Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο ebay θα βρεις γνήσιες και μη στις καλύτερες τιμές.

 

Μεγάλη απάτη αυτές οι κινέζικες κυριολεκτικά. Δοκίμασα 2 και ήταν άστα... :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μεγάλη απάτη αυτές οι κινέζικες κυριολεκτικά. Δοκίμασα 2 και ήταν άστα... :cry:

 

Εκτός των "κινέζικων" υπάρχουν και original εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη απάτη αυτές οι κινέζικες κυριολεκτικά. Δοκίμασα 2 και ήταν άστα... :cry:

 

Άστα δηλ.? Μικρότερης χωρητικότητας ή παίζει και να το ψήσουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο κινητό τέλειο άλλα ... είναι κρυουλιαρικο ... ξέρω ακούγεται τρελό αλλά το δικό μου κρυώνει και μαυρίζει μάλιστα και την οθόνη του για να το καταλάβω και να το ζεστάνω .... ελπίζω να ειμαι η μονη που εχει αυτο το πρόβλημα.
άθλια μαϊμού...
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο κινητό τέλειο άλλα ... είναι κρυουλιαρικο ... ξέρω ακούγεται τρελό αλλά το δικό μου κρυώνει και μαυρίζει μάλιστα και την οθόνη του για να το καταλάβω και να το ζεστάνω .... ελπίζω να ειμαι η μονη που εχει αυτο το πρόβλημα.

 

Ισχύει. Κ μένα το ίδιο. Το πρωί που το πιάνω ειναι παγωμένο. Αλλά αυτο με την οθόνη δεν το έχω δει

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ωραίο κινητό τέλειο άλλα ... είναι κρυουλιαρικο ... ξέρω ακούγεται τρελό αλλά το δικό μου κρυώνει και μαυρίζει μάλιστα και την οθόνη του για να το καταλάβω και να το ζεστάνω .... ελπίζω να ειμαι η μονη που εχει αυτο το πρόβλημα.

 

Είναι εξαιρετικά δύσκολο να μαυρίζει η οθόνη επειδή θέλει η συσκευή να τη ζεστάνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Κ μένα το ίδιο. Το πρωί που το πιάνω ειναι παγωμένο. Αλλά αυτο με την οθόνη δεν το έχω δει

ελπιζω να μην στο κανει !

Είναι εξαιρετικά δύσκολο να μαυρίζει η οθόνη επειδή θέλει η συσκευή να τη ζεστάνεις.

 

δυσκολο; καθολου στο κρυο σβηνει την οθονη σκεψου προχτες το ειχα στην τσεπη το βγαζω να βγαλω μια φωτογραφια τα χιονια και 1...2...3.... Αψου! εσβησε η οθονη.το περιεργο ειναι οτι αν και σβηστη το touch λειτουργει κονονικα. Επισης στις γιορτες που πηγα στο πατρικο και ειχε ζεστη λειτουργουσε κανονικα, οποτε αν δεν το επηρεάζει η θερμοτητα τοτε τι ?

Edited by MIkaellaxgr
άθλια μαϊμού...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
H συσκευή σου φοράει την τελευταία έκδοση; Επίσης θα συνιστούσα να κάνεις και ένα factory reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κανενα νεο για εμας που δεν εχουμε παρει ακομη την 4.0 υπαρχει??? ( αν ειναι να την παρει οταν η συσκευη γινει 3 ετων....ευχαριστω αλλα δεν....:down::down::down::down: )
Link to comment
Share on other sites

 

Θέλω να βάλω άλλη μπαταρία στο κινητό, κάνει αυτή που έχει το desire HD και.που θα βρω καλή μπαταρία για το sensation. Αν πάω Γερμανό τι να ζητήσω;

 

Η καλύτερη αναβάθμιση μπαταρίας που μπορείς να κάνεις στο Sensation είναι η original απο το EVO 3D. Μεγαλύτερης χωρητικότητας και κουμπώνει μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω μια AOKP ROM και πέρασα αυτή. Μου άρεσε αρκετά, όμως δεν υποστήριζε 160 χαρακτήρες σε SMS, τους έστελνε κανονικά με μικρά.

 

Ξέρει κανείς αν αυτό φτιάχνεται στο JB;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω μια AOKP ROM και πέρασα αυτή. Μου άρεσε αρκετά, όμως δεν υποστήριζε 160 χαρακτήρες σε SMS, τους έστελνε κανονικά με μικρά.

 

Ξέρει κανείς αν αυτό φτιάχνεται στο JB;

 

Η στοκ εφαρμογη εε; Για δοκίμασε να στείλεις με το go SMS. Η το handcent

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Εμ έλα που δεν θέλω να περνάω third party apps :P Έλεγα μήπως υπήρχε κάτι που να δουλεύει universal ή έστω κάποια ρύθμιση που μου ξέφυγε.

 

Εντελώς διερευνητικά την έβαλα πάντως, προς το παρόν θα δώσω μια ακόμα ευκαιρία στην ViperS και ίσως στην Blitz (αφού ξεσκαρτάρω τις εφαρμογές μου γιατί φαίνεται οτι γονατίζω όποια rom δοκιμάσω) και στο τέλος θα το σκεφτώ σοβαρά. ;)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφουρίτες,

Μετά από 1,5 χρόνο και 4-5 καλές πτώσεις (χωρίς καμία προστασία)... σήμερα μετά από 17 σκαλιά το αγαπημένο μου Sensation αποφάσισε να σπάσει! :cry:

Ευτυχώς το μόνο που έχει γίνει θρύψαλα είναι το digitizer , το οποίο όμως παραμένει στη θέση του και πλήρως λειτουργικό (!).

Έχω βρει αυτό: http://viewitem.eim.ebay.gr/HTC-Sensation-G14-LCD-Display-Screen--Touch-Digitizer-Complete-Unit--UK/130652787621/item

Είναι άραγε αυθεντικό ανταλλακτικό;

Εάν ναι, μετά θα προχωρήσω σε αυτό: http://www.youtube.com/watch?v=5ImE5hUXK8s

Για όποιον γνωρίζει, οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη!!!! :D

Edited by Lan

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφουρίτες,

Μετά από 1,5 χρόνο και 4-5 καλές πτώσεις (χωρίς καμία προστασία)... σήμερα μετά από 17 σκαλιά το αγαπημένο μου Sensation αποφάσισε να σπάσει! :cry:

Ευτυχώς το μόνο που έχει γίνει θρύψαλα είναι το digitizer , το οποίο όμως παραμένει στη θέση του και πλήρως λειτουργικό (!).

Έχω βρει αυτό: http://viewitem.eim.ebay.gr/HTC-Sensation-G14-LCD-Display-Screen--Touch-Digitizer-Complete-Unit--UK/130652787621/item

Είναι άραγε αυθεντικό ανταλλακτικό;

Εάν ναι, μετά θα προχωρήσω σε αυτό: http://www.youtube.com/watch?v=5ImE5hUXK8s

Για όποιον γνωρίζει, οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη!!!! :D

Kαλησπερα εισαι οντως τυχερος :p τοσες πτωσεις... μια εφαγε το mini και μια το trophy ,θρυψαλα το digitizer , εκει πονανε ,τωρα εβαλα μυαλο θηκη σιλικονης.

1} Δεν ειναι γνησιο νομιζω, πως στο ebay δεν θα βρεις , μην με ρωτησεις για γνησιο δεν ξερω να σου προτεινω :)

2} Αν αποφασισεις το χειρουργειο στα σημεια που ειναι η κολλα βαλε και ταινια διπλης οψεως ,δυστυχως δεν ειναι τοσο καλης ποιοτητας , εμενα στο mini ξεκολησε το digitizer ,και συνολικα ανοιχτηκε 3 φορες πηραμε το κολαι, :lol:

3} Και εγγυηση να εχεις, μην το στειλης στην arvato δεν σε καλυπτεi ,φυσικα αν εχεις, την χανεις μετα το χειρουργειο.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

H συσκευή σου φοράει την τελευταία έκδοση; Επίσης θα συνιστούσα να κάνεις και ένα factory reset.

 

και τελευτεα εκδοση εχει κ f.reset εχω κανει .... το μονο που μου μενει ειναι να το στειλω για σερβις η να περιμενω το καλοκαιρι :lol:

άθλια μαϊμού...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

μερικες ερωτησεις...ειναι s-off με revolutionary, firmware το 3.33 και του περασα την ARHD 6.8.0 (μπαταρια φοραει μια καινουρια Cameron Sino 1700mAh η οποια παει μια χαρα απο αποψη αποδοσης!).

 

του περασα την απλη αλλα με kernel του sebastian. αν του περασω την εκδοση για XE (λογικα μπορω ετσι; ) θα εχει και beats audio; η διαφορα μεταξυ των δυο εκδοσεων..ειναι πιο βαρια εκεινη του XE (να αφηνει λιγοτερο χωρο για εφαρμογες, μεγαλυτερη καταναλωση μνημης κτλ);

η συγκεκριμενη rom υποστηριζει τη λειτουργια για εξοδο hdmi μεσω του σχετικου ανταπτορα;

 

επισης...με τη rom αυτη εχει δοκιμασει καποιος να περασει καποιον τελευταιο kernel απο εδω μηπως; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2079851

απο οτι διαβαζα ο kernel αυτος υποστηριζει μεχρι και usb on the go.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

του περασα την απλη αλλα με kernel του sebastian. αν του περασω την εκδοση για XE (λογικα μπορω ετσι; ) θα εχει και beats audio; η διαφορα μεταξυ των δυο εκδοσεων..ειναι πιο βαρια εκεινη του XE (να αφηνει λιγοτερο χωρο για εφαρμογες, μεγαλυτερη καταναλωση μνημης κτλ);

 

Η μοναδική διαφορά της XE έκδοσης είναι οτι έχει Beats Audio. Πέρα από αυτό δεν είναι πιο βαριά ούτε από θέμα κατανάλωσης μνήμης. Επειδή προσωπικά τρέχω αρκετές εφαρμογές και services με αποτέλεσμα να γονατίζω όλες τις ρομ (για όνομα, είχα 80mb free στην AOKP :rolleyes: ), χρησιμοποιώ το Auto Memory Manager το οποίο έχω ρυθμίσει (menu -> Advanced) με τα εξής values: 6/12/24/48/96/128.

 

η συγκεκριμενη rom υποστηριζει τη λειτουργια για εξοδο hdmi μεσω του σχετικου ανταπτορα;

 

Δεν έχω τον αντάπτορα αλλά σύμφωνα με κάποια σχόλια το hdmi δουλεύει κανονικά.

 

επισης...με τη rom αυτη εχει δοκιμασει καποιος να περασει καποιον τελευταιο kernel απο εδω μηπως; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2079851

απο οτι διαβαζα ο kernel αυτος υποστηριζει μεχρι και usb on the go.

 

USB OTG νομίζω υποστηρίζει και ο τελευταίος του faux, δεν τον έχω δοκιμάσει. Προσωπικά είμαι με τον τελευταίο bricked με ondemand governor στα 1.5 και είμαι 100% ευχαριστημένος τόσο από ταχύτητα όσο και από απόδοση της μπαταρίας. Σε κάθε περίπτωση μπορείς να δοκιμάσεις και τον sultan, ρίξε nandroid backup καλού κακού, wipe cache/dalvik, εγκατέστησε τον και δώστου 3-4 κύκλους φόρτισης-εκφόρτισης και τουλάχιστον λίγες ημέρες χρήσης πριν βγάλεις συμπέρασμα. :)

 

Εντωμεταξύ ρε παιδιά γιατί σε όλες τις AOSP/AOKP οι φωτογραφίες βγαίνουν τετραγωνισμένες και όχι σε 16:9; :worry:

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

..

 

παλι εσυ μπροστα μου ρε μικρε;! χαχα! :p

θενξ για τις απαντησεις ρε αντωνη, θα τα κοιταξω! :)

τον ανταπτορα τον εχω παραγγειλει. το beats audio αξιζει τον κοπο; ειδικα για καποιον που δεν ακουει μουσικη απο το κινητο; ετσι απλα για να υπαρχει;

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

παλι εσυ μπροστα μου ρε μικρε;! χαχα! :p

θενξ για τις απαντησεις ρε αντωνη, θα τα κοιταξω! :)

τον ανταπτορα τον εχω παραγγειλει. το beats audio αξιζει τον κοπο; ειδικα για καποιον που δεν ακουει μουσικη απο το κινητο; ετσι απλα για να υπαρχει;

 

Αθάνατο γκρούβι ε; :D

 

Να σου πω την αλήθεια και εγώ σπάνια ακούω μουσική από το sensation και το έχω έτσι απλά για να υπάρχει. Ενισχύουν αρκετά τα μπάσα και μου φαίνεται πως βγάζουν πιο καθαρό ήχο, αλλά και πάλι δεν έχω βγάλει κάποιο συμπέρασμα γιατί τα χρησιμοποιώ σπάνια.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

βρε παιδιά υπαρχει κάποιος να βοηθήσει στο εξής....

 

ξαφνικά εδώ και αρκετές μέρες δεν μπορώ να στείλω ΚΑΝΕΝΑ mail από το κινιτό μου ούτε από το gmail που έχω, ούτε από yahoo .... να λάβω μπορώ κανονικά τα πάντα.

 

Έκανα κατάργηση του YAHOO και επανεγκατάσταση αλλά πάλι τα ίδια....

ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ????

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?? είναι επείγον γιατι και η δουλειά μου εξαρτάται από το κινιτό....εξυπηρετούμαι πάραπολύ και τώρα μου έχουν δεθεί τα χέρια...:confused::cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

βρε παιδιά υπαρχει κάποιος να βοηθήσει στο εξής....

 

ξαφνικά εδώ και αρκετές μέρες δεν μπορώ να στείλω ΚΑΝΕΝΑ mail από το κινιτό μου ούτε από το gmail που έχω, ούτε από yahoo .... να λάβω μπορώ κανονικά τα πάντα.

 

Έκανα κατάργηση του YAHOO και επανεγκατάσταση αλλά πάλι τα ίδια....

ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ????

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?? είναι επείγον γιατι και η δουλειά μου εξαρτάται από το κινιτό....εξυπηρετούμαι πάραπολύ και τώρα μου έχουν δεθεί τα χέρια...:confused::cry:

Άλλαξες κάτι στο κινητό αυτές τις μέρες; Τί σου βγάζει σαν ειδοποίηση όταν στέλνεις το email και δε στέλνεται τελικά; Δοκίμασες να σβήσεις τα δεδομένα της εφαρμογής gmail (προσοχή όμως γιατί θα χάσεις τα mail κλπ από το κινητό); Είσαι rooted;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχετε να μου προτείνετε καμία καλή θήκη γιατί η casemate που έχω έχει αρχίσει να διαλύεται;

 

Έχω και μια σιλικόνης (πάλι της casemate) αλλά αμέσως μαζεύει τρελή σκόνη. Σκεφτόμουν την incipio, έχω ακούσει καλά λόγια, αλλά θα ήθελα και κάποια πρόταση σε πιο χαμηλή τιμή. Με ενδιαφέρει να είναι μαύρη, όσο πιο λεπτή γίνεται (πάνω-κάτω όπως οι σιλικόνης) και να μην προκαλεί προβλήματα με σήμα κινητής/wifi/gps.

 

Ευχαριστώ!

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχετε να μου προτείνετε καμία καλή θήκη γιατί η casemate που έχω έχει αρχίσει να διαλύεται;

 

Έχω και μια σιλικόνης (πάλι της casemate) αλλά αμέσως μαζεύει τρελή σκόνη. Σκεφτόμουν την incipio, έχω ακούσει καλά λόγια, αλλά θα ήθελα και κάποια πρόταση σε πιο χαμηλή τιμή. Με ενδιαφέρει να είναι μαύρη, όσο πιο λεπτή γίνεται (πάνω-κάτω όπως οι σιλικόνης) και να μην προκαλεί προβλήματα με σήμα κινητής/wifi/gps.

 

Ευχαριστώ!

http://stores.ebay.com/saney-shop/Sensation-XE-/_i.html?_nkw=sensation&_fsub=2897159010&_sid=193426750&_trksid=p4634.c0.m322

Link to comment
Share on other sites

Φοράω μια viper τελευταία αλλά λόγω υποχρεώσεων δεν παρακολουθούσα τι γίνεται με τις rom.Έχει βγει καμιά ποιο σταθερή απο την viper?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...