Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα και απο εμενα...!!!!

νεο στα android και μολις σημερα αποκτησα το xperia arc.

θα ηθελα λιγο βοηθεια,εχω σε εναν φακελο στο λαπτοπ μου ολες τις επαφες μου και ενω τις αντιγραφω στη καρτα μνημης του τηλ. δεν μπορω να τις δω μεσα στην συσκευη!!!!!μπορει καποιος να με βοηθησει???

 

ευχαριστω εκ τον προτερων!!!!!θανος

www.olympicapartments.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά ξέρει κανείς πότε θα κυκλοφορήσει το ασημένιο Xperia arc ????? :worry: :confused:

2 post πιο πανω ;)

Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το xperia arc και το κουτι του ηταν απ αυτα που δεν περιεχουν το mini HDMI etc... Γνωρίζει κάποιος σίγουρα αν κάτω απ τη ζελατίνα ,που έχουν όλα τα καινουρια κινητα ,περιχεται screen protector???....να μην αγοραζω τζαμπα αλλο... :P

 

Ναι, η οθόνη έχει ήδη προστατευτική ζελατίνα τοποθετημένη και υπάρχει και μια εφεδρική μέσα στο κουτί. Όσο για το hdmi καλώδιο, στα Ελληνικά Arc περιλαμβάνεται στην συσκευασία. Τώρα αν περιλαμβάνεται μόνο σε κάποιες παρτίδες και όχι σε κάποιες άλλες δεν το γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ακομα δεν εχω βρει λυση στο προβλημα μου...δε μ αφηνει να κατεβασω τιποτα απο το μαρκετ.. Ενω το κινητο ειναι στο wi-fi, μου λεει οτι υπαρχει προβλημα δικτυου...
:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια ακομα δεν εχω βρει λυση στο προβλημα μου...δε μ αφηνει να κατεβασω τιποτα απο το μαρκετ.. Ενω το κινητο ειναι στο wi-fi, μου λεει οτι υπαρχει προβλημα δικτυου...

 

Έχεις κάνει κανένα factory reset;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ακομα δεν εχω βρει λυση στο προβλημα μου...δε μ αφηνει να κατεβασω τιποτα απο το μαρκετ.. Ενω το κινητο ειναι στο wi-fi, μου λεει οτι υπαρχει προβλημα δικτυου...

 

Μια βλακωδη ερωτηση να κανω γιατι καμια φορα απο απλα πραγματα σπαμε το κεφαλι μας.Στο wifi εισαι,συνδεδεμενος σωστα με το ρουτερ εισαι (κωδικους κλπ)????

Link to comment
Share on other sites

Οχι... Πως γινεται αυτο; Θα χασω κατι απο μεσα αν το κανω;

Θα είναι όπως όταν το έβγαλες από το κουτί του! Οπότε backup.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Link to comment
Share on other sites

ναι στο wi-fi ειναι κανονικα συνδεδεμενο και ο browser ανοιγει χωρις προβληματα!

 

Ευχαριστω για την απαντηση!Το backup γινεται καθως το συνδεω με το pc, ετσι? μου βγαζει τετοια επιλογη? γιατι δεν εχω το κουτι του με τις οδηγιες

 

και μηπως υπαρχει καποια αλλη λυση? θεμα ρυθμισεων πχ?

 

τελικα το θεμα εφτιαξε απο μονο του:wacko: τελοσπαντων:lol:

 

διαβαζω να λετε οτι οι συσκευες σας ειχαν protector απ οταν τις πηρατε..το δικο μου νομιζω οτι δεν εχει. Το μονο που ειδα, και αφαιρεσα, ηταν η κλασσικη ζελατινα με τη "γλωσσα", που εχει καθε νεο κινητο:rolleyes:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια εβδομάδα περίπου έχω το ΧΡΕΡΙΑ ARC BLUE στα χέρια μου από Cosmote και απλά έμεινα άφωνος.... Φοβερό από όλες τις απόψεις, design,φωτογραφίες,βίντεο,ευχρηστικότητα και απλότητα, και φυσικα ανεπανάληπτο το Android(ανάβαθμισα την έκδοση σε 2.3.3)...

Έχω μια απορία όμως, δεν μπορώ να καταλάβω αν εχει κολλημένο screen protector στην οθόνη!

Το έχει αγοράσει κάποιος απο Cosmote με screen protector κολλημένο στην οθόνη...?

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια εβδομάδα περίπου έχω το ΧΡΕΡΙΑ ARC BLUE στα χέρια μου από Cosmote και απλά έμεινα άφωνος.... Φοβερό από όλες τις απόψεις, design,φωτογραφίες,βίντεο,ευχρηστικότητα και απλότητα, και φυσικα ανεπανάληπτο το Android(ανάβαθμισα την έκδοση σε 2.3.3)...

Έχω μια απορία όμως, δεν μπορώ να καταλάβω αν εχει κολλημένο screen protector στην οθόνη!

Το έχει αγοράσει κάποιος απο Cosmote με screen protector κολλημένο στην οθόνη...?

Ναι φιλε μου το πηρα και εγω απο cosmote και εχει screen protector ηδη κολλημενο επανω!!!! Θα το δεις εαν το προσεξεις με λεπτομερεια

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδεια δεν μπορω ν καταλαβω το κολλημα με το screen protector, αν εχει η δεν εχει το κουτι, αν ειναι τοποθετημενο η οχι. Σιγα το πραγμα, αγορεστε απο ebay, 2-3-4 €, κανουν με θηκες σιλικονης κ αλλα αξεσουαρ. Εγω αγορασα αυτο

και ειμαι μια χαρα.

http://cgi.ebay.com/Sony-Ericsson-X12-Arc-Silicone-Case-5-Screen-Protector-/280663194732

 

Επισης υπαρχουν κ full body protector,λιγο πιο ακριβα ομως...

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου το πηρα και εγω απο cosmote και εχει screen protector ηδη κολλημενο επανω!!!! Θα το δεις εαν το προσεξεις με λεπτομερεια

 

Σε ευχαριστώ φίλε θα το το προσεξω, να είσαι καλά....

 

Έχει βάλει κάποιος πρόγραμμα για GPS sto XPERIA ARC? Αν ναι ποιό το οποίο να δουλέυει άψογα....?

(λόγω δουλειάς χρειάζομαι το GPS )

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμενα, ειμαι και εγώ ένας πανευτυχής κάτοχος του κινητού. Το κινητό απλά ''τα σπάει''. απλώς για την πληροφόρηση υποψήφιων αγοραστών να επισημάνω να προσέξουν ότι αν πάνε να το αγοράσουν από το κατάστημα του πλαισίου να προσέξουν ότι θα τους πουν ότι το κινητό μέσα έχει 2giga κάρτα μνήμης και θα τους πιέσουν να αγοράσουν μεγαλύτερη! αυτό είναι λάθος γιατί μέσα το κινητό έρχεται με 8giga και δεύτερον υπάρχει θήκη μέσα για το κινητό μην αγοράσετε άλλη όπως εγώ!!! Δεν ξερω αν είναι πολιτική του καταστήματος η έπεσα σε άσχετο!

 

Υ.Γ αν θέλει κάποιος βοήθεια για το Ndrive v11 ας μου στείλει Pm.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει βάλει κάποιος πρόγραμμα για GPS sto XPERIA ARC? Αν ναι ποιό το οποίο να δουλέυει άψογα....?

(λόγω δουλειάς χρειάζομαι το GPS )

 

Όλα δουλεύουν για τα οποία συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

 

Υ.Γ αν θέλει κάποιος βοήθεια για το Ndrive v11 ας μου στείλει Pm.

 

Να θυμίσω ότι εδώ συζητάμε μόνο για επίσημα αγορασμένα προγράμματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όλα δουλεύουν για τα οποία συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

 

 

 

Να θυμίσω ότι εδώ συζητάμε μόνο για επίσημα αγορασμένα προγράμματα.

ok λαθος μου ;);););););)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω μια πολύ ευχάριστη είδηση. Όσοι θέλουν GPS πρόγραμμα να κατεβάσουν από το μάρκετ το NDRIVE Xperia δωρεάν και μετά μέσα από το πρόγραμμα κατεβαίνουν δωρεάν οι ελληνικοί χάρτες. Είναι δώρο από την SE για όσους έχουν XPERIA :D

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω μια πολύ ευχάριστη είδηση. Όσοι θέλουν GPS πρόγραμμα να κατεβάσουν από το μάρκετ το NDRIVE Xperia δωρεάν και μετά μέσα από το πρόγραμμα κατεβαίνουν δωρεάν οι ελληνικοί χάρτες. Είναι δώρο από την SE για όσους έχουν XPERIA :D

 

Εγω το κατεβασα τωρα αλλα δεν δωρεαν χαρτες για ελλαδα!!! Εσυ που τους βρηκες?

 

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω το κατεβασα τωρα αλλα δεν δωρεαν χαρτες για ελλαδα!!! Εσυ που τους βρηκες?

 

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

 

Όταν σε βγάλει εκεί που λέει Κατάστημα για να διαλέξεις τους χάρτες να αγοράσεις εσύ πάτα κάτω δεξιά "Τα προϊόντα μου" και θα κατεβάσει αυτόματα τους χάρτες .

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

εχω κι αλλο θεμα... συνδεω το κινητο με το mac μεσω του καλωδιου, και δε γινεται τιποτα, μονο φορτιζει. εχω κατεβασει και εγκαταστησει το Media Sync, οπως λεει στη σλειδα της se, αλλα ανοιγοντας το προγραμμα μου λεει οτι δε βρεθηκε συσκευη. Καμια ιδεα??
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Όταν σε βγάλει εκεί που λέει Κατάστημα για να διαλέξεις τους χάρτες να αγοράσεις εσύ πάτα κάτω δεξιά "Τα προϊόντα μου" και θα κατεβάσει αυτόματα τους χάρτες .

Το εβαλα και εγω έτσι όπως λες!!!!!!!!!

Thanksssssssssss

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα και εγω έτσι όπως λες!!!!!!!!!

Thanksssssssssss

 

Καλημερα, εμενα γιατι δεν γινεται αυτο που λετε.

Ανοιγω το ndrive, φορτωνει, μου λει δεν εχετε εγκατεστημενους χαρτες, πατηστε για κατεβασετε, μου εμφανιζει maps, alerts, voice, πατω κατω δεξια, τα προιοντα μου, κ βλεπω μονο οτι εχω κατεβασει, δηλ. Voice, και safety cameras, τιποτε αλλο κ δεν κατεβαζει τιποτα...τι κανω λαθος...?:-/

 

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...