Jump to content

Samsung Galaxy 5 (I5500)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. θέλω να ρωτήσω κάτι. έχω το samsung galaxy gt 5500. Η υπηρεσία samsung push service τι είναι ? είναι απαραίτητη?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 208
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι οδηγίες είναι μεν σωστές αλλά είναι για διαφορετικό μοντέλο από το δικό σου. :)

Από εδώ --> http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-i5500.htm κατέβασε το firmware, επίσης μόλις το φλασάρεις από Odin κάντου μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Όχι αν αλλάξεις firmware δεν θα ισχύει η εγγύηση, αλλά είναι αντιρστρέψιμο, γίνεται δηλαδή να ξαναβάλεις το αρχικό αν ξέρεις ποιο ήτανε.

Γράψε εδώ ότι απορίες έχεις και θα σε βοηθήσουμε.

 

Καλησπερα σε ολους.Γραφω σε ενα παλιο θεμα αλλα τωρα ειναι η ωρα που χρειαζεται.Ποιες ειναι οι σωστες!!! ρυθμισεις οπου με χρηση odin

να εχω το επιθυμητο αποτελεσμα.Ευχαριστω και αναμενω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

η αδερφή μου, μου έδωσε το samsung gt-i5500 μετά απο αναβάθμιση και έτσι έγινε το πρώτο μου smartphone.:O:O:O

το μόνο του πρόβλημα που έχω εντοπίσει είναι η αργή ανταπόκρισή του στην οθόνη αφής.:D

υπάρχει λύση ?????

τι μπορώ να κάνω για να το ''καθαρίσω'' - ''αναβαθμίσω'' απο οτι έχει μέσα ;;;;

δεν γνωρίζω απο τέτοια και άρχισα να το συμπαθώ;;;;

Edited by batman_gardiki
ΝΕΟ N003 (1080P), Asus ZenFone 5 ( T00J A501CG )
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΕΝΑ SAMSUNH GT-I5500 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΞΕΚΛΕΙΔΩΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΜΟΤΙΒΟΥ ΚΛΕΙΔΩΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΚΛΕΙΔΩΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΥΤΕ ΜΕ ΚΩΔΙΚΟ G MAIL.ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Κεφαλαία Γράμματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Οι οδηγίες είναι μεν σωστές αλλά είναι για διαφορετικό μοντέλο από το δικό σου. :)

Από εδώ --> http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-i5500.htm κατέβασε το firmware, επίσης μόλις το φλασάρεις από Odin κάντου μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Όχι αν αλλάξεις firmware δεν θα ισχύει η εγγύηση, αλλά είναι αντιρστρέψιμο, γίνεται δηλαδή να ξαναβάλεις το αρχικό αν ξέρεις ποιο ήτανε.

Γράψε εδώ ότι απορίες έχεις και θα σε βοηθήσουμε.

 

Το συγκεκριμένο link δε δουλεύει. Έχουμε κάποιο άλλο; Ψάχνω ώρες να βρω το κατάλληλο firmware και όλα τα links οδηγούν στο κενό. Ας είναι 4.2.2. ή 4.2.1 με ελληνικά αλλά να λειτουργεί γιατί έχω ένα GT-I5500 το οποίο ανοίγει και μένει στο "Samsung". Πιθανά να προκλήθηκε γιατί ο φίλος δεν είχε φροντίσει να φορτίσει το κινητό του ενώ έκανε update. Δεν το βρίσκει ούτε σαν εξωτερικό σκληρό δίσκο ο υπολογιστής.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο link δε δουλεύει. Έχουμε κάποιο άλλο; Ψάχνω ώρες να βρω το κατάλληλο firmware και όλα τα links οδηγούν στο κενό. Ας είναι 4.2.2. ή 4.2.1 με ελληνικά αλλά να λειτουργεί γιατί έχω ένα GT-I5500 το οποίο ανοίγει και μένει στο "Samsung". Πιθανά να προκλήθηκε γιατί ο φίλος δεν είχε φροντίσει να φορτίσει το κινητό του ενώ έκανε update. Δεν το βρίσκει ούτε σαν εξωτερικό σκληρό δίσκο ο υπολογιστής.

 

Εδώ είσαι. Κάνε πρώτα εγγραφή για να σε αφήσει να κατεβάσεις το αρχείο. Φλασάρεις με odin. Για οδηγίες κάνε αναζήτηση σε youtube.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Τώρα έχω θέμα με τα Windows 8 που δεν ανοίγουν το Odin αλλά θα το βρω κάπου στις ρυθμίσεις των Windows λογικα. Ευχαριστώ και πάλι
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Τώρα έχω θέμα με τα Windows 8 που δεν ανοίγουν το Odin αλλά θα το βρω κάπου στις ρυθμίσεις των Windows λογικα. Ευχαριστώ και πάλι

 

Εύχομαι να τα καταφέρεις σύντομα. Ότι χρειαστείς ρώτα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 5 (I5500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...