Jump to content

Galaxy S II : Οδηγός για νέους χρήστες


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια, μολις πηρα και εγω ενα S2 αν και παλιος χρηστης Android. Μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να εχω μονιμα απενεργοποιημενο το noise reduction απο τις κλησεις για να μην το κανω καθε φορα? Ευχαριστω προκαταβολικα! Ααααα, και Χρονια πολλα κιολας!

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 175
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και χρονια πολλα σε όλους! Νέος με το galaxy απο αλλαγη του IPHONE. Παααρα πολλές απορίες αλλα ασ τις πω με με σειρά!

Θέλω να κατεβάσω ένα πρόγραμα απο το market αλλα σε μερικά μου γραφει ''παρουσιαστηκε σφαλμα κατα την δημιουργια της παραγγελιας σας΄΄ και έτσι δεν μπορω να το κατεβάσω! Μηπως ξερετε γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρονια πολλα σε όλους! Νέος με το galaxy απο αλλαγη του IPHONE. Παααρα πολλές απορίες αλλα ασ τις πω με με σειρά!

Θέλω να κατεβάσω ένα πρόγραμα απο το market αλλα σε μερικά μου γραφει ''παρουσιαστηκε σφαλμα κατα την δημιουργια της παραγγελιας σας΄΄ και έτσι δεν μπορω να το κατεβάσω! Μηπως ξερετε γιατί?

 

Είναι bug του νέου μάρκετ στις επί πληρωμή εφαρμογές.

Άλλαξε τη γλώσσα του τηλεφώνου στα Αγγλικά και θα την κατεβάσεις.Μετά μπορείς να γυρίσεις πάλι τη γλώσσα στα Ελληνικά.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παρα πολύ!

Αυτο το samsung dive για να λειτουργησει πρέπει να κατεβάσω κάτι στο κινητό? κάποιο πρόγραμμα?

ωσ προς την πλοηγηση τι προταση υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ωσ προς την πλοηγηση τι προταση υπαρχει?

 

Για τα προγράμματα πλοήγησης συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

οταν ρυθμιζω το φοντο με ρωταει αν θελω να μπει και στην οθονη κλειδωματος.

πατησα "μην με ξαναρωτησεις" πως μπορω να το μηδενισω αυτο;

 

ειναι app; ειναι στο TW; ειναι στο GoLauncher;

Link to comment
Share on other sites

οταν ρυθμιζω το φοντο με ρωταει αν θελω να μπει και στην οθονη κλειδωματος.

πατησα "μην με ξαναρωτησεις" πως μπορω να το μηδενισω αυτο;

 

ειναι app; ειναι στο TW; ειναι στο GoLauncher;

 

Το φόντο σε τι laucher το έβαλες?

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το φόντο σε τι laucher το έβαλες?

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

 

στο golauncher αλλα με το stock προγραμμα φοντου

ρυθμισεις επαναφορας επιλογων δεν βρηκα πουθενα ομως

Link to comment
Share on other sites

στο golauncher αλλα με το stock προγραμμα φοντου

ρυθμισεις επαναφορας επιλογων δεν βρηκα πουθενα ομως

 

Για την lock screen χρησιμοποιείς κάποιο app όπως το go locker??

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οχι..

κοιτα απο τις ρυθμισεις του κινητου εχει 2 μενου 1 για φοντο οθονης αναμονης

και 1 για φοντο οθονης κλειδοματος

 

ολα τα αλλα apps οδηγουν στο προγραμμα αλλαγης οθονης αναμονης

το οποιο σε ρωταει "θελετε να αλλαξουμε και την οθονη κλειδωματος;"

 

εκει πατησα καταλαθος "μην με ξαναρωτησεις"

και τωρα αλλαζει και τα 2 ταυτοχρονα.

αυτο θελω να αλλαξω, να μην κανει και τα 2 ταυτοχρονα

Edited by Phoenix
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα φίλε μου.. Το έψαξα λιγάκι αλλά δεν βρίσκω κάτι για να σε βοηθήσω.. :(

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε παιδια γιατι στα wallpapers η στις φωτογραφιες που εχουμε εαν παμε να τις βαλουμε backround ζουμαρει ενα σημειο της φωτογραφιας και δεν μπορω να το βαλω ολοκληρο?:mad::mad::mad::mad::mad:
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής αν και ήδη έχω λάβει μία απάντηση.

Πήγα να συνδεθώ στο mail Μου μέσω wifi αλλά για να στείλω mail -ενώ μπορούσα να διαβάσω τα mail μου- έπρεπε να φτιάξω λογαριασμό στο social hub.Γιατί αυτό;

Εδώ να πω ότι έχω λογαριασμό στο yahoo.gr.

Μήπως φταίει αυτό;

 

Kαι κάτι άλλο σας παρακαλώ σα νέο μέλος του ANDROID.Γιατί λαμβάνω mms μόνο όταν είμαι σε 3g δίκτυο;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..απο σημερα μπηκα και εγω στην παρεα του galaxy s 2 ...εχω βασικα μια ερωτηση ....για μια ρυθμιση.....στα μηνυματα....μου δειχνει οταν ερχεται ενα μηνυμα την επαφη απο την καρτα σιμ...ενω στις επιλογες μεσα του εχω ορισει να μην εμφανιζει καν την καρτα σιμ....μονοο στα μηνυματα το κανει . πως μπορω να το κανω να τις δειχνει οτι ερχονται κανονικα απο τις επαφες κα ιοχι απο τις επαφες της σιμ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..απο σημερα μπηκα και εγω στην παρεα του galaxy s 2 ...εχω βασικα μια ερωτηση ....για μια ρυθμιση.....στα μηνυματα....μου δειχνει οταν ερχεται ενα μηνυμα την επαφη απο την καρτα σιμ...ενω στις επιλογες μεσα του εχω ορισει να μην εμφανιζει καν την καρτα σιμ....μονοο στα μηνυματα το κανει . πως μπορω να το κανω να τις δειχνει οτι ερχονται κανονικα απο τις επαφες κα ιοχι απο τις επαφες της σιμ

 

Καλωσόρισες. Η ρύθμιση που έκανες είναι για τον Dialer να μην σου εμφανίζει επαφές σιμ. Στα sms δεν δουλεύει έτσι. Εν έτη 2012 ποιος έχει επαφές στην σιμ??! Πέρνα τες στην συσκευή σου (ακόμα καλύτερα κάντες επαφές Google) και σβήσε τες από την σιμ.

Link to comment
Share on other sites

πολυ χρησιμο φορουμ παιδια και μπραβο.Ευγε!

 

Να ρωτησω κατι ρε παιδια γιατι στα wallpapers η στις φωτογραφιες που εχουμε εαν παμε να τις βαλουμε backround ζουμαρει ενα σημειο της φωτογραφιας και δεν μπορω να το βαλω ολοκληρο?:mad::mad::mad::mad::mad:

δυστυχως ετσι ειναι to android. παντως δεν με χαλαει πολυ.επισης δοκιμασε να βαλεις μια φωτο στο μεγεθος που θελει το κινητο.

 

Καλωσόρισες. Η ρύθμιση που έκανες είναι για τον Dialer να μην σου εμφανίζει επαφές σιμ. Στα sms δεν δουλεύει έτσι. Εν έτη 2012 ποιος έχει επαφές στην σιμ??! Πέρνα τες στην συσκευή σου (ακόμα καλύτερα κάντες επαφές Google) και σβήσε τες από την σιμ.

 

και εν ετη 2052 ακοα στη σιμ θα τις εχω γιατι ειναι το πιο ασφαλες σημειο. εφοσον εχω λιγες επαφες. ενα κολλημα μια υγρασια ενα καταλαθος ποτο χυμενο και voila πανε οι επαφες και αλλα πολλα!;)

 

Ούτε αυτό χρειάζεται.

 

Το φορτίζεις ως έχει μέχρι να γεμίσει και μετά "παίζεις" κανονικά. Σε γενικές γραμμές δεν υπάρχει σε αυτές τις συσκευές η λογική των πλήρων αποφορτίσεων/πολύωρων φορτίσεων. Και ενδείκνυται να μην αφήνουμε τη μπαταρία να πέφτει κάτω του 10% όσο αυτό είναι εφικτό.

θα προτεινα και το εξης. να το δουλεψεις πριν την πρωτη φορτιση ωστε να παοφορτιστη. αυτο που κανει καλο στην μπαταρια ειναι να ειναι οσο πιο αδεια γινεται γι ανα φορτιστει. αν το φορτιζεις πχ στη μεση η στο 30% τακτικα θα εχεις το λεγομενο battery effect που η μπαταρια "αλλαζει και μπερδευεται" και μειωνεται η διαρκεια της. μην την φοβαστε οταν βγαζετε η συσκευη απο το κουτι. Δουλεψτε το!

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων: Χρησιμοποιούμε το κουμπί "Τροποποίηση" για να προσθέσουμε κάτι στο τελευταίο μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

και εν ετη 2052 ακοα στη σιμ θα τις εχω γιατι ειναι το πιο ασφαλες σημειο. εφοσον εχω λιγες επαφες. ενα κολλημα μια υγρασια ενα καταλαθος ποτο χυμενο και voila πανε οι επαφες και αλλα πολλα!;)

 

Κι αν χάσεις ή σου κλέψουν το κινητό; Νομίζω το πιο ασφαλές είναι το gmail. Αφού έχεις και λίγες επαφές μια χαρά! Και τις έχεις μετά όμορφα τακτοποιημένες σε όποιο κινητό θέλεις. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Kαι κάτι άλλο σας παρακαλώ σα νέο μέλος του ANDROID.Γιατί λαμβάνω mms μόνο όταν είμαι σε 3g δίκτυο;

 

Γιατί απλά έτσι δουλεύει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες καλησπερα.

Υπαρχει ενα προβλημα με την συσκευη μου. Οταν μιλαω με αλλους αποτι μου λενε ακουγεται ενας δυνατος θορυβος (περιεργος) μηπως ξερετε τι συμβαινει ? και πως μπορω να το αντιμετωπισω?? (το κινητο ειναι Ευρωπαικο αγορας απο Αγγλια)

Να το παω σε αντιπροσωπεια της samsung? ισχυει η εγγυηση ετσι ? (με την αποδειξη αγορας νομιζω?)

Edited by giwrgos21r
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες καλησπερα.

Υπαρχει ενα προβλημα με την συσκευη μου. Οταν μιλαω με αλλους αποτι μου λενε ακουγεται ενας δυνατος θορυβος (περιεργος) μηπως ξερετε τι συμβαινει ? και πως μπορω να το αντιμετωπισω?? (το κινητο ειναι Ευρωπαικο αγορας απο Αγγλια)

Να το παω σε αντιπροσωπεια της samsung? ισχυει η εγγυηση ετσι ? (με την αποδειξη αγορας νομιζω?)

 

μήπως έχεις κάποια θήκη στο κινητό ? αν ναι δοκίμασε να την αφαιρέσεις και δες αν συνεχίζει το πρόβλημα.

επίσης πολλοί που είχαν πρόβλημα με τον ήχο το έλυσαν με την απενεργοποίηση του noise reduction

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

που ειναι αυτο αδερφε ?

 

Η επιλογή αυτή ενεργοποιείται ή απενεργοποιείται (αφού ξεκινήσεις την κλήση ή την απαντήσεις) πατώντας το κάτω αριστερά κουμπί και μετά την κάτω δεξιά επιλογή. Υπάρχει βέβαια και η δυνατότητα να περάσεις το σχετικό mod αν έχεις custom rom (κάποιες το έχουν και προεγκατεστημένο).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εάν κάνω hard reset τα προγράμματα που έχω εγκαταστήσει αναγνωρίζονται ξανά από το android market όπως με το iphone ή πρέπει να θυμάσαι τι έχεις εγκαταστήση και να τα βάζεις ένα ένα;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλησπέρα σας , kαλώς σας βρήκα νέο μέλος στη παρέα σας!

Χτες αγόρασα το galaxy S2 και έχω 2 απορίες

α)πως ξεκλειδώνει η οθόνη?μου φαινεται πως κατι δε παει καλα .πατάω μια φορά το κουμπι του power για να κλειδωσει.για να την ξεκλειδώσω παταω μια φορα power ανάβουν τα πληκτρα της αναιρεσης και του menu καιστη συνεχεια πατάω αλλες 2 φορες το power

αυτη τη διαδικασια ακολουθείτε κ εσείς?

β)όταν κανω 1 κλήση η οθόνη σβυνει καθώς μιλαω και δε μ αφηνει να ξεκλειδώσω την οθόνη για να διακοψω την κλήση η να κανω οτιδήποτε αλλο. υπαρχει καποιο πρόβλημα η χρειάζεται κάποια ρύθμιση?

μαγγες μη με κραξετε για τις ερωτήσεις είμαι εντελώς ασχετος με το θέμα οπότε δείξτε καποια κατανόηση,ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνω hard reset τα προγράμματα που έχω εγκαταστήσει αναγνωρίζονται ξανά από το android market όπως με το iphone ή πρέπει να θυμάσαι τι έχεις εγκαταστήση και να τα βάζεις ένα ένα;

 

αν ενοεις να χαθουν .οχι απο την στιγμη που χρησιμοποιεις το ιδιο mail , πηγαινεις στο android market my apps και εινα ολα εκει

αν εισαι root θα σε βοηθουσε να τις εγκαταστησης ολες μαζι το titanium backup αν δεν εισαι λογικα θα πραιπει να τις μεταφερεις μια μια

και λεω λογικα γιατι δεν μου εχει συμβει κατι τετοιο χωρις να ειμαι root

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...