Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω το εχω εδω και 2 μηνες περιπου. Εκδοση 2.3.3 εβαλα μεσα απο SEUS και οχι απο το companion γιατι δεν μου εβρισκε αναβαθμιση. Οσο για την μπαταρια και πριν και μετα την αναβαθμιση ειναι αριστη. Με ομιλια 30 λεπτα, ασυρματο και games, ανετα 1 1/2 μερα. Αλλιως το 2ημερο στο νερο.

 

Μήπως σου ειναι εύκολο να μου πεις που θα βρω το seus γιατι στο site της se βρίσκω μόνο το pc companion. την πιο πρόσφατη Rom στη βρίσκει και την κατεβάζει το seus η πρεπει να την βρω μόνος μου ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τη βρισκει το SEUS και την κατεβαζει. Το λινκ ειναι εδω: http://www.sonyericsson.com/cws/support/mobilephones/downloads/subject/updateservice/xperiaarc?cc=gb&lc=en
Link to comment
Share on other sites

Αφού κατέβασα το SEUS ...και το εγκατέστησα ... σύνδεσα το κινητό εξακολουθεί και μου βγάζει ότι έχω την πιο πρόσφατη έκδοση λογισμικού εγκατεστημένη ... την 2.3.2 .... :blink: :!:

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να κανουμε ροοτ την 2.3.3 ή οχι ακομα??

 

 

Εδω για λεπτομερειες: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1115542

Link to comment
Share on other sites

Αφού κατέβασα το SEUS ...και το εγκατέστησα ... σύνδεσα το κινητό εξακολουθεί και μου βγάζει ότι έχω την πιο πρόσφατη έκδοση λογισμικού εγκατεστημένη ... την 2.3.2 .... :blink: :!:

 

Δεν ξερω τι να πω. Σε εμενα με το SEUS το βρηκε και εκανε update. Ειναι ελληνικο το τηλεφωνο????

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι να πω. Σε εμενα με το SEUS το βρηκε και εκανε update. Ειναι ελληνικο το τηλεφωνο????

 

Εγώ για Ελληνικό το αγόρασα ... μέσα είχε Ελληνικές οδηγίες ... είχε αυτοκολητάκι στα ελληνικά ότι περιλαμβάνει κάρτα προνομίων XPERIA CLUB, η οποία υπήρχε στα ελληνικά μέσα στο κουτί και ο κωδικός του στα πλάγια τελειώνει σε EL, EN

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για Ελληνικό το αγόρασα ... μέσα είχε Ελληνικές οδηγίες ... είχε αυτοκολητάκι στα ελληνικά ότι περιλαμβάνει κάρτα προνομίων XPERIA CLUB, η οποία υπήρχε στα ελληνικά μέσα στο κουτί και ο κωδικός του στα πλάγια τελειώνει σε EL, EN

 

Δεν ξέρω γιατί. Ίσως κάποιος εδώ μέσα να ξέρει κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για να λύσω ορισμένες απορίες σχετικά με τα διαθέσιμα updates.

Λοιπόν πολλοί από εδώ μέσα ίσως έχετε ακούσει για τα λεγόμενα Brands (brand (αγγλιστί) = η μάρκα). Για αυτούς που δεν ξέρουν τι είναι το brand επιτρέψτε μου να διαφωτίσω όσο μπορώ και από αυτά που ξέρω.

 


  1.  
  2. Η SE έχει χωρίσει τον πλανήτη (εμπειρικά) σε ομάδες χωρών και τις έχει σταμπάρει την κάθε μια με το λεγόμενο Brand.
     
    Παραδείγματα:
    • Nordic (Το brand των Σκανδηναβικών χωρών)
    • Balcania (Το brand των Βαλκανικών χωρών - συμπεριλαμβανομένης και της Ελλάδας).

 

[*]Επίσης υπάρχουν διαχωρισμοί του brand ανάλογα τον πάροχο.

 

Παραδείγματα:

  • VOD-CUSTOM-ELL (To brand της ελληνικής Vodafone).
  • AT&T-CUSTOM (Το brand της ξένης εταιρείας κινητής AT&T για τα κινητά που διέθεσε).

 

[*]Υπάρχουν ίδια brands που χωρίζονται σε υποκατηγορίες βάσει τετραψήφιων αριθμών.

 

Παραδείγματα:

  • GENERIC-BALCANIA-4422
  • GENERIC-BALCANIA-5524
    (διαφορετικά brands αν και φέρουν την ίδια ονομασία)

 

Να διευκρινίσω ότι το brand δεν επηρεάζει την γλώσσα του λογισμικού (ως γνωστόν το Android περιέχει όλες τις γλώσσες και άρα και τα Ελληνικά) , ούτε καθορίζει την προέλευση της συσκευής απαραίτητα (παραεισαγωγής κλπ.)...

Επηρεάζει όμως το περιεχόμενο του λειτουργικού (π.χ. ορισμένες εκδόσεις για ορισμένα brands περιέχουν εξτρά εφαρμογές - όπως η Vodafone που συνηθίζει να προσθαφαιρεί εφαρμογές και λειτουργίες από τις εκδόσεις firmware που βάζει στα κινητά που πουλάει) , όπως επίσης και την ημερομηνία κυκλοφορίας του.

 

Έτσι λοιπόν για να τα συνοψίσω όλα τα παραπάνω σε έναν όμορφο επίλογο η χρονική διαφορά στα updates και η γενικότερη ύπαρξη updates ή μη , εξαρτάται κατά ένα μεγάλο μέρος από το brand με το οποίο έχει σημαδευτεί το λειτουργικό σας.

Στατιστικά και εφόσον είστε όλοι από ΠΛΑΙΣΙΑ , Multirama κλπ. πρέπει να είστε BALCANIA και απλά να διαφέρετε στους 4-ψήφιους κωδικούς.

Η πικρή εμπειρία μου όμως με το x10 μου έδειξε ότι η SE βγάζει πρώτα τις αναβαθμίσεις για 2 κυρίως brands.

Το Nordic , που εύλογο είναι γιατί η εταιρεία είναι Σουηδική οπότε λογικό είναι να το κυκλοφορήσει γύρω τριγύρω κάποιο καινούριο update.

Και το Generic World το οποίο είναι το brand που δεν ανήκει γεωγραφικά πουθενά (πόλη , χώρα , πάροχο κλπ.).

 

Από προσωπική εμπειρία θα σας αναφέρω πέρυσι τον Νοέμβριο (όταν πρωτοβγήκε η αναβάθμιση από Android 1.6 σε 2.1) αλλάζαμε όλοι το brand στο κινητό μας έτσι ώστε να φαίνεται ότι είμαστε Σκανδιναβοί προκειμένου να το πάρουμε από τις πρώτες 1-2 μέρες. Το Generic World ακολούθησε 3-4 μέρες μετά ενώ για το ελληνικό brand η αναβάθμιση βγήκε κανένα μήνα μετά. Και γι' αυτούς που είχαν Vodafone...???? :X

...Ας μην σας απογοητεύσω...!

 

Ελπίζω να βοήθησα! :cool:

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Εδω για λεπτομερειες: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1115542

 

Καλημέρα, κατάλαβα πρεπει να γυρισω σε προηγουμενη version, κτλ, βαριεμαι....:p

Καποια στιγμή θα βγει αλλος τροπος γιa root...

thanks anyway...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,εχω απενεργοποιηση την κινηση δεδομενων αλλα οταν το ανοιγω(ενεργοποιω το τηλ.) το πρωι μου βγαζει στην μπαρα πανω αριστερα το συμβολακι οτι δεν λειτουργουν.Πως γινετε να μην εμφανιζετε εκει???
Link to comment
Share on other sites

Παίδες για να λύσω ορισμένες απορίες σχετικά με τα διαθέσιμα updates.

Λοιπόν πολλοί από εδώ μέσα ίσως έχετε ακούσει για τα λεγόμενα Brands (brand (αγγλιστί) = η μάρκα). Για αυτούς που δεν ξέρουν τι είναι το brand επιτρέψτε μου να διαφωτίσω όσο μπορώ και από αυτά που ξέρω.

 


  1.  
  2. Η SE έχει χωρίσει τον πλανήτη (εμπειρικά) σε ομάδες χωρών και τις έχει σταμπάρει την κάθε μια με το λεγόμενο Brand.
     
    Παραδείγματα:
    • Nordic (Το brand των Σκανδηναβικών χωρών)
    • Balcania (Το brand των Βαλκανικών χωρών - συμπεριλαμβανομένης και της Ελλάδας).

 

[*]Επίσης υπάρχουν διαχωρισμοί του brand ανάλογα τον πάροχο.

 

Παραδείγματα:

  • VOD-CUSTOM-ELL (To brand της ελληνικής Vodafone).
  • AT&T-CUSTOM (Το brand της ξένης εταιρείας κινητής AT&T για τα κινητά που διέθεσε).

 

[*]Υπάρχουν ίδια brands που χωρίζονται σε υποκατηγορίες βάσει τετραψήφιων αριθμών.

 

Παραδείγματα:

  • GENERIC-BALCANIA-4422
  • GENERIC-BALCANIA-5524
    (διαφορετικά brands αν και φέρουν την ίδια ονομασία)

 

Να διευκρινίσω ότι το brand δεν επηρεάζει την γλώσσα του λογισμικού (ως γνωστόν το Android περιέχει όλες τις γλώσσες και άρα και τα Ελληνικά) , ούτε καθορίζει την προέλευση της συσκευής απαραίτητα (παραεισαγωγής κλπ.)...

Επηρεάζει όμως το περιεχόμενο του λειτουργικού (π.χ. ορισμένες εκδόσεις για ορισμένα brands περιέχουν εξτρά εφαρμογές - όπως η Vodafone που συνηθίζει να προσθαφαιρεί εφαρμογές και λειτουργίες από τις εκδόσεις firmware που βάζει στα κινητά που πουλάει) , όπως επίσης και την ημερομηνία κυκλοφορίας του.

 

Έτσι λοιπόν για να τα συνοψίσω όλα τα παραπάνω σε έναν όμορφο επίλογο η χρονική διαφορά στα updates και η γενικότερη ύπαρξη updates ή μη , εξαρτάται κατά ένα μεγάλο μέρος από το brand με το οποίο έχει σημαδευτεί το λειτουργικό σας.

Στατιστικά και εφόσον είστε όλοι από ΠΛΑΙΣΙΑ , Multirama κλπ. πρέπει να είστε BALCANIA και απλά να διαφέρετε στους 4-ψήφιους κωδικούς.

Η πικρή εμπειρία μου όμως με το x10 μου έδειξε ότι η SE βγάζει πρώτα τις αναβαθμίσεις για 2 κυρίως brands.

Το Nordic , που εύλογο είναι γιατί η εταιρεία είναι Σουηδική οπότε λογικό είναι να το κυκλοφορήσει γύρω τριγύρω κάποιο καινούριο update.

Και το Generic World το οποίο είναι το brand που δεν ανήκει γεωγραφικά πουθενά (πόλη , χώρα , πάροχο κλπ.).

 

Από προσωπική εμπειρία θα σας αναφέρω πέρυσι τον Νοέμβριο (όταν πρωτοβγήκε η αναβάθμιση από Android 1.6 σε 2.1) αλλάζαμε όλοι το brand στο κινητό μας έτσι ώστε να φαίνεται ότι είμαστε Σκανδιναβοί προκειμένου να το πάρουμε από τις πρώτες 1-2 μέρες. Το Generic World ακολούθησε 3-4 μέρες μετά ενώ για το ελληνικό brand η αναβάθμιση βγήκε κανένα μήνα μετά. Και γι' αυτούς που είχαν Vodafone...???? :X

...Ας μην σας απογοητεύσω...!

 

Ελπίζω να βοήθησα! :cool:

 

Αρκετα χρησιμο το αρθρο σου,απλως βγαζω το συμπερασμα οτι η sonyericsson δινει τις καινουργιες αναβαθμισεις πρωτα σε χωρες της Δυτικης Ευρωπης( οπως το δικο μου που το πηρα απο Αγγλια),ακολουθουν οι χωρες της Ανατολικης Ευρωπης αρα Ελλαδα και ακολουθουν αυτα που τα διαθετουν παροχοι κινητης τηλεφωνιας(vodafone,cosmote T-mobile κ.α ) που εχουν "πειραξει" το κινητο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα ελληνικα να δεχεται 160 χαρακτηρες πως το φτιαχνουν? Οχι με εφαρμογη το ξερω, αλλα θελω απο την default εφαρμογη, γινεται?

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται σε ορισμένα brands κυρίως σε αυτά από εταιρείες κινητής (όπως π.χ. Vodafone).

Αλλιώς θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποια άλλη εφαρμογή SMS από το Android Market που να υποστηρίζει την λειτουργία αυτή όπως π.χ. goSMS ή HandcentSMS. :)

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κρίνοντας από το πόσοι ασχολούνται με το συγκεκριμένο Topic μάλλον δεν έχει πουλήσει αρκετά το τηλέφωνο στην Ελλάδα ... εώς καθόλου θα έλεγα :shifty: Το τηλέφωνο είναι από χτες στο Service της Arvato για το θέμα με την μπαταρία και την αναβάθμιση λογισμικού που δεν μπορούσε να γίνει . Το πρώτο πράγμα που μου είπανε είναι ότι υπάρχει θέμα με τα Arc που δουλεύουν στο δίκτυο της Cosmote και με την μπαταρία .... :confused:

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μάθω αν έχω κλειδωμένο η όχι bootloader?

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κρίνοντας από το πόσοι ασχολούνται με το συγκεκριμένο Topic μάλλον δεν έχει πουλήσει αρκετά το τηλέφωνο στην Ελλάδα ... εώς καθόλου θα έλεγα :shifty: Το τηλέφωνο είναι από χτες στο Service της Arvato για το θέμα με την μπαταρία και την αναβάθμιση λογισμικού που δεν μπορούσε να γίνει . Το πρώτο πράγμα που μου είπανε είναι ότι υπάρχει θέμα με τα Arc που δουλεύουν στο δίκτυο της Cosmote και με την μπαταρία .... :confused:

 

χα! Εγω το παράλαβα εχθές απο την Arvato λέγοντας μου ακριβώς το ίδιο! Κ σήμερα θα ξαναπαει γιατι ξέχασαν να μου κάνουν update! :mad:

Link to comment
Share on other sites

χα! Εγω το παράλαβα εχθές απο την Arvato λέγοντας μου ακριβώς το ίδιο! Κ σήμερα θα ξαναπαει γιατι ξέχασαν να μου κάνουν update! :mad:

 

Δηλαδη με λιγα λογια σου ειπαν οτι η μπαταρια θα κραταει μονο 12-15 ωρες οσο εισαι στο δικτυο κοσμοτε ε; μμμμ κατι μου λεει οτι θα παει για πουλημα το τηλεφωνο μολις μου το επιστρεψει η αρβατο... Πρωτη φορα αγοραζω κινητο που στην ουσια ειναι αχρηστο... Τι ηθελα και εμπλεξα με την Σονι-ερικσον ε;;; εγω περιμενω σημερα να με παρουν τηλεφωνο για το τελικο πορισμα.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας....εχω το arc εδω και 3 βδομαδες χωρις να εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα πλην αυτο της μπαταριας...

 

λοιπον....εχω στο κινητο την 2.3.3 την οποια ομως μου την εμφανισε το pc companion 5 μερες αργοτερα απο οτι την ειχε εμφανισει σε αλλα μελη του forum...

 

η μπαταρια με την 2.3.3 βελτιωνεται πολυ....αλλα εγω π.χ επρεπε για να καταλαβω την διαφορα 2 βδομαδες τουλαχιστον απο τοτε που το πηρα...τωρα που γραφω εχω 44% και μου γραφει 20ω 30λ και 50 δ...

παιζοντας games στελνοντας μυνηματα(καμια 15αρια) κλησεις κανενα 10λεπτο...wi/fi ,μουσικη...υπηρξε και φορα που κρατησε 2 μερες....

 

και εμενα στην αρχη 12 ωρες μου κραταγε...οχι παραπανω...η και πολυ λιγοτερο!...μπορει στις 8(βραδυ) να ηταν φουλ και στις 12 να ειχε 40 % :blink:

 

θα σας στρωσει η μπαταρια παιδια...

προσεξτε παντως τα witgets που εχετε....να μην αφηνετε wi/fi-bluetooth-gps και ολα αυτα ανοιχτα αν δεν τα χρειαζεστε....χαμηλωστε την φωτεινοτητα της οθονης...

 

 

και το βασικοτερο...που το εμαθα και εγω απο αλλη μελη....αφηνετε την μπαταρια να πεφτει μεχρι το 5/10%.....απο τοτε που αρχισα να το κανω η μπαταρια κραταγε 3-4 ωρες παραπανω!

Αν ισχύει αυτό που γράφει ο iwannis στο προφίλ του σχετικά με το δίκτυο που ανήκει τότε καλύτερα να αναθεωρήσετε κάποια πράγματα σχετικά με τα όσα λένε δεξιά και αριστερά. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, για εμένα με την χρήση που κάνω λόγω πακέτου που έχω με ανοικτό το internet, wifi hotspot για το laptop περίπου 5 ώρες, πολλά 10λεπτα τηλέφωνα σε δίκτυο HSPA, market, applications, sms, mms μου βγάζει άνετα 16 ώρες χωρίς φόρτιση, πολύ παραπάνω απο το x10i, πιστεύω ότι με την χρήση που κάνω λογικό είναι η συγκεκριμένη αυτονομία. Κατα τα άλλα το τηλέφωνο δεν μου έχει κολλήσει καθόλου, έχω ακόμη την 2.3.2 έκδοση του Android, τέλεια οθόνη ως προς την απόκρυση των φωτογραφιών, wallpaper, πάρα πολύ καλή αίσθηση του πληκτρολόγιου και απο πλευράς browsing απο την συσκευή με το skyfire, (λόγω του ότι το χρησιμοποιώ απο το x1), είναι καταπληκτική, άσχετο κατεβάστε και το Adobe flash player 10.3. Τέλος, έχω και τον φορτιστη αυτοκινήτου και εάν υπερβω κάποια απο τα παραπάνω το έχω σαν backup.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με λιγα λογια σου ειπαν οτι η μπαταρια θα κραταει μονο 12-15 ωρες οσο εισαι στο δικτυο κοσμοτε ε; μμμμ κατι μου λεει οτι θα παει για πουλημα το τηλεφωνο μολις μου το επιστρεψει η αρβατο... Πρωτη φορα αγοραζω κινητο που στην ουσια ειναι αχρηστο... Τι ηθελα και εμπλεξα με την Σονι-ερικσον ε;;; εγω περιμενω σημερα να με παρουν τηλεφωνο για το τελικο πορισμα.

 

12-15 ώρες;;; χαχα 8 max 10 ώρες το δικό μου! Τελικά μετά απο πολλές κ έντονες συζητήσεις με τον υπευθ της Arvato βρέθηκε λύση κ σε πληροφορώ οτι το κ το δικό σου είναι έτοιμο! Μου το είπαν σήμερα που ήμουν εκεί...

Το πρόβλημα ήταν απλά στην έκδοση του λογισμικού.. Με την 2.3.3 πλέον είναι κομπλέ. Απλά ουτε καν αυτοί δεν μπορoύσαν να την περάσουν αποκλειστικά κ μόνο σε COSMOTE. Δλδ bug ακόμα κ σε αυτούς, έτσι τουλάχιστον με ενημέρωσαν...

Edited by kalamatiani
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Όπως λέει και ο τίτλος έχω ένα sony ericsson w595 και θέλω να περάσω τις επαφές μου στο xperia arc. Γίνεται να περάσω αρχικά τα τηλέφωνα από το w595 με pcsuite και μετά στο arc; πως μπορεί να γίνει η μεταφορά;
Link to comment
Share on other sites

mr_element!!!!!

"Άνοιξε το συρτάρι των εφαρμογών σου πατώντας το μεσαίο πλήκτρο touch στην επιφάνεια εργασίας σου (αυτό που μοιάζει να αποτελείται από πολλά μικρά τετραγωνάκια) βρες την εφαρμογή που θα λέγεται "Κλήσεις" ή "Τηλέφωνο" ή "Αρχείο Κλήσεων" ή κάπως έτσι , πίεσε την παρατεταμένα για λίγο χωρίς να σηκώσεις το δάχτυλο σου και αμέσως θα μπορείς να την τοποθετήσεις όπου εσύ θέλεις σε μια από τις 5 επιφάνειες της οθόνης."

 

Δεν γίνεται με τπτ!

Edited by kalamatiani
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Επειδή δεν πολυκατάλαβα τι ακριβώς συμβαίνει με αναβαθμίσεις, μπαταριες κ.λπ. Απλώς να πω ότι στο gsmarena το 60% των σχολίων (και είναι περίπου 4000 αν δεν κάνω λάθος) αναφέρουν θέμα με την μπαταρία, ότι είναι πολύ μικρή για το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Στα δικά μας τώρα. Επειδή ενδιαφέρομαι για το τηλέφωνο, σκοπεύω να το αγοράσω σφραγισμενο από αντιπρόσωπο της Cosmote, αλλά θα δουλεύει σε δίκτυο Vodafone. Λέτε να έχω θέμα; Μόλις το πάρω στα χέρια μου να κάνω την περιβόητη αναβάθμιση, για την οποία τόσα έχουν γραφεί;

 

edit: Για να μην παραξενεύεστε τι συμβαίνει, θα αποσύρω στο εν λόγω κατάστημα το Samsung Wave που έχω και θα συμπληρώσω για να πάρω το SE !!

 

Ευχαριστώ

Γιάννης

Edited by jtzimitras
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...