Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένας φίλος με το συγκεκριμένο τηλέφωνο αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα.

Ξαφνικά έχασε τα ελληνικά και το κινητό δουλεύει μόνο με τα αγγλικά.

Στις γλώσσες που έψαξα δεν βρήκα επιλογή για ελληνικά και αναγκαστικά να του κάνω reset.

Παρ όλα αυτά κατά το πρώτο σεταρισμα και πάλι δεν υπάρχει επιλογή για ελληνικά.

Τι μπορεί να συμβαίνει;

Υπάρχει τρόπος να ξαναβάλω ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος με το συγκεκριμένο τηλέφωνο αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα.

Ξαφνικά έχασε τα ελληνικά και το κινητό δουλεύει μόνο με τα αγγλικά.

Στις γλώσσες που έψαξα δεν βρήκα επιλογή για ελληνικά και αναγκαστικά να του κάνω reset.

Παρ όλα αυτά κατά το πρώτο σεταρισμα και πάλι δεν υπάρχει επιλογή για ελληνικά.

Τι μπορεί να συμβαίνει;

Υπάρχει τρόπος να ξαναβάλω ελληνικά;

Βάλε το morelocale2

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε πιστεύω..

Δοκίμασα την εφαρμογή αλλά χωρίς να πιστεύω πως όντως θα έκανε μετάφραση των κειμένων.

Έπαθα πλάκα.

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε πιστεύω..

Δοκίμασα την εφαρμογή αλλά χωρίς να πιστεύω πως όντως θα έκανε μετάφραση των κειμένων.

Έπαθα πλάκα.

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Δεν κάνει μετάφραση, απλά σου εμφανίζει τις γλώσσες που η HTC προτιμά να κρύβει αναλόγως την περοχή πώλησης της κάθε συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ακόμα περιμένουμε νεώτερα για τις επικείμενες αναβαθμίσεις των κινητών μας...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανενας ρε παιδιά αν το htc sensation μπορεί να συνδεθεί και να διαβάσει αρχεία ακόμα και ταινία από μία USB με αντίστοιχο καλώδιο που έχει υποδοχή για USB??
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ τη συσκευή για να ξέρω, οπότε μη βασιστείς σ'αυτό που θα πω, αλλά με μια γρήγορη αναζήτηση είδα ότι με τροποποιημένο kernel και ένα usb otg κι ένα hub με εξωτερική τροφοδοσία μπορεί να διαβάσει φλασάκια, ενώ εργοστασιακά δεν μπορεί. Όπως είπα και πρίν όμως, περίμενε καλύτερα να απαντήσει κάποιος γνώστης ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανενας ρε παιδιά αν το htc sensation μπορεί να συνδεθεί και να διαβάσει αρχεία ακόμα και ταινία από μία USB με αντίστοιχο καλώδιο που έχει υποδοχή για USB??

 

Ότι είπε ο Villis, γίνεται αλλά μόνο με custom kernel.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αντί να συγχρονίσουμε με outlook μπορούμε να συγχρονίσουμε με thunderbird ?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. εχω το htc sense αγορασμενο απο εξωτερικο εδω και εναμιση χρονο περιπου. εκανα σημερα επαναφορα εγρ.ρυθμισεων και χαθηκε το ελληνικο πληκτρολογιο στα μηνυματα και γενικα στο κινητο. μπορει καποιος να βοηθησει??
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. εχω το htc sense αγορασμενο απο εξωτερικο εδω και εναμιση χρονο περιπου. εκανα σημερα επαναφορα εγρ.ρυθμισεων και χαθηκε το ελληνικο πληκτρολογιο στα μηνυματα και γενικα στο κινητο. μπορει καποιος να βοηθησει??

Βάλε το morelocale 2

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε ακόμα την 4.0.3 αλλά τίποτα περισσότερο για ένα κινητό που αξίζει...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι! μετα το χθεσινο reset αντιμετωπιζω ενα μικρο και τελευταιο προβληματακι. δε μπορει να συνδεθει η συσκευει μεσω mobile network. κατι ρυθμισεις ειχα πρωτοκανει οταν το ειχα αγορασει αλλα δε τις θυμαμαι καθολου. μηπως μπορει καποιος να μη βοηθησει? μεσω wi-fi συνδεομαι κανονικα. thanks!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καθως το εχω παρατησει, πειτε μου καμια καλη AOSP rom να περασω!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Παρατήρησα 3 οριζόντιες λεπτές μαύρες γραμμές χαμηλά στην οθόνη οι οποίες μεγαλώνουν μέρα με την μέρα. Ξέρει κάποιος τι είναι;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Παρατήρησα 3 οριζόντιες λεπτές μαύρες γραμμές χαμηλά στην οθόνη οι οποίες μεγαλώνουν μέρα με την μέρα. Ξέρει κάποιος τι είναι;

 

Dead pixels.. Λογικά κάτι σαν αυτό πρέπει να είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το φόρουμ μιας και είμαι νέος. Έχω ένα HTC Sensation kai h RAM που μου εμφανίζει είναι 580 αντί για 768! Αυτό είναι από την αρχή εδώ και 7 μήνες που έχω την συσκευή. Επίσης έβαλα την έκδοση CyanogenMod 10.1 Jellybean 4.2.2 ROM on HTC Sensation (CM10.1) και δεν μπορώ να βρω πως στις αρχικές οθόνες να γίνεται περιστροφή 360 και να μην χρειάζεται να ξαναγυρνάω πίσω! Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Dead pixels.. Λογικά κάτι σαν αυτό πρέπει να είναι.

 

Οχι σε τοσο μεγαλη εκταση, αλλα μοιαζει με αυτο.

Το καλυπτει η εγγυηση;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Οχι σε τοσο μεγαλη εκταση, αλλα μοιαζει με αυτο.

Το καλυπτει η εγγυηση;

 

Σε ένα wildfire φίλου το είχαν καλύψει κανονικότατα και μάλιστα 2 φορές. Απλά πρόσεξε μην το στείλεις με τίποτα custom rom μέσα γιατί τότε δεν θα το καλύψουν. Να είναι εντελώς stock όπως όταν αγοράστηκε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα wildfire φίλου το είχαν καλύψει κανονικότατα και μάλιστα 2 φορές. Απλά πρόσεξε μην το στείλεις με τίποτα custom rom μέσα γιατί τότε δεν θα το καλύψουν. Να είναι εντελώς stock όπως όταν αγοράστηκε.

 

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω. Να δω τώρα, πως θα το κάνω stock.?

Το service της HTC στην Θεσσαλονίκη που είναι; ξέρει κανείς;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μετά από επανεκκίνηση που του έκανα σήμερα και χωρίς να πειράξω τίποτα χάθηκε το σημειωματάριο στο οποίο είχα μερικά πράγματα .Πως το επανακτώ ξέρει κανείς ?
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα περιμένουμε με υποσχέσεις αναβάθμιση για ένα κινητό πυο σέρνεται παρότι έχει δυνατό επεξεργαστή, αν βάλεις εφαρμογές παραπάνω γίνεται χαμός, μερικές stock πως μπορεις να τις απενεργοποιήσεις μόνιμα όπως το dropbox που δεν το χρησιμοποιώ καθόλου?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...