Jump to content

iOS 5


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανεις πως μπορω να ακουω youtube ενω εχω ελαχιστοποιησει την εφαρμογη και κανω αλλες δουλειες πχ σερφαρισμα;

Εγω εχω βρει πολυ ανορθοδοξο τροπο.

 

Δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις το m.youtube.com

 

Υποτίθεται οτι streamαρει σε html 5..Βεβαια σε 4αρι me ios 5 εμένα δεν μου παίζει καλά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 793
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξερει κανεις πως μπορω να ακουω youtube ενω εχω ελαχιστοποιησει την εφαρμογη και κανω αλλες δουλειες πχ σερφαρισμα;

Εγω εχω βρει πολυ ανορθοδοξο τροπο.

 

Θα πρεπει να ανοιξεις το βιντεο που θελεις να ακουσεις στο youtube να βγεις στην αρχικη οθονη και μετα να πατησεις δυο φορες το home button να συρεις για να δεις τα χειριστηρια του ipod και να πατησεις το play. Αντι του εικονιδιου του ipod που κανονικα θα εβλεπες θα δεις το εικονιδιο του youtube!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να ανοιξεις το βιντεο που θελεις να ακουσεις στο youtube να βγεις στην αρχικη οθονη και μετα να πατησεις δυο φορες το home button να συρεις για να δεις τα χειριστηρια του ipod και να πατησεις το play. Αντι του εικονιδιου του ipod που κανονικα θα εβλεπες θα δεις το εικονιδιο του youtube!

 

 

Ωραίοοοος!!!!Δουλεύει μια χαρα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δουλεύει κανεις το iOS 5.0.1 σε iPad1?

Σήμερα ήλθε αυτός που του είχα πουλήσει το IPad μου και μου παραπονιοταν ότι έχει συνεχή κρασαρισματα σε διάφορες εφαρμογές κυρίως ΟΕΜ.

Του είπα να το κάνει restore και να το αφήσει για 2-3 μέρες μόνο με το mail και τις επαφές του να δει πως θα παει.

Τα report του ειναι φουλ απο μηνύματα memory low. Υποπτευομαι ότι δεν κλείνει καθόλου εφαρμογές.

Πριν το πούλησω είχα beta iOS και όντως είχα κρασαρισματα αλλα όχι τόσο τραγικα που τα λέει αυτός.

 

Του είπα να βάλει την εφαρμογη system info που κάνει refresh στην ram ώστε να μην στεγνώσει απο ram.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σε 3Gs με την 5.0.1 τα low memory χορεουν τσιφτετελι και μιλαμε να αφηνει 3-4 εφαρμογες "ανοιχτες" μονο.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα.

Όταν έρχεται ένας φίλος μου με iPhone με iOS5 και προσπαθεί να συνδεθεί στο wifi του σπιτιού μου, ξαφνικά το Internet μου κολάει και θέλει reset το router, χωρίς βέβαια να μπορεί να μπεί.

Το αστείο είναι ότι συμβαίνει σε οποιοδήποτε wifi πάει να συνδεθεί, εκτός του σπιτιού του!

Έχετε αντιμετωπίσει αυτό το πρόβλημα στη συνδεσιμότητα? :rolleyes:

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα.

Όταν έρχεται ένας φίλος μου με iPhone με iOS5 και προσπαθεί να συνδεθεί στο wifi του σπιτιού μου, ξαφνικά το Internet μου κολάει και θέλει reset το router, χωρίς βέβαια να μπορεί να μπεί.

Το αστείο είναι ότι συμβαίνει σε οποιοδήποτε wifi πάει να συνδεθεί, εκτός του σπιτιού του!

Έχετε αντιμετωπίσει αυτό το πρόβλημα στη συνδεσιμότητα? :rolleyes:

 

Αν κατα τύχη το φιλαράκι σου σπουδάζει στο ΤΕΙ Πειραιά θα μπορούσες να του πεις να μην μας ****** το ίντερνετ κάθε μέρα!! :) just kidding

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα.

Όταν έρχεται ένας φίλος μου με iPhone με iOS5 και προσπαθεί να συνδεθεί στο wifi του σπιτιού μου, ξαφνικά το Internet μου κολάει και θέλει reset το router, χωρίς βέβαια να μπορεί να μπεί.

Το αστείο είναι ότι συμβαίνει σε οποιοδήποτε wifi πάει να συνδεθεί, εκτός του σπιτιού του!

Έχετε αντιμετωπίσει αυτό το πρόβλημα στη συνδεσιμότητα? :rolleyes:

 

Το έπαθα σήμερα με το που έβαλα την εφαρμογή what's app. Κάθε φορά που την έτρεχα, το router έχανε την σύνδεση του και ήθελε επανεκκίνηση. Για δες μήπως συμβαίνει κάτι αντίστοιχο και στον φίλο σου.

Link to comment
Share on other sites

Πλακα πλακα και σε μενα συμβαινει αυτο...Καθε φορα που συνδεομαι στο σπιτι,και ανοιγω και το λαπτοπ δεν συνδεεται...Επρεπε να κανω επανεκκινιση στο ρουτερ...Αλλα καθε φορα που το ανοιγω αποσυνδεω το wifi στο iphone και μπαινει κανονικα
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ισως αλλα εγω φανταζομουν οτι εφταιγε το λαπτοπ (που ειναι λιγο σαπιο ετσι κιαλλιως) αλλα οπως φαινεται οχι :p
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβαλα το iOS 5, οι φωνητικές εντολές δεν λειτουργούν πάντα κανονικά. Πχ λεω «κάλεσε Δημήτρης» και βγάζει τον Γιώργο! :lost:

 

Επίσης μπορώ να κάνω να χτυπάει το τηλέφωνο σε όσες επαφές θέλω εγώ και στις άλλες να είναι αθόρυβο;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβαλα το iOS 5, οι φωνητικές εντολές δεν λειτουργούν πάντα κανονικά. Πχ λεω «κάλεσε Δημήτρης» και βγάζει τον Γιώργο! :lost:

 

Επίσης μπορώ να κάνω να χτυπάει το τηλέφωνο σε όσες επαφές θέλω εγώ και στις άλλες να είναι αθόρυβο;

 

Δεν μιλάς για το siri έτσι?? Μιλάς για φωνητικές εντολές που είχαμε πριν το siri?? Αν είναι έτσι τότε περίεργο…

 

Για μένα όσο αφορά το ήχο δεν βλέπω να μπορείς να βάλεις αθόρυβο αλλά σκέφτηκα κάτι κουλό…

 

Φτιάξε ένα ήχο ΚΕΝΟ 30" να μην έχει τίποτα και βάλτο στο iPhone και έτσι δεν θα βγάζει άχνα στα συγκεκριμένα τηλέφωνα ….:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ναι μιλάω για τις εντολες που υπηρχαν παντα (ασχετα με το siri) στην 4.χ επαιζαν τελεια. Τωρα με την 5αρα οτι να ναι κανει.. (αλλαξε και η εκφωνηση των ονοματων) Στην 4αρα αλλιως τα εκφωνουσε και στην 5αρα αλλιως (με αλλη... προφορα ας πω)

 

Καλη η ιδεα σου, θα το δοκιμασω :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι μιλάω για τις εντολες που υπηρχαν παντα (ασχετα με το siri) στην 4.χ επαιζαν τελεια. Τωρα με την 5αρα οτι να ναι κανει.. (αλλαξε και η εκφωνηση των ονοματων) Στην 4αρα αλλιως τα εκφωνουσε και στην 5αρα αλλιως (με αλλη... προφορα ας πω)

 

Καλη η ιδεα σου, θα το δοκιμασω :)

 

Εγώ που απενεργοποιήσα το siri έβαλα και ελληνικά στο φωνητικό έλεγχό και δεν κάνει κανένα λάθος όλα μου τα βγάζει σωστά, τουλάχιστον σε ότι αφορά τα ελληνικά...:worry:

 

Το δοκίμασα πάνω από 10 αριθμούς...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το iphone 4, η ίδια συσκευή που δούλευε καλά με το ios 4. Επίσης όταν συνδέω το blutooth δεν χτυπαει το Handset αλλά μόνο το τηλέφωνο. Είναι θέμα iOS αυτό; (με το ίδιο ακουστικο, χτυπούσε κανονικά στο iOS 4) (ενας ψιλος ηχος...)
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το iphone 4, η ίδια συσκευή που δούλευε καλά με το ios 4. Επίσης όταν συνδέω το blutooth δεν χτυπαει το Handset αλλά μόνο το τηλέφωνο. Είναι θέμα iOS αυτό; (με το ίδιο ακουστικο, χτυπούσε κανονικά στο iOS 4) (ενας ψιλος ηχος...)

 

Γενικά έχει ένα θέμα από iOS σε iOS με τα bluetooth η Apple, κάτι φτιάχνει κάτι χαλάει, έχει παρουσιαστεί και στο παρελθόν να κάνει διάφορα ίσως να φταίει η 5...

 

Τι να πω για τις εντολές άβυσσος…...:worry:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

περίεργα πράματα.

Να υποθέσω ότι ευθύνεται το iOS5?

Κ εγω με το 4s το ιδιο προβλημα ειχα. μπηκα στο menu του ρουτερ αλλαξα το chanell που ηταν στο αυτοματο κ ολα οκ.Για δοκιμασετο.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγς εχω ενα αλλο προβλημα.οτα περναω τις φωτο απο το iphone sto pc ορισμενες φωτο που θελω να τις γυρισω δεν με αφηνει,μου λεει οτι τα windows δεν μπορουν.τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγς εχω ενα αλλο προβλημα.οτα περναω τις φωτο απο το iphone sto pc ορισμενες φωτο που θελω να τις γυρισω δεν με αφηνει,μου λεει οτι τα windows δεν μπορουν.τι πρεπει να κανω?

 

Να τις μεταφερεις στο pc και μετά να τις γυρίσεις

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Να τις μεταφερεις στο pc και μετά να τις γυρίσεις

 

μα αυτο κανω!τις περναω απο το iphone sto pc,υστερα οταν παω να τις γυρισω δεν με αφηνει.δεν μου το κανει σε ολες,σε μερικες.

Link to comment
Share on other sites

Aντιμετωπιζω το εξης προβλημα... το τηλεφωνο μου εχει πανω την εκδοση 5.0 και ενω μου βγαζει το εικονιδιο για αναβαθμιση λογισμικου δεν κανει update μεσω wifi αφου βγαζει το μηνυμα "iOS5 your software is up to date" και λαμβανω το γνωστο μηνυμα οταν παω να κανω update μεσω itunes "The iphone could not be updated because the firmware is not compatible", vodafone carrier ειναι στην εκδοση vF GR 11.1 και η version του iphone ειναι 5.0(9Α334) αν αυτο βοηθαει καπου..

 

Περιμενω την βοηθεια σας, ευχαριστω.

Edited by dantouan
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να του κάνεις εσύ αναβάθμιση κατεβάζοντας το σωστό αρχείο από την Apple.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να του κάνεις εσύ αναβάθμιση κατεβάζοντας το σωστό αρχείο από την Apple.

Πως γινεται αυτο? καποιο link για την 5.0.1?

Link to comment
Share on other sites

iPhone 4

iPhone 4S

 

Όταν θα την κατεβάσεις, θα ανοίξεις το iTunes και με πατημένο το SHIFT θα επιλέξεις UPDATE. Από εκεί θα βρείς το σωστό IPSW που κατέβασες και θα ξεκινήσει το UPDATE.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...