Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα, εμενα γιατι δεν γινεται αυτο που λετε.

Ανοιγω το ndrive, φορτωνει, μου λει δεν εχετε εγκατεστημενους χαρτες, πατηστε για κατεβασετε, μου εμφανιζει maps, alerts, voice, πατω κατω δεξια, τα προιοντα μου, κ βλεπω μονο οτι εχω κατεβασει, δηλ. Voice, και safety cameras, τιποτε αλλο κ δεν κατεβαζει τιποτα...τι κανω λαθος...?:-/

 

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

???????

Μήπως έχεις επιλέξει άλλη γλώσσα και μπερδεύεται στο destination? Εγώ έβαλα Ελληνική γλώσσα το greek voice Goerge και μετα πήγα στα προιοντα μου και κατέβασα του Ελληνικους χάρτες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

???????

Μήπως έχεις επιλέξει άλλη γλώσσα και μπερδεύεται στο destination? Εγώ έβαλα Ελληνική γλώσσα το greek voice Goerge και μετα πήγα στα προιοντα μου και κατέβασα του Ελληνικους χάρτες!!!!!

 

ελληνικά έχω βάλει και εγω....!!! Ματινα...voice, και alerts, αλλα στα προιοντα τίποτα....

 

βρηκα χαρτη για ελλαδα αλλα και παλι δεν κανει τίποτα, μονο κλειδωνει δορυφόρο, αλλα δεν εμφανιζει κανεναν χαρτη

 

:(:(: :cry::cry:

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, κατι ακομα.. Το 3g πως ενεργοποιειται?? γιατι το χρειαζομαι αρκετες φορες για internet, και δεν το βρισκω
:cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, κατι ακομα.. Το 3g πως ενεργοποιειται?? γιατι το χρειαζομαι αρκετες φορες για internet, και δεν το βρισκω

 

Ρυθμίσεις>ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα>δίκτυα κινητής τηλεφωνίας.

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

το χω κανει αυτο..κι εχω τικαρισμενο το "δεδομενα ενεργα", και στο λειτουργια δικτυου εχω το "προτιμ. gsm/ wcdma". Αλλα κι ενα απο τα 2 να εχω μονο, παλι δεν αλλαζει κατι :rolleyes: και δεν ειναι θεμα sim γιατι με την ιδια, στο iphone μια χαρα μου δουλευε το 3g
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να μπεις καθόλου στο δίκτυο ή δεν εμφανίζεται η ένδειξη 3G;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω μια πολύ ευχάριστη είδηση. Όσοι θέλουν GPS πρόγραμμα να κατεβάσουν από το μάρκετ το NDRIVE Xperia δωρεάν και μετά μέσα από το πρόγραμμα κατεβαίνουν δωρεάν οι ελληνικοί χάρτες. Είναι δώρο από την SE για όσους έχουν XPERIA :D

 

Είναι για όλα τα xperia????

Δηλαδή μπορώ να το βάλω κ' στο x-10 mini pro της γυναίκας μου???

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να μπεις καθόλου στο δίκτυο ή δεν εμφανίζεται η ένδειξη 3G;

 

η ενδειξη 3g δε μου εμφανιζεται καν, και δε μου ανοιγει καμια σελιδα, βγαζοντας μηνυα οτι υπαρχει προβλημα δικτυου:blink:

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Είναι για όλα τα xperia????

Δηλαδή μπορώ να το βάλω κ' στο x-10 mini pro της γυναίκας μου???

 

Όχι, μόνο για το ARC και το X8

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το ΝDrive σε μένα δεν υπάρχει τρόπος να κατεβάσω χάρτες δωρεάν. Μάλλον επειδή δεν είναι Ελληνική η συσκευή μου...:(
Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ή μάλλον καλό πρωινό λόγω ώρας :p

 

Πήρα το τηλέφωνο το απογευματάκι και μόλις τώρα κατάφερα να το ανοίξω. Άσχετος τελειώς με το συγκεκριμένο λειτουργικό (έρχομαι από ένα C90) και αφού μετέφερα τις επαφές μου και πριν καλά καλά βάλω την κάρτα σιμ, παθαίνω έναν πανικό.... :lol:

 

Πείτε μου ότι το τηλέφωνο κάνει κανονικά κλήσεις βίντεο γιατί θα τρελαθώ εάν δεν κάνει....

 

Καλό μας ξημέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι ξέρω φίλε soc δε γίνετε βιντεοκλήση μιας και δεν υπάρχει μπροστινή κάμερα.
Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πείτε μου ότι το τηλέφωνο κάνει κανονικά κλήσεις βίντεο γιατί θα τρελαθώ εάν δεν κάνει....

 

Αν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο τόσο πολύ, το ψάχνεις πριν προβείς στην αγορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω μια πολύ ευχάριστη είδηση. Όσοι θέλουν GPS πρόγραμμα να κατεβάσουν από το μάρκετ το NDRIVE Xperia δωρεάν και μετά μέσα από το πρόγραμμα κατεβαίνουν δωρεάν οι ελληνικοί χάρτες. Είναι δώρο από την SE για όσους έχουν XPERIA :D

 

Φίλε το δοκίμασα και δουλεύει κανονικα σε XPERIA ARC αλλά ενδέχεται να υπάρχει χρέωση από το δίκτυο του παρόχου που ανήκω...;

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φίλε το δοκίμασα και δουλεύει κανονικα σε XPERIA ARC αλλά ενδέχεται να υπάρχει χρέωση από το δίκτυο του παρόχου που ανήκω...;

 

Όχι, σαν πρόγραμμα λειτουργεί αυτόνομα αφού βέβαια έχει κατεβάσει πρώτα ότι αρχεία χρειάζεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι, σαν πρόγραμμα λειτουργεί αυτόνομα αφού βέβαια έχει κατεβάσει πρώτα ότι αρχεία χρειάζεται.

 

Σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά...!

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες γιατι δεν μπορω να το κανω update??Ουτε με το pc companion ουτε με το update service ουτε απο το κινητο..

Η συσκευη δεν εχει γινεi root...

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας

 

Απ ότι ξέρω φίλε soc δε γίνετε βιντεοκλήση μιας και δεν υπάρχει μπροστινή κάμερα.

 

Στην περίπτωσή μου ήταν ένα αναπάντεχο δώρο :)

 

Αν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο τόσο πολύ, το ψάχνεις πριν προβείς στην αγορά.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γνωρίζει κάποιος κάποιον απλό file manager, ώστε να μπορώ να αρχειοθετώ τις φώτο μου σε φακέλους κ υποφακέλους;

 

ES File Explorer. Περισσότερα για εφαρμογές όμως εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να με βοηθησετε παρακαλω προσπαθω να κανω update σε 2.3.3 και δεν πετυχενει ουτε με pc companion ουτε με SEUS ουτε με wi-fi , λεγοντας μου πως ηδη εχω την νεοτερη εκδοση....:(:( τυχαινει να εχω κοντα στο σπιτι μου την αντιπροσωπεια οποτε αμα το παω εκει θα μου το κανουν επι τοπου η θα πρεπει να περιμενω καμια βδομαδα?? :worry:
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να με βοηθησετε παρακαλω προσπαθω να κανω update σε 2.3.3 και δεν πετυχενει ουτε με pc companion ουτε με SEUS ουτε με wi-fi , λεγοντας μου πως ηδη εχω την νεοτερη εκδοση....:(:( τυχαινει να εχω κοντα στο σπιτι μου την αντιπροσωπεια οποτε αμα το παω εκει θα μου το κανουν επι τοπου η θα πρεπει να περιμενω καμια βδομαδα?? :worry:

 

Γρήγορα στην αντιπροσωπεία καθώς έχει θέμα το "ελληνικό" λογισμικό . Να σου περάσουν το "γενικό"

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω wifi hotspot το τηλ.

Μόλις το κάνω τότε αυτόματα σταματάει το 3g και ενώ η άλλη μου συσκευή/laptop βλέπει το κινητό μου σαν wifi spot, δεν έχω πρόσβαση στο internet.

Φυσικά δεν έχει πρόσβαση στο Internet ούτε το κινητό.

μόλις κλείσω το hotspot του xperia τότε επανέρχεται το 3g.

Έχει κάποιος άλλος το πρόβλημα?

Android 2.3.3 LT15i

Link to comment
Share on other sites

Ok, το έγραψα πολύ βιαστικά γιατί είμαι και στην δουλεία και λάθος, συγνώμη.

 

Λέω ότι έχει βγει android, 2.3.4, το οποίο το είδα σε Samsung Galaxy S σήμερα, και αυτός που το είχε το εκανε update, πριν μια βδομάδα από Βρυξέλλες.

 

Το παρακάτω link αναφέρει για το 2.3.4 android για τo Arc

 

http://talk.sonyericsson.com/message/78391

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό το ξέρατε???

Σήμερα, πριν λίγα λεπτά το είδα στο SG 2, το έκανε αναβάθμιση πριν μια βδομάδα Βρυξέλλες :cry::cry:

 

 

 

http://talk.sonyericsson.com/message/78323#78323

 

Πραγματικά δεν βγάζω κανένα νόημα.

 

Προσπαθώ να καταλάβω τι σχέση έχει το θέμα του post σου (Android 2.3.4), το SG 2 (μήπως θες να πεις GS2; ), η αναβάθμιση, το link για την 2.3.3 στο arc και... οι Βρυξέλλες! :wacko:

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...