Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βοήθεια το πέρασα... αλλά όποτε πάω να συνδεθώ η να δημιουργήσω λογαριασμό στο facebook λέει accont wont save γιατί;;;;

επιπλέον πως ενεργοποιείται η μπροστινή κάμερα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nεα μεγαλη μαγκια που την αναμεναμε με την PR 1.2

 

Μπειτε στο Nokia Store και κατεβαστε αυτο.

 

Πλεον, με την PR1 1.2 , και το app αυτο, το Ν9 μας υποστηριζει live wallpapers . σαν το PSP.

 

 

*Nα και το video:

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά μου φαίνεται πιο γρήγορο το τηλέφωνο από πριν! Δεν έχει εκείνα τα εκνευριστικά μικροκολλήματα και η γραμματοσειρά που άλλαξε βοηθάει πολύ περισσότερο!

 

//άλλη μια μικρή αλλαγή, στον browser στην αρχική σελίδα όσο συνεχίζεις να scrollάρεις προς τα κάτω έχει τα top sites και πλέον και το ιστορικό σου!

Owned HandSets: Nokia 3330- Nokia 6510- Nokia 6600- Samsung D830- Nokia E51- iPhone 3G- Nokia E5- Nokia N9
Link to comment
Share on other sites

Κάνε απεγκατάσταση του developer mode....και κάνε ξανά εγκατάσταση του. Θα εγκατασταθεί με τις νέες ενημερώσεις. Εμένα πριν είχα idle 9mA ακόμα και όταν πέρασα τις ενημερώσεις 9mA ήταν. Όταν όμως το απεγκατέστησα και το εγκατέστησα ξανά...ως δια μαγείας η κατανάλωση idle έπεσε στο 6mA. Τώρα με ενεργοποιημένο ή με απενεργοποιημένο το developer mode έχω ακριβώς την ίδια κατανάλωση.

 

πηγα στο battery usage και μ βγαζει BATTERY DRAIN τι πρεπει να κανω?

Edited by m4rvel
Link to comment
Share on other sites

Nεα μεγαλη μαγκια που την αναμεναμε με την PR 1.2

 

Μπειτε στο Nokia Store και κατεβαστε αυτο.

 

Πλεον, με την PR1 1.2 , και το app αυτο, το Ν9 μας υποστηριζει live wallpapers . σαν το PSP.

 

 

*Nα και το video:

 

+1 Ευχαριστώ!

το είχα αναφέρει παλιότερα και αναρροτιώμουν αν πλέον λειτουργεί και με την official..

 

Επίσης σε λίγο (μέρα, μέρες) αφού γίνει accept από το QA του store θα κυκλοφορήσει και random wallpaper manager για την lockscreen, οπότε αρχίστε να ψάχνετε το MeeSaver ;)

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

+1 Ευχαριστώ!

το είχα αναφέρει παλιότερα και αναρροτιώμουν αν πλέον λειτουργεί και με την official..;)

 

ναι λειτουργει!

 

το μονο που χρειαζοταν ηταν η μεταβαση σε PR 1.2

Πλεον λειτουργει και ειναι ΑΨΟΓΟ

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ειμαι καλααα.δεν μου εχει βγαλει το update ακομα.τι να κανω?θελω σαν τρελος να την περασω.τι να κανω?να το παω σε nokia care?
Link to comment
Share on other sites

αι εμενα αργησε λιγο να το βρει αφησε το λιγο με ανοιχτο wifi πηγαινε μετα settings,applications,manage aplications,update..

 

MIA ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΕΤΑ ΤΟ UPDATE ΜΟΘ ΒΓΑΖΕΙ idle consumption 70ΜΑ..!!!!!!!! ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙς ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ.....?????

Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα....

Αν χρησιμοποιούσατε αυτο, τοτε θα έχετε άσχημα ξεμπερδέματα με την 1.2 και το Home screen settings

γιατί πειράζει τα CSS αρχεία και χαλάνε τα εικονίδια(!) εντελως όμως!

 

Έχω ενημερώσει τον δημιουργό

Προσοχή!!

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα....

Αν χρησιμοποιούσατε αυτο, τοτε θα έχετε άσχημα ξεμπερδέματα με την 1.2 και το Home screen settings

γιατί πειράζει τα CSS αρχεία και χαλάνε τα εικονίδια(!) εντελως όμως!

 

Έχω ενημερώσει τον δημιουργό

Προσοχή!!

 

Πανε αυτα, τα εβγαλα! τωρα εχουμε live backgrounds !

 

thanks for the heads up φιλος!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα....

Αν χρησιμοποιούσατε αυτο, τοτε θα έχετε άσχημα ξεμπερδέματα με την 1.2 και το Home screen settings

γιατί πειράζει τα CSS αρχεία και χαλάνε τα εικονίδια(!) εντελως όμως!

 

Έχω ενημερώσει τον δημιουργό

Προσοχή!!

 

εγω που το χρησιμοποιω δεν βλεπω καποιο προβλημα ΣΤΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ απλα βλεπω οτι δεν λειτουργει πλεον η αλλαγη background ενω κανω reboot δεν αλλαζει φοντο... γιατι ξερουμε? Επισης

 

ΜΕ ΤΟ battery drain τι κανω? μου βγαζει 70 ma idle consumption..HELPPP

Link to comment
Share on other sites

εγω που το χρησιμοποιω δεν βλεπω καποιο προβλημα ΣΤΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ απλα βλεπω οτι δεν λειτουργει πλεον η αλλαγη background ενω κανω reboot δεν αλλαζει φοντο... γιατι ξερουμε? Επισης

 

ΜΕ ΤΟ battery drain τι κανω? μου βγαζει 70 ma idle consumption..HELPPP

θα προτεινα να απεγκαταστησεις το battery usage και να απολαυσεις τη συσκευη σου.το μονο που προκαλει αυτη η εφαρμογη ειναι αγχος και τιποτα αλλο.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

settings/device/display "color profile" τι ειναι αυτο ?

πως κανουμε βιντεο κλησεις ?

και κατι τελευταιο ειχα διαβασει οτι με αυτη την αναβαθμηση θα μπορουμε να βαλουμε καποια ταπετσαρια πισω απο το μενου αντι για το μαυρο που εχει ισχυει?

 

Ευχαριστω

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

@Mmosgr

Color profiles απλά "παίζει" με την απόχρωση/θερμοκρασία των χρωμάτων όχι κάτι φοβερό...

ταπετσαρία --> Μάλλον βαριέσαι :p κοίτα μερικά post πιο πάνω ;)

μεγειές η 1.2

 

@thePRODIGY +1 Να σαι καλα!

 

Eπειδή κάνω σχεδόν realtime debug μεσω twitter με τον δημιουργό και δεν έχω τα original αρχεία πια [ ..... ] θα μπορούσε κανείς να μου ποστάρει τα τον φάκελο themes (/usr/share/themes) σε .tar?

Edited by sugardad

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

ρε συ prodigy εσενα σου βγαζει αυτο το κοκκινο εικονιδιο στο μενου κατω κατω με το θαυμαστικο μεσα?τι ειναι αυτο??το παταω και δεν γινεται τιποτα!ξερει κανεις??
Link to comment
Share on other sites

θα προτεινα να απεγκαταστησεις το battery usage και να απολαυσεις τη συσκευη σου.το μονο που προκαλει αυτη η εφαρμογη ειναι αγχος και τιποτα αλλο.

 

μα μου εβγαλε ρε συ οτι εχω battery drain .... :s:s:s:s:s

 

 

Eπειδή κάνω σχεδόν realtime debug μεσω twitter με τον δημιουργό κ;
Edited by m4rvel
Link to comment
Share on other sites

εγω που το χρησιμοποιω δεν βλεπω καποιο προβλημα ΣΤΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ απλα βλεπω οτι δεν λειτουργει πλεον η αλλαγη background ενω κανω reboot δεν αλλαζει φοντο... γιατι ξερουμε? Επισης

 

ΜΕ ΤΟ battery drain τι κανω? μου βγαζει 70 ma idle consumption..HELPPP

 

Κρατήσου... :(

1. Δεν βλέπεις live wallpapers γιατί απλά λειτουργεί ο daemon του home screen background settings εμποδίζοντας το Home screen settings

2. γυρίζοντας το ενλόγω πρόγραμμα σε default ρυθμίσεις και απεγκαθιστόντας το τότε θα δείς το lιve wallpaper

3. ΜΗΝ το κάνεις uninstall γιατι τότε απλά τα corrupted theme θα σου κάνουν άνω κάτω τη homescreen!!

 

περίμενε ως έχεις για λύση!!!

ΜΗΝ κάνεις απεγκατάσταση!

θα πας σούμπιτος για επανεγκατάσταση ROM(!)

 

δυστυχ'ως δεν μπορείς να με βοηθήσεις γιατι έχεις ήδη τρέξει το home screen background settings και έχεις ήδη (όπως και πολλοί άλλοι) corrupted theme(!) :(

Edited by sugardad

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Πανε αυτα, τα εβγαλα! τωρα εχουμε live backgrounds !

 

thanks for the heads up φιλος!

 

o prodigy εδω λεει τα εβγαλε.... εχεις καποιο προβλημα εσυ τωρα???

ΝΑΙ αλλα με το αλλο μπορουσες να βαλεις και διαφορετικα backgrounds se καθε screen. + και σε portrait kai se landscape .. ενω τωρα δεν μπορεις..

Link to comment
Share on other sites

τι δεν μπορώ :D έκανα μαμακια και το έβγαλα, δεν έχει σημασία αν μπορώ η όχι, έκανα και κάνω το κινητό περαματόζωο για να βοηθήσω....

δεν είμαι εγώ η μισή υφήλιος είναι....

(και σε λίγο κ εσύ αμα δε κάτσεις ήρεμα και το βγάλεις :lol: περίμενε να βρούμε λύση, πρίν λίγο μάθαμε πως το δowngrading σε 1.1 δεν γίνεται πλέον)

πάνε στο maemo.org και θα καταλάβεις

πρίν λίγο τους έδωσα λύση πως να δουν τα εικονίδια που "χάνονται"

 

+1 πρόγραμμα εκτός του προαναφερθέντως που προκαλέι τα ίδια συμπτώματα είναι το N9QuickTweak

μείνετε μακριά του!

Edited by sugardad

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

o prodigy ομως που το απεγατεστησε ειχε καποιο προβλημα? αυτο δεν καταλαβα εγω.. :sδεν ανεφρε καποιο προβλημα γιαυτο...

 

παντως κριμα γιατι ηταν πολυ καλο application... :s

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειχα καποιο προβλημα.

 

η μαλλον καλυτερα δεν προλαβα να δω, μιας και το QuickTweak παλι καλα μου "εκοψε" και το απεγκατεστησα πριν βαλω την PR 1.2

ενω το home screen backgrounds (που ειναι και αυτο που σε "καιει" πιο πολυ) το εβγαλα αμεσως μετα το update για να βαλω το Ηοmescreen Settings (live wallpaper).

 

δεν προλαβα δηλαδη να δω προβληματα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

πλατιάζουμε....

κάνουμε εικασίες και αυτό θα κάνω απατώντας τώρα :/

ο φίλος μπορεί μετά το update να μήν μπηκε καν στο κόπο να το τρέξει και απλά το απεγκατέστησε αφού είδε οτι λειτούργησε το Home screen settings

 

και είναι απλά θέλει update

ενημέρωσα τον dev και στο restore settings to default απλά θα επαναφέρει τα PR 1.2 αρχεία...

 

προς ώρας αφού βρήκα το fix με τα εικονίδια καταφερα και ξαναεγκατέστησα το Home Screen Backgroung Settings και ολα επανήλθαν,

αλλά ουαί και αλλοίμονο αν απεγκατασταθεί!

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θα μου πει κανεις????????μονο σε μενα βγαζει αυτο το εικονιδιο με το θαυμαστικο?????ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ???μονο ενα εικονιδιο κοκκινο με ενα θαυμαστικο μεσα!!!ουτε επεξηγηση απο κατω!και οταν το πατας απλα πρασινιζει και τιποτα αλλο!δου δινει την δυνατοτητα να το διαγραψεις!αλλα πρεπει?????καποιος μια απαντηση!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...