Jump to content

Game of Thrones (HBO)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με δεδομένο τη βιασύνη να κλείσουν τη σειρά, δεν το λες άσχημο επεισόδιο, ειχε πραγματακια και ήταν καλοφτιαγμένο τεχνικά. Και αρχίζεις να ψιλιαζεσαι πως θα τελειώσει...

 

Πόσα επεισόδια έχει ακόμα, ένα ή δύο;

 

Στάλθηκε από το Pixel μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

6 ειναι συνολο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να το δω επιτέλους χωρίς να φάω σπόιλερ. Κι όμως ήταν πολύ καλά γυρισμένο και επιτέλους το σενάριο συνήλθε. Αυτή η μόνιμη γκρίνια είναι γιατί δεν σας βγήκανε τα δήθεν leaks. Να μάθετε να μη διαβάζετε δήθεν leaks, να είστε τίμιοι στις κρίσεις σας.
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να διαβασω κανενα leak η spoiler μπορω να πω οτι το επεισοδιο ηταν απολαυστικο. Δεν θα μπορουσαν να κανουν καλυτερη δουλεια. Μακαρι και το τελευταιο να ειναι τοσο καλο και να μας δωσει ενα εξαιρετικο τελος ανταξιο με αυτο του red wedding.
Link to comment
Share on other sites

Το όραμα της Νταυνερις κάπου στον δεύτερο κύκλο, βγήκε αληθινό. Η αίθουσα του θρόνου τίγκα στην στάχτη και μισογκρεμισμενη.

 

 

Ο Βάρυς τελικά είχε δίκιο. Πέρα από αυτό, με απογοήτευσε πολύ ο θάνατος της Σέρσει και του Τζέιμι.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να το δω επιτέλους χωρίς να φάω σπόιλερ. Κι όμως ήταν πολύ καλά γυρισμένο και επιτέλους το σενάριο συνήλθε. Αυτή η μόνιμη γκρίνια είναι γιατί δεν σας βγήκανε τα δήθεν leaks. Να μάθετε να μη διαβάζετε δήθεν leaks, να είστε τίμιοι στις κρίσεις σας.

 

Μια χαρα βγηκαν τα leaks ;) ;)

 

Εμενα μου μενει συνεχως η αισθηση οτι το μονο που ξεραν οι παραγωγοι ειναι οτι πρεπει να ειναι 6 επεισοδια ο τελευταιος κυκλος.

Ουτε σεναριο ειχαν ουτε τιποτα.

Ελαχιστοι διαλογοι και μεγαλη παυση σε τοπια και καταστασεις.

Ολα διεκπεραιωτικα, με το ζορι η Καλησι να βγει τρελη,ο Μπραν τονπαιζoγλου,προσπαθουν να κανουν κατι δηθεν ανατροπες και στο τελος πρεπει να εχουμε και δυο τυπους να μας εξηγησουν τι εγινε.

 

Καμια αναμονη για το επομενο επεισοδιο.

Δεν μπορω να προτινω τη σειρα σε καποιον που δεν την εχει δει.Το breaking bad συνεχιζει να ειναι η πιο καλη σειρα που εχω δει και ας εκανε και αυτο την κοιλιτσα του.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω, πολυ αρπα κολλα δουλεια, σε ολα τα φορουμς κραζουν, εξου και οι χαμηλοτατες βαθμολογιες στο imdb
Link to comment
Share on other sites

Επικό! Τηλεορασαρα στα καλύτερα της

Να δούμε τι θα κάνουμε τώρα που τελειώνει...

Βασίζομαι στην Άρυα να καθαρίσει την "τρελα"

Link to comment
Share on other sites

αφιερωσαν περισσοτερο χρονο στη μαχη των Clegane παρα στο τελος των Σερσει-Τζειμι. Ποσο τραγικοι..

τελικα το κοριτσακι τι μηνυμα επρεπε να στειλει;

Link to comment
Share on other sites

αφιερωσαν περισσοτερο χρονο στη μαχη των Clegane παρα στο τελος των Σερσει-Τζειμι. Ποσο τραγικοι..

τελικα το κοριτσακι τι μηνυμα επρεπε να στειλει;

 

Αν εννοεις το κοριτσακι που μιλουσε ο Βαρυς στην αρχη, δεν ηθελε να στειλει μηνυμα ακριβως....

 

Να δηλητηριασει την Nτενερις ηθελε...;)

 

Link to comment
Share on other sites

Πάει και αυτό. Άντε να δούμε το τέλος.

Πράγματικα απορώ τι μπορεί να δούμε.

 

Το 5 ένα κλικ καλύτερο απ' το τέταρτο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάει και αυτό. Άντε να δούμε το τέλος.

Πράγματικα απορώ τι μπορεί να δούμε.

 

Το 5 ένα κλικ καλύτερο απ' το τέταρτο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομίζω είναι προφανές πλέον, την τύχη του πατέρα της θα έχει. Ποιός θα βγάλει το φίδι από την τρύπα να δούμε, ο Σνοου ή η Άρια...

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιο μπούρδα πεθαίνεις. Χάσανε τη μπάλα από την προηγούμενη σεζόν οι σεναριογράφοι. Όλοι οι χαρακτήρες ένας ένας απλά καταστράφηκαν και κάποιοι έπρεπε να πεθάνουν όπως όπως για να ευχαριστηθεί το κοινό. Χωρίς νόημα. Όπως άλλαξαν την προφητεία χωρίς ιδιαίτερο λόγο, απλά επειδή "ενοιωθαν ότι δεν είναι σωστό"! λολ μάγκα μου! :lol:

Όλα τα leak που έχουν βγει από την αρχή της 8ης επαληθεύτηκαν.

Σιγά μη σας πω ποιος θα κάτσει στον θρόνο! :p

 

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

αφιερωσαν περισσοτερο χρονο στη μαχη των Clegane παρα στο τελος των Σερσει-Τζειμι. Ποσο τραγικοι..

τελικα το κοριτσακι τι μηνυμα επρεπε να στειλει;

 

Συμφωνώ απόλυτα, το τραβήξανε πάρα πολύ αυτό το σημείο, δεν χρειαζόταν θα μπορούσαν να αφιερώσουν το χρόνο σε άλλες σκηνές και θα γινόταν ακόμα πιο φοβερό το επεισόδιο. Παρ' όλα αυτά για μένα ήταν ίσως το καλύτερο μέχρι τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πόσο χρόνο να αφιέρωναν παραπάνω στο τρεχαλητο των λανιστερ;

Έτρεχαν να σωθούν.. Εγώ πιστεύω ότι ήτανε μια χαρά επεισόδιο..

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δύο χρόνια αναμονή.

Η δουλειά δύο ετών στη σκηνοθεσία, τη φωτογραφία και τα εφέ φαίνονται και με το παραπάνω.

Η δουλειά δύο ετών στο σενάριο δε φαίνεται ούτε κατά διάνοια.

Σεναριακές τρύπες σε σχέση με την έως τώρα εξέλιξη των γεγονότων, σεναριακή προστασία, απότομη μεταστροφή χαρακτήρων χωρίς σταδιακές εξελίξεις, τρομερές σεναριακές ευκολίες, μεταστροφή του κυρίως objective της σειράς.

Δυστυχώς η συναισθηματική επένδυση και τα χρόνια που αφιέρωσα στη σειρά και τα βιβλία (ξέρω ότι διαφέρουν και το αποδέχομαι) με κάνουν να έχω πικρία για την ποιότητα της τελευταίας σεζόν.

Link to comment
Share on other sites

Δύο χρόνια αναμονή.

Η δουλειά δύο ετών στη σκηνοθεσία, τη φωτογραφία και τα εφέ φαίνονται και με το παραπάνω.

Η δουλειά δύο ετών στο σενάριο δε φαίνεται ούτε κατά διάνοια.

Σεναριακές τρύπες σε σχέση με την έως τώρα εξέλιξη των γεγονότων, σεναριακή προστασία, απότομη μεταστροφή χαρακτήρων χωρίς σταδιακές εξελίξεις, τρομερές σεναριακές ευκολίες, μεταστροφή του κυρίως objective της σειράς.

Δυστυχώς η συναισθηματική επένδυση και τα χρόνια που αφιέρωσα στη σειρά και τα βιβλία (ξέρω ότι διαφέρουν και το αποδέχομαι) με κάνουν να έχω πικρία για την ποιότητα της τελευταίας σεζόν.

 

Αχ, ευχαριστω που τα εγραψες, θα ηθελα αν μπορω να χρησιμοποιω το ποστ σου σαν default απαντηση μου.

Δεν θα μπορουσα να το γραψω πιο ωραια.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Δύο χρόνια αναμονή.

Η δουλειά δύο ετών στη σκηνοθεσία, τη φωτογραφία και τα εφέ φαίνονται και με το παραπάνω.

Η δουλειά δύο ετών στο σενάριο δε φαίνεται ούτε κατά διάνοια.

Σεναριακές τρύπες σε σχέση με την έως τώρα εξέλιξη των γεγονότων, σεναριακή προστασία, απότομη μεταστροφή χαρακτήρων χωρίς σταδιακές εξελίξεις, τρομερές σεναριακές ευκολίες, μεταστροφή του κυρίως objective της σειράς.

Δυστυχώς η συναισθηματική επένδυση και τα χρόνια που αφιέρωσα στη σειρά και τα βιβλία (ξέρω ότι διαφέρουν και το αποδέχομαι) με κάνουν να έχω πικρία για την ποιότητα της τελευταίας σεζόν.

 

Exactly. Για 2 χρόνια αναμονή στο συγκεκριμένο κομμάτι είναι λίγοι. Χώρια που ήθελε περισσότερα επεισόδια.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πιστεύω τα έχουν σπάσει με τον Martin και γι αυτό βιάστηκαν να το τελειώσουν.

Ευτυχώς υπάρχει και ο Sapochnik και σώζει την κατάσταση. Σε ό,τι επεισόδιο έχει μπει είναι κορυφή από θέμα εικόνων. ατμόσφαιρας, μουσικής κλπ

Link to comment
Share on other sites

Κατά την προσωπική μου άποψη ήταν μια χαρά το επεισόδιο. Εμένα με καθήλωσε και αυτό ήταν το ζητούμενο. Η αντίδραση της Daenerys δεν ήταν ανεξήγητη. Μέχρι τώρα προσπάθησε να είναι δίκαιη, πολέμησε τους νεκρούς, έχασε το πρώτο της παιδί, έκανε θυσίες και τι πήρε ως απάντηση; Προδοσία, ο κόσμος δεν την αποδέχεται, σκοτώνουν το δεύτερο παιδί της, αποκεφαλίζουν την καλύτερη φίλη της μπροστά στα μάτια της....τι άλλο; Σεναριακά νομίζω δικαιολογείται επαρκώς το ξέσπασμα της. Προσωπικά δεν περίμενα politically correct τέλος με happy end , λουλούδια και όλοι ευτυχισμένοι. Ανυπομονώ για το τελευταίο επεισόδιο. Edited by michailgm
Δικαιοσύνη θα βρεις στην επόμενη ζωή. Σ' αυτήν εδώ έχουμε τους νόμους.
Link to comment
Share on other sites

Έλα να δούμε και το τελευταίο να ξεμπερδεουμε με τη σειρά. Φαντάζομαι την τελευταία σκηνή :p

Στο θρόνο ο μπραν, δίπλα του τα αδέρφια του+Σνόου και η καλησι

καβάλα στο δράκο να πηγαίνει ταξίδια μακρινά ως τη Τζαμάικα :p

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κρύβε λόγια! :p

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Έλα να δούμε και το τελευταίο να ξεμπερδεουμε με τη σειρά. Φαντάζομαι την τελευταία σκηνή :p

Στο θρόνο ο μπραν, δίπλα του τα αδέρφια του+Σνόου και η καλησι

καβάλα στο δράκο να πηγαίνει ταξίδια μακρινά ως τη Τζαμάικα :p

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σιγά μην

αφήσουν τη Ντενερης ζωντανή... γκουχ γκουχ... :p

 

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

άντε να τελειώνουμε θα πω εγώ, προσωπικά δεν υπάρχει περίπτωση να ασχοληθώ άλλο, ούτε με ντοκιμαντέρ, ούτε με πρικουελ, ας βγάλουν ότι θέλουν, σωνει που λένε και στο χωριό μου
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...