Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τόσα άτομα έχουν το κινητό και ένας δεν φιλοτιμήθηκε να απαντήσει αν έχει πρόβλημα με την εκδοση 3 του market στις payd εφαρμογές ή όχι, τι να πω έλεος σβήσε οτι θέλεις δεν με απασχολεί :lol:
Link to comment
Share on other sites

Τόσα άτομα έχουν το κινητό και ένας δεν φιλοτιμήθηκε να απαντήσει αν έχει πρόβλημα με την εκδοση 3 του market στις payd εφαρμογές ή όχι, τι να πω έλεος σβήσε οτι θέλεις δεν με απασχολεί :lol:

Υπαρχει καποιο προβλημα με το νεο market. Παντως αν γυρισεις την γλωσσα τηλεφωνου στα αγγλικα το νεο market θα καταιβασει κανονικα της payed εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Τόσα άτομα έχουν το κινητό και ένας δεν φιλοτιμήθηκε να απαντήσει αν έχει πρόβλημα με την εκδοση 3 του market στις payd εφαρμογές ή όχι, τι να πω έλεος σβήσε οτι θέλεις δεν με απασχολεί :lol:

 

Φίλε HTC_FAN κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να σου απαντήσει.

Ούτε επίσης χρειάζεται να ρωτάς και να ξαναρωτάς σε περισσότερα από ένα θέμα (όπως σωστά σου ανέφερε ο kollatos[/member]),

και δεν είναι όλοι on-line ,24/7 .

Μην ξεχνάς επίσης, ότι ακόμα είναι καλοκαίρι, και ο κόσμος τώρα επιστρέφει. Δεν χρειάζεται να έχεις τόσο εριστική συμπεριφορά λοιπόν,

δεν πρόκειται να κερδίσεις κάτι με αυτό, αντιθέτως ..

 

Τέλος ,να λείπουν οι ειρωνείες σε παρακαλώ,μην έχουμε άλλα...

Edited by nervous

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Κανοντας την αναβαθμιση παντως ειδα αρκετη διαφορά στην μπαταρία .
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια απο τησ δυο αυτεσ rom ειναι ποιο καλη;;

1 [ROM] Android Revolution HD™ 3.0.2 | High Quality & Performance | OC | FULL DUAL-CORE

 

2 [ROM] LeeDROiD Sensational V2.3.0 - 27th August | HTC WWE #2.3.4 | FAST | STABLE | DC

 

εχει κανενασ βαλει καμια απο τησ δυο;;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια απο τησ δυο αυτεσ rom ειναι ποιο καλη;;

1 [ROM] Android Revolution HD™ 3.0.2 | High Quality & Performance | OC | FULL DUAL-CORE

 

2 [ROM] LeeDROiD Sensational V2.3.0 - 27th August | HTC WWE #2.3.4 | FAST | STABLE | DC

 

εχει κανενασ βαλει καμια απο τησ δυο;;

 

Και οι 2 είναι πολύ καλές και προέρχονται από κορυφαίους devs. Προσωπικά προτιμώ τον Lee αλλά δοκίμασε και δες ποια σου κάθεται καλύτερα.

 

Επίσης σε παρακαλώ να χρησιμοποιείς σωστούς χαρακτήρες όταν γράφεις και τόνους.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς υπόψην του κάποια έκδοση του swype με ελληνικά που να λειτουργεί στο sensation; Οι παλιότερες εκδόσεις βγαίνουν λάθος στην οθόνη και οι νεότερες δεν έχουν ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια απο τησ δυο αυτεσ rom ειναι ποιο καλη;;

1 [ROM] Android Revolution HD™ 3.0.2 | High Quality & Performance | OC | FULL DUAL-CORE

 

2 [ROM] LeeDROiD Sensational V2.3.0 - 27th August | HTC WWE #2.3.4 | FAST | STABLE | DC

 

εχει κανενασ βαλει καμια απο τησ δυο;;

 

Φιλε Νικο εγω δοκιμασα την LeeDROiD και ηταν καλη.Ομως η Insertcoin ειναι κορυφαια.Βαλτην και θα με θυμηθεις.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Νικο εγω δοκιμασα την LeeDROiD και ηταν καλη.Ομως η Insertcoin ειναι κορυφαια.Βαλτην και θα με θυμηθεις.

 

Η revolution Hsu τι λέει;

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι καποια bootanimations που εφτιαξα.Αν θελετε δοκιμαστε τα.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1233264

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, επειδη εχω χασει πολλα επεισοδια θελω λιγο την βοηθεια σας: μπορειτε να μου δωσετε εναν οδηγο για το πως να το κανω ροοτ? τελος για ποια ειναι η καλυτερη ρομ που μπορω να βαλω αυτην την στιγμη? ειδα στο xda για leedroid kai incertcoin. σας ευχαριστω πολυ

 

να σας πω οτι το κινητο ειναι unbranded

Edited by bettytsa
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, επειδη εχω χασει πολλα επεισοδια θελω λιγο την βοηθεια σας: μπορειτε να μου δωσετε εναν οδηγο για το πως να το κανω ροοτ? τελος για ποια ειναι η καλυτερη ρομ που μπορω να βαλω αυτην την στιγμη? ειδα στο xda για leedroid kai incertcoin. σας ευχαριστω πολυ

 

να σας πω οτι το κινητο ειναι unbranded

 

Εδω λεει αναλυτικα πως θα κανεις root : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1192300

 

Οσο για τη Rom,τις εχω δοκιμασει και τις δυο που αναφερεις και θα σου προτεινω την insertcoin.

Link to comment
Share on other sites

Εδω λεει αναλυτικα πως θα κανεις root : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1192300

 

Οσο για τη Rom,τις εχω δοκιμασει και τις δυο που αναφερεις και θα σου προτεινω την insertcoin.

 

σε ευχαριστω πολυ, με αυτον τον οδηγο χανω την εγγυηση της Htc? αν ναι υπαρχει τροπος να μην την χασω? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

-Θα χάσω την εγγυησή μου;

 

Ναι, για όσο είσαι root. Η HTC δε θέλει να είσαι root, και να μπορείς να σβήσεις και να αλλάξεις πράγματα που αυτή αποφάσισε να βάλει στο τηλέφωνο, γιατί έτσι αν κάνεις

βλακεία θα φταις εσύ. Οπότε αν γίνεις root, αυτόματα χάνεται η εγγύηση. Το θέμα όμως είναι ότι μπορείς να ΞΕγίνεις root, και τότε μαγικά θα ξαναέχεις εγγύηση.

Βλέπε την επόμενη παράγραφο.

 

Κι αν δε θέλω να είμαι πια root;

 

Εδώ τα πράγματα είναι ιδιαίτερα απλά και συνήθως αρκεί η εγκατάσταση της επίσημης rom που δίνει η HTC για να επανέλθει το κινητό στην εργοστασιακή του κατάσταση.

Περισσότερες λεπτομέρειες όπως και τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσετε θα βρείτε στο αντίστοιχο θέμα της συσκευής σας.

 

η παραπάνω παράθεση είναι από δω: FAQ και tips για τα Android κινητά της HTC.

Link to comment
Share on other sites

η παραπάνω παράθεση είναι από δω: FAQ και tips για τα Android κινητά της HTC.

 

Όσον αφορά τον οδηγό αυτό στο θέμα της μπαταρίας πηγα να το κάνω κ μόλις κλείνω το τηλ κ συνδεω τον φορτιστη τότε το λαμπάκια αναβοσβηνει αργά μια πορτοκάλι - πράσινο κ μετά πορτοκάλι. Δεν ανάβει σταθερά. Είναι λογικό αυτό; στο desire δεν έκανε έτσι.

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

-Θα χάσω την εγγυησή μου;

 

Ναι, για όσο είσαι root. Η HTC δε θέλει να είσαι root, και να μπορείς να σβήσεις και να αλλάξεις πράγματα που αυτή αποφάσισε να βάλει στο τηλέφωνο, γιατί έτσι αν κάνεις

βλακεία θα φταις εσύ. Οπότε αν γίνεις root, αυτόματα χάνεται η εγγύηση. Το θέμα όμως είναι ότι μπορείς να ΞΕγίνεις root, και τότε μαγικά θα ξαναέχεις εγγύηση.

Βλέπε την επόμενη παράγραφο.

 

Κι αν δε θέλω να είμαι πια root;

 

Εδώ τα πράγματα είναι ιδιαίτερα απλά και συνήθως αρκεί η εγκατάσταση της επίσημης rom που δίνει η HTC για να επανέλθει το κινητό στην εργοστασιακή του κατάσταση.

Περισσότερες λεπτομέρειες όπως και τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσετε θα βρείτε στο αντίστοιχο θέμα της συσκευής σας.

 

η παραπάνω παράθεση είναι από δω: FAQ και tips για τα Android κινητά της HTC.

 

Όσον αφορά τον οδηγό αυτό στο θέμα της μπαταρίας πηγα να το κάνω κ μόλις κλείνω το τηλ κ συνδεω τον φορτιστη τότε το λαμπάκια αναβοσβηνει αργά μια πορτοκάλι - πράσινο κ μετά πορτοκάλι. Δεν ανάβει σταθερά. Είναι λογικό αυτό; στο desire δεν έκανε έτσι.

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

Τα FAQ αυτά είναι γενικά. Καλύτερα, και ειδικά όσον αφορά το θέμα της αναίρεσης του root, ν' αναζητάτε πληροφορίες για το δικό σας κινητό. Ειδικά με το Sensation, τα πράγματα διαφοροποιήθηκαν σημαντικά, λόγω δυνατότητας ξεκλειδώματος του bootloader.

Link to comment
Share on other sites

με την insertcoin 2,2,3 ειχα απιστευτο battery draining αλλα ηταν ταχυτατη ρομ

πολυ καλη η και η revolution που πλεον υποστηριζει φουλ 2πυρινο

και μου εβγαλε 26 ωρες και ειχα καπου 35% υπολοιπο μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

με την insertcoin 2,2,3 ειχα απιστευτο battery draining αλλα ηταν ταχυτατη ρομ

πολυ καλη η και η revolution που πλεον υποστηριζει φουλ 2πυρινο

και μου εβγαλε 26 ωρες και ειχα καπου 35% υπολοιπο μπαταριας

 

Όταν λες απίστευτο battery draining εννοείς καλή διάρκεια μπαταρίας; η revolution είναι η Hd; ποια συστηνεις από τις 2;

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

με την insertcoin 2,2,3 ειχα απιστευτο battery draining αλλα ηταν ταχυτατη ρομ

πολυ καλη η και η revolution που πλεον υποστηριζει φουλ 2πυρινο

και μου εβγαλε 26 ωρες και ειχα καπου 35% υπολοιπο μπαταριας

 

Καλημερα.Εγω εχω την 2.2.6 και διαρκει απιστευτα η μπαταρια.Ομως και με την 2.2.3 ειχα πολυ καλη αυτονομια.Του εκανες κανα δυο φορτισεις που χρειαζεται?

Link to comment
Share on other sites

εννοω οτι σε 10 ωρες απο 100% ημουν στο 15%

και δεν πειραζα και το κινητο...

τι προτεινω, πανω κατω ειναι ιδιες οι ρομς εκτος απο την revolutionhd

δεν ασχολουμε με benchoπρογραμματα αν σου λεει κατι, σαν αισθηση η πιο γρηγορη που δοκιμασα ειναι του lee

@gavros οχι δεν εκατσα να ασχοληθω ιδιαιτερα την ιδια μερα την εβγαλα

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τον οδηγό αυτό στο θέμα της μπαταρίας πηγα να το κάνω κ μόλις κλείνω το τηλ κ συνδεω τον φορτιστη τότε το λαμπάκι αναβοσβηνει αργά μια πορτοκάλι - πράσινο κ μετά πορτοκάλι. Δεν ανάβει σταθερά. Είναι λογικό αυτό; στο desire δεν έκανε έτσι.
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όσον αφορά τον οδηγό αυτό στο θέμα της μπαταρίας πηγα να το κάνω κ μόλις κλείνω το τηλ κ συνδεω τον φορτιστη τότε το λαμπάκι αναβοσβηνει αργά μια πορτοκάλι - πράσινο κ μετά πορτοκάλι. Δεν ανάβει σταθερά. Είναι λογικό αυτό; στο desire δεν έκανε έτσι.

 

Τι κάνεις ακριβώς; Αυτό σημαίνει ότι δεν παίρνει αρκετό ρεύμα για να φορτίσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνεις ακριβώς; Αυτό σημαίνει ότι δεν παίρνει αρκετό ρεύμα για να φορτίσει.

 

ακολουθω τον οδηγο για βελτιωση της μπαταριας που προτεινει η htc εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296447

και απλα οταν κλεινω το τηλ. και συνδεω τον φορτιστη συμβαινει αυτο που αναφερω...

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...