Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πήρα το επίσημο ελληνικό 445 από το Νετ ... Μέσα είχε το κινητό , ακουστικά, ανταλλακτικά για τα "αυτάκια" των ακουστικών, καλώδιο και φορτιστή καθώς και μια κάρτα για το XPERIA CLUB ... Δεν είχε καμιά αντιχαρακτική μεμβράνη.

 

Αν εξαιρέσουμε οτι το κινητό είναι λίγο πιο μακρύ απ ότι περίμενα (δεν το είχα δει από κοντά) κατά τα άλλα είναι φανταστικό. Ζουμ έχει μόνο σε ανάλυση φωτογραφίας 2MP . Ξέρετε κάποιο πρόγραμμα που να κάνει WIfi HotSpot το κινητό ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

7. Μεγάλο πρόβλημα για μένα τα λοιπά email πχ otenet. Ζητώ λήψη των email και κατεβαίνουν οι τίτλοι. Οταν όμως πιέσεις το μύνημα για να διαβάσεις το περιεχόμενο τότε κατεβαίνει και το συνημμένο το οποίο μπορεί να είναι 3ΜΒ. Λόγω δουλειάς λαμβάνω πολλά την ημέρα και όταν υπάρχουν συνημμένα είναι λογικό να μην τα ανοίγω. Θα ήθελα να βλέπω το περιεχόμενο χωρίς το συνημμένο. Δεν βρήκα πουθενα κάποια ρύθμιση.

 

Δοκίμασες κάποιο άλλο mail app? Πχ K-9 mail?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το επίσημο ελληνικό 445 από το Νετ ... Μέσα είχε το κινητό , ακουστικά, ανταλλακτικά για τα "αυτάκια" των ακουστικών, καλώδιο και φορτιστή καθώς και μια κάρτα για το XPERIA CLUB ... Δεν είχε καμιά αντιχαρακτική μεμβράνη.

 

Αν εξαιρέσουμε οτι το κινητό είναι λίγο πιο μακρύ απ ότι περίμενα (δεν το είχα δει από κοντά) κατά τα άλλα είναι φανταστικό. Ζουμ έχει μόνο σε ανάλυση φωτογραφίας 2MP . Ξέρετε κάποιο πρόγραμμα που να κάνει WIfi HotSpot το κινητό ?

Απο Cosmote και την μεμβράνη την έχει κολλημένη επάνω του. Με λίγη προσπάθεια θα την δεις δεν φαίνεται με ευκολία!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο Cosmote και την μεμβράνη την έχει κολλημένη επάνω του. Με λίγη προσπάθεια θα την δεις δεν φαίνεται με ευκολία!!!!!!!

 

Ελπίζω μόνο να μην εννοείς την πλαστική μεμβράνη που όλα τα κινητά έχουν στην οθόνη τους όταν είναι στο κουτι :lol: Αν εξαιρέσουμε αυτή εμένα δεν έχει καμιά άλλη μεμβράνη. Άλλωστε το κινητό έχει Scratch-resistant οθόνη

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

το επεξεργαστηκα κι εγω σημερα αρκετη ωρα, στο public του Mall. Το μονο αρνητικο που βρηκα ηταν οτι ενω εδειχνε να χει φουλ σημα, αργησε να ανοιξει το in.gr που του εβαλα

 

εχει διαπιστωσει καποιος προβλημα με την ταχυτητα στο browsing ή ηταν τυχαιο??

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω μόνο να μην εννοείς την πλαστική μεμβράνη που όλα τα κινητά έχουν στην οθόνη τους όταν είναι στο κουτι :lol: Αν εξαιρέσουμε αυτή εμένα δεν έχει καμιά άλλη μεμβράνη. Άλλωστε το κινητό έχει Scratch-resistant οθόνη

Έτσι για να μιλαμε σε μικρά παιδιά που ποτε στην ζωή τους δεν έχουν αγοράσει κινητό, βγαζοντας αυτη την μεμβρανη που έχει ένα "αφτακι" στα δεξια του και κοιταζοντας προσεκτικα, θα δεις ότι έχει μια μεμβρανη στην Scratch-resistant οθόνη. Απλα!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

το επεξεργαστηκα κι εγω σημερα αρκετη ωρα, στο public του Mall. Το μονο αρνητικο που βρηκα ηταν οτι ενω εδειχνε να χει φουλ σημα, αργησε να ανοιξει το in.gr που του εβαλα

 

εχει διαπιστωσει καποιος προβλημα με την ταχυτητα στο browsing ή ηταν τυχαιο??

 

είναι πραγματικά ταχύτατο στο browsing...

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Έτσι για να μιλαμε σε μικρά παιδιά που ποτε στην ζωή τους δεν έχουν αγοράσει κινητό, βγαζοντας αυτη την μεμβρανη που έχει ένα "αφτακι" στα δεξια του και κοιταζοντας προσεκτικα, θα δεις ότι έχει μια μεμβρανη στην Scratch-resistant οθόνη. Απλα!!!!!!!!!

 

Το έγραψα καθαρά χιουμοριστικά και όχι για να σε προσβάλω. Απλά εγώ δεν παρατηρώ κάποια άλλη μεμβράνη στο κινητό.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα και γω πολύ καλό...μια ερώτηση πως θα επαναφέρω τα δεδομένα που είχα στο Χ10??? Θυμάμαι στο άλλο X10 είχε επιλογή για να παίρνεις backup και μετά έκανες επαναφορά?? που είναι αυτό εδώ? οεο???

Λέγεται: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και επαναφοράς περιεχομένου του τηλεφώνου σας

 

Παιδιά πως το κάνουμε root? καμιά ιδέα???

Edited by stef587
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες κάποιο άλλο mail app? Πχ K-9 mail?

 

Ευχαριστώ πολύ. Θα το τεστάρω σήμερα στη χρήση του, αν και νομίζω πως με καλύπτει 100%...

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά πως το κάνουμε root? καμιά ιδέα???

 

Εδώ υπάρχουν όλοι οι διαθέσιμοι οδηγοί.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

440 euro το επίσημο της ελληνικής αντιπροσωπίας και όχι παραεισαγωγή? Σίγουρα? Επειδή τα μεγάλα καταστήματα το έχουν στα 550. μπορεί κοιος που το πήρε σε αυτή τη τιμή να μας δώσει κάποια διεύθυνση έστω και με pm?
Link to comment
Share on other sites

Στο market που κοιταξα δεν βρηκα κατι . Για να γραφω μηνυματα λεω με στυλ πληκτρολογιου σαν τα παλια κινητα οπως το δικο μου

 

Επειδη το παρατηρησα και γω οτι δεν εχει,αυτο οφειλετε στη SE ή στην έκδοση του android?

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω μολις!!! Μου ειπε ο ανθρωπος που ηταν εκει, να το αφησω 8ωρες να φορτισει. Νομιζα οτι πλεον δε χρειαζεται αυτο.. Εσεις τοσο τ αφησατε?

 

edit το εβαλα να φορτισει στο ρευμα. μου αναψε η οθονη, εγραψε se , μετα εδειξε ενα γραφικο κ μετα παλι λεει se. Αυτο κρατησε αρκετα μεχρι που ανοιξε κ μου ζητησε να επιλεξω γλωσσα. Δεν ειχα βαλει sim, επελεξα τα ελληνικα κ μετα το εκλεισα για να φορτισει κλειστο, οπως μου ειπαν. Το οτι εμεινε πανω απο λεπτο, στο logo της se ειναι φυσιολογικο ε?

Edited by margaritagr
:cool:
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω μολις!!! Μου ειπε ο ανθρωπος που ηταν εκει, να το αφησω 8ωρες να φορτισει. Νομιζα οτι πλεον δε χρειαζεται αυτο.. Εσεις τοσο τ αφησατε?

 

edit το εβαλα να φορτισει στο ρευμα. μου αναψε η οθονη, εγραψε se , μετα εδειξε ενα γραφικο κ μετα παλι λεει se. Αυτο κρατησε αρκετα μεχρι που ανοιξε κ μου ζητησε να επιλεξω γλωσσα. Δεν ειχα βαλει sim, επελεξα τα ελληνικα κ μετα το εκλεισα για να φορτισει κλειστο, οπως μου ειπαν. Το οτι εμεινε πανω απο λεπτο, στο logo της se ειναι φυσιολογικο ε?

 

Καθολου παραξενο αυτο ειναι το κυριως προβλημα του αρκ...Και το δικο μου τοσο κάνει και περισσοτερο μην σου πω..Νιώθω πολύ τελεισ ν σου γράφω απο το ίδιο το αρκ... :)

Edited by Devolution
Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/329731/Sony-Ericsson-Xperia-Arc.html

μου κανει εντυπωση η διαφορα, απο 440 ως 550€ και μαλιστα 3 καταστηματα στα 440 λενε για Ελληνικης αντιπροσωπειας τηλεφωνο :confused:

Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω το εξης: Εγκατέστησα το handcent sms και όποτε σβήνει ένα sms πάει κ φτιάχνει με αυτό το άτομο κενό sms με ημερομηνία 01/01/1970...γιατί δεν σβήνει δεν καταλαβαίνω...καποιος που να το έχει αντιμετωπίσει???
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά ,

σε λίγες ημέρες θα το έχω και εγώ απλά θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα :

 

1) έχω το desire και τις επαφές μου όλες τις έχω αποθηκευμένες στο τηλέφωνο , κάνω εξαγωγή στην κάρτα, αποθηκεύω το αρχείο στο υπολογιστή μου και αργότερα το περνάω στον arc και απο εκεί μπορώ να ξαναβάλω όλες μου τις επαφές ???

η επαφές μου θα είναι πλήρες όπως και στο desire δλδ τηλέφωνα email κ.τ.λ. ???

υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ???

2) το καλώδιο που συνδέεται με την τηλεόραση είναι κοντό και δεν με βολεύει λέω να πάρω απ ebay ένα μακρύτερο λέτε να υπάρχει πρόβλημα ???

 

Ευχαριστώ παιδιά

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά ,

σε λίγες ημέρες θα το έχω και εγώ απλά θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα :

 

1) έχω το desire και τις επαφές μου όλες τις έχω αποθηκευμένες στο τηλέφωνο , κάνω εξαγωγή στην κάρτα, αποθηκεύω το αρχείο στο υπολογιστή μου και αργότερα το περνάω στον arc και απο εκεί μπορώ να ξαναβάλω όλες μου τις επαφές ???

η επαφές μου θα είναι πλήρες όπως και στο desire δλδ τηλέφωνα email κ.τ.λ. ???

υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ???

2) το καλώδιο που συνδέεται με την τηλεόραση είναι κοντό και δεν με βολεύει λέω να πάρω απ ebay ένα μακρύτερο λέτε να υπάρχει πρόβλημα ???

 

Ευχαριστώ παιδιά

 

Για το πρωτο δεν ρισκαρω να σου απαντησω...

Αλλα οσο για το δευτερο,δεν υπαρχει κανενα προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά ,

σε λίγες ημέρες θα το έχω και εγώ απλά θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα :

 

1) έχω το desire και τις επαφές μου όλες τις έχω αποθηκευμένες στο τηλέφωνο , κάνω εξαγωγή στην κάρτα, αποθηκεύω το αρχείο στο υπολογιστή μου και αργότερα το περνάω στον arc και απο εκεί μπορώ να ξαναβάλω όλες μου τις επαφές ???

η επαφές μου θα είναι πλήρες όπως και στο desire δλδ τηλέφωνα email κ.τ.λ. ???

υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ???

2) το καλώδιο που συνδέεται με την τηλεόραση είναι κοντό και δεν με βολεύει λέω να πάρω απ ebay ένα μακρύτερο λέτε να υπάρχει πρόβλημα ???

 

Ευχαριστώ παιδιά

 

1) To Android γενικά ως λειτουργικό από την stock release του ακόμα που το κάνει η Google (πριν το πάρει στα χέρια της η εκάστοτε εταιρεία και το τροποποιήσει) έχει την δυνατότητα εισαγωγής/εξαγωγής επαφών από/σε .vcf αρχείο.

Επομένως δεν θα πρέπει να υπάρχει πρόβλημα στην μεταφορά. Τώρα το μόνο μικρό προβληματάκι που μπορεί να σου δημιουργηθεί (κάτι που γίνεται και σε μένα συχνά) είναι μερικοί αριθμοί οι οποίοι είναι λίγο "περίεργοι" (παραδείγματος χάριν ο αριθμός του σταθερού της "γιαγιάς από το χωριό") μπορεί να σου εμφανιστούν στο πεδίο "Κινητό" αντί του πεδίου "Οικία" όπου είχε γίνει αρχικά η καταχώρηση αλλά θα είναι 1 στις 50 περιπτώσεις και πάλι δεν είναι και σίγουρο ότι θα συμβεί. Σε γενικές γραμμές θα είσαι a-ok!!!

 

2) Γι' αυτό δε γνωρίζω αλλά με ένα οποιοδήποτε μακρύτερο HDMI καλώδιο θα είσαι εντάξει λογικά.

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά ,

σε λίγες ημέρες θα το έχω και εγώ απλά θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα :

 

1) έχω το desire και τις επαφές μου όλες τις έχω αποθηκευμένες στο τηλέφωνο , κάνω εξαγωγή στην κάρτα, αποθηκεύω το αρχείο στο υπολογιστή μου και αργότερα το περνάω στον arc και απο εκεί μπορώ να ξαναβάλω όλες μου τις επαφές ???

η επαφές μου θα είναι πλήρες όπως και στο desire δλδ τηλέφωνα email κ.τ.λ. ???

υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ???

Εγώ συγχρόνισα με το MyPhone explorer αφού κατέβασα την αντίστοιχη εφαρμογή στο PC και στο τηλέφωνο μέσω του Market.

Συγχρονίζει επίσης και με το Outlook αν θες. Πιστεύω βέβαια πως θα μπορείς να το ανακτήσεις και από την κάρτα.

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τιμή sar ξέρουμε;;

 

"The highest SAR value for this model phone when tested bySony Ericsson for use at the ear is 0.66 W/kg (10g)".

 

http://talk.sonyericsson.com/thread/15030

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...