Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σευχαριστω!! Σε επικοινωνια συμερα που ειχα με την sony ericsson στο τηλεφωνο 2108991919 μια κοπελια μου ειπε οτι η 2.3.3 ειναι διαθεσιμη και απο το internet. Της απαντησα οτι δεν κανει update το τηλεφωνο μου ουτε απο το pc companion αλλα ουτε και απο το update service. Εχω την 2.3.2. Τι συμβενει ξερει κανεις??? Αυτοι εκει δεν ξερουν γιατι δεν κανει update σε 2.3.3. Κανονικα μου ειπαν επρεπε να εκανε!!!!!!! Edited by skomat
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα

 

Είμαι και γω νέος κάτοχος του arc και γενικά android κινητού και αντιμετωπίζω κάποια θέματα.Ενα απο αυτα είναι πως προσπαθώ να γραφτώ στο android market και όταν παω να κάνω προσθήκη του λογαριασμού της google,μου λέει "Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτόν το διακομιστή".Έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει γιατί έχω απελπιστεί...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Νέος κάτοχος και εγώ του εν λόγο smartphone.Μία απορία.Μέσα απο την συλογή με τις φωτογραφίες πώς μπορώ να κάνω φακέλους ωστε να τις έχω με την σειρά που θέλω και όχι όπως τις ρήχνει όλες μέσα στον φάκελο την φωτογραφικής μηχανής?Κατα τα άλλα το κινητό με έχει αφήσει άφωνο με όλα όσα κάνει.(πώς να μήν με αφήσει όταν απο το w900 βρέθηκα ξαφνικά με αυτό:p). Κατέβασα και το advance task killer για να "κόβω" τις εφαρμογές. Υπάρχει κάτι καλήτερο?
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες! Το καλύτερο είναι να μην χρησιμοποιείς task managers. Ασε το Android να κάνει τη διαχείριση μιας και το κάνει πολύ καλά. Δες και τα παρακάτω, θα σε βοηθήσουν.

Ορολογία Android

Forum για το Android

Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android

SE X10 / X10 mini / X10 mini pro FAQ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες! Το καλύτερο είναι να μην χρησιμοποιείς task managers. Ασε το Android να κάνει τη διαχείριση μιας και το κάνει πολύ καλά. Δες και τα παρακάτω, θα σε βοηθήσουν.

Ορολογία Android

Forum για το Android

Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android

SE X10 / X10 mini / X10 mini pro FAQ

 

 

Πολύ χρήσιμοι οι οδυγοί.Δεν είναι στα άμεσα σχέδιά μου να το "πειράξω" τόσο πολύ (καινούριο κοσκινάκι μου και πού να σε κρεμάσω). Αυτό που μου λήπει μόνο είναι μία εφαρμογή για την σωστή αρχειοθέτηση των φωτογραφιών γιατί απ'ότι είδα το τηλέφωνο δεν έχει κάτι.Οσο για το task manager που έβαλα είδα οτι τρέχουν απο πίσω εφαρμογές που δεν τις χρησιμοποιώ καθόλου και με βόλεψε αυτό που κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Είμαι και γω νέος κάτοχος του arc και γενικά android κινητού και αντιμετωπίζω κάποια θέματα.Ενα απο αυτα είναι πως προσπαθώ να γραφτώ στο android market και όταν παω να κάνω προσθήκη του λογαριασμού της google,μου λέει "Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτόν το διακομιστή".Έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει γιατί έχω απελπιστεί...

 

Καλησπερα φιλε μου

Το προβλημα σου αντιμετωπιζετε με επαναφορα των αρχικων ρυθμισεων η αναβαθμιση λογισμικου. ΠΡΟΣΟΧΗ κανε πρωτα αντιγραφο ασφαλειας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ... ΠΟΣΕΣ φορές πρέπει να γραφτεί ? Όσοι έχουν 2.3.2 και ΔΕΝ μπορούν να κάνουν αναβάθμιση από το Internet (λογικά είναι οι περισσότεροι που έχουν "ελληνικό" ARC) να πάνε στο service για αναβάθμιση. Υπάρχει πρόβλημα με την 2.3.2 Balcan ή όπως αλλιώς λέγεται η έκδοση που φοράνε τα "Ελληνικά" Arc.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Και γιατι νευριαζεις? Αν δεν θες δεν απαντας, απλα τα πραγματα!!! Εγω αναφερα τι μου ειπε η ''μαμα'' sony!! Που το περιεργο???
Link to comment
Share on other sites

παιδια αμαν με αυτην την s.e. ,, πηγα που λετε το arc για αναβαθμιση του android και τους εξηγησα αυτο που συμβαινει σε ολα τα ελληνικα arc.... σημερα με πηραν τηλεφωνο λεγοντας μου πως εγινε η αναβαθμιση και οταν το ανοιξα η εκδοση ειναι ακριβως η ιδια 2.3.2 :$$ !!! φενεται πως μου περασαν ακριβως το ιδιο λογισμικο και τσαμπα περιμενα 2 μερες.. :@ πως πρεπει να τους εξηγησω αυτο που θελω??? γιατι μου φενεται οτι δεν θα το καταλαβουν... :/ το εχει δωσει κανεις στην αντιπροσωπεια??? εχει παρει την 2.3.3???
Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνησα και εγω παλι σημερα με την s.e. και τους ειπα για την αναβαθμιση. Μου ειπαν οτι εχει βγει και να επισκευτω ενα εξουσιωδοτημενο service για το update. Ζητησα ν μου δωσουν στοιχεια για το εξουσιωδοτημενο service, μου εδωσαν το τηλεφωνο της arvarto servise, Λ. Βουλιαγμενης 85, τηλεφωνο 219614540. Πηγα το κινητο εκει και μου ειπαν οτι ακομα δεν εχουν αναβαθμιση σε 2.3.3. για το arc!!!!!!!!!!!! Τι συμβαινει τελικα??
Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνησα και εγω παλι σημερα με την s.e. και τους ειπα για την αναβαθμιση. Μου ειπαν οτι εχει βγει και να επισκευτω ενα εξουσιωδοτημενο service για το update. Ζητησα ν μου δωσουν στοιχεια για το εξουσιωδοτημενο service, μου εδωσαν το τηλεφωνο της arvarto servise, Λ. Βουλιαγμενης 85, τηλεφωνο 219614540. Πηγα το κινητο εκει και μου ειπαν οτι ακομα δεν εχουν αναβαθμιση σε 2.3.3. για το arc!!!!!!!!!!!! Τι συμβαινει τελικα??

 

Το αγόρασα πριν 2 μήνες το κινητό ... την 3η μέρα που ήταν στην κατοχή μου το πήγα στην Arvato service για αναβάθμιση λογισμικού. Το πήρα πίσω 3 μέρες μετά τζι τζι οπότε ότι και να σας λένε να επιμείνετε ότι θέλετε αναβάθμιση σε 2.3.3 ... υπάρχει

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

καλησπερεςς!υπαρχει καποιο προγραμμα ωστε να μπορω να μπω στα αρχεια του pc μου απτο arc και να τα αναπαραγω??
Link to comment
Share on other sites

στο δικο μου αν εννοεις την εκδοση 2.3.3 απο το πλαισιο το πηρα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

It's a minor update, the Android version is still 2.3.3

Σε όλους 2.3.3 θα λεει ότι έχετε απλά το κινητό θα έχει κάποια επιπλεόν χαρακτηριστικά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

It's a minor update, the Android version is still 2.3.3

Σε όλους 2.3.3 θα λεει ότι έχετε απλά το κινητό θα έχει κάποια επιπλεόν χαρακτηριστικά.

δηλαδη τι εννοεις μπορεις να μας εξηγησεις?το αθρο που εστειλε ο φιλος δεν μιλαει για την εκδοση 2.3.3? μαλλον μου χρειαζετε το google translate! :-D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πολύ σημαντικό . Πήρε η κοπελα μου το arc μεταχειρισμενο απο καταστημα και ο κωδικος δειχνει οτι ειναι απο γερμανια. Ο υπαλληλος μας διαβεβαιωσε οτι θα χουμε κανονικα εγγυηση ενος χρονου σε αυτον και στην ericsson. Ισχύει, ή την πάτησε και επρεπε να ψαχνε για ελληνικό;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Το πηγες στην arvato στα κεντρικα στον Κηφισο, η το πηγες σε υποκαταστημα τους στην Βουλιαγμενης?? Στην Βουλιαγμενης παντος μου ειπαν εχτες οτι δεν εχουν την 2.3.3. και τους απαντησα οτι απο την s.e. μου εδωσαν τα στοιχεια τους και οτι την εχουν. Εκεινοι ειπαν οτι δεν την εχουν και αν θελω να επικοινωνησω με τα κεντρικα τους στον Κηφισο. Με ενημερωσαν παντως οτι η αναβαθμιση αν την ειχαν για να γινει θα χρεωνομουν 30€!!!!!!!!! Ισχυει αυτο? Δεν ειναι υποχρεωση τους για δωρεαν update???
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Το πηγες στην arvato στα κεντρικα στον Κηφισο, η το πηγες σε υποκαταστημα τους στην Βουλιαγμενης?? Στην Βουλιαγμενης παντος μου ειπαν εχτες οτι δεν εχουν την 2.3.3. και τους απαντησα οτι απο την s.e. μου εδωσαν τα στοιχεια τους και οτι την εχουν. Εκεινοι ειπαν οτι δεν την εχουν και αν θελω να επικοινωνησω με τα κεντρικα τους στον Κηφισο. Με ενημερωσαν παντως οτι η αναβαθμιση αν την ειχαν για να γινει θα χρεωνομουν 30€!!!!!!!!! Ισχυει αυτο? Δεν ειναι υποχρεωση τους για δωρεαν update???

 

Βλακείες σου λένε . δεν έχει εγγύηση το κινητό ? Όχι δεν το είχα πάει σε υποκατάστημα κατευθείαν στα κεντρικά γιατί δουλεύει ένας φίλος. Πες τους ότι επικοινώνησες με τα κεντρικά στον Κηφισό και σου είπαν να δώσεις το κινητό για αναβάθμιση λογισμικού.

Edited by zxr

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω. Φυσικα και εχει εγγυηση ειναι τηλεφωνο 10 ημερων!!!! Περιμενω να παει 9 η ωρα να παρω τηλεφωνο στα κεντρικα γιατι εχτες δεν μπορουσα να επικοινωνησω γιατι μεταφεροντουσαν και δεν λειτουργουσε το τηλεφωνικο τους κεντρο!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά πολύ σημαντικό . Πήρε η κοπελα μου το arc μεταχειρισμενο απο καταστημα και ο κωδικος δειχνει οτι ειναι απο γερμανια. Ο υπαλληλος μας διαβεβαιωσε οτι θα χουμε κανονικα εγγυηση ενος χρονου σε αυτον και στην ericsson. Ισχύει, ή την πάτησε και επρεπε να ψαχνε για ελληνικό;

 

Επικοινώνησε με την αντιπροσωπεία να σου το επιβεβαιώσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τι εννοεις μπορεις να μας εξηγησεις?το αθρο που εστειλε ο φιλος δεν μιλαει για την εκδοση 2.3.3? μαλλον μου χρειαζετε το google translate! :-D

Εννοώ ότι μετά το update δεν θα δεις να γράφει στις πληροφορίες έκδοσης 2.3.4. Πάλι 2.3.3 θα γράφει απλά θα έχετε stereo ήχο στο βίντεο, landscape στη homescreen κτλ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...