Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή αν έχω την απόδειξη από το Ολλανδικό κατάστημα η ACE δεν έχει πρόβλημα; Μια χαρά είναι αυτό...

 

Δεν έχει πρόβλημα ... έχει πρόβλημα αν έχεις απόδειξη από Ελλάδα και η συσκευή είναι από εξωτερικό...

6942610386.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, απλα μερικες εντυπωσεις μετα απο συμβιωση με το κινητο για 2 μερες.

Το πηρα unbranded απο Expansys με Rom 1.28.401.1

Μολις σιγουρευτηκα οτι δεν εχει προβληματα (Καμενα Pixels, Σκονη κατω απο την οθονη), το φλασαρα με την leaked 1.35.401.1

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο, την ποιοτητα κατσκευης του (δεν τριζει το ηχειο οπωσ αναφερθηκε στο δικο μου)

Ειναι το πρωτο HTC που εχω που ειναι made in china και η οθονη του ειναι της AUO.

Το scense του ειναι μια χαρα και δεν λαγκαρει πουθενα με αυτην την εκδοση τουλαχιστον.

Το wifi του ειναι μια χαρα επισης.

Κανενα προβλημα με το unlock screen οπως εχουν αναφερθει σε κατοχους branded συσκευων.

Η μπαταρια του μου φαινεται οτι κραταει πολυ περισσοτερο απο το DesireHD που ειχα

Αυτα για τωρα

Edited by bronco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει η δυνατότητα να πάρουμε το αρχείο apk του πληκτρολογίου του Sensation για να το βάλω στο Desire??

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει η δυνατότητα να πάρουμε το αρχείο apk του πληκτρολογίου του Sensation για να το βάλω στο Desire??

Ειναι φτιαγμενο για αλλο resolution το apk του sensation...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει η δυνατότητα να πάρουμε το αρχείο apk του πληκτρολογίου του Sensation για να το βάλω στο Desire??

 

Μπορείς να το βρεις εδώ αλλά δεν ξέρω αν θα παίξει στο απλό Desire. Δοκίμασε το...

 

ΥΓ. Nand backup πρώτα ε, μην τρέχουμε μετά :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα με το unlock screen οπως εχουν αναφερθει σε κατοχους branded συσκευων.

Αυτα για τωρα

 

Κάνε ένα τσεκάρισμα σε μια βδομάδα, για να δούμε αν έχει βελτιωθεί καθόλου η κατάσταση σε νεότερες παρτίδες.

Κανένας δεν είχε πρόβλημα με την unlock screen απο την 1η μέρα !

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα τσεκάρισμα σε μια βδομάδα, για να δούμε αν έχει βελτιωθεί καθόλου η κατάσταση σε νεότερες παρτίδες.

Κανένας δεν είχε πρόβλημα με την unlock screen απο την 1η μέρα !

 

Ισως εχει να κανει με την version τησ Rom...

Link to comment
Share on other sites

To Sensation μου, συνεχίζει να γράφει 5ώρα στη φόρτιση κάθε φορά.

Το έχουν αναφέρει και άλλοι στο εξωτερικό ( http://forums.hardwarezone.com.sg/showthread.php?p=56958625 ), και δε μπορώ να καταλάβω αν είναι θέμα με το hardware ή πχ κολλαει η ενδειξη της μπαταρίας ( δυσκολο).

 

 

Η χαζομάρα είναι ότι έχουν περάσει πάνω απο δύο βδομάδες απο την ημέρα αγοράς, οπότε δε δικαιούμαι DOA.

Γίνεται να αλλάξω τη συσκευή μη μπλέκοντας με τη Vodafone ( ένας μήνας πάνω κάτω στην Ace, για να πουν χαλαρά ότι δεν έχει θέμα και να το πάρω πίσω χιλιογρατζουνισμένο ) ;

 

 

Y.Γ: Το φορτίζω με φορτιστή ταξιδίου (τοίχου δλδ)

Edited by zerow

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To Sensation μου, συνεχίζει να γράφει 5ώρα στη φόρτιση κάθε φορά.

Το έχουν αναφέρει και άλλοι στο εξωτερικό ( http://forums.hardwarezone.com.sg/showthread.php?p=56958625 ), και δε μπορώ να καταλάβω αν είναι θέμα με το hardware ή πχ κολλαει η ενδειξη της μπαταρίας ( δυσκολο).

 

 

Η χαζομάρα είναι ότι έχουν περάσει πάνω απο δύο βδομάδες απο την ημέρα αγοράς, οπότε δε δικαιούμαι DOA.

Γίνεται να αλλάξω τη συσκευή μη μπλέκοντας με τη Vodafone ( ένας μήνας πάνω κάτω στην Ace, για να πουν χαλαρά ότι δεν έχει θέμα και να το πάρω πίσω χιλιογρατζουνισμένο ) ;

 

 

Y.Γ: Το φορτίζω με φορτιστή ταξιδίου (τοίχου δλδ)

 

Δεν αναγνωρίζεται σαν πρόβλημα (άσχετα αν για κάποιους μπορεί να είναι) και δεν γίνεται μόνο στο sensation , αλλά και σε άλλα καινούργια smartphones . Νομίζω οτι έχει να κάνει με κάποια νέα πρότυπα φόρτισης για ποιο ποιοτικές φορτίσεις (άρα και πιο αργές) ωστε να κρατάνε περισσότερο οι μπαταρίες (in the long run)...

Edited by tsamo
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παίζει να δίνει πολύ λίγα mAh ο μαμίσιος φορτιστής ;

 

Απολαύστε τη νέα γενιά διπύρηνων : 5 ώρες φόρτιση, 10 ώρες αποφόρτιση :lol:

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παίζει να δίνει πολύ λίγα mAh ο μαμίσιος φορτιστής ;

 

Απολαύστε τη νέα γενιά διπύρηνων : 5 ώρες φόρτιση, 10 ώρες αποφόρτιση :lol:

 

Νομίζω (αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος) , πως δεν έχει να κάνει τόσο με το πρόβλημα ο φορτιστής όσο η ίδια η συσκευή η οποία δέχεται μια συγκεκριμένη ποσότητα ρεύματος , ακόμα κι αν αλλάξεις τον φορτιστή με μεγαλύτερο από τον μαμίσιο του 1A .

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

στο γνωστο οικονομικο ψαχτιρι εχουν μπει και αλλα μαγαζια που χουν το κινητο.επισης το πλαισιο το χει και στον σαιντ του ,κανονικη συσκευη,αλλα δεν ειναι ακομα διαθεσιμο.μια ερωτηση τωρα.σε καποιο μαγαζι μου παν οτι το χουν κανονικη συσκευη.ποιος ειανι ο κωσικος ελλαδας του κινητου και γενικα της ΕΕ .το ρωταω για να μην ειναι παραεισαγωγης και δεν εχω καλυψη μετα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει ούτε με την συσκευή ούτε με τον φορτιστή. Αλλά με λάθος στην ένδειξη της φόρτισης. Το εχω δει και εγώ αυτό το "πρόβλημα" από την αρχή, φαίνεται να αργεί να ολοκλήρωση την φόρτηση 100%, ενώ η μπάρα είναι όλη πράσινη από ώρα. Λοιπόν έκανα επανακίνηση, ενώ έδειχνε ατελείωτο στην φόρτιση, και με το άνοιγμα έδειχνε ολοκληρωμένο, πράσινο φως. Άρα είναι φορτισμένο και δείχνει αφόρτιστο. Το ξαναδοκίμασα και άλλες φορές και τα ίδια. Οπότε από τότε το αγνοώ, όταν δω πρασινισμένη την μπάρα, θεωρώ ότι είναι πλήρως φορτισμένο κι' ας είναι πορτοκαλί το φωτάκι. Δοκιμάστε να κάνετε επανακίνηση και πέστε μου για επαλήθευση.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στο γνωστο οικονομικο ψαχτιρι εχουν μπει και αλλα μαγαζια που χουν το κινητο.επισης το πλαισιο το χει και στον σαιντ του ,κανονικη συσκευη,αλλα δεν ειναι ακομα διαθεσιμο.μια ερωτηση τωρα.σε καποιο μαγαζι μου παν οτι το χουν κανονικη συσκευη.ποιος ειανι ο κωσικος ελλαδας του κινητου και γενικα της ΕΕ .το ρωταω για να μην ειναι παραεισαγωγης και δεν εχω καλυψη μετα...

 

Θα πρέπει να επικοινωνήσεις με την ACE Hellas δίνοντας τους το ΙΜΕΙ και αυτοί θα σε ενημερώσουν για την προέλευσή του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και σε λίγες μέρες .... temp root !!! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1150006:w00t::w00t::w00t::w00t::w00t::w00t::w00t:

Γιατί αν περιμέναμε την HTC ...

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες είναι σχετικό κάτσε πρώτα να βρούνε τον αλγόριθμο και μετά βλέπουμε για S-OFF εγώ πιστεύω έχουμε ακόμα δρόμο μπροστά μας

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Και σε λίγες μέρες .... temp root !!! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1150006:w00t::w00t::w00t::w00t::w00t::w00t::w00t:

Γιατί αν περιμέναμε την HTC ...

 

Εργαλειο σαν το odin για το samsung θα υπαρξει ποτε για htc;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εργαλειο σαν το odin για το samsung θα υπαρξει ποτε για htc;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Εγώ νομίζω πως δεν είναι εκεί το θέμα..το θέμα είναι να βγει επιτέλους το πολυπόθητο root και μετά η διαδικασία είναι το τελευταίο.

Εγώ πάντως είμαι υπέρ ευχαριστημένος με το SGS2,αλλά είναι περισσότερο λόγο root που όταν με το καλό θα έρθει και στο sensation θα μιλάμε διαφορετικά :)

 

Νιώθω σαν τον τσακονα στο έργο... έκανα το πλυντήριο (Samsung) κινητό χαχαχαχα

πλάκα κάνω

Edited by filzazas
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Με ένα root θα πετάει η συσκευή. Αλλά πότε θα το αφήσει η HTC αυτό ; Ίσως μετά τις πωλήσεις του EVO ;.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ λέει ότι είναι unbranded.....

http://www.egalaxy.gr/htc-sensation.html

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει ούτε με την συσκευή ούτε με τον φορτιστή. Αλλά με λάθος στην ένδειξη της φόρτισης. Το εχω δει και εγώ αυτό το "πρόβλημα" από την αρχή, φαίνεται να αργεί να ολοκλήρωση την φόρτηση 100%, ενώ η μπάρα είναι όλη πράσινη από ώρα. Λοιπόν έκανα επανακίνηση, ενώ έδειχνε ατελείωτο στην φόρτιση, και με το άνοιγμα έδειχνε ολοκληρωμένο, πράσινο φως. Άρα είναι φορτισμένο και δείχνει αφόρτιστο. Το ξαναδοκίμασα και άλλες φορές και τα ίδια. Οπότε από τότε το αγνοώ, όταν δω πρασινισμένη την μπάρα, θεωρώ ότι είναι πλήρως φορτισμένο κι' ας είναι πορτοκαλί το φωτάκι. Δοκιμάστε να κάνετε επανακίνηση και πέστε μου για επαλήθευση.

 

Θα το τσεκάρω στην επόμενη φόρτιση !

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παίζει να δίνει πολύ λίγα mAh ο μαμίσιος φορτιστής ;

 

Απολαύστε τη νέα γενιά διπύρηνων : 5 ώρες φόρτιση, 10 ώρες αποφόρτιση :lol:

 

Σωστό κ πολύ καλό....:lol::lol::lol::lol:

"Απολαύστε τη νέα γενιά διπύρηνων : 5 ώρες φόρτιση, 10 ώρες αποφόρτιση":mad::mad::mad:

 

Να τα ακούν κ οι νέοι υποψήφιοι....Έλεος....

Edited by panagiog
Έ λ ε ο ς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...