Jump to content

iOS 5


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα θεματάκι με το photo app. Έχω στο pc μου ένα φάκελο με όνομα Library τον οποίο έχω βάλει να γίνεται sync με το iPhone.

Με το iOS5 μου το βγάζει 2 φορές στο photo app. Μία με το όνομα του φακέλου Library και μία στο Photo Library (όπως και στο ios 4).

Δείτε screenshot. Πως λύνεται αυτό.

 

http://img696.imageshack.us/img696/259/img0004cc.png

 

ετσι ειναι και σε 'μενα, ειναι feature του ios5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 794
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους!!!

Ολοκλήρωσα χτες βράδυ την εγκατάσταση του ios5 σε ipad2 16gb wifi & iphone 3gs 16gb.

Μερικές σκέψεις / απορίες που μπορείνα βοηθήσουν. Όποιο σχόλιο / συμβουλή καλοδεχούμενο.

1. Κατά την διαδικασία του upgrade και οι δυο συσκευές εμφάνισαν 'error 3200'. Αλλάζοντας τη θύρα usb η διαδικασία ολοκληρώθηκε κανονικά. Μάλλον ήταν υπερφορτωμένοι oi server.

2. Με την ολοκλήρωση της πρώτης φάσης του upgrade, το itunes βγάζει ένα μήνυμα 'restoring apps', και η συσκευή φαίνεται αδρανής. Στην πραγματικότητα όμως φορτώνει στο background τις εφαρμογές μας.... To dialog του itunes δεν έχει progress, αλλά η διαδικασία προχωράει με υπομονή... Αν για κάποιο λόγω διακοπεί πριν τελειώσει, τότε ψυχραιμία, στο πρώτο sync θα τα επαναφέρει όλα.

3. Τα multitouch gesture σε ipad2 είναι απόλαυση. Δίνουν πραγματικά άλλη διάσταση στη συσκευή.

Ένα μικρό bug που βρήκα είναι το εξης : Ανοίγουμε 2 ή παραπάνω εφαρμογές, ανοίγουμε την taskbar με τις ανοιχτές εφαρμογές με το αντίστοιχο gesture και σβύνουμε κάποιες από αυτές, κλείνουμε την taskbar, χρησιμοποιούμε το αντίστοιχο gesture για μετάβαση στην επόμενη ανοιχτή εφαρμογή και ανακαλύπτουμε ότι οι εφαρμογές που αμέσως πριν κλείσαμε από την taskbar είναι ακόμα ανοιχτές!!!! Δείτε το, και πειτε μου και μένα...

4. Σε iphone3gs ανακάλυψα ότι δυστυχώς δεν υπάρχουν τα location based reminder, παρ' όλο που υπήρχαν στις beta. Ας ελπίσουμε κάποια στιγμή να το επαναφέρουν (όπως έγινε με το find my iphone).

5. Πάλι σε iphone3gs βλέπω κάποιες διαφορές στην διάρκεια της μπαταρίας (προς το καλύτερο). Αν το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος, μου το λέει..

Edited by nichio

My Devices :

:DIPAD 2 - 16GB / WIFI / Black

Iphone 3GS - 16GB / Black

Palm Treo 680

SE K810i - Black

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν η gevey sim θα λειτουργεί σε στην iOS 5?το δικό μου iPhone είναι απο εξωτερικό.
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

εννοητε φιλος... κατεβασα και το iPhone4,1_5.0_9A334_Restore και το iphone3,1_5.0_9A334_restore και λεει ... ερορ 3014 με το restore kai error 3002 me to update.. any idea.. :s

 

ps. i tunes version 1.5.0.142

 

any help for me? o μονος ειμαι που απο βετα 5 σε φυλλ εχω προβ ? :(

Link to comment
Share on other sites

any help for me? o μονος ειμαι που απο βετα 5 σε φυλλ εχω προβ ? :(

 

σβησε εντελως το itunes και ξαναπερασε το και ξαναδοκιμασε και αν συνεχιστει το προβλημα δοκιμασε σε αλλο κομπιουτερ

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματάκι με το photo app. Έχω στο pc μου ένα φάκελο με όνομα Library τον οποίο έχω βάλει να γίνεται sync με το iPhone.

Με το iOS5 μου το βγάζει 2 φορές στο photo app. Μία με το όνομα του φακέλου Library και μία στο Photo Library (όπως και στο ios 4).

Δείτε screenshot. Πως λύνεται αυτό.

 

http://img696.imageshack.us/img696/259/img0004cc.png

 

Δεν λύνεται έτσι είναι σχεδιασμένο να γίνεται εδώ και χρόνια, αυτό που βλέπεις είναι η γενική lybrary του iPhone, όσα Album και να φτιάξεις εκεί θα είναι όλες σου οι φωτογραφίες που έχουν μέσα τα Album…..;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό bug που βρήκα είναι το εξης : Ανοίγουμε 2 ή παραπάνω εφαρμογές, ανοίγουμε την taskbar με τις ανοιχτές εφαρμογές με το αντίστοιχο gesture και σβύνουμε κάποιες από αυτές, κλείνουμε την taskbar, χρησιμοποιούμε το αντίστοιχο gesture για μετάβαση στην επόμενη ανοιχτή εφαρμογή και ανακαλύπτουμε ότι οι εφαρμογές που αμέσως πριν κλείσαμε από την taskbar είναι ακόμα ανοιχτές!!!! Δείτε το, και πειτε μου και μενα

 

Μου το εκανε και εμενα στην τελευταια beta ( εκει το παρατηρησα) με την gm δεν μου κανει πια.

Την 5 που δινει απο χτες η apple δεν την εχω βαλει και δεν χρειαζεται νομιζω.

 

Παντως να πω την αμαρτια μου πολλα κρασαρισματα σε διαφορες εφαρμογες ακομα και στον safari και δεν κανω ποτε restore το backup παντα as new.

 

Εχω ipad 2 3G

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Δεν λύνεται έτσι είναι σχεδιασμένο να γίνεται εδώ και χρόνια, αυτό που βλέπεις είναι η γενική lybrary του iPhone, όσα Album και να φτιάξεις εκεί θα είναι όλες σου οι φωτογραφίες που έχουν μέσα τα Album…..;)

Thanx. Απλά αυτό δεν γινόταν στο 4.3.3 και με παραξένεψε.:)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν η gevey sim θα λειτουργεί σε στην iOS 5?το δικό μου iPhone είναι απο εξωτερικό.

 

Θα πρέπει να φτιάξεις custom firmware μέσω sn0wbreeze και να διαλέξεις preserve baseband mode αν δεν θέλεις να κάνεις jailbreak το iPhone σου. Να βάλεις το iPhone σε pwned dfu μέσω του sn0wbreeze και να κάνεις shift+ restore στο iPhone. Θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις το sn0wbreeze 2.8 beta 8

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια λύση για τις εφαρμογές που κρασάρουν μετά την αναβάθμιση? Στην αναβάθμιση πήγαν όλα καλά και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα αλλά αφού επανέφερα και όλες τις εφαρμογές που είχαν πριν τώρα δεν ανοίγει σχεδόν καμία.

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το προσέξατε, αλλά στις επαφές υπάρχει πλέον πάνω αριστερά ένα σήμα τύπου "refresh". Προφανώς και το πάτησα, αλλά δεν είδα κάτι να γίνεται. Ξέρετε τι σκοπό υπηρετεί;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πρώτες εντυπώσεις θετικές μετά το update σε 5.0 σε iPhone 3gs, θα ήθελα μόνο να ρωτήσω γιατι δεν έχω καταφέρει ακόμα να το βρώ αν υπάρχει η δυνατότηα για sms preview (να μην εμφανίζεται το κείμενο του μηνύματος αλλά μόνο ο αποστολέας) όπως είχαμε στις προηγούμενες εκδόσεις? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πρώτες εντυπώσεις θετικές μετά το update σε 5.0 σε iPhone 3gs, θα ήθελα μόνο να ρωτήσω γιατι δεν έχω καταφέρει ακόμα να το βρώ αν υπάρχει η δυνατότηα για sms preview (να μην εμφανίζεται το κείμενο του μηνύματος αλλά μόνο ο αποστολέας) όπως είχαμε στις προηγούμενες εκδόσεις? Ευχαριστώ

Αυτό θα το βρεις μέσα στις ρυθμίσεις για τα notifications. Στην επιλογή που είναι για τα μηνύματα

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

σας παρακαλω..ενας να μου πει γιατι χαλαστηκα πολυ με κατι.. στο ipad2 ειμαι με το update ios5 απο χθες..αλλα μου λειπουν εφαρμογες! καταρχην το widget καιρου δεν το εχω..γιαυτο φυσικα δεν υπαρχει και στο drop down menu..notification center αδειο..ουτε το stock widget ..ο καιρος τουλαχιστο τον ηθελα να το βλεπω.. για πιο λογο το επαθα..μαλιστα εκανα παλι restore χωρις καποιο προβλημα αλλα τιποτα. δεν εχω εφαρμογες? η μου φαινεται;;;; επισεις και με αλλη εφαρμογη καιρου δεν μπορω να δω στην μπαρα καρφωμενη. τα μηνυματα τα βλεπω ομως..
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα, δεν μου περνάει όλες τις φώτο στο κινητό. 2-3 φακέλους, αρνείται πεισματικά.

Στο ipad περάσαν με την 3-4 φορά, στο άιφον όχι...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εψαχνα μια ωρα και εγω. Εχε συχρινισμενες τις επαφες με το pc απενεργοποιησε απο της ριθμισεις του icloud το συχρονισμο τον επαφων θα σου ζητησει να τις διαγραψεις, παιρνα τις επαφες απο το pc ξανα και ενεργοποιησε απο τις ριθμισεις απο το icloud ξανα και θα περαστουν στο συνεφο
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς το iMessage?

Ναι το χρησιμοποιώ από την beta 4. Είναι ότι πρέπει για iphone με iOS 5. Γρήγορο, εύκολο, στέλνεις και φωτογραφίες χωρίς κανένα πρόβλημα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχαν πει ότι ανάμεσα στα 200+ New Features του ios5 είναι και αυτά?:

 

-FaceTime over 3G: Yes, it is now possible. Not yet available for developers though.

-HD YouTube video if connected to 3G

 

Εγώ γιατί δεν τα βρίσκω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχαν πει ότι ανάμεσα στα 200+ New Features του ios5 είναι και αυτά?:

 

-FaceTime over 3G: Yes, it is now possible. Not yet available for developers though.

-HD YouTube video if connected to 3G

 

Εγώ γιατί δεν τα βρίσκω?

Τι ακριβώς δεν βρίσκεις φίλε μου;

Πλέον μπορείς να κάνεις κλήση facetime και όταν δεν έχεις wifi.

Και όταν πας να δεις youtube video, ενώ είσαι σε 3G μπορείς να το δεις σε HQ (παλιά το έβλεπες αναγκαστικά στη μικρότερη ανάλυση).

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς δεν βρίσκεις φίλε μου;

Πλέον μπορείς να κάνεις κλήση facetime και όταν δεν έχεις wifi.

Και όταν πας να δεις youtube video, ενώ είσαι σε 3G μπορείς να το δεις σε HQ (παλιά το έβλεπες αναγκαστικά στη μικρότερη ανάλυση).

 

Εμένα γιατί μου λέει οτι πρέπει να συνδεθώ με wiFi για facetime :wacko:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς δεν βρίσκεις φίλε μου;

Πλέον μπορείς να κάνεις κλήση facetime και όταν δεν έχεις wifi.

Και όταν πας να δεις youtube video, ενώ είσαι σε 3G μπορείς να το δεις σε HQ (παλιά το έβλεπες αναγκαστικά στη μικρότερη ανάλυση).

 

Όταν πάω να κάνω κλήση facetime μου λέει μόνο με συνδεσει wifi

Επίσης hq sto youtube.app (και όχι μέσω m/youtube.com) δεν γίνεται ,το έχω δοκιμάσει εκτός και είναι κάποια ρύθμιση που δεν έχω εντοπίσει

 

π.χ πατα στο youtube ..."hd 1080" ,το πρωτο video που βγαζει ειναι το "Big Buck Funny animation (1080p HD)"

Δες το με wifi , μετά σβήσε το wifi ,βάλε 3g, δες το και πες μου.....

Edited by loydcoyl
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...