να ασχοληθώ μαζί του. Σημειώστε ότι δεν έχασα τίποτα από επαφές κλπ, παρά μόνο ξεκίνησε στα γερμανικά και μου εμφάνισε οδηγό ρυθμίσεων.

 

Εμενα δεν μου έβγαλε οδηγο ρυθμήσεων, εχω επαφες,sms , (αλλαξε το interface των sms), δεν βρήσκω όμως ενα widgets το οποιο το είχα βολευτει, "Ελέγχος Ισχύος" το οποιο έχει wifi, bt, synch, gps, φωτηνότητα, που πήγε? :(:(.

Αν το βρει κάποιος ας μας πει.

 

Το τηλ. νομιζω οτι εγινε και ποιο γρηγορο, και smooth...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα σβησουν τα δεδομενα και οι εφαρμογές?

 

Προφανώς όχι...

Σημειώστε ότι δεν έχασα τίποτα από επαφές κλπ, παρά μόνο ξεκίνησε στα γερμανικά και μου εμφάνισε οδηγό ρυθμίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...